خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 25 از 25
    1. Top | #16
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بعضی از دوستان خیال می‌کنند که ما از روی حسادت داریم با این تبلیغات دروغین مخالفت می‌کنیم. به خدا از روی دلسوزیه نه حسادت. و الا ما علیل و چلمن نیستیم. این نکاتو همه‌ی ما معلمان میدونیم اما گفته نمیشه چون نیازی نیست.
      تو این 20 سال کنکور چند تا سوال بردار اومده که زاویه‌ی بین سه بردار 120 درجه باشه و نسبتشون 1، 2، 3؟
      خوب شما که عاشق نکته مکته!! هستید، اینو هم از طرف من حفظ کنید! انشااله به دردتون بخوره!!
      اگه سه بردار a، b و c با هم دو به دو زاویه‌ی 120 درجه بسازند و b=na و c=ma باشه، داریم
      2014-01-24_125251.jpg
      مثلاً برایند سه بردار با اندازه‌های 2، 6 و 8 برابر است با
      d=2 (1+3*2)1/2

2 رادیکال 7.

2. Top | #17
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      ببینید بعضی نکته ها و فرمولا خیلی الکیه و از هر 1000 تا سوال یه جاش به درد میخوره ولی بعضیاش خیلی تست خیزه و درضمن حفظشم خیلی آسونه من مطمئنم این نکه حسن رو هیچوقت یادم نمیره دیگه این که کاری نداره بردار کوچیکه ضرب در رادیکال سه ولی اونایی که فرمولای عجیب غریب داره رو هیشکی حفظ نمیکنه .
      اتفاقا به نظر من تو اون استرس کنکور که بیشتر دلش برا وقتش شور میزنه بخواد با روش تشریحی حل کنه ممکنه خیلی چیزاشو یادش بره . امیرجیمز وقتی از رو یه روشی چن تا تست به مرور زمان حل کنی امکان نداره یادت بره . آقا شما دوس داری تشریحی حل کنی برو حل کن کسی جلوتو نگرفته که برو همه تستای کنکورو از دم تشریحی حل کن ما دوس داریم نکته تستی یاد بگیریم تا سوالی که شما دودقه دس کم روش وقت میذاریدو تو 20 ثانیه حل کنیم . من که تا حالا نشده سر آزمونام تکنیکا یا نکته های ساده ی مسعودی یادم بره . پارسال فرمولا و روشای تشریحی سر آزمون زیاد یادم میرفت و خودمو می کشتم و خوب نتیجه نمی گرفتم امسال با همین نکته ها و تکنیکا که حجمش به نظر من خیلی خیلی کمتره راهای تشریحیه چه تو آزمونای جامع و چه تو آزمونای غیر جامع نتیجه گرفتم بدون اینکه فشار سنگینیو تحمل کنم و برعکس پارسالم عاشق ریاضی و فیزیک شدم .

حسن جان بردارها رو مسعودی جدا نزده تو جمع بندی فیزیک سه اش هست منم هنوز ندیدم .
      اگر مهربان باشی تورا به داشتن انگیزه های پنهان متهم می کنند ولی مهربان باش ...
      اگر شریف و درستکار باشی فریبت می دهند ولی شریف و درستکار باش ...
      نیکی های امروزت را فراموش می کنند ولی نیکوکار باش ...
      بهترین های خود را به دنیا ببخش حتی اگر هیچگاه کافی نباشد ...
      در نهایت میبینی هرآنچه هست همواره میان تو و خداوند است نه میان تو مردم
      ( کورش کبیر )

3. Top | #18
      کاربر اخراجی

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hasan1374 نمایش پست ها
      آقای تراز بالا لطفا خواهشا وجدانا و... نظرمو کامل بخون. من گفتم اینو معلممون گفته آخه چه ربطی به مسعودی داره؟؟؟؟؟؟
      جاي اين حرفا اين تاپيك ني، اما
      همين نكته اقاي mazjin كه يه نكته طويل بود واسه حالت b=ma , c=na رو دبير ما هم گفت، اما من و همه بچه ها چون در حد توان ياداوري ذهنمون نميديديم بيخيال شديم. Mazjin هم به طعنه گفتن حفظ كنيد اين رو هم! داداش، شايد ذهنت ياري ميكنه، اما ٢٠ ثانيه ديرتر جواب گرفتن بهتر از اشتباه سر يه عدد كه اشتباه يادت مياده، حالا چه نكته اش رو مسعودي، چه باباي مسعودي، چه دبير ما چه شما گفته باشه.

4. Top | #19
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amir James نمایش پست ها
      جاي اين حرفا اين تاپيك ني، اما
      همين نكته اقاي mazjin كه يه نكته طويل بود واسه حالت b=ma , c=na رو دبير ما هم گفت، اما من و همه بچه ها چون در حد توان ياداوري ذهنمون نميديديم بيخيال شديم. Mazjin هم به طعنه گفتن حفظ كنيد اين رو هم! داداش، شايد ذهنت ياري ميكنه، اما ٢٠ ثانيه ديرتر جواب گرفتن بهتر از اشتباه سر يه عدد كه اشتباه يادت مياده، حالا چه نكته اش رو مسعودي، چه باباي مسعودي، چه دبير ما چه شما گفته باشه.
      آفرین تو میگی این نکته رو معلممونم گفت ولی من دیدم ارزش نداره حفظش کنم منم به نظرم این راه ارزش حفظ کردن نداره و حفظ نمیکنم اما به نظر من 80 درصد راهای مسعودی ارزش حفظ کردن داره و فرمولای گنده گنده مثل این نیس یا مثلا همین نکته کوچیک خیلی راحته اصلا لازم نیس که زور بزنی تا تو حافظت بره . هرکی باید ببینه چی به نظر خودش بلد بودنش ارزش داره . مثلا من اگه سه تا نکته کوچیک یا فرمول ریز یادم بگیرم برا یه تیپ سوالات راحت ترم تا یه فرمول بزرگ و راه تشریحی بلند یاد بگیرم برا همین تیپ سوالا .
      ( کورش کبیر )

5. Top | #20
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      مثلا من خودم مبحث مقاطع مخروطی و نظریه اعدادو وقتی از رو کتابای مختلف میخوندم دیدم برا هیچیزی یه فرمولی گفته که اصلا من دو دقه بعدش همشو باهم قاطی کردم و به هیچ دردی هم نمیخوره ولی این قلق های راحتو حیفه آدم حفظش نکنه چون هم جای زیادی از مغزو نمیگیره هم چیزی نیس که آدم یادش بره هم تستای زیادی این مدلی میاد .
      درضمن شروع کننده تاپیک هم گفته راه کی سریعتره پس به نظر من بهتره هرکسی راه خودشو بگه و به راهای هم توهین نشه و بی ارزش نکنیم تا بقیه هم ببینن و هرکدوما خواسن یاد بگیرن .
      ( کورش کبیر )

6. Top | #21
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeid sharifzade نمایش پست ها
      مثلا من خودم مبحث مقاطع مخروطی و نظریه اعدادو وقتی از رو کتابای مختلف میخوندم دیدم برا هیچیزی یه فرمولی گفته که اصلا من دو دقه بعدش همشو باهم قاطی کردم و به هیچ دردی هم نمیخوره ولی این قلق های راحتو حیفه آدم حفظش نکنه چون هم جای زیادی از مغزو نمیگیره هم چیزی نیس که آدم یادش بره هم تستای زیادی این مدلی میاد .
      درضمن شروع کننده تاپیک هم گفته راه کی سریعتره پس به نظر من بهتره هرکسی راه خودشو بگه و به راهای هم توهین نشه و بی ارزش نکنیم تا بقیه هم ببینن و هرکدوما خواسن یاد بگیرن .
      قربون آدم چیز فهم. گفتین کدوم روش سریع تره منم اینو گفتم دعوا نداریم که!!!!!!

7. Top | #22
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      این تاپیک یذره باعث سو تفاهم شد . بیخیال

با سعید موافقم هر کی برای حل سوالی با یه روشی راحت تره . یکی مفهومی حل میکنه

یکی با تکنیک و ....

به نظر منم بهتره همچین سوالایی مطرح بشن و بچه ها هر کدوم روش های خودشونو ارائه بدن تا بهترین روش رو انتخاب کنیم البته بدون همچین بحث هایی !!!

ویرایش توسط milad65 : 04 بهمن 1392 در ساعت 17:03

8. Top | #23
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط milad65 نمایش پست ها

موافقم هر کی برای حل سوالی با یه روشی راحت تره . یکی مفهومی حل میکنه

یکی با تکنیک و ....

به نظر منم بهتره همچین سوالایی مطرح بشن و بچه ها هر کدوم روش های خودشونو ارائه بدن تا بهترین روش رو انتخاب کنیم البته بدون همچین بحث هایی !!!

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــ

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid sharifzade نمایش پست ها
      خیلی اینجور تاپیکا به نظر من خوبه چون اینجوری هرکسی راه حلی ارائه میده و هرکسی میتونه بهترینشو انتخاب کنه و خیلی میتونیم به هم دیگه کمک کنیم .
      ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــ

شدیـــــــــــــــــــــد ا با ادامه ی سوالات این تاییک موافقم

9. Top | #24
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bahman نمایش پست ها
      استاد ما هم اجازه ج دادن داریم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟بنظرم یکی از سریع ترین راه ها استفاده از این نکتس که هر وقت قرار گیری نیرو ها متقارن باشه براین د صفره استفاده کرد ............
      پس ما 33 تا بردار 5 نیوتونی داریم که کاملا متقرانتد ......پس برایندشون صفره ...حالا یه بردار 5 نیتونی و 10 نیتونی دیگه با زاویه 120 داریم دوباره............
      ج دادنم بخاطر راه دادن بود استاد............
      پیرو حل خفن آقا بهمن ...آخرشم میشه دیگه دو تا بردار رو روش وقت نگذاشت. یعنی اول سه تا 5 از همشون کم میکنیم. بعد دوباره با دو تا از 5 ها ک زاویشون هم الان 120 هست دیگه ! خب میشه یه 5 دیگه منتها نیمسازشون . پس اخر کار میمونه دو تا 5 که زاویشون 60 هست. میشه 5 رادیکال3 . انصافا تو آزمون قلمچی هم اومده بود یه بار ...این جوری حل کنیم همون 10 ثانیه ی یاد آوری اون فرموله هم نمیشه !‌ میشه ؟‌ من که نشد !‌

10. Top | #25
      همکار سابق انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      و استرایدر تقدیم میکند:
      روش سنتیِ تجزیه بردارها! همه جا هم جواب میده.

راستش میدونم روش سریعی نیست، ولی هیچ وقت دوست نداشتم برای چندتا بردار هزارتا روش و فرمول جور واجور حفظ کنم. (اگرچه زاویه ها و اعداد در این مسئله ی خاص خیلی رُند بود و سریع حل شد.)
      البته برآیند دو بردار مساوی رو حفظ کردم. 2R*cost/2
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست img_0522.jpg  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن