خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

سوال حد دنباله

سلام به نظرتون جواب سوال مقابل چی میشه؟ حد مجموع زیر را بیابید: 1)2/7 2)1/4 3)7/15 4) 1/2
      ویرایش توسط m.sinoos : 15 دی 1392 در ساعت 20:44

2. Top | #2
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      جواب ب نظر من میشه 1/2

3. Top | #3
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط m.sinoos نمایش پست ها
      سلام به نظرتون جواب سوال مقابل چی میشه؟ حد مجموع زیر را بیابید: 1)2/7 2)1/4 3)7/15 4) 1/2
      به نظرم 1/4 میشه . این عبارت برابر است با تفاضل دو دنباله ی هندسی یکی با جمله ی اول و قدر نسبت 1/3 و دیگری جمله ی اول و قدر نسبت 1/5 . که حد اولی میشه 1/2 و دومی میشه 1/4 . پس تفاضلشون میشه 1/4.

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mk.meydani نمایش پست ها
      به نظرم 1/4 میشه . این عبارت برابر است با تفاضل دو دنباله ی هندسی یکی با جمله ی اول و قدر نسبت 1/3 و دیگری جمله ی اول و قدر نسبت 1/5 . که حد اولی میشه 1/2 و دومی میشه 1/4 . پس تفاضلشون میشه 1/4.
      ا ا ا ا ا
      دیدی چی شد؟من 1/2 منهای 1/4 رو دراوردم 1/2.اقاشرمنده.1/4 درسته.من عذر میخوام.ممنون از mk.meydani

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اگه از فرمول بریم جوابش در میاد 1/4(s=a/1-q)

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      با تشکر از همه ی کسانی که جواب دادن نمیشه جمله ی اولو 2/15 و جمله ی دومو 16/225 بگیریم و قدر نسبت رو 8/15 چون جمله ی سومو نداده که بدونیم قدر نسبت ما درسته یا غلطه لطفا منو قانع کنین:yahoo (2):

7. Top | #7
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      با تشکر از همه ی کسانی که جواب دادن نمیشه جمله ی اولو 2/15 و جمله ی دومو 16/225 بگیریم و قدر نسبت رو 8/15 چون جمله ی سومو نداده که بدونیم قدر نسبت ما درسته یا غلطه لطفا منو قانع کنین:yahoo (2):
      نکته ی این جور سوالا اینه که اگه تو کسری صورت برابر بود با اختلاف عددهایی که تو مخرج در همدیگه ضرب شدن میتونیم اون کسر رو به صورت اختلاف دو کسر با صورت 1 و مخرج هر یک از این عدد ها بنویسیم . اثباتش هم آسونه میتونین کسر رو تفکیک کنید و بعد هر کدوم رو ساده کنید . اینجا هم منظورش همین بوده و یک دنباله نیست که قدر نسبتشو 8/15 بگیریم .

8. Top | #8
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

جمله سوم توانش 3 هست ن 4.هرچند جمله 3 رو نداده.

9. Top | #9
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mk.meydani نمایش پست ها
      نکته ی این جور سوالا اینه که اگه تو کسری صورت برابر بود با اختلاف عددهایی که تو مخرج در همدیگه ضرب شدن میتونیم اون کسر رو به صورت اختلاف دو کسر با صورت 1 و مخرج هر یک از این عدد ها بنویسیم . اثباتش هم آسونه میتونین کسر رو تفکیک کنید و بعد هر کدوم رو ساده کنید . اینجا هم منظورش همین بوده و یک دنباله نیست که قدر نسبتشو 8/15 بگیریم .
      آخه می دونید چیه از کجا بدونیم این یه دنباله نیست جمله ی سوم نداده که بگیم فقط با تفکیک میشه جواب داد
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezmile نمایش پست ها
      جمله سوم توانش 3 هست ن 4.هرچند جمله 3 رو نداده.
      خوب از کجا می دونید اونجوریه من میگم جمله ی سوم 128/3378 هستش
      ================================================== =====================================
      سوال پیش پا افتاده ایه ولی واقعا برا من مبهمه:yahoo (2):

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن