خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

تکنیک های برتر فیزیک کنکور

سلام؛

این کتاب امروز به دستم رسید.
      کسانی که تا الان با من آشنا شدند میدونن من زیاد از تکنیک و راه های جادویی برای حل تست (مخصوصا فیزیک و دیفرانسیل) خوشم نمیاد، اما به خاطر قیمت بسیار مناسب این کتاب، یه دونه برای خودم سفارش دادم تا از قافله عقب نمونم.

وقتی از بسته بندی درش اوردم، خیلی ذوق زده شدم، یه کتاب کوچولو و خوشگل! از کاغذهای با کیفیت توش استفاده شده و تقریبا رنگیه، لحن دوستانه ای داره و تو بعضی از صفحاتش نقاشی های قشنگی داره. سیمی هم شده.

در مقابل سایر کتاب های کمک درسیِ من واقعا کوچیکه. مثلا در مقابل کتاب های گاج:

اما بریم سراغ اصل مطلب! تکنیک های درون کتاب!
      این کتاب از اول هم قرار نبود آموزشی باشه، یعنی باید درس رو کامل بلد باشید و روی تمام مباحثش احاطه داشته باشید، بعد به این کتاب مراجعه کنید و چندتا تکنیک خوشگل برای زودتر حل کردن مسئله یاد بگیرید.

جمعاً شامل 152 تکنیک میشه که 4 سال دبیرستان رو پوشش داده.
      برخی از این تکنیک ها خیلی بدیهی به نظر میرسن! جوری که اگر معلم روی تخته بنویسه، خیلی ها از روش جزوه هم بر نمیدارن!
      بعضی از تکنیک ها هم، روش حل تیپ خاصی از مسائل هست که در نوع خودش جالبه.
      بعضی از فرمول ها هم با شکل، یا ساختن عبارت های خوشگل تصویرسازی شدند تا بیشتر در ذهن بمونند.
      من از چند صفحه از کتاب برای نمونه عکس گرفتم که میتونید ببینید.

تکنیک 90 در الکتریسیته ساکن، یکی از مواردی هست که به نظرم حتی در حد پاورقیِ کتاب هم نیست.
      بعد از حل کردن 10 تا دونه تست خودتون با روش ساده کردن قانون کولن آشنا میشید. تازه این "مثلا تکنیک" شرایط خاصی هم داره. مثلا فاصله حتما به سانتی متر بیان شده باشه و اندازه بارها حتما به میکرو کولن باشه! اگر یکی از شرایط مسئله عوض بشه این تکنیک مفت نمی ارزه!

تکنیک فوت یکی از تکنیک های جالب این کتابه!
      من اینجوری نیستم، ولی کسی پیدا میشه که برای پیدا کردن جهت نیروی وارد ذره ها، نیاز به فوت کردن داشته باشه؟ خب وقتی ذره داره به سمت چپ منحرف میشه یعنی نیرو به چپ وارد میشه دیگه!

نمیتونم اسم روش "حذف سیم" رو تکنیک بزارم، ولی خودم خوشم اومد ازش، باعث میشه محاسبات نصف بشه. چیزای به درد بخور هم پیدا میشه تو کتاب

تکنیک کذایی وزن ظاهری در آسانسور به اینجا هم راه پیدا کرده، البته خیلی از این روش خوششون میاد، چون مفاهیم رو میزنه کار و خیال آدم رو راحت میکنه!!!

من از خرید این کتاب پشیمون نیستم، درسته که خیلی از تکنیک هاش بدیهی و پیش پا افتاده است، ولی چیزای به درد بخور هم توش پیدا میشه.
      حتی اگر تکنیک به درد بخوری توش پیدا نکنید، باز هم میتونید از روش نامه اش استفاده کنید. تقریبا بیشتر تیپ هایی که ممکنه ازش سوال بیاد به صورت مثال در این کتاب مطرح شده و روش حل اون شرح داده شده.
      قیمتش خیلی کمه، خیلی هم کوچیک و خوشگله، اگر بعضی وقت ها تفریحی ورق بزنید ضرر نمیکنید.
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست tm.jpg   img_0526.jpg   img_0530.jpg   img_0532.jpg   img_0534.jpg  

img_0536.jpg   img_0538.jpg  

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      میخرمش...

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      با این توصیف سفارش میدم حتی اگه باعث بشه یک تست بیشتر بزنم میگیرمش

​انجام تمامی خدمات پرینتر سه بعدی

4. Top | #4
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      استرایدر خودتی ؟؟؟!!! جلل الخالق !!! بزرگترین مخالف تصویر سازی و تکنیک های فیزیک و بزرگترین حامی حل سوالای کنکور به صورت تشریحی رفته کتاب تکنیکای تست زنی خریده !!! اونوقت اون تکنیک سقوط از آسانسور دقیقا همونی نبود که تو کلا نقضش می کردی ؟؟؟
      عجبببببببب !!!!

حالا کتابو از کجا و چند خریدی؟ شمارشو بده ماهم یکی سفارش بدیم بفرستن برامون البته اکثر اینارو مسعودی گفته ولی کار از محکم کاری عیب نمیکنه .
      اگر مهربان باشی تورا به داشتن انگیزه های پنهان متهم می کنند ولی مهربان باش ...
      اگر شریف و درستکار باشی فریبت می دهند ولی شریف و درستکار باش ...
      نیکی های امروزت را فراموش می کنند ولی نیکوکار باش ...
      بهترین های خود را به دنیا ببخش حتی اگر هیچگاه کافی نباشد ...
      در نهایت میبینی هرآنچه هست همواره میان تو و خداوند است نه میان تو مردم
      ( کورش کبیر )

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeid sharifzade نمایش پست ها
      استرایدر خودتی ؟؟؟!!! جلل الخالق !!! بزرگترین مخالف تصویر سازی و تکنیک های فیزیک و بزرگترین حامی حل سوالای کنکور به صورت تشریحی رفته کتاب تکنیکای تست زنی خریده !!! اونوقت اون تکنیک سقوط از آسانسور دقیقا همونی نبود که تو کلا نقضش می کردی ؟؟؟
      عجبببببببب !!!!

حالا کتابو از کجا و چند خریدی؟ شمارشو بده ماهم یکی سفارش بدیم بفرستن برامون البته اکثر اینارو مسعودی گفته ولی کار از محکم کاری عیب نمیکنه .
      خب این کتاب 4500 تومن بود، دی وی دی های فیزیک بیشتر از 1 میلیون!
      استدلالم برای خریدش این بود که اگر کتاب مزخرفی بود به راحتی میندازمش دور!
      البته الان قصد ندارم بندازمش دور، ولی کتابِ محبوبم هم نیست.

مال انتشارات مهر و ماهه. از فروشگاهش اینترنتی سفارش دادم.
      کتاب های کمک آموزشی انتشارات مهروماه

البته اینم بگم که تصویر سازی فرمول هاش به نظرم مزخرفه! کیوی و ای کیو سان و اوشین و اینا به درد تاریخ ادبیات میخوره، اگر وقت کردم یه لیست از فرمول های الکتریسیته ساکن و روش حفظ کردنشون درست میکنم.

اونوقت اون تکنیک سقوط از آسانسور دقیقا همونی نبود که تو کلا نقضش می کردی ؟؟؟
      هنوزم سر حرفم هستم، توی پست اول هم در موردش نوشتم "تکنیک کذایی"

در مورد مخالفتم با تکنیک ها: من باید همه این تکنیک ها رو خوب ببینم و یاد بگیرم تا بتونم درست حسابی باهاشون مخالفت کنم. رو هوا که نمیشه مخالفت کرد.
      Math & Physics are fun

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بچه ها
      تا حالا توی 3-4تا تایپیک این بحثو ادامه دادید

بسه دیگه!!!!!

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M o h a m m a d نمایش پست ها
      بچه ها
      تا حالا توی 3-4تا تایپیک این بحثو ادامه دادید

بسه دیگه!!!!!
      کدوم بحث؟

Sent from my iPhone using Tapatalk
      Math & Physics are fun

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط strider نمایش پست ها
      کدوم بحث؟

همین آسانسور و وزن ظاهری و تکنیک و...

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      همین آسانسور و وزن ظاهری و تکنیک و...
      من بی تقصیرم :D اسم این کتابه تکنیک های برتر فیزیکه، توش پر از تکنیکه، وزن ظاهری هم توشه.
      این بحثا کاملا مرتبط با موضوع تاپیکه!

Math & Physics are fun

10. Top | #10
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من بی تقصیرم :D اسم این کتابه تکنیک های برتر فیزیکه، توش پر از تکنیکه، وزن ظاهری هم توشه.
      این بحثا کاملا مرتبط با موضوع تاپیکه!

اونوقت بقیه تایپیکا چی؟؟؟

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      اونوقت بقیه تایپیکا چی؟؟؟
      اگر تاپیک ها فیزیکی بودند اسپم تلقی نمیشن.
      بی خیال، این موضوع هم جنبه ای از درس خوندنه، اگر بی ربط بود براش کتاب چاپ نمیکردن.

Math & Physics are fun

12. Top | #12
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اگر تاپیک ها فیزیکی بودند اسپم تلقی نمیشن.
      بی خیال، این موضوع هم جنبه ای از درس خوندنه، اگر بی ربط بود براش کتاب چاپ نمیکردن.

آره
      ولی اینا بیشتر بحث بودن
      منم لازم دیدم تذکر بدم
      دیگه شما مختارید
      راه های دیگه هم داره
      شوخیدم

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خب این کتاب 4500 تومن بود، دی وی دی های فیزیک بیشتر از 1 میلیون!
      استدلالم برای خریدش این بود که اگر کتاب مزخرفی بود به راحتی میندازمش دور!
      البته الان قصد ندارم بندازمش دور، ولی کتابِ محبوبم هم نیست.

مال انتشارات مهر و ماهه. از فروشگاهش اینترنتی سفارش دادم.
      کتاب های کمک آموزشی انتشارات مهروماه

البته اینم بگم که تصویر سازی فرمول هاش به نظرم مزخرفه! کیوی و ای کیو سان و اوشین و اینا به درد تاریخ ادبیات میخوره، اگر وقت کردم یه لیست از فرمول های الکتریسیته ساکن و روش حفظ کردنشون درست میکنم.

هنوزم سر حرفم هستم، توی پست اول هم در موردش نوشتم "تکنیک کذایی"

در مورد مخالفتم با تکنیک ها: من باید همه این تکنیک ها رو خوب ببینم و یاد بگیرم تا بتونم درست حسابی باهاشون مخالفت کنم. رو هوا که نمیشه مخالفت کرد.
      کهیر می زنم هر موقع که واژه تکنیک را میشنوم این قدر ازش سو استفاده کردن که اگه میتونست میومد تک تکشون رو خفه می کرد
      منم باهات موافقم فیزیک که جنگولک بازی نداره این کارها را به خاطر سود کلانی که در این کتاب ها هست انجام میدن الان تصورش رو بکن همه به خاطر اینکه قیمتش کمه هجوم میارن و همین روزها به چاپ 500هم می رسه!

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن