خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 19 از 19 نخستنخست ... 91819
    نمایش نتایج: از 271 به 285 از 285
    1. Top | #271
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      با اهدا سلام خدمت تمامی همیاران انجمن ;
      ابتدا از بنیان گذار سایت کمال تشکر را دارم که چنین انجمنی برپا کردند و کمک حال خیلی از دوستان شده اند .
      متاسفانه به دلایل کمکاری تا الان هیچ یک از دروس را نتونستم بخونم ، با توجه به اینکه آمادگی برای خواندن روزانه 7-6 ساعت را ندارم از دوستان تمنا دارم رهنمایی ام کنین چه مباحثی از دروس را بخونم که هم خیلی فشار بهم وارد نشه ( یعنی طوری نشه هفته اول بخونم و هفته دوم خسته شم و ... ) ! رشته ریاضی هستم و 3 ماه دیگر کنکور در پیش داریم

با تشکر از شما

2. Top | #272
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      hosna76 سلام بر شما.
      دانش آموز عزیز فراموش نکن شما هنوز به عنوان یم دانش آموز تلقی میشیدو هنوز دوم دبیرستان هستید. سعی کن بیشتر اوقات مطالعه ت رو به یادگیری دقیق مطالب سال دوم و مباحث سالهای قبلش بگذرونی.درس خوندن به منابع متعدد دخوندن و سی دی و فیلم های آموزشی نیست. درس خوندن خوب خواندن است نه زیاد خواندن و نه تقلید کردن از افراد موفق . سعی کن نمونه سوالات متعدد حل کنی .دروس رو در منزل مطالعه کن از کتاب های مناسب با خودتون استفاده کن و سوالات و پرسش های خودت رو از معلم تون بپرس. آیا باید حتما برید کلاس خصوصی ؟؟ خوب از همین معلم زحمت کش استفاده کن . برنامه ریزی مناسبی داشته باش و پزشکی از روی استعداد خودت انتخاب کن نه علاقه .

3. Top | #273
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      rasoul0 سلام بر شما.
      دوست عزیز شما به بودجه بندی سوالات کنکور مراجعه کنید ( از سال 85 تا 92 ) و فصل هایی که :
      1) مهم هستند ( این فصلها از اهمیت ویژه ای برخوردارند )
      2) آسان هستند ( این آسانی باید برای شما باشد . مثلا بنده میگویم شما مبحث تابع را مطالعه کنید . خوب شاید این فصل برای شما سخت و برای یک دانش آموز دیگر آسان باشد و بالعکس )
      3) پر سوال باشد . ( بعضی از فصل ها مهم بوده ولیکن پر سوال نمیباشند مثل : فصل 1 سال دوم -زیست شناسی )
      انتخاب این فصول بر عهده ی شما میباشد و در انتخاب فصول 3 شرط اصلی بالا را رعایت کنید.
      سعی کنید از دروس عمومی و زیست و شیمی مبحثی حذف نکنید چون به نظر بنده برای این کار ( حذف مباحث ) خیلی زوده .
      روزی 5 ساعت تا 8 ساعت بسیار مناسب هست. قبلا عرض کردم درس خواندن به زیاد خواندن نیست . ما نباید از رتبه برتر ها تقلید کنیم. هر دانش آموز شرایط -سطح علمی -منابع و... مختلفی دارد.شاید یک نفر با 5 ساعت بهترین نتیجه و شخص دیگر با روزی 19 ساعت نتیجه بگیرد. موفق باشید

4. Top | #274
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      با تشکر از شما آقای سلیمانی عزیز ;

امیدوارم به کمک شما همین امروز برنامه ای طراحی کنم ( اگر مدل برنامه ای مد نظرتون هست ممنونتان میشوم قرار دهید )

5. Top | #275
      v73
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      با سلام
      یه سوال!چرا گفتید پزشکی رو از روی استعداد خود انتخاب کن نه علاقه!!من الان افراد بسیاری رو توی دانشگاه میبینم که رشته های پزشکی؛دارو؛دندون قبول شدند و علاقه ای در اون رشته ندارند والان زندگیشون شده اافسوس؛این افراد استعدادش رو دارند ولی علاقه واقعا اصل مهمیه...
      استعداد رو با تلاش و پشتکار هم میشه جبرانش کرد...ولی علاقه رو با چی؟؟
      بچه ها خواهش میکنم درمورد رشته ای که میخواید انتخاب کنید اول خوب تحقیق کنید و ببینید واقعا به شخصیتتون میخوره؛بعد اگه باهاش کنار اومدید برای به دست اوردنش تلاش کنید
      الان هم برای درس خوندن حتما حتما یه هدف درست داشته. باشید
      موفق باشید

6. Top | #276
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام خدمت v73

با نظر شما بزرگوار کاملا موافقم , اولویت اول برای انتخاب رشته البته در صورت توانایی باید علاقه با آن رشته باشد ، متاسفانه امروزه اولویت اول را به میزان درآمد در آینده اختصاص می دهند در حالی که به رشته دیگر علاقه دارند . ( این نظر من با توجه به دوستانی که داشتم و برگرفته از حرف های آنان است ، مطمعنا افرادی نیز هستند که سوی علایق خود میروند و خواهند رفت )

موفق و پیروز باشید

7. Top | #277
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      v73 سلام . در اصل روانشناسی استعداد حرف اول رو میزنه.
      خدادوند در هر موجودی یک استعداد قرار داده .( استعداد سیب سیب شدن و استعداد گردو گردو شدن هست. ).
      کودکان زیادی هستند که در اوان زندگی بدون بی توجهی به استعداد اونها در مسیری می افتند که در شان شون نیست. اگر کودکی استعداد درس خوندن نداشته باشه نباید اون رو وادار به درس خوندن کنین.باید به استعداد ش مثلا مکانیکی توجه کنیم.
      برای انتخاب رشته آینده خودمون این 3 شرط باید لحاظ بشه :پ
      1) استعداد ( مهمترین فاکتور در انتخاب رشته و زندگی ما هست . اگر کسی استعداد کاری رو نداشته باشه صد در صد با شکست مواجه میشه. توجه کنید که استعداد امری ذاتی است ( استعداد درخت درخت شدن است )
      2) جامعه و نیاز آن : الان همه دوست دارن برن پزشکی چرا ؟؟؟ چون در ایران ما شغلی پر درآمد و از احترام خاصی برخورداره و همه ی یک دکتر و قبول دارند. فرض کنید استعاددانش آموزی در سفالگری است . خوب این دانش آموز خیلی تلاش میکنه و یک سفالگر عای میشه . آیا جامعه امروزی ما به یک سفالگر بیشتر احترام میذاره یا یک سفالگر؟آیا درآمد پزشکی بیشتر هست یا درآمد سفالگری ؟ و....
      دانش آموز اگر به این نیاز توجهی نکنه 80 درصد احتمال شکست داره.
      3) علاقه . این عامل کم اهمیت ترین بخش در انتخاب هست.
      دانش آموزی رو فرض کنید که علاقه به پزشکی نداره اما ذاتا استعدادش رو داره. خوب وقتی یکی دو نفر لغب دکتر به اون بگن . بر ه دانشگاه همه براش احترام قایل باشن . ببینه پول داره و .... کم کم علاقه ایجاد میشه.
      دانش آموز باید به استعداد توجه کنه تا علاقه چون علاقه کم کم ایجاد میشه.
      شما به یک خانم علاقه نداری اما بعد از مدتی زندگی باهاش کم کم نسبت به اون علاقه ایجاد میکنی.
      . ببخشید اگر طولانی شد
      اگر صد سال در مشکی کنی دوغ *** همان دوغ اسا همان دوغ است همان دوغ
      اسب تازی در طویله گر ببندی پیش خر **** رنگشان همگون نگردد طبعشان همگون شود

8. Top | #278
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      من يكم دچار يكنواختى شدم ، چيكار كنم ؟!

Sent from my iPhone using Tapatalk

9. Top | #279
      v73
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من بازهم مخالفم؛تا حدودی حرفتون رو قبول دارم!یه نفر استعداد پزشکی رو داره؛این رو رتبه ای که توی کنکور آورده تایید میکنه ولی وقتی از خون بدش میاد باید بره اون رشته و صبر کنه علاقه ایجاد بشه؛چنین علایقی به ندرت ایجاد میشه،این رو تجربه ثابت کرده...
      ویرایش توسط v73 : 25 اسفند 1392 در ساعت 18:56

10. Top | #280
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام من امسال کنکور سراسری شرکت کردم ولی نمیتونم دانشگاه دولتی قبول شم میخوام بدونم با معدل کتبی17.74 میتونم مشهد مهندسی شیمی کارشناسی یکی از دانشگاههایی که پذیرش در اونها صرفا براساس سوابق تحصیلیه قبول شم لطفا هرکی براساس سوابق تحصیلی دانشگاه قبول شده معدل کتبی و رشته ای رو که قبول شده اگهمیتونه بگه

11. Top | #281
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام من 5 سال پیش دیپلم گرفتم امسال کنکور شرکت کردم ولی هیچی نخوندم الان دوتا راه دارم اول اینکه توی 3 ماه باقیمونده بالاخره مباحث پر سوال رو شناسایی کنم و با کمک مشاورین محترم تمام سعی خودمو بکنم تا رتبه کنکورم قابل قبول باشه ولی به خاطر استرس زیادی که دارم حتی دوست ندارم به این راه فکرکنم. و راه دومم اینه که چون بالاخره5سال هست که خیلی درست حسابی درسی نخوندم و پایه علمی م ضعیف شده کنکور رو فراموش کنم و تو این 6 ماهی که تا اول مهر مونده یه برنامه ریزی کنم و سطح علمی خودمو بالا ببرم {دروس دبیرستان که به نظرم تو دانشگاه کاربردی تره رو یه مروری داشته باشم}که اگه بعدها رفتم دانشگاه حداقل توی مباحث پایه ای مشکلی نداشته باشم و از اول مهر هم توی یه رشته ای که پذیرش در اونها فقط براساس سوابق تحصیلیه ادامه تحصیل بدم. نظر شما چیه؟ من دانشجوی انصرافی هستم و اصلا دوست ندارم مثل دفعه قبل دانشجوییم مدام احساس کنم توی مباحث پایه ای ضعف دارم . از طرفی هم به خاطر استرس زیاد نمیتونم الان به کنکوری خوندن فکر کنم.معدل کتبی دیپلمم17.74 هست

12. Top | #282
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من توی درس خوندن خیلی وسواس دارم و نمیتونم سرعتمو خیلی بالا ببرم همیشه از نتیجه درس خوندم راضی بودم برای همین خیلی دوست ندارم شیوه های مطالعه مو تغییر بدم حالا با توجه به این نکات شما کدوم راهو پیشنهاد میدین؟

13. Top | #283
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      آقای سلیمانی منتظر پاسخ شما هستم باتشکر

14. Top | #284
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      به نظر شما میشه اگه تقریبا بعد از عید شروع کنم معماری دانشگاه تهران یا شهید بهشتی قبولم؟
      با توجه به اینکه سال دومم که کنکور میدم و 7 سال تحصیلی آخر تیزهوشان خوندم

15. Top | #285
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      خیلی ممنون از جناب سلیمانی واسه این تاپیک خوبشون

با هماهنگی که با ایشون کردم , از این پس برای هر سوالتون یک تاپیک جداگانه بزنید . جناب سلیمانی هم بعنوان مدیر این بخش , به سوالات شما در صورت امکان پاسخ خواهند داد

امروز رو مود تاپیک بستنم

این تاپیک نیز بسته شد

صفحه 19 از 19 نخستنخست ... 91819

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

.............، ..............، ...............، ................، .................، ..................، ...................، ....................، .....................، ......................، .......................، .........................، ................................، فوتسال، فیزیک، فیزیک کنکور، قلمچی، مفید، مهم، مهندسی، مهر و ماه، محوری، مسابقه، مشورت، مشکل، مشاوره، مطالب کنکوری، مطالعه، معدل، چهارم، نیرو، نظام وظیفه، هدف، کمک، کنکور، کنکور ریاضی، کنکور سراسری، کنکوری، کانون، کتاب، کتاب کمک آموزشی، کتاب خوب، گاج، گزینه 2، پیوستگی، پزشکی، آزمونهای آزمایشی، آزمایشی، امتحان، انتخاب رشته، ادبیات، اعداد، برنامه ریزی، تمرکز، تابع، تجربی، تخمین رتبه، تست، تغییر رشته، جمع بندی، جزوه، خلاصه، خیلی مهم، خیلی سبز، دوره، دینی، دانش آموزان، دانشگاه، دانشگاه آزاد، دانشجو، درس، روانشناسی، ریاضی، راهنمایی، رشته تجربی، زیست، زیست شناسی، زبان فارسی، سنجش، سهمیه، سوال، سوالات مشاوره ای، سوالات کنکور، سراسری، شیمی، علی سلیمانی، عربی، غیر حضوری

نمایش برچسب‌ها

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن