خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

تحصیل در خارج یا داخل؟؟؟

سلام دوستان.
      من امسال پیش ریاضی هستم و شرایط این رو دارم که کنکور و دادم برم آلمان و وارد دانشگاه شم. شرایطم هم خوب هستش چون هم آلمانی تسلط دارم و هم اینکه شهریه های دانشگاه تو آلمان هم داره برداشته می شه.
      دانش آموز خوبی هم هستم و شاید اگه رو کنکور بیشتر وقت بزارم، بتونم نتیجه خوبی بگیرم و وارد دانشگاه های خوب خودمون بشم (ولی خوب ریسکه، چون اگه تمرکزم بره رو کنکور از کارای پذیرش و آماده شدن برای امتحان کالج و . . . . عقب بیفتم)
      شما جای من بودید چیکار می کردید ؟؟؟ نحصیل تو یه دانشگاه های خودمون رو انتخاب می کردید یا یه دانشگاهی مثل مثلا " مونیخ" (دانشگاه مونیخ رتبش 48 هستش تو دنیا)؟؟؟
      خواهشا اگه کسی رو دید این تجربه رو داشته (یا داشتید)، منو راهنمایی کنید واقعا گیج شدم.

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      دوست عزیز وقتی شما اینقدر مطمئن از شرایط خوبی هستین که قراره براتون تو آلمان اتفاق بیفته چرا شک می کنین به رفتن از اینجا !!!؟

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali_s9412 نمایش پست ها
      دوست عزیز وقتی شما اینقدر مطمئن از شرایط خوبی هستین که قراره براتون تو آلمان اتفاق بیفته چرا شک می کنین به رفتن از اینجا !!!؟
      سوال خوبی بود.
      اولا اینکه من مطمئن نیستم شرایطم اونجا چه جوری قراره باشه (منظورم شرایطم برای رفتن بود نه بعدش). هزاران اتفاق ممکنه بیفته!
      بعدش هم من فکر می کنم سطح علمی دانشگاه های ما بهتر از اوناست ( برای همین یه خورده دو دل هستم ) عوضش دانشگاه های اونا معتبر تر هستند.
      خالا اگه کسی بیشتر اطلاعات داره . من رو راهنمایی کنه.
      ویرایش توسط Saeid.mousavifar : 29 دی 1392 در ساعت 05:01

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeid.mousavifar نمایش پست ها
      سوال خوبی بود.
      اولا اینکه من مطمئن نیستم شرایطم اونجا چه جوری قراره باشه (منظورم شرایطم برای رفتن بود نه بعدش). هزاران اتفاق ممکنه بیفته!
      بعدش هم من فکر می کنم سطح علمی دانشگاه های ما بهتر از اوناست ( برای همین یه خورده دو دل هستم ) عوضش دانشگاه های اونا معتبر تر هستند.
      خالا اگه کسی بیشتر اطلاعات داره . من رو راهنمایی کنه.
      شوخی میکنی!!؟ سطح عملی اینجا شاید با انفاق بیشتر از دانشگاه افغانستان باشه!! در ضم تو کشورای دیگه برعکس ایران شایسته سالاریه!! پس امکان پیشرفتتم خیلی بیشتر از اینجاست!
      فرگشت!

یا رب عزت به سگان دادی و نعمت به خران _____________ نکند ما به تماشای جهان آمده ایم؟؟

معاشرت بر دانایی می افزاید , اما تنهایی مکتب نبوغ است .

"گیبون"

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      این سطح علمی ای که گفتی دیگه هیچوقت نزن

6. Top | #6
      royan
      نمایش مشخصات
      1- سطح دانشگاه مونیخ در هیچ صورتی با دانشگاه های زپرتی داخلی(غیر از چند دانشگاه برتر تهران که اونم ربطی به دانشگاه نداره بیشتر بچه ها خودشون زحمت میکشند) در هیچ صورتی با دانشگاه های معمولی آسیایی هم قابل قیاس نیست چه برسه به مونیخ.
      2. شما برای ورود حتما حتما باید پذیرش در کنکور در همون رشته ای که میخوایدد رو داشته باشید در ایران(فرق نداره قبولی کجا فقط زیر محموعه سازمان سنجش باشه و دولتی نه آزاد)
      3. باید در ایران حداقل مدرک b2 رو برای ویزا ارایه بدید که مستلزم گذروندن 600 ساعت زبان آلمانی هست.
      4. شهریه های آلمان تازه داره اضافه میشه و برداشته نمیشه. تا پارسال کلا رایگان بود امسال حدودا ترمی 750 یورو میشه.
      5 . برای زنده مانی(و نه زندگانی) به صورتی دانشجویی در آلمان نیاز دارید ماهیانه 500 تا 600 یورو که حدودا 2 میلیونی میشه در ماه یه خورده بالا پایین با در نظر گرفتن نوسان نرخ دلار.

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط royan نمایش پست ها
      1- سطح دانشگاه مونیخ در هیچ صورتی با دانشگاه های زپرتی داخلی(غیر از چند دانشگاه برتر تهران که اونم ربطی به دانشگاه نداره بیشتر بچه ها خودشون زحمت میکشند) در هیچ صورتی با دانشگاه های معمولی آسیایی هم قابل قیاس نیست چه برسه به مونیخ.
      2. شما برای ورود حتما حتما باید پذیرش در کنکور در همون رشته ای که میخوایدد رو داشته باشید در ایران(فرق نداره قبولی کجا فقط زیر محموعه سازمان سنجش باشه و دولتی نه آزاد)
      3. باید در ایران حداقل مدرک b2 رو برای ویزا ارایه بدید که مستلزم گذروندن 600 ساعت زبان آلمانی هست.
      4. شهریه های آلمان تازه داره اضافه میشه و برداشته نمیشه. تا پارسال کلا رایگان بود امسال حدودا ترمی 750 یورو میشه.
      5 . برای زنده مانی(و نه زندگانی) به صورتی دانشجویی در آلمان نیاز دارید ماهیانه 500 تا 600 یورو که حدودا 2 میلیونی میشه در ماه یه خورده بالا پایین با در نظر گرفتن نوسان نرخ دلار.
      دوست عزیز این هایی که گفتی رو خودم هم می دونم در ضمن شهریه ها داره برداشته میشه (من از سایت دیوچه وله اخبار رو دنبال می کنم ) فعلا ایالت مونیخ داره برداشته می شه و خیلی جاهای دیگه هم برداشته شده!
      همه اون شرایط رو هم دارم ( البته دارم خودمو برای آزمون b2) آماده می کنم.
      منظور من از دانشگاه ها همه ی دانشگاه هامون نبود فقط همون چند تای برتر ( که سخت گیری هم توش زیاده ). دانش جو هامون خوبن درست، اما بیشترش به خاطر همین سخت گیری هستش.
      البته شما کاملا درست می گی رتبه دانشگاه های ما (حتی تهران یا شزیف )خیییلی داغون اند. ولی دانشگاه ها معیار مختلفی برای رتبه بندی دارند (یکیش سطح علمی که دانشگاه های ما توش خوبن ، ولی تو بقیش افتضاحند).
      ویرایش توسط Saeid.mousavifar : 30 دی 1392 در ساعت 03:18

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)