خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 29
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

پاسخ رتبه 1 تجربی92 به سوالات دانش اموزان

در متن زير سوال هايي که دانش آموزان از پويا براهيم باستاني رتبه 1 کنکور تجربي 92 پرسيده اند، آورده شده است.
      سوال هاي مطرح شده و پاسخ هاي آن براي همه ي دانش آموزان مفيد است و اميدواريم به همه ي شما دانش آموزان عزيز کمک کند.
      من سال ديگه (۹۳) کنکور دارم از ۱ تير با برنامه منظم روزي حداقل ۶-۷ و حداکثر ۹:۳۰ مطالعه دارم واسه قبوليه پزشکي کافيه؟ چند منبع براي تست داشتن خوبه؟
      پويا براهيم باستاني:سلام با اين اوصافي که گفتي اگه بتوني همين ساعت مطالعه رو تا آخر سال حفظ کني و مهم تر از اون اين ساعات رو با درس خوندن مفيد و با يرنامه پر کني، مطمئن باش که حتما نتيجه مي گيري. براي تست زدن هم سعي کن حدالامکان از منابع پراکنده استفاده نکني هرچند تو بعضي درس ها مثل زيست اصلا بهتره به جز تست هاي سراسري تست هاي ديگه اي رو تمرين نکني. اميدوارم واقعا به نتيجه زحماتت برسي.

آقاي باستاني به نظر شما برم بين الملل يا يک سال ديگه تلاش کنم.؟ درس خوندن رو واقعا دوست دارم
      پويا براهيم باستاني: در مورد سوالتون هم مي تونم بگم که يه سري تصميمات تو زندگي افراد هست که بايد خودشون بگيرن و نبايد به حرف ديگران اتکا کنند مخصوصا ديگراني مثل من که اطلاعات چنداني در اين زمينه ندارن. اگه خواستي مي توني با يکي که در مورد دانشگاه ها اطلاعات جامعي داره صحبت کني. اميدوارم که تصميم درستي بگيري و هميشه موفق باشي.

بنده هم هدفم همچون شما رتبه ي تک رقميه ولي وقتي مي بينم که من از الان که دوسال مونده به کنکورمو و با توجه به اينکه مثله شما در مدرسه ي تيزهوشان نمي خونم و با توجه به اينکه سال جاري نمرات و درصد هاي قابل قبولي نداشتم نااميد مي شم . واقعا اگر به صورت جدي شروع کنم ميتونم به هدفي که در سر دارم برسم؟
      پويا براهيم باستاني:مطمئن باش اگه براي انجام يک کاري مصمم باشي و به اندازه ي کافي زحمت مي کشي فرقي نميکنه که کجايي و تو چه شرايطي هستي، حتما به هدفت مي رسي. پس جدي تصميم بگير و شروع کن به زحمت کشيدن! اميدوارم که واقعا به آنچه که شايسته شي برسي! موفق باشي

مي شه روش مطالعه دروستون رو هم بگين.ممنون ميشم و اين که بعد از سال سوم تعطيلات چه درس هايي خوندين؟
      پويا براهيم باستاني:در پاسخ به سوالتون نسبت به روش مطالعه بايد بگم روش مطالعه هرکس منحصر به خودشه و بر اساس عادات و ويژگي هاي خود فرد تعيين ميشه و هيچ دو نفري با يک شيوه يک نتيجه مشابه رو نمي گيرن. پس شايد بهترين توصيه در اين زمينه اين باشه که شما هم عادات و ويژگيهاي خوتون رو بشناسين. ولي دو عامل خيلي تاثير گذاره. اول از همه درس خوندن با برنامه و دوم درس خوندن با دقت و تمرکز.

من اول دبيرستان هستم مي خوام تعيين رشته کنم اما نميدونم سال دوم و سوم رياضي برم بعد تغيير رشته بدم يا از اول برم تجربي .. خودت کدوم رشته بودي؟کمک کنيد لطفا ايا اين روش فايده اي داره؟
      پويا براهيم باستاني:اولين عامل در انتخاب رشته علاقه ي خودته پس اول از همه بايد ببيني که واقعا به رشته تجربي و رشته هاي دانشگاهي مربوطه اش علاقه داري يا نه! اگه واقعا به تجربي علاقه داري واقعا از نظر من خيلي بهتره که از سال دوم رشته ي تجربي رو انتخاب کني. من خودمم از سال دوم رشته ي تجربي رو انتخاب کردم. اميدوارم انتخاب درستي داشته باشي.

راستش ميخوام بدونم چه کتاب هايي روخونديدياروش خوندن درس هاي اختصاصي چطوربوده که همه روبالاي 80زدين؟؟مثلادرس رياضي من فوقش10درصدميزنم.شماچطوربال ي80/90درصدميزنيد؟؟؟
      پويا براهيم باستاني: در مورد نحوه ي مطالعه بايد خدمتتون عرض کنم که مهم تر از همه اينه که در هر درس با يک برنامه مشخص مطالعه کنيد و ساعات مطالعتون رو بر اساس نياز اون درس و توانايي هاي خودتون تنظيم کنيد. پاسخ دادن درصد بالاي سوالات کار زياد سختي هم نيست مطمئنا اگه درسي رو خوب ياد بگيريد و به اندازه ي کافي هم مطالعه و مرور کنيد خيلي راحت مي تونيد درصد هاي بالايي کسب کنيد.

شما که زبان اختصاصي رو 90 زدي کتاباي زبان اختصاصي رو هم خوندي آيا؟ يا کلا زبانت خوبه و کلاس ميرفتي قبلش؟؟؟؟
      پويا براهيم باستاني: همون طور که خودتون ميدونيد زبان بين المللي الان زبان انگليسي هست و فراگيري اين زبان براي من اهميت خيلي زيادي داشت براي اينکه دنياي علم و ارتباطات امروزه بر اساس اين زبانه به همين خاطر مطالعه ي من در درس زبان فراتر از مدرسه بود و نه تنها در کلاس هاي خارج از مدرسه شرکت مي کردم، سعي مي کردم با مطالعات جانبي هم اين توانايي رو در خودم تقويت کنم و به همه ي دانش آموزان عزيز هم توصيه مي کنم به اين درس جدا از کنکور توجه ويژه اي داشته باشند.

اگه ميشه درصداي کنکورتون را بگين...
      پويا براهيم باستاني: در رشته تجربي : ادبيات :89.4 عربي: 78.7 ديني: 89.4 زبان: 89.4 زمين شناسي: 89.4 رياضي: 93.4 زيست: 92 فيزيک: 100 شيمي: 93.4
      در رشته زبان: ادبيات: 74.7 عربي: 94.7 ديني: 89.4 زبان عمومي: 89.4 زبان اختصاصي: 90.5

2. Top | #2
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      بابا اینکه به هیچ سوالی جواب درست و درمون نداد همشو گفت بستگی به خودتون داره !!! مصاحبه باهاش وقت تلف کردن بود !

من اصلا اینو قبول ندارم که میگن رتبه های تک رقمی هم مثل بقین و هیچ فرقی نمیکنن چون اونا ضریب هوشیشون حداقل 150 هست ( از 180 ) درصورتی که یه دانش آموز خوب ریاضی حدود 110 تا 130 هست .
      اگر مهربان باشی تورا به داشتن انگیزه های پنهان متهم می کنند ولی مهربان باش ...
      اگر شریف و درستکار باشی فریبت می دهند ولی شریف و درستکار باش ...
      نیکی های امروزت را فراموش می کنند ولی نیکوکار باش ...
      بهترین های خود را به دنیا ببخش حتی اگر هیچگاه کافی نباشد ...
      در نهایت میبینی هرآنچه هست همواره میان تو و خداوند است نه میان تو مردم
      ( کورش کبیر )

3. Top | #3
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeid sharifzade نمایش پست ها
      بابا اینکه به هیچ سوالی جواب درست و درمون نداد همشو گفت بستگی به خودتون داره !!! مصاحبه باهاش وقت تلف کردن بود !

من اصلا اینو قبول ندارم که میگن رتبه های تک رقمی هم مثل بقین و هیچ فرقی نمیکنن چون اونا ضریب هوشیشون حداقل 150 هست ( از 180 ) درصورتی که یه دانش آموز خوب ریاضی حدود 110 تا 130 هست .
      یعنی همه ی این رتبه های تک رقمی ضریب هوشیشون اینقدر بوده ؟ اصلا با حرفتون موافق نیستم . هوش و استعداد یه پیش زمینه هست برای موفقیت به نظر من . اصلش تلاش و زحمته . این جوری بگم خیلی از ما کنکوری ها این پیش زمینه رو داریم ولی تلاش و انگیزه و یه سری عامل های دیگه باعث تفاوت کنکوری ها میشه .

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      دوستان من نزدیکی 8 میلیون برای کنکور خرج کردم..هنوزم ترازام توی قلم چی 4500 هس..
      خداشاهده میرفتم ی پراید قستی میخریدم باهاش مسافر کشی میکردم خیلی برام بهتر بود ..
      تورو خدا یکی جوابمو بده..
      هرکی راه حل بهتر داره به من بگه بخدا حق ضمش رو میدم...
      خواهشا یکی جواب بده من پارسال هم توی کنکور رد شدم..
      شمارا به خدا یکی جواب بده..میترسم 5 ماه دیگس..یکی جواب بده من رو درک کنید خواهش میکنم....
      چیکار کنم حالو روزم از اینی که هس بهتر باشه..کسی مشاور خوب میشناسه یانه..هرکی میشناسه بهم بگه مممنونم ..نوکر همتون هم هستم داداشای گلم آبجیایی عزیزم یکی جواب بده .ممنوم

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mk.meydani نمایش پست ها
      یعنی همه ی این رتبه های تک رقمی ضریب هوشیشون اینقدر بوده ؟ اصلا با حرفتون موافق نیستم . هوش و استعداد یه پیش زمینه هست برای موفقیت به نظر من . اصلش تلاش و زحمته . این جوری بگم خیلی از ما کنکوری ها این پیش زمینه رو داریم ولی تلاش و انگیزه و یه سری عامل های دیگه باعث تفاوت کنکوری ها میشه .
      موافقم شاید دوست تک رقمی نداشته باشم ولی دوستان زیادی داشتم که دورقمی بودن همشون هم از اول زرنگ نبودن البته خوب بعضیا از یایه قوی بودن ولی این طور نبود که از اول هم حس کنیم اینا خیلی مخن
      بود کسی که سوال فیزیک نمیتونس حل کنه زیست 50 میزد ولی اونقد تلاش کرد که 2 رقمی اورد
      دیدم که میگم....

6. Top | #6
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      بله همه رتبه های تک رقمی شک نکن حداقل حداقل ضریب هوشیشون 150 هست . من تو دانشگاه شریف آشنا دارم همه میدونن رتبه های تک رقمی اونجا ازشون ضریب هوشی میگیرن معمولا دور و بر 160 هستن . ببین همیشه 15 درصد سوالای کنکور بشتر تست هوشه تا تست ریاضی و فیزیک . درسته که ما اگه تلاش بکنیم و با انگیزه و با برنامه درس بخونیم میتونیم تا رتبه های خوب سه رقمی هم برسیم اما رتبه های زیر 100 و مخصوصا تک رقمی ضریب هوشیشون خیلی بالاس .
      ( کورش کبیر )

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      جوااااااااااااااااااااااا ب منووووووووو بدین..ول ضریب هوشی کن من چیکار کنم..
      یااخدا ...
      بچه هاا کمک کنید ..
      کمک کمک وکمک کمک کمک کمک کم کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک وکمک کمک کمک کمک کم کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک وکمک کمک کمک کمک کم کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک وکمک کمک کمک کمک کم کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اما بنظر من کسی که زیر1000میاره به غیر از تلاشی که کرده هوششم خوب باید باشه.ما پارسال یکی از بچه هامون با اینکه شاگرد اولمون بود اما هوش نداشت(رک!)اما خیلی تلاش داش واسه حسابانش 3تا معلم داشت(یکی واسه تابستون،یکی واسه طول سال،یکی خودِ معلم درسی)اما بازم توی ازمونای قلمچی نتیجش اصلا خوب نبود مثلا حسابانو میزد30درصد!!
      اما امسال توی مدرسه جدیدی که میرم یکی از دوستام سرکلاس به زور میاد دیف هم که نمیخونه فقط وقتی معلم تکلیف میده میره سراغ دیف اما با این حال درصد دیفش توی گزینه دو زیر60نیومده یه دفم100زد.
      این حرفو که تلاش99درصد تاثیر میذاره هوش یه درصد حرف مشاوراس تا بچه ها رو به تلاش وادارن.

9. Top | #9
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      بله همه رتبه های تک رقمی شک نکن حداقل حداقل ضریب هوشیشون 150 هست . من تو دانشگاه شریف آشنا دارم همه میدونن رتبه های تک رقمی اونجا ازشون ضریب هوشی میگیرن معمولا دور و بر 160 هستن . ببین همیشه 15 درصد سوالای کنکور بشتر تست هوشه تا تست ریاضی و فیزیک . درسته که ما اگه تلاش بکنیم و با انگیزه و با برنامه درس بخونیم میتونیم تا رتبه های خوب سه رقمی هم برسیم اما رتبه های زیر 100 و مخصوصا تک رقمی ضریب هوشیشون خیلی بالاس .
      ( کورش کبیر )

10. Top | #10
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ebi18 نمایش پست ها
      اما بنظر من کسی که زیر1000میاره به غیر از تلاشی که کرده هوششم خوب باید باشه.ما پارسال یکی از بچه هامون با اینکه شاگرد اولمون بود اما هوش نداشت(رک!)اما خیلی تلاش داش واسه حسابانش 3تا معلم داشت(یکی واسه تابستون،یکی واسه طول سال،یکی خودِ معلم درسی)اما بازم توی ازمونای قلمچی نتیجش اصلا خوب نبود مثلا حسابانو میزد30درصد!!
      اما امسال توی مدرسه جدیدی که میرم یکی از دوستام سرکلاس به زور میاد دیف هم که نمیخونه فقط وقتی معلم تکلیف میده میره سراغ دیف اما با این حال درصد دیفش توی گزینه دو زیر60نیومده یه دفم100زد.
      این حرفو که تلاش99درصد تاثیر میذاره هوش یه درصد حرف مشاوراس تا بچه ها رو به تلاش وادارن.
      دقیقا همینطوریه
      ( کورش کبیر )

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      به نظر من هوش یک عاملیه که باعث میشه درست درست رو بخونی
      یعنی الان کسی که رتبه 1 میشه تیزهوشانی هست؟باور کن نه ! اینا یک خانواده خوب داشتن ! شاید بخندی ولی اگر آدم یک داداش یا خواهر خوب داشته باشه که بتونه توی درساش کمکش کنه و بدونه چه کار باید بکنه که برادر و خواهر کوچکترش اگه انجام بدن موفق میشن و براش انجام بده و درس ها رو درست و علمی نشونش بده و کمکش کنه خیلی تاثیر گذاره همین IQ 150 رو ول کن !
      ویرایش توسط Mehran93071 : 21 دی 1392 در ساعت 16:10

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 010203 نمایش پست ها
      جوااااااااااااااااااااااا ب منووووووووو بدین..ول ضریب هوشی کن من چیکار کنم..
      یااخدا ...
      بچه هاا کمک کنید ..
      کمک کمک وکمک کمک کمک کمک کم کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک وکمک کمک کمک کمک کم کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک وکمک کمک کمک کمک کم کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک وکمک کمک کمک کمک کم کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک
      خوب شاید اینقدر 24 ساعته کلاس میری نمرسی بخونی

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      راستی یک نکته ای رو هم add کنم نگاه کن اگر یکی باهوش باشه یا به قول شما تیزهوش و فلان از وقتی بچه هست بهش باهاش یک جور دیگه رفتار میشه دیدم که میگما ! بعدش کلا اون توی ذهنش شکل میگیره که من میتونم ! میره توی وجودش این از ته قلب بچه ها هر عیبی هم که داشته باشه به خاطر هوشش ندید میگیرن (توی تاریخ هم داشتیما!) بعدش کلا وقتی میخونه میگه من میتونم و میخونه و بعدش موفق میشه

راستی اگر این جمله رو از سرورپور شنیدید که توی برنامش گفت اگر تو خودتم بکشی از اون چیزی که هستی بیشتر نمیشی(غیر مستقیم) برنامه های مهر و آبان فرصت برابر به نظر من کاملا چرته !
      باور کن این ذهن تو هست همه چی
      یک جمله ای هست : میگه امروز همون چیزی هستی که دیروز فکر میکردی ! البته از ته دل قبولش داشته باشی نه فقط گفتار و بعدش توی دلت بگی : عمرا

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      فقط بحث هوشو نیاورده بودین وسط که خداروشکر این کارم کردین.استرس بچه ها تکمیل شد.افرین
      اخه ملت چه ربطی داره.ادم که مادر زاد باهوش نیست.از مخش کار میکشه .تلاش میکنه هوشش هم قوی میشه
      به جای این حرفا و استرس وارد کردن به خودتون برین درستونو بخونین وتلاش کنید تا به هر چی که میخواین برسین.رتبه شدن که سهله.
      دیگه از این حرفا هم نزنید کسی ندونه رتبه ها از اسمون افتادن.بقیه چون رو زمینن هیچ نمیکنن.
      خسته ام از جانی که گرفتار تن است...

15. Top | #15
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      اینکه انگیزه و خود باوری و تلاش سهم عمده ای داره اصلا شکی توش نیس بر منکرش لعنت با یه هوش متوسط و یه پشتکار و تلاش عالی میشه رتبه خوبی بدست آورد ولی چیزی که هست ما چیزی به نام وقت داریم هم وقت درس خوندن هم وقت برا جواب دادن به سوالا یه هوش معمولی اگه روزانه 8 ساعت بخونه 50 درصد مطلبو میگیره یه هوش عالی 4 ساعتم بخونه 100 درصد موضوعو میگیره بنابراین تو یه سال همه موضوعا و منابع کنکورا خوب یاد میگیرن درضمن سرجلسه هم وقتی سوالو میخونن زودتر مفهومشو میگیرن و زودتر راه حلش به ذهنشون میرسه برا همین اصلا وقت هم کم نمیارن .
      اینم ممکنه که یکی خیلی باهوش باشه ولی پشتکار و تلاش نداشته باشه و رتبشم اصلا خوب نشه ولی رتبه های تک رقمی همشون ضریب هوشی بالای 150 دارن
      ( کورش کبیر )

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)