خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 31
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

نحوه خلاصه کردن دین و زندگی؟

سلام؛

امیدوارم حال همتون خوب باشه و درس ها هم رو به راه باشه.

غرض از مزاحمت این که، من شدیدا با این درس به مشکل برخوردم!
      تو دوران جمع بندی، یکی از کارهام این بود که خلاصه برداری هام رو کامل کنم، اما وقتی به درس دین و زندگی رسیدم نمیدونستم باید چی کار کنم!
      نمیشد مثل ادبیات و زبان و عربی فیش نویسی کرد، حجم مطالبش پشت یه فیش کوچولو جا نمیشد!
      از طرف دیگه، اصلا نمیدونستم چه جوری خلاصش کنم! نکات مهمش چیه؟ کل کتاب از متن های فارسی و عربی تشکیل شده که همه اش مهمه!
      نمیدونستم باید تو کتاب خط بکشم؟ یا از استیکی نوت استفاده کنم؟ یا تو دفتر خلاصه برداری هام وارد کنم؟

نتیجتاً تصمیم گرفتم بعد از مدتها یه سری به انجمن بزنم و از تجربیات دیگران استفاده کنم.

2. Top | #2
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      اقا من از یه دبیر دینی تو همین انجمن پرسیدم گفت نمیشه خلاصه نویسی
      اینم لینکش
      http://forum.konkur.in/thread8656.html

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      منم قبلا فک میکردم میشه،اما نمیشه!چون اگه بخوای خلاصه نویسی کنی باید کل کتابو دوباره بنویسی توی برگه!
      دین و زندگی رو فقط باید بخونی و مرور کنی،بطوریکه فول شی کتابارو.
      یکی از رتبه های برتر که اینجا یه تاپیک واسه درسای عمومی زده بود که چطور بالای80-90زده توضیح داده بود.تا اونجایی که یادمه دین و زندگی رو گفته بود نکات مهمو تو کتاب مینوشته و کتابو هی مرور میکرده...اصن صبر کن لینکشو بدم خودت ببینی....اینه:
      http://forum.konkur.in/thread5875.html
      بعد برو وبلاگش در مورد اینکه چیکار کرده گفته.برو بخونش

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Khabalod
      نمایش مشخصات
      دینی رو خلاصه ک نمیشه کرد منم همین مشکل داشتم ک چجوری خلاصه کنم.منکه میام نکات آیات رو کنارشون داخل کتاب مینویسم و بعدش مرور میکنم.مطالب کتاب هم ک یدفه بخونی ک میفهمی چیه و یادتون میمونه

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      کنکور چند سال اخیر نشون داده واسه دین و زندگی باید خط ب خط حفظ باشید!!!
      خلاصه نویسی نداریم!

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نمیشه که...
      مثلا در یک امتحان جامع که میخوام دین و زندگی رو سریع مرور کنم، نمیتونم کل کتاب رو دوباره بخونم که!
      اگر بخوام کل کتاب رو بخونم یا خیلی طول میکشه و وقت تلف میشه، یا مجبورم خیلی سریع از روی حجم وسیعی از مطالب عبور کنم که به علت مرور ناقص باز هم وقت تلف میشه!
      باید روشی برای مرور سریع و دوره باشه.

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Khabalod
      نمایش مشخصات
      خو شما وقتی از قبل خونده باشین یادتونه دیگه مطالب کتاب.فقط میخواد آیات رو بخونید ک نکات ایات رو هم بنظرم کافی باشه

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      چرا نشه..
      وقتی خلاصه می کنید مطالبی یا کلماتی حذف می شند !!!! ک این حذفیات از نظر شما مهم نبوده ولی امکان داره از نظر طراح مهم مهم باشه!! حالا چی...

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      خو شما وقتی از قبل خونده باشین یادتونه دیگه مطالب کتاب.فقط میخواد آیات رو بخونید ک نکات ایات رو هم بنظرم کافی باشه
      دینی درس خیلی فراریه و زود فراموش میشه و نیاز به دوره های مکرر داره.
      اگر بخوام در دوره های مکرر کل کتاب رو فقط ورق بزنم نیاز به 1.5 ساعت وقت دارم، شاید بیشتر...

آزمون هایی بوده که دینی رو روز 5شنبه جمع و جورش کردم و رفتم تو آزمون 90% زدم.
      همون درس، 1 ماه بعد تو آزمون اومده، اما چون به جای 5شنبه قبل از آزمون، 3شنبه خونده بودم 60% زدم.
      با بررسی این نتایج فهمیدم باید دین و زندگی رو جوری خلاصه کنم که حتما روز قبل از آزمون بتونم در زمان کم، مرور سریع انجام بدم.
      حالا اگر بخواد مثل آزمون 11 بهمن قلمچی کل کتاب سال دوم بیاد چی؟
      اگر در آزمون های جامع از هر 3 سال سوال بیاد چی؟ چه جوری 3 تا کتاب گنده رو مرور کنم؟
      خودِ کنکور چی؟ برای تمام درس ها خلاصه نویسی یا فیش برداری انجام شده، به جز دینی! باید بشینم 1 روز مونده به کنکور 5 ساعت صرف ورق زدن دینی کنم؟

چرا نشه..
      وقتی خلاصه می کنید مطالبی یا کلماتی حذف می شند !!!! ک این حذفیات از نظر شما مهم نبوده ولی امکان داره از نظر طراح مهم مهم باشه!! حالا چی...
      وقتی هم خلاصه نمیکنم، برای این که بتونم در وقت محدود از پس یه آزمون جامع بر بیام باید از روی حجم زیادی از مطالب عبور کنم. مسلما یه سری کلمات رو درست نمیبینم و با بی دقتی از روشون رد میشم.

من اصرار دارم که دینی یه شیوه خاصی از خلاصه نویسی داره، فقط روشش فرق میکنه، نه فیش نویسیه، نه یادداشت کردن تو دفتر.......

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط strider نمایش پست ها
      دینی درس خیلی فراریه و زود فراموش میشه و نیاز به دوره های مکرر داره.
      اگر بخوام در دوره های مکرر کل کتاب رو فقط ورق بزنم نیاز به 1.5 ساعت وقت دارم، شاید بیشتر...

آزمون هایی بوده که دینی رو روز 5شنبه جمع و جورش کردم و رفتم تو آزمون 90% زدم.
      همون درس، 1 ماه بعد تو آزمون اومده، اما چون به جای 5شنبه قبل از آزمون، 3شنبه خونده بودم 60% زدم.
      با بررسی این نتایج فهمیدم باید دین و زندگی رو جوری خلاصه کنم که حتما روز قبل از آزمون بتونم در زمان کم، مرور سریع انجام بدم.
      حالا اگر بخواد مثل آزمون 11 بهمن قلمچی کل کتاب سال دوم بیاد چی؟
      اگر در آزمون های جامع از هر 3 سال سوال بیاد چی؟ چه جوری 3 تا کتاب گنده رو مرور کنم؟
      خودِ کنکور چی؟ برای تمام درس ها خلاصه نویسی یا فیش برداری انجام شده، به جز دینی! باید بشینم 1 روز مونده به کنکور 5 ساعت صرف ورق زدن دینی کنم؟

وقتی هم خلاصه نمیکنم، برای این که بتونم در وقت محدود از پس یه آزمون جامع بر بیام باید از روی حجم زیادی از مطالب عبور کنم. مسلما یه سری کلمات رو درست نمیبینم و با بی دقتی از روشون رد میشم.

من اصرار دارم که دینی یه شیوه خاصی از خلاصه نویسی داره، فقط روشش فرق میکنه، نه فیش نویسیه، نه یادداشت کردن تو دفتر.......
      از من انکار از شما اصرار...
      حال بگو شیوه خاصت تو خلانویست تو دین...

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Khabalod
      نمایش مشخصات
      خو کتاب جمع بندی مهروماه بگیر.بنظرم خوب باشه.از آقا پوریا بپرسین اطلاع دارن ک خوبه یا ن

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza76 نمایش پست ها
      از من انکار از شما اصرار...
      حال بگو شیوه خاصت تو خلانویست تو دین...
      آخه چرا نشه دین و زندگی رو خلاصه کرد؟ مباحث مشخص، آیات مشخص، تیپ سوالات مشخص، متن کتاب هم واضح و بدون ابهام
      کار نشد نداره. حتی اگر تا الان شیوه ای برای خلاصه نویسی دین و زندگی کشف نشده، یه شیوه جدید ابداع می کنیم.

وقتی بعضی ها از روی دین و زندگی جزوه در میارن، چرا نشه خلاصه در اورد؟ (مثال)

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Khabalod
      نمایش مشخصات
      من خلاصه نویسی های یکی از بچه هارو دارم سال قبل پزشکی قبول شد اما همش متن کتابه .من نمیدونم چرا دیگه خلاصه کرده .دینی رو خلاصه نمیشه کرد

14. Top | #14
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sara75 نمایش پست ها
      من خلاصه نویسی های یکی از بچه هارو دارم سال قبل پزشکی قبول شد اما همش متن کتابه .من نمیدونم چرا دیگه خلاصه کرده .دینی رو خلاصه نمیشه کرد
      امتحان بعدی دین و زندگی

خدا میدونه چه طور باید حفظ کنیم این همه درس ـو

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط strider نمایش پست ها
      آخه چرا نشه دین و زندگی رو خلاصه کرد؟ مباحث مشخص، آیات مشخص، تیپ سوالات مشخص، متن کتاب هم واضح و بدون ابهام
      کار نشد نداره. حتی اگر تا الان شیوه ای برای خلاصه نویسی دین و زندگی کشف نشده، یه شیوه جدید ابداع می کنیم.

وقتی بعضی ها از روی دین و زندگی جزوه در میارن، چرا نشه خلاصه در اورد؟ (مثال)

دوست عزیز خود آقای علی شیری گفتند ک خلاصه نویسی در دین خیلی کم جواب میده!!!!
      حالا اصرار شما واسه خلاصه نویسی دیگه نمی دونم واسه چیه!!

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)