خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: مجانب قائم

1. Top | #1
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

مجانب قائم

سلام.یه سوال دارم .
      تو این سوال "تابع 37292889418832233436.gif چند خط مجانب دارد؟"میخوام بدونم چرا 1/2 جزو دامنه نیست؟مگه مخرج رو صفر نمیکنه؟

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خودت داری میگی مخرج رو صفر میکنه . ریشه ساده نشدنی (یا حتی ساده شدنی که همون نقطه تو خالی رو نموداره)مخرج توابع کسری تو دامنشون نیست .

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خب الان به ازای x=0 , x=2 هم مخرج صفر میشه.ارتباطی نداره که.
      یکی از آپشنهای مجانب قائم اینه که حد به بینهایت میل کنه دیگه.خب وقت x=1/2 بشه به بینهایت میل میکنه دیگه.

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      حرف شما درسته . من فقط گفتم که یه دوم تو دامنه تابع نیست نگفتم که مجانب قایم نیست .اصلا کلیه توابع کسری نقطه مجانب قایمشون جزو دامنشون نیست .

5. Top | #5
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اصلا حد تابع در اطراف 1/2 تعریف نمیشه
      چونکه برای تعریف حد در یک نقطه ی تابع دست کم باید در یکی از همسایگی هاش تعریف بشه یعنی تابع بتونه از چپ یا راست بهش نزدیک شه
      حالا اینجا دامنمون تمام اعداد حقیقی اند به جز بازه(2و0) اصلا نمیشه به1/2 نزدیک شد
      پذیرفتن اینکه اشتباه کرده اید نشان دهنده این است که اکنون عاقلتر از گذشته اید !

6. Top | #6
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من هنوز این قسمتو نخوندم ولی اگه اشتباه نکنم با توجه به دامنه تابع که میشه (x>2 U x<0)، در اطراف نمیتونیم بهش میل کنیم پس کلا نمودار تابع در این قسمت ها وجود نداره،این هم شکلش :

95946414463896020925.png

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن