خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 19 1211 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 285
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات

سوالات مشاوره ای خود را بپرسید....

سلام بر شما دانش آموزان عزیز ایران زمین
      شما عزیزان میتوانید سوالات مشاوره ای خود اعم از ( چگونگی مطالعه دروس و..... ) رادر این تاپیک بپرسید.
      در زمان مناسب به این سوالات پاسخ داده میشود

لطفا فقط سوالات مشاوره ای در این تاپیک قرار داده شود. و از هرگونه پاسخ توسط افراد دیگر خودداری شود

با تشکر : علی سلیمانی

ویرایش توسط علی سلیمانی : 05 بهمن 1392 در ساعت 15:28

2. Top | #2
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      با سلام

من خیلی دیر شروع کردم و دوست دارم پزشکی اهواز در بیام
      ابادان میشینم
      الان ترم یک مدیریت ازاد هستم برای اینکه سربازی نرم

اما خیلی دیر شروع کردم
      و تا الان هم پیشرفت داشتم...بالاخره درس هام جلو رفتند اما احساس میکنم کند هستم

و اینکه سه تا از دانشجو های فیزیک شیمی و ریاضی قراره بهم درس بدن چون یک سال گذشته و چیزی یاد خودم نمیاد دیگه از دبیرستان...و مخصوصا تو ابادان که اصلا معلم ها درس نمیدن...فقط میگن پول پول

و ما هم که نداریم دیگه هیچ

تازه قراره از 2 روز دیگه ریاضی فیزیک رو شروع کنم
      اما بقیه درسام حدود 1 ماه و نیم هست که شروع شدن

ریاضی قراره ( انتگرال-مشتق-حد و پیوستگی و مجانب-امار-احتمال-) و احتمالا تابع و ماتریس رو بخونم

و فیزیک هم ( هیچ تصمیمی نگرفیتم...و روز اول با خود رفیقم که درسم میده بودجه بندی رو میبینیم و درس میدیم..)

ریاضی و فیزیک رو با خودشون تست کار میکنم

---------------
      الان من خیلی دیر شروع کردم
      بخاطر مشکلات همیشگی منطقه 3 ...معدل پایینی داشتم..حالا اگر پیش دانشگاهی رو حساب میکردن یه چیزی...اما سوم خیلی بد بود...

واقعا امکان داره پزشکی اهواز در بیام؟؟

من که دیگه خودم باور ندارم

بعدشم یه سوال درمورد زیست

( من نوع خوندن زیست رو خوندنم..اما نتونستم...من عاشق زیست بودم جوری که هنوزم معلمم منو تو فیس بوک ادد کرده و صحبت میکنیم...معلم زیستم خودش میگفت که من زیستم عالیه و ....) اما هیچوقت نخوندمش...فقط عاشقش بودم و هرچی که میدیدم رو با زیست واسه خودم حل میکردم
      میدونید چی میگم؟؟

اما الان بعد از دو سال که لای کتاب زیست رو باز نکردم...اصن یه جوریم..نمیتونم متوجهش بشم نمیدونم چکار کنم

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      سلام.
      تکیه بر تقوی و دانش در طریقت کافریست *** راهرو گر صد هنر دارد توکل بایدش

چرا میگید دیر شده؟ ما انسانها اتلاف وقتمون زیاده وگرنه کمبود وقت نداریم.
      هیچ وقت نا امید نشید.پیشوایان دین ما بزرگترین گناه رو نا امیدی میدونن و به شدت با اون مبارزه کردن.
      نا امید شیطانه. شما میگه قراره چیکار کنید که اینقدر سخت میگیرید کنکور رو؟؟؟؟
      کنکور هم مثل بقیه امتحاناته درسته که راه و روش خودش رو داره ولی نباید سختش بگیرید.
      اگر سخت بگیرید دنیا براتون سخت میشه - زندگی براتون سخت میشه.
      بطرز فکرتون رو از همین امروز عوض کنید و به چیزهای خوب فکر کنید و بگید من میتوانم چون اشرف مخلوقاتم. خدا به انسان عقل داده پس باید ازاین موهبت الهی کمال استفاده رو کرد.
      چه زیبا مولانا گفته است که :
      گر بود اندیشه ات گل گلشنی *** ور بود خاری تو هیمه گلخنی
      خوب فکر کن - مثبت اندیش باش و خوب نتیجه بگیر و نا امید نباش ( قاون راز )
      شما چند کتاب کمک آموزشی متناسب با سطح علمی خودت بگیر و با اجرا و روش مناسب بهترین نتیجه ها رو بگیر.
      امروز و فردا نکن .
      همین امروز با توکل بر ایزد یکتا کتابت رو باز کن و شروع به مطالعه کن.
      ادبیات - عربی و زبان رو بصورت مبحثی بخون . (لغات - قواعد - گرامر - آرایه ها و قالب ها و.....)
      از زیست واهمه نداشته باش در مرحله ی اول خود کتاب رو بخون و بتستهای دانشگاه آزاد اسلامی رو بزن چون نکته ترکیبی ندارند.بعد در مرحله دوم نکته ترکیبی مطالعه و تست های دانشگاه سراسری و تستهای مفهومی بزن.
      سعی کن جوگیر حاشیه ها نشی رقیب اصلی شما خودتون هستید ( اینها شعار نیست بلکه واقعیت هست )
      درس میخونیم که زندگی کنیم - زندگی نمیکنیم که درس بخونیم.
      اندازه نگه دار که اندازه نکوست
      از 24 ساعت زمانت سعی کن نهایت استفاده رو بکنی .
      چرا میگید 5 ماه وقت دارم ؟ بیاید ماه رو به روز و روز رو به ساعت و ثانیه تبدیل کن. اعداد رو رند نکن چراکه ذهن شما تنبل و استرسی میشه بگید من ...... روز تا کنکور وقت دارم.
      فقط حواست باشه که زمان رو از دست ندی و با تکیه بر خدا و همتت شروع به مطالع کنی . در پایان هم علاوه بر آرزوی موفقیت برای شما این کلام بزرگان رو تقدیمتون میکنم که :
      عاقل به کنار آب تا پل میجست ***** دیوانه پا برهنه از آب گذشت

ویرایش توسط علی سلیمانی : 04 بهمن 1392 در ساعت 15:32

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      خیلی ممنون....

پس زیست رو اول از کتاب بخونم بعد نکته ترکیبی..

میگم حدود چند ساعت در روز درس خوبه؟؟؟

و نظرتون درمورد فیزیک و ریاضی چیه؟؟؟ اونو که عقب هستم دیگه...خیلی

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      شما در ابتدا زیست رو از کتاب درسی مطالعه کنید البته اگر مشکل آموزشی دارید میتونید از کتابهای کمک آموزشی استفاده کنید اما نکته ترکیبی مطالعه نکنید و تیت تالیفی و یا سراسریی که نکن=ته ترکیبی داره رو حل نکنید .
      سپس بار دوم کتابها رو با نکته ترکیبی مطالعه کنید.وتست های کنکورهای سراسری سال 80 تا 90 رو چه داخل و چه خارخ از کشور رو کامل حل کنید و تستهای سال 90 تا 92 رو بذارید خرداد به عنوان آزمون جامع بزنید.
      در درس ریاضی و فیزیک اگر مشکل آموزشی دارید حتما از یک کتاب مناسب کمک آموزشی استفاده و مبحثی مطالعه کنید.اگر هم وقت کافی ندارید میتونیدیکی از این 2 راه رو استفاده کنی :
      1) هفته ای 1 دفترچه سوال آزمون های سراسری را از سال 80انتخاب و حل کنید . اگر پاسخ رو بلد بودید که هیچی در غیر اینصورت سراغ اون مبحثی که ازش تست طراحی شده برید و نکتات لازم رو بخونید طوری که قانع بشید چرا جواب این سوال شده مثلا گزینه 2 ( چرا نشده 1 ؟ )
      2) فصلهایی که براتون آسونتر و پر سوال تر هست رو انتخاب و مطالعه کنید .
      البته پیشنهاد میکنم حتما ریاضی دوره راهنمایی و اول دبیرستان رو نه دقیق اما کلی یک بار مطالعه و رفع اشکال کنید.

6. Top | #6
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام. من سوم تجربی ام، و تا الان با برنامه مدرسه درس ها رو پیش رفتم و کنکوری نخوندم و تست نزدم، به نظرتون تا عید همین امسال تخصصی های سوم رو تموم کنم بعد عید کنکوری کار کنم و ریاضی و فیزیک چهارم رو تا اردبیهشت ماه هر جا که رسیدم کار کنم، تابستون هم پایه کار کنم! نظرتون چیه؟

یه سوال در مورد داروسازی! این رشته هم اگه مثل پزشکی طرح بری دیگه سربازی نمی ری؟

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      سلام بر شما دوست عزیز
      به نظر بنده شما الان تمام تمرکزت رو بذار روی مطالب سال سوم و سال سوم رو دقیق و مفید یاد بگیر و بیشتر نمونه سوالات امتحانی حل کن تا دستت پر بشه .در تابستان هم میتونی سال دوم رو مطالعه ( همچنین سال اول و مشکلات پایه ای رو بر طرف کنی ) و سوم رو هم مرور کنی و تست بزنی و یا یه پیش خوانی روی بعضی از دروس پیش دانشگاهی داشته باشی.
      الان دبیرستانی وار بخون و از حالت خودت خارج نشو و جوگیر کنکور نشو. فراموش نکن شما هنوز دانش آموز هستی پس به فکر افزایش معل باش تا بعد از امتحانات.
      البته با سایر مشاور ها هم میتونی مشورت کنی چون این عزیزان هم نظرات خودشون رو دارن

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      شما میتونی سوالات نظام وظیفه ای خودتون رو از طریق 2 راه حل زیر بپرسید.چون بنده کارت معافیت پزشکی دارم پیگیرش نبودم .
      سامانه تلفن گويا به شماره ۰۹۶۸۰ و پايگاه اطلاع‌رساني سازمان وظيفه عمومي به نشاني پایگاه اطلاع رسانی پلیس - صفحه اصلي

9. Top | #9
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      با سلام.من دانش آموز دوم تجربی منطقه ی 3 هستم میخام واسه کنکور درس بخونم با اینکه درسم خوبه اما یکی دوتا از معلم ها میگن تا پزشکی خیلی فاصله داری البته من به صورت حرفه ای شطرنجم دنبالم میکنم و وقت زیادی ندارم واسه درس خوندن به نظر شما چیکار کنم؟رو چه درس هایی تمرکز کنم؟از کدوم کتابا بخونم؟البته من پس از نیمسال اول آزمون قلم چی سال قبلو اینگونه زدم البته تو خونه
      درس تعداد سوال در مدت (دقیقه) درصد توضیحات
      ادبیات 10 6 90 فقط کتابو با جزوه ی معلم خوندم
      عربی 10 14 50 جزوه ی معلم +عربی محوری گاج(بدون تست هایش)
      معارف 10 7 53 فقط جاهایی که معلم گفته بود نه کل کتاب
      زبان 10 5 100 کتاب+خط سفید
      ریاضی 30 45 70 جزوه ی معلم +گاج سفید
      هندسه 10 20 60 جزوه ی معلم
      فیزیک 30 45 74 جزوه ی معلم+نشر الگو فقط قسمت آموزش
      شیمی 30 28 65 جزوه ی معلم+جزوه ی معلم های دیگر ی که از اینترنت دانلود کردم با تست های تمرینی کمی که زدم
      زیست 20 15 45 فقط کتاب

10. Top | #10
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      با سلام.من دانش آموز دوم تجربی منطقه ی 3 هستم میخام واسه کنکور درس بخونم با اینکه درسم خوبه اما یکی دوتا از معلم ها میگن تا پزشکی خیلی فاصله داری البته من به صورت حرفه ای شطرنجم دنبالم میکنم و وقت زیادی ندارم واسه درس خوندن به نظر شما چیکار کنم؟رو چه درس هایی تمرکز کنم؟از کدوم کتابا بخونم؟البته من پس از نیمسال اول آزمون قلم چی سال قبلو اینگونه زدم البته تو خونه
      ادبیات 10 6 90 فقط کتابو با جزوه ی معلم خوندم
      عربی 10 14 50 جزوه ی معلم +عربی محوری گاج(بدون تست هایش)
      شیمی 30 28 65 جزوه ی معلم+جزوه ی معلم های دیگر ی که از اینترنت دانلود کردم با تست های تمرینی کمی که زدم
      زیست 20 15 45 فقط کتاب

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      با عرض سلام و خسه نباشید خدمت اقای سلیمانی.
      من اصالتا اهل استان فارس هستم.اما 8 ساله تو کیش زندگی میکنم.معدل نهاییم 15/75 بوده.رشته ی ریاضی .و من دخترم.پدرم گفتن باید یا شیراز یا تهران یا اصفهان قبول بشم وگرنه همین کیش میفرستمت دانشگاه. کیش براادامه تحصیل اصلا خوب نست،علاوه بر این من فعالیت های (فوتسال)دیگه ای میکنم که چون کیش محدوده نمیشه پیشرفت کرد و حتما باید یه شهر بزرگ برم شیراز و اصفهان شهرهای خوبی هستن ،من چون در منطقه 3 بودم احتمال قبولیم تو شیراز بیشتره اما من دوست دارم یکی از دانشگاه های تهرران درس بخونم.تا چند وقت پیش دوست داشتم نفت بخونم اما چون دخترم همه توصیه میکنن این کارو نکنم.الانم هفته ای 35 ساعت میخونم(میدونم کمه).من ادم انعطاف پدیری هستم میتونم از همه چیز خوشم بیاد و با عشق کار کنم.البته دوست دارم درکنار هرکاری که میکنم تدریس هم بکنم،عاشق درس دادنم.
      حالا توصیه شما چیه؟؟ساعت درس خوندنم رو چه قدر افزایش بدم؟چه رشته ای بخونم؟برا دانشگاه های تهران چه رتبه ای لازمه؟هر درس رو په قدر بزنم؟
      زندگی هدیه خداوند به شما و نحو ه ی زندگی هدیه شما به خداوند

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      با عرض سلام
      من واقعا نمیدونم دقیقا باید چیکار کنم!
      و این حالت بدترین حالت ممکنه.....
      سال سوم ریاضی هستم ...
      یکسری میگن تست کار کن
      یکسری میگن فقط تشریحی
      یکسری میگن جفتش و .............خیلی نظرات دیگه
      برای این که یه شخص رتبه زیر 1000 بیاره دقیقا از سال سوم باید چیکار کنه؟؟؟

13. Top | #13
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ادبیات 10 6 90
      فقط کتابو با جزوه ی معلم خوندم
      عربی 10 14 50
      جزوه ی معلم +عربی محوری گاج(بدون تست هایش)
      زیست 20 15 45 فقط کتاب

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      سلام بر شما ali761
      پاسخ سوال شما :
      شما زیاد درگیر کنکور نباش و به عنوان یک دانش آموز با مسایل برخورد کن سعی کن علاوه بر کتابهای سال دوم تجربی سالهای اول وحتی دوره راهنمایی رو هم با دقت کامل بخونی و مشکلات پایه ای خودت رو برطرف کنی .
      در دروس زیست -شیمی - ریاضی و فیزیک میتونی از کتابهایی که یه کم از محدوه فراتر رفتن و حوالی المپیاد میچرخن مثل انتشارات فاطمی استفاده کنی .
      ادبیات : گاچ سبز یا کلک معلم ساجدی
      عربی : گاج سبز و یا ایاد فیلی مبتکران ( عربی به زبان ساده { جهت مطالعه بیشتر }
      دین و زندگی : ( لازم نمیبینم کتاب کمک آموزشی تهیه کتی ) گاج -مهر و ماه - خیلی سبز ( ویرایش جدید ) - نشر الگو
      زبان : نشر تاجیک - مبتکران -خط سفید -شبقره - فرهنگ هادی
      زیست شناسی : فاطمی - رزمندگان اسلام - کالج - نگرش روز ( تالیف بنده - البته زیست 1 رو تهیه کنید)
      شیمی : مبتکران - گاج - تخته سیاه - کالج - مهر و ماه
      فیزیک و فیزیک: فاطمی - ژرف اندیشان - منتشران -نوبل - رمزینه ( برای کسانی که مشکل آموزشی دارند ) - نشر الگو (برآیند یا انرژی اتمی ) - کوله پشتی - گاج - کانون فرهنگی آموزش - خوشخوان ( داوطلبانی که قوی هستند )

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      karen سلام بر شما
      پاسخ سوال شما :آب دریا را اگر نتوان کشید **** هم به قدر تشنگی باید چشید
      زیاد خوندن مهم نیست بلکه خوب خوندن مهمه . هستند کسایی که با روزی 4 ساعت هم نتیجه گرفتن.
      ولی اگه بخواهیم با رنج عددی این موضوع رو بیان کنین شما میتونی ساعت مطالعه رو به 8 ساعت الی 9 ساعت هم برسونی چگونه ؟
      روزی 5 ال 10 دقیقه به مجموع ساعاتت اضافه کن .
      رشته ای باید بری که علاقه داری و من نمیدونم علاقه شما چیه . همه ی رشته ها خوب و عالی هستن در صورتی که نسبت بهشون علاقه داشته باشی.دانشگاه تهران حدودا رتبه زیر 100 - 150 کشوری میگیره و دقیق نمیشه گفت جون سال به سال فرق میکنه برای درصد هم باید گفت بستگی به دانشگاه ت داره .مثلا میشه گفت برای تهران میانگین درصد میتونه بالای 75 باشه.

صفحه 1 از 19 1211 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

.............، ..............، ...............، ................، .................، ..................، ...................، ....................، .....................، ......................، .......................، .........................، ................................، فوتسال، فیزیک، فیزیک کنکور، قلمچی، مفید، مهم، مهندسی، مهر و ماه، محوری، مسابقه، مشورت، مشکل، مشاوره، مطالب کنکوری، مطالعه، معدل، چهارم، نیرو، نظام وظیفه، هدف، کمک، کنکور، کنکور ریاضی، کنکور سراسری، کنکوری، کانون، کتاب، کتاب کمک آموزشی، کتاب خوب، گاج، گزینه 2، پیوستگی، پزشکی، آزمونهای آزمایشی، آزمایشی، امتحان، انتخاب رشته، ادبیات، اعداد، برنامه ریزی، تمرکز، تابع، تجربی، تخمین رتبه، تست، تغییر رشته، جمع بندی، جزوه، خلاصه، خیلی مهم، خیلی سبز، دوره، دینی، دانش آموزان، دانشگاه، دانشگاه آزاد، دانشجو، درس، روانشناسی، ریاضی، راهنمایی، رشته تجربی، زیست، زیست شناسی، زبان فارسی، سنجش، سهمیه، سوال، سوالات مشاوره ای، سوالات کنکور، سراسری، شیمی، علی سلیمانی، عربی، غیر حضوری

نمایش برچسب‌ها

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن