خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 53
    1. Top | #1
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

دکترای داروساز عزیز چند تا سوال داشتم

سلام
      خوبید
      چند تا سوال داشتم که خیلی گشتم ولی متاسفانه خیلی واضح و روشن دستگیرم نشد.اگر از دوستان به صورت کامل توضیح بدن خیلی ممنون میشم
      1-رشته داروسازی عمومی و تخصصی چیه؟عمومی میتونه داروخونه بزنه؟تخصصی همون phd هست؟
      2-تعداد کل واحدهای رشته داروسازی چند تا هست؟داروسازی عمومی؟ داروسازی تخصصی چطور؟
      3-این قضیه طرح چیه؟جز واحدها هست؟دوره عمومی داروسازی چند سال هست؟دوره تخصصی چند سال؟بعد از دوره عمومی باید امتحان داد دوباره
      4-بچه زرنگی باشی با ترم تابستان و اینها چند ساله میشه تموم کرد
      ممنونم

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali_12 نمایش پست ها
      سلام
      خوبید
      چند تا سوال داشتم که خیلی گشتم ولی متاسفانه خیلی واضح و روشن دستگیرم نشد.اگر از دوستان به صورت کامل توضیح بدن خیلی ممنون میشم
      1-رشته داروسازی عمومی و تخصصی چیه؟عمومی میتونه داروخونه بزنه؟تخصصی همون phd هست؟
      2-تعداد کل واحدهای رشته داروسازی چند تا هست؟داروسازی عمومی؟ داروسازی تخصصی چطور؟
      3-این قضیه طرح چیه؟جز واحدها هست؟دوره عمومی داروسازی چند سال هست؟دوره تخصصی چند سال؟بعد از دوره عمومی باید امتحان داد دوباره
      4-بچه زرنگی باشی با ترم تابستان و اینها چند ساله میشه تموم کرد
      ممنونم

سلام (با این که دکتر نیستم،ولی تا جایی که بتونم راهنمایی تون می کنم.)

دوره دکتری عمومی داروسازی،211 واحد هست که حدّاقل 5/5 سال (11 ترم) طول می کشه.البته اگر معدّلتون از 17 بالاتر باشه،هر ترم به جای 20 واحد،می تونید 24 واحد انتخاب کنید و دوره رو زودتر به پایان برسونید.کسی که دکتری عمومی داروسازی داشته باشه،می تونه به عنوان مسئول فنّی داروخانه کار کنه یا داروخانه تآسیس کنه.
      بعد از اخذ دکتری عمومی،می تونید در آزمون دستیاری داروسازی وزارت بهداشت شرکت کنید و در یکی از 12 رشته تخصصی (Ph.D) داروسازی پذیرفته بشید،البته با داشتن یک سری شرایط(مثل داشتن دو مقاله ISI)،می تونید بدون آزمون در دوره تخصصی ادامه تحصیل بدید.(Ph.D By Research).البته دوره های تخصصی برای امور بالینی و ساخت دارو در صنعت چندان کاربردی نداره و بیشتر برای امور پژوهشی و تدریس در دانشگاه ها مورد نیاز هست.
      طرح نیروی انسانی هم مربوط به کلّیه فارغ التحصیلان رشته دکتری عمومی داروسازی،در همه دانشگاه ها (سراسری،آزاد،بین الملل)هست و طیّ اون باید 2 سال برای وزارت بهداشت کار کنید.البته تا جایی که شنیدم،فارغ التحصیلان دوره های تخصصی دانشگاه های پولی،نیازی به گذراندن طرح برای دوره تخصص ندارند.همچنین فارغ التحصیلان دانشگاه های پولی(چه عمومی و چه تخصص)،تعّهدی به دولت ایران ندارند و بعد از پایان تحصیل،مدرکشون آزاد هست.

امیدوارم کمکی کرده باشم،اگر سوال دیگری هم دارید،همین جا بپرسید.
      "هذا من فضل ربّی"

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوست عزیز هر ترم هزینه ش چقدر هست؟

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط jamal20 نمایش پست ها
      دوست عزیز هر ترم هزینه ش چقدر هست؟
      کدوم دانشگاه؟آزاد یا بین الملل؟
      "هذا من فضل ربّی"

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط kourosh35 نمایش پست ها
      سلام (با این که دکتر نیستم،ولی تا جایی که بتونم راهنمایی تون می کنم.)

دوره دکتری عمومی داروسازی،211 واحد هست که حدّاقل 5/5 سال (11 ترم) طول می کشه.البته اگر معدّلتون از 17 بالاتر باشه،هر ترم به جای 20 واحد،می تونید 24 واحد انتخاب کنید و دوره رو زودتر به پایان برسونید.کسی که دکتری عمومی داروسازی داشته باشه،می تونه به عنوان مسئول فنّی داروخانه کار کنه یا داروخانه تآسیس کنه.
      بعد از اخذ دکتری عمومی،می تونید در آزمون دستیاری داروسازی وزارت بهداشت شرکت کنید و در یکی از 12 رشته تخصصی (Ph.D) داروسازی پذیرفته بشید،البته با داشتن یک سری شرایط(مثل داشتن دو مقاله ISI)،می تونید بدون آزمون در دوره تخصصی ادامه تحصیل بدید.(Ph.D By Research).البته دوره های تخصصی برای امور بالینی و ساخت دارو در صنعت چندان کاربردی نداره و بیشتر برای امور پژوهشی و تدریس در دانشگاه ها مورد نیاز هست.
      طرح نیروی انسانی هم مربوط به کلّیه فارغ التحصیلان رشته دکتری عمومی داروسازی،در همه دانشگاه ها (سراسری،آزاد،بین الملل)هست و طیّ اون باید 2 سال برای وزارت بهداشت کار کنید.البته تا جایی که شنیدم،فارغ التحصیلان دوره های تخصصی دانشگاه های پولی،نیازی به گذراندن طرح برای دوره تخصص ندارند.همچنین فارغ التحصیلان دانشگاه های پولی(چه عمومی و چه تخصص)،تعّهدی به دولت ایران ندارند و بعد از پایان تحصیل،مدرکشون آزاد هست.

امیدوارم کمکی کرده باشم،اگر سوال دیگری هم دارید،همین جا بپرسید.
      سلام
      ممنونم کوروش جان که وقت گذاشتید.خیلی عالی
      بعد اون طرح مثل کارآموزی میمونه؟2 سال ل ل ل ل ؟یعنی باید توی داروخونه کار کرد؟توی کارخونه میشه؟یا حتی توی کارخونه ای که خودت ثبت کرده ای میشه!؟میشه کمی در مورد طرح بفرمایید؟حقوق هم میدن؟
      طرح 2 ساله؟درسته؟جز اون 211 واحد که نیست؟
      اون 5.5 ترم که فرمودید حداقل حداقل هست دیگه؟
      یعنی کل دوره عمومی داروسازی با طرح 7.5 ساله؟درست متوجه شدم؟
      فقط میشه طول دوره تخصصی هم بفرمایید لطفا؟
      عذر میخوام سوالها زیاد شد دوست عزیزم

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Khabalod
      نمایش مشخصات
      برا قبول شدن دارو نیازی ب درصد زمین هس؟

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali_12 نمایش پست ها
      سلام
      ممنونم کوروش جان که وقت گذاشتید.خیلی عالی
      بعد اون طرح مثل کارآموزی میمونه؟2 سال ل ل ل ل ؟یعنی باید توی داروخونه کار کرد؟توی کارخونه میشه؟یا حتی توی کارخونه ای که خودت ثبت کرده ای میشه!؟میشه کمی در مورد طرح بفرمایید؟حقوق هم میدن؟
      طرح 2 ساله؟درسته؟جز اون 211 واحد که نیست؟
      اون 5.5 ترم که فرمودید حداقل حداقل هست دیگه؟
      یعنی کل دوره عمومی داروسازی با طرح 7.5 ساله؟درست متوجه شدم؟
      فقط میشه طول دوره تخصصی هم بفرمایید لطفا؟
      عذر میخوام سوالها زیاد شد دوست عزیزم
      طرح با کارآموزی فرق داره.
      تا جایی که می دونم،در دوران کارآموزی،شما در داروخانه و بیمارستان آموزشی دانشگاه،زیر نظر اساتید،کار می کنید و کارآموزی جزو واحد های درسی هست و امتحان و نمره هم داره،ولی در دوران طرح،شما دانشنامه دکتری دارید و 2 سال برای وزارت بهداشت کار می کنید.حقوق طرح هم برابر یک کارمند عادی هست(چیزی حدود 1 میلیون تومان در ماه).
      تا جایی که می دونم،طول دوره های تخصصی هم با هم تفاوت داره،ولی در کل،چیزی حدود 2 تا 4 سال طول می کشه.
      "هذا من فضل ربّی"

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sara75 نمایش پست ها
      برا قبول شدن دارو نیازی ب درصد زمین هس؟
      اصولاً درس زمین شناسی،برای قبولی در رشته داروسازی کمک بسیار زیادی به شما می کنه.
      مثلاً خود من در کنکور،زمین شناسی رو حدود 10 درصد جواب دادم و رتبه زیر گروه 2 من نسبت به زیر گروه 1(در منطقه1)،500 تا کمتر شد.
      "هذا من فضل ربّی"

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Khabalod
      نمایش مشخصات
      ینی 10 درصد اینقد تاثیر داره؟دارو هم جز زیر گروه 2 هس درسته؟

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      ینی 10 درصد اینقد تاثیر داره؟دارو هم جز زیر گروه 2 هس درسته؟
      بله،داروسازی زیرگروه 2 هست.
      به نظر من،کنار گذاشتن کامل زمین شناسی،عاقلانه نیست،چون این درس،فقط در زیر گروه 1 ضریب نداره و در سایر زیر گروه های رشته تجربی دارای ضریب هست و ممکنه بعد از کنکور برای شما شرایطی پیش بیاد که مایل به انتخاب رشته از زیر گروه های دیگه (غیر از زیر گروه 1) باشید.
      به عنوان مثال،من قبل از کنکور،تمایلی به رشته پزشکی نداشتم و بیشتر به داروسازی و دامپزشکی فکر می کردم،ولی بعد از کنکور،رشته پزشکی هم به لیست انتخاب های اصلیم اضافه شد.
      "هذا من فضل ربّی"
      ویرایش توسط kourosh35 : 25 دی 1392 در ساعت 23:52

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Khabalod
      نمایش مشخصات
      شما رتبتون چند شد؟

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      شما رتبتون چند شد؟
      رتبه من:2805-منطقه 1.
      "هذا من فضل ربّی"

13. Top | #13
      royan
      نمایش مشخصات
      با این درصدا میشه تو منطقه 3 دارو قبول شد؟
      ادب 80
      عرب! 30-40
      دین 90
      زبان 60-80
      زمین 50-60
      ریاضی 10-20
      زیست 60-70
      فیزیک 20-30
      شیمی 50-60

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Khabalod
      نمایش مشخصات
      بقیه مناطق چی؟

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط royan نمایش پست ها
      با این درصدا میشه تو منطقه 3 دارو قبول شد؟
      ادب 80
      عرب! 30-40
      دین 90
      زبان 60-80
      زمین 50-60
      ریاضی 10-20
      زیست 60-70
      فیزیک 20-30
      شیمی 50-60
      به نظر من،بله،حتّی دانشگاه های سراسری خوب(علوم پزشکی تهران،علوم پزشکی اصفهان و ...) امکان قبولی هست.
      "هذا من فضل ربّی"

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن