خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 25
    1. Top | #1
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

Lightbulb کی روش بهتری بلده!؟ 1 *** فیزیک * برایند سه بردار با زاویه‌ی 120 نسبت به هم

برای این سوال روش حل خودتونو بگید. سعی کنید کوتاهترین و زیباترین روشو بگید.
      2014-01-23_190203.jpg

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      استاد ما هم اجازه ج دادن داریم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟بنظرم یکی از سریع ترین راه ها استفاده از این نکتس که هر وقت قرار گیری نیرو ها متقارن باشه براین د صفره استفاده کرد ............
      پس ما 33 تا بردار 5 نیوتونی داریم که کاملا متقرانتد ......پس برایندشون صفره ...حالا یه بردار 5 نیتونی و 10 نیتونی دیگه با زاویه 120 داریم دوباره............
      ج دادنم بخاطر راه دادن بود استاد............

3. Top | #3
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      جواب میشه گزینه ی 3

به نظر منم ساده ترین و سریعترین روش روشیه که بهمن عزیز گفتن یعنی اینطوری در نظر میگیریم که اگر اول اندازه ی هر سه بردار 5 باشه برایندشون میشه صفر . پس از هر بردارمون 5 تا کم میکنیم . یکیش حذف میشه و 10 میشه 5 . 15 میشه 10
      پس دو بردار با اندازه های 10 و 5 داریم با زاویه 120 که برایندشون رو حساب میکنیم .

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط milad65 نمایش پست ها
      جواب میشه گزینه ی 3

به نظر منم ساده ترین و سریعترین روش روشیه که بهمن عزیز گفتن یعنی اینطوری در نظر میگیریم که اگر اول اندازه ی هر سه بردار 5 باشه برایندشون میشه صفر . پس از هر بردارمون 5 تا کم میکنیم . یکیش حذف میشه و 10 میشه 5 . 15 میشه 10
      پس دو بردار با اندازه های 10 و 5 داریم با زاویه 120 که برایندشون رو حساب میکنیم .
      خیلی خوب نوشتی از نظر منم بهترین همینه

​انجام تمامی خدمات پرینتر سه بعدی

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      یه نکته تستی هم هست که اگر 3 بردار 2به2 با هم زاویه120 بسازن وه نسبت اندازه آن ها به یکدیگر 1-2-3 باشه برایند میشه اندازه کوچکترین بردار ضربدر رادیکال 3. پس جواب 5 رادیکال3 خواهد بود. این روش دیگه نیازی به محاسبه نداره

6. Top | #6
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hasan1374 نمایش پست ها
      یه نکته تستی هم هست که اگر 3 بردار 2به2 با هم زاویه120 بسازن وه نسبت اندازه آن ها به یکدیگر 1-2-3 باشه برایند میشه اندازه کوچکترین بردار ضربدر رادیکال 3. پس جواب 5 رادیکال3 خواهد بود. این روش دیگه نیازی به محاسبه نداره
      وووو دمت گرم عجب نکته ای کجا خونده بودی اینو ؟ این یعنی جواب دادن تست تو 10 ثانیه مرسی .
      اگر مهربان باشی تورا به داشتن انگیزه های پنهان متهم می کنند ولی مهربان باش ...
      اگر شریف و درستکار باشی فریبت می دهند ولی شریف و درستکار باش ...
      نیکی های امروزت را فراموش می کنند ولی نیکوکار باش ...
      بهترین های خود را به دنیا ببخش حتی اگر هیچگاه کافی نباشد ...
      در نهایت میبینی هرآنچه هست همواره میان تو و خداوند است نه میان تو مردم
      ( کورش کبیر )

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeid sharifzade نمایش پست ها
      وووو دمت گرم عجب نکته ای کجا خونده بودی اینو ؟ این یعنی جواب دادن تست تو 10 ثانیه مرسی .
      شرمندم نکن بابا! من باید ازت تشکر کنم بابت این که در مورد مسعودی راهنماییم کردی. اینو معلممون گفته بود

8. Top | #8
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      خریدی ؟ کدوم مباحثشو ؟ راضی هسی ؟

خیلی اینجور تاپیکا به نظر من خوبه چون اینجوری هرکسی راه حلی ارائه میده و هرکسی میتونه بهترینشو انتخاب کنه و خیلی میتونیم به هم دیگه کمک کنیم .
      اگر مهربان باشی تورا به داشتن انگیزه های پنهان متهم می کنند ولی مهربان باش ...
      اگر شریف و درستکار باشی فریبت می دهند ولی شریف و درستکار باش ...
      نیکی های امروزت را فراموش می کنند ولی نیکوکار باش ...
      بهترین های خود را به دنیا ببخش حتی اگر هیچگاه کافی نباشد ...
      در نهایت میبینی هرآنچه هست همواره میان تو و خداوند است نه میان تو مردم
      ( کورش کبیر )

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خریدی ؟ کدوم مباحثشو ؟ راضی هسی ؟

خیلی اینجور تاپیکا به نظر من خوبه چون اینجوری هرکسی راه حلی ارائه میده و هرکسی میتونه بهترینشو انتخاب کنه و خیلی میتونیم به هم دیگه کمک کنیم .
      آره. نور-خازن-گرما-نوسان-موج. راضیه راضیم! دو روز پیش دیدم که تو یه تاپیک با چند نفر در مورد مسعودی دعوات شده بود. اینارو ولشون کن نرود میخ آهنی در سنگ. منم قبول دارم که احمدی هیچی بارش نیست اما حساب مسعودی جداس

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      واقعا تو به این میگی نکته ؟؟؟؟؟؟؟پس فک کنم من بتونم یه جزوه نکته دار 2000 صفحه ای بنویسم..........این دیگهحفظ کردنه و نه این که بد باشه ولی نکته نیست

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bahman نمایش پست ها
      واقعا تو به این میگی نکته ؟؟؟؟؟؟؟پس فک کنم من بتونم یه جزوه نکته دار 2000 صفحه ای بنویسم..........این دیگهحفظ کردنه و نه این که بد باشه ولی نکته نیست
      یعنی از راه حلی که شما گفتین ضعیف تره؟؟؟

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یعنی برای هر سوال نکته نمیسازند................

13. Top | #13
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      آره. نور-خازن-گرما-نوسان-موج. راضیه راضیم! دو روز پیش دیدم که تو یه تاپیک با چند نفر در مورد مسعودی دعوات شده بود. اینارو ولشون کن نرود میخ آهنی در سنگ. منم قبول دارم که احمدی هیچی بارش نیست اما حساب مسعودی جداس
      لطفاً مودبانه حرف بزن. یعنی چی اینارو ولش کن ....
      خوب اگه نسبت بردارها 1، 2 ، 3 نبود چی؟
      یعنی شما برای هر زاویه‌ای و هر تعداد برداری باید نکته حفظ کنید؟
      مطمئناً عاقلانه نیست.

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mazjin نمایش پست ها
      لطفاً مودبانه حرف بزن. یعنی چی اینارو ولش کن ....
      خوب اگه نسبت بردارها 1، 2 ، 3 نبود چی؟
      یعنی شما برای هر زاویه‌ای و هر تعداد برداری باید نکته حفظ کنید؟
      مطمئناً عاقلانه نیست.
      موافقم بسی شدید .

15. Top | #15
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نه عزیز منظور ایشون این نیست که ضعیف تره .

ولی با توجه به تنوع و گستردگی سوال ها ، از اونجایی که ما نکته ها رو به نوعی حفظ میکنیم ، مسلما نکته ای ارزش بیشتری داره که باهاش بتونیم چند نوع سوال مختلف رو حل کنیم و کاربرد خیلی وسیع تری داشته باشه و به حفظ کردنش بیرزه .

ولی با این نکته میتونیم فقط یک سوال رو حل کنیم : مثلا اگه نسبت اندازه بردار ها 1 2 3 نباشه این نکته اصلا به کارمون نمیاد . یعنی با حفظ این جور نکته ها هم خودمونو خسته می کنیم و هم کمتر بدردمون میخورن .

بنظر من اگه دنبال این هستید که بتونید سوالو سریع تر حل کنید سعی کنید تو اون مبحث قدرت تمرکز ــتون رو بالا ببرید به نوعی که با یه دور خوندن متن ، سوال تو ذهنتون تجسم بشه وگرنه استفاده از این نکته ها همیشه کارساز نیست .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن