خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 31
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط milad65 نمایش پست ها
      امتحان بعدی دین و زندگی

خدا میدونه چه طور باید حفظ کنیم این همه درس ـو
      خو تقصیر تنبلی خودتون وقتی بهتون میگم در طول سال درس بخونین برا همین چیزاس دیگه.الان بشینین گریه کنین
      .خخخخ شوخی کردم.آقا میلاد ماشاله شما دیگه اینو میگین ما چ بگیم.انشاله 20 میشین.نگران نباشین

2. Top | #17
      همکار سابق انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sara75 نمایش پست ها
      من خلاصه نویسی های یکی از بچه هارو دارم سال قبل پزشکی قبول شد اما همش متن کتابه .من نمیدونم چرا دیگه خلاصه کرده .دینی رو خلاصه نمیشه کرد
      من هم به همین دلیل اومدم اینجا می پرسم خلاصه نویسی دینی روش خاصی داره یا نه. (که خلاصه نویسی نوشتن متن کتاب نیست)
      البته نوشتن متن کتاب در جای دیگه هم مزیت خودشو داره، مطالب اضافی و قسمت هایی که نیاز نیست، مثال های الکی، آرایه های ادبی موجود در متن(!) عکس ها و.... حذف میشه و با حجم کمتری از مطالب مواجه میشیم، اما وقت گیره و بازدهی بالایی نسبت به وقتی که برای رونویسی متن کتاب صرف میکنیم نداره.

من دنبال روشی برای مرور سریع مطالب میگردم، همونطور که گفتید بعد از یکی دو بار خوندن متن کتاب، یه سری مطالب رو یاد میگیریم و تو ذهنمون باقی میمونه، پس نیازی به نوشتن دوباره اونها نیست.
      میخوام روش درخت دانش رو امتحان کنم، موضوعات درسی و آیات رو طبقه بندی میکنم، جلوی هر کدوم یک توضیح خیلی مختصر مینویسم که با خوندنش یادم بیاد تو کتاب چی نوشته بود.

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

Khabalod
      نمایش مشخصات
      راسی ناگفته نماند خلاصه نویسی های اون دوست عزیز هم ب روش درخت دانش بود.بنظرم خوب باشه.موفق میشین مطمئن باشین

4. Top | #19
      همکار سابق انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza76 نمایش پست ها

دوست عزیز خود آقای علی شیری گفتند ک خلاصه نویسی در دین خیلی کم جواب میده!!!!
      حالا اصرار شما واسه خلاصه نویسی دیگه نمی دونم واسه چیه!!
      دوست عزیز، ایشون نظر خودشون رو به عنوان دبیر گفتند و نظر و تجربیاتشون هم محترمه، اما دلیل نمیشه که دنبال یه روش خاص برای خلاصه نویسی نگردم و قید این کار رو بزنم.

یه مشکلی پیش اومده، اگر راه حلی نداره، روشی باید ابداع بشه تا مشکل حل بشه.
      مشکل اینه که دینی درس فراریه، نیاز به مرور مکرر داره، وقت کافی برای ورق زدن کلی کتاب موجود نیست، اگر هم این وقت موجود بود، نمیشد هر روز یا یک روز در میون اقدام به ورق زدن کل کتاب کرد!
      نتیجه این که روشی برای مرور باید پیدا بشه، میتونه خلاصه نویسی، فیش برداری، یا مدل جدیدی از اینها باشه.

5. Top | #20
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      دینی رومیشه خلاصه کرد
      ولی بدین معنی نیست که کتابو بلد نباشی فقط بخاطراینه که کتابو خوب خنده باشی برای مرور سریع ازش استفاده کنی
      کلا هر درس روی چند محور خاصه کافیه اون محوراروبدونی و هربخشوبه اون ربط بدی
      70%هم ایاته دیگه
      من و خدا ...تو و همه

حاصل عشق مترسک به کلاغ....مرگ یک مزرعه است

6. Top | #21
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      بگم خلاصه شدن که زیاد نمیشه گفت خلاصه ولی میشه درس رو با محوریت آیات تصویرسازی کرد و نکات رو کلیدی نوشت . البته شرطش تسلط روی کتاب درسی ، سوالات کنکور و پیام و معنی آیاته که این جوری میشه با نوشتن مطالب و کلمات در یک صفحه تمام نکات رو یک جا دید . مخصوصا با کشیدن نمودار ها و فلش ها . منظورم از اینکه گفتم آیات محور یعنی به جای نوشتن سر فصل های کتاب درسی ،‌ آیات رو بنویسیم و مطالب مرتبط با اون رو کنارش بنویسیم و مخصوصا کلمات به کار رفته در آیات. من برای سوم و پیش 1 نوشتم و برای دوم البته فرصت نشد اینجوری بنویسم و خیلی خلاصه کردم که شاید برای کنکور خوب نباشه . ولی به نظر من جواب میده.

7. Top | #22
      همکار سابق انجمن
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط strider نمایش پست ها
      دینی درس خیلی فراریه و زود فراموش میشه و نیاز به دوره های مکرر داره.
      آزمون هایی بوده که دینی رو روز 5شنبه جمع و جورش کردم و رفتم تو آزمون 90% زدم.
      همون درس، 1 ماه بعد تو آزمون اومده، اما چون به جای 5شنبه قبل از آزمون، 3شنبه خونده بودم 60% زدم.
      با بررسی این نتایج فهمیدم باید دین و زندگی رو جوری خلاصه کنم که حتما روز قبل از آزمون بتونم در زمان کم، مرور سریع انجام بدم.
      .

با این تیکه از حرفات خیلی موافقم

درسته شما باید دین و زندگی رو حتما تو یکی دوز باقیمونده تا آزمون یه مرور داشته باشید
      همچنین خلاصه کردن این درس کار بسی مشکلیه چون همه چیزش مهمه ولی میشه خلاصش کرد اگه نمی شد این همه کتاب خلاصه و چکیده تو بازار نبود

من نمیدونم کتاب کمک درسیت چی ان اما به نظرم شوما موقع خوندن کتاب یا منبعتون یه سری چیزا واستون واضحه و یه سری چیزا رو هم نمیدونید مثلا یه درس داشتیم برزخ و دوزخ من این درس رو با یک بار خوندن یادش گرفتم چون بهش علاقه داشتم و زود گرفتمش ولی درسی مثل نماز و روزه که جدیدا به کتاب اضافه شه بود هیچ تو ذهنم نمیرفت و وقتی که باید رو اون درسی که بلد بودم اضافه میومد رو این درس میزاشتم

تو هم میتونی یه کار کنی تو بیا طبق برنامه ت درس دین و زندگی رو بزار تو هفته دوم که برا آزمون میخونی که به زمان ۀزمونت نزدیک تر باشه و مطالب رو خوب بیاد داشته باشی بعد بیا چهارشنبه یا حتی پنجشنبه از یه کتاب جمع بندی جامع محور عین همین مهروماه کل آموخته هاتو مرور کن اینجوری هرچی که خوندی واست مرور میشه و تو آمزون هم هیچ سوالیو از دست نمیدی

یه بار امتحان کن ببین چه جور واست در میاد

فعلن ...!!!

8. Top | #23
      همکار سابق انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط پاپا پوریا نمایش پست ها

با این تیکه از حرفات خیلی موافقم

درسته شما باید دین و زندگی رو حتما تو یکی دوز باقیمونده تا آزمون یه مرور داشته باشید
      همچنین خلاصه کردن این درس کار بسی مشکلیه چون همه چیزش مهمه ولی میشه خلاصش کرد اگه نمی شد این همه کتاب خلاصه و چکیده تو بازار نبود

من نمیدونم کتاب کمک درسیت چی ان اما به نظرم شوما موقع خوندن کتاب یا منبعتون یه سری چیزا واستون واضحه و یه سری چیزا رو هم نمیدونید مثلا یه درس داشتیم برزخ و دوزخ من این درس رو با یک بار خوندن یادش گرفتم چون بهش علاقه داشتم و زود گرفتمش ولی درسی مثل نماز و روزه که جدیدا به کتاب اضافه شه بود هیچ تو ذهنم نمیرفت و وقتی که باید رو اون درسی که بلد بودم اضافه میومد رو این درس میزاشتم

تو هم میتونی یه کار کنی تو بیا طبق برنامه ت درس دین و زندگی رو بزار تو هفته دوم که برا آزمون میخونی که به زمان ۀزمونت نزدیک تر باشه و مطالب رو خوب بیاد داشته باشی بعد بیا چهارشنبه یا حتی پنجشنبه از یه کتاب جمع بندی جامع محور عین همین مهروماه کل آموخته هاتو مرور کن اینجوری هرچی که خوندی واست مرور میشه و تو آمزون هم هیچ سوالیو از دست نمیدی

یه بار امتحان کن ببین چه جور واست در میاد

من گاج خاکستری رو دارم، اما از روی اون نمیخونم.
      دفعه اول که میخوام درس رو بخونم، تمام مطالب و نکات رو از گاج وارد کتاب درسی میکنم. در آینده برای دوره درس ها سراغ گاج نمیرم و از کتاب درسی استفاده میکنم. (البته به پیام آیات نگاهی میندازم.)
      یکی دو روز بعد از خوندن هم از روی گاج تست میزنم.

این موضوع خلاصه نویسی هم که میگم برای دوره سریع کتاب درسیه، نه این که خلاصه ها قراره کتاب درسی رو به حاشیه ببره!
      برای اینه که چند ساعت قبل از آزمون بشه سریع بهش رجوع کرد. حتی میخوام شماره صفحه و پاراگراف هم کنار چارت ها درج کنم تا اگر چیزی یادم رفت بشه سریع به کتاب رجوع کرد.

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      انتهاي گاج طوسي كل درس ها خلاصه نويسي هست.ميتوني از اون استفاده كني.80درصد سوالات دين و زندگي از آيات و روايات هست كه بنظرم لقمه مهر و ماه خوب از پسش براومده.درضمن توي همين لقمه قسمت هاي مهم متن دروس كه ارتباط دارن به آيات هم هست.پس ميتوني اينجوري متن دروس هم حفظ كني

10. Top | #25

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      کتاب آیات و نکات دین و زندگی فوق العادست هم آیات و بررسی میکنه هم رابطه شو با آیات و شعرای دیگه مشخص میکنه هم تو توضیحات از متن درسی استفاده میکنه خیلی کتاب جامعیهdsc_0030.jpgdsc_0031.jpg

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط paradise75 نمایش پست ها
      کتاب آیات و نکات دین و زندگی فوق العادست هم آیات و بررسی میکنه هم رابطه شو با آیات و شعرای دیگه مشخص میکنه هم تو توضیحات از متن درسی استفاده میکنه خیلی کتاب جامعیهبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: DSC_0030.jpg
مشاهده: 51
حجم: 163.7 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: DSC_0031.jpg
مشاهده: 52
حجم: 195.0 کیلو بایت
      من با این ک گاج طوسی داشتم اینم شفارش دادم
      ایشالا ک خوب باشه
      پارسال پایین ترین درصد عمومیم دینی بود ... چون پارسال فقط مفهومی میخوندم ... ولی فهمیدم علاوه بر مفهوم باید حفظ هم کرد ... اصلا حفظ چیه؟ باید قورت داد

12. Top | #27
      همکار سابق انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      منم آیات و نکات گاج رو دو هفته پیش خریدم. کتاب خوبیه، کوچیک و جمع و جوره، از متن کتاب برای توضیح آیات استفاده کرده، آدم هم از ورق زدنش لذت میبره. کیفیت کاغذ و چاپ و صفحه آراییش یه جوریه که آدم دلش میخواد الکی ورق بزنه.

البته لقمه مهر و ماه هم دارم، کوچیک تر و جمع و جورتر از گاجه، ولی برای توضیح آیات از متن کتاب درسی استفاده نکرده، یه جورایی مرورِ آدم ناقص میمونه.

هفته پیش هر وقت بیکار میشدم گاج رو ورق میزدم و میخوندم (وقتایی که منتظر ناهار و شام بودم و....)
      باید بگم که جواب داد. درصد دینی ام خیلی رفت بالا (کارنامه رو پیوست کردم، دینی پیش 1 غلط داشتم)
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست screenshot-13-.png  
      Math & Physics are fun
      ویرایش توسط strider : 11 اسفند 1392 در ساعت 20:37

13. Top | #28
      در انتظار تایید ایمیل

Maghror
      نمایش مشخصات
      سلام من دینیو 80درصد زده بودم
      برای موفقیت کتابو بزار کنار و فقط طوسیه گاجو بخون
      رمز موفقیت:مرور زیاد /خیلی زیاد

14. Top | #29
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام
      اگه میخواید خودتون خلاصه نویسی کنید ختما آیات مربوط به بخش خلاصه شده را در همون جا بنویسید.در این اواخر سوالات کنکور بیشتر روی آیات متمرکز شدند
      .
      موفق باشید

15. Top | #30
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      باسلام.دینی برام مشکل شده هرچی میخونم یه هفته بعد یه کم توذهنم میمونه

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)