خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 10 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 146
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

•¤»((¯♥¯))«¤• انگیزه میدهیم در حد فیل •¤»((¯♥¯))«¤•

به نام خدا

با سلام خدمت دوستان عزیز.

دیگه داریم به دی و بهمن که میگن جاهای خوب جاده کنکور هست میرسیم.

بر ان شدیم یه تاپیک بدیم بیرون که مث توپ صدا بده. اگه صداشو نشنیدی مشکلی نیست! متن رو بخونی صداشو میشنوی!

دوست عزیز شما شاید الان وقت استراحتته که اومدی پای سیستم و یه سری به نت زدی! تبریک میگم که درستو خوندی و با خیال راحت برای رفع خستگی اومدی اینجا!

میدونی چه مزیتی نسبت به بقیه داری؟ اینه که تو داری به هدفت نزدیک میشی! میدونی چرا؟ چون اگه درستو خوندی اومدی اینجا که واقعا تبریک میگم! ولی اگه درس نخوندی و اومدی اینجا همین الان بهت میگم که تو یکی از رتبه های برتر 93 هستی! دروغ میگم یا مخ ندارم؟

خیلی هم مخ دارم! الان جوری جزت میدم که تا 10 دقیقه دیگه سر درس و کتابت هستی! میگی نه؟ ادامه بده بقیه متن رو بخون!

میدونی میخوام یچیو برات روشن کنم! تا حالا شده بخوای سوار یه ماشین توپ بشی؟ دلت میخواد تو بهترین رستوران با عشقت غذا بخوری؟ دلت میخواد تو سونای خونه خودت دوش بگیری و خستگی رو در کنی؟ دلت میخواد گوشیت زنگ بخوره و منشی بگه اقای مدیر فردا قرار ها رو نتظیم کردم حتما میاین؟ دلت میخواد؟؟؟؟ هر چی دلت میخواد رو میخوای تجربه کنی؟

میدونی چه قدر دیگه باهاش فاصله داری؟ کم تر از 6 ماه! وای میدونی چی میشه؟ ماشین مدل بالا! با عشقت تو بهترین رستوران ووووو....

اره! واقعا همین طوره! هر کس طاووس بخواد جور هندوستان میکشه! ولی نه هندوستان میخواد نه جوره! فقط کنار بخاری چند ساعت درس خوندن میخواد! فهمیدی؟ روی صندلی کنار بخاری با ارامش مطلق درس خوندن!

یه روزی یه جای یه جمله دیدم اویزه گوشم شده میخوام بگم تو هم بدونی!

میگه:

خدایا من فقط رکاب میزنم خودت فرمون رو هر طرف خواستی بپیچون!

یکم به این جمله بالا فکر کن! میشه خالقت،ربت،کسی از همون اول تاحالا باهات بوده و دوتا فرشته گل پدرت و مادرت رو برای تو قرار داده که با این ارامش خاطر بشینی پای کامپیوتر و این مطلب رو بخونی؟ دلت میاد سجده شکر نکنی؟؟؟

میشه این وجود عزیز فرمونت رو بد ببره؟ بر منکرش لعنت! تو فرمون دوچرخه رو بده دستش و فقط رکاب بزن! خواهی دید که با یه قدم 10 قدم یا 100 قدم داری به هدف نزدیک میشی!

فکر کردین وقتی شما سر جلسه کنکور تست میزنید شما تست میزنید ؟ نه عزیز سخت در اشتباهید! میگه خدا نمیگه : وَمَا رَمَیتَ إِذْ رَمَیتَ وَلَكِنَّ اللَّهَ رَمَی؛ یعنی آن گاه كه تو ای رسول ما تیر انداختی، ‌تو نبودی بلكه خدا بود كه تیر انداخت.

شما مگه عقل ندارین! تفکر ندارین؟ خب ! یکم تفکر کنین! یعنی چی؟ یعنی اینکه تمام کارهایی که انسان انجام میده خودش انجام نمیده خداست که انجام میده و به نتیجه میرسونه!

حالا اثبات شد که شما تست نمیزنید! فقط یه علامته که باید بزنید و نتیجه رو به خدا بسپارید!

شرط این نتیجه چیه؟ یه تلاش و پشتکار جدی که توفیقش رو باید از خود خدا بگیری! بحث رو به اینجا کشوندم که بگم اقا شما تلاش کن نتیجه رو بزار به عهده خدا!

کی مهربون تر از خدا؟ خدایی که میگه اگه رحمت رو 100 قسمت کرده باشه 1 قسمتش رو به تمامی مادرانی که روی زمین هستند دادم اون 99 قسمت رو خودم برداشتم!

مهر مادر تو یک قسما از اون یک قسمته! حالا ببینین رحمت خدا چیه؟ پس شما به هیچ وجه غصه نتیجه رو نخور! چون تظمین شدس! در چه صورت؟ در صورتی که شما از تلاشت چیزی کم نزاشته باشی!

توکل اینجا معنی میده! که خدایا من تلاشم رو کردم بقیه اش با تو!

دوستان برای امشب کافیه! امیداور یکم بهتون کمک کرده باشم. ادامه دارد.....

من الله توفیق

بخش های بعدی متن اضافه شده(توی پست های پایینی و صفحات بعد میتونید بخونید)
      ویرایش توسط Amirio : 14 دی 1392 در ساعت 12:05

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      عالی بود

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خیلی عالی بود ممنون!
      لطفا بازم از این مطالب بگذارید..

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      عالى بود ممنون

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

khejalati
      نمایش مشخصات
      میسی

6. Top | #6
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      عالی بوووود

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ان شا الله قسمت دوم رو شب مینویسم.

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      انگیزه دادنتون خوب بود
      ولی برداشتتون از این که ما تست نمیزنیم و خدا میزنه (از نظر من) کاملا غلطه
      شایدم من برداشت اشتباه کردم
      شایدم شما بد منظورتون رو گفتید.
      ابتدای متنتون عالی بود ولی انتهاش خیلی جالب نبود
      (امیدوارم نقدم در جهت پیشرفت و بهبود مطالب بوده باشه..... درهر صورت که ممنون)
      هر شـــــب... دلم دریــــای آتیـــــشه
      از این بدتر مگه میـــــــــــــــــــــشه ؟؟
      حــــال هیچکی تو دنـــــــــــــــــــــــ یا
      بدتر از حـــــال مــــــــن نــــــــــیست
      درد رو زمین، بدتر از همیــــــــــــــــن
      درد تنها شدن نیســــــت..............

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      رو من تاثیر نداشت
      چراشو نمیدونم

میمریم برای
      اشک

10. Top | #10
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      فووووووق العاده بود ولی اثرش تا 5 دقیقه بیشتر نبود

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      به نام خدا

بخش دوم رو با نام و یاد خداوند متعال شروع میکنیم!

هزینه استفاده از مطلب زیر: فرستادن صلوات برای سلامتی اقام امام زمان (عج)

دوستان دیشب بحث به جایی رسید که اقا یا خانم شما تلاش تو بکن! نتیجه رو باید بزاری به عهده خدا!

ما مکلف به تکلیفیم.... نتیجه به دست خداست....

حالا میخوام یکم در مورد اعتماد به نفس شروع کنم. ببینید عزیزان اوایل همه اعتماد به نفس دارن اونم اوووه چه اعتماد به نفسی! ولی خدا نکنه تو مدرسه یه نمره کم بگیره! یا توی ازمون های ازمایشی یه تراز پایین یا درصد خوبی نگیره حتی توی خونه وقتی 4تا تست زد دید ای وای ! من که همه رو بد زدم پس هیچی نمیشم! باید به این شخص گفت که واقعا تیر تو مخت با این طرز تفکرت!

عزیز دلم وقتی شما توی خونه داری تست میزنی نباید این احساس رو داشته باشی که اگه از 10 تا تست 9 تا رو خراب کردی موفق نمیشی! بلکه این نربان موفقیته! برات اثبات کنم؟

اینم اثبات:
      اگه شما از 10 تا تست 9 تا رو خراب کردی کسی شلاق نمیاره که شلاقت بزنه یا اهن بزنن تو کمرت! چرا اخه ناراحت میشی؟ میدونی اون 9 تا تستی که خراب کردی چین؟ یعنی 9تا پله میتونی بری بالا! که توی اون 9 تا سوال یه سری نکاتی بوده شما بلد نبودی ! اگه اون نکات رو یاد گرفتی و سوال مشابه دیدی و رو هوا تستو جواب دادی مردی! از این لحاظ میگم پله موفقیته!

اگه 10 تا تست زدی هر 10 تا هم درست! اوووف من دیگه تسلط پیدا کردم به به! نمیگم این حالت بده بلکه عالیه ولی اگه از 10 تا هر 10 تا رو خراب کردی اصن نباید ناراحت بشی! چون بالا بهت گفتم که 10 تا پله رفتی بالا تر رو به هدف نزدیک شدی. این از این بحث!

حالا بحث ازمون های ازمایشی!

بر هیچ کس پوشیده نیست که سطح سوالات گزینه 2 و کانون از هر مقیاسی به کنکور نمیخوره! نگو نه که خودتو گول میزنی!

اینو روشن کنیم که این ازمون ها صرفا جنبه اموزشی دارن! اگه رفتی ازمون دادی و رتبه عالی گرفتی که فبها . ولی اگه رتبه ات بد شد نیای خونه بگی که نه بابا وللش من هیچی نمیشم! و از این زنگی خسته شدم! میدونی این لحظه چه لحظه ایه؟ لحظه تولد نابغه!

اگه ناراحت اومدی خونه رو با شوق رفتی سر سوالات و بررسی کردی، سوالات رو یاد گرفتی که اگه ان شا الله تو کنکور مثش اومد رو هوا بزنی به خودت باید افتخار کنی!

میدونی چرا؟ اگه رتبه ات یا ترازت بد شد هیچ کس نه میزنتت نه میکشتت. هیچی هیچی! ولی یه چیز خیلی خوب داره که حدود 200 تا سوال قشنگ از مباحثی که توی چند هته قبلی مطالعه کردی رو با تمام ریز نکات داری و میشی میخونی یاد میگیر و تسلطت میشه هلو! هلو هم که میگم با هر هلویی فرق داره!

پس نبینم اومدی خونه و از این بچه بازی ها در اوردی ها!

پس دوستان گل سعی کنید یه سری اتفاقات الکی چرت و پرت اعتماد به نفس شما که مث زره برای شما هست رو خراب نکنه.

اعتماد به نفس! از نون شب واجب تره. مث گوشیت ازش مراقتب کن.

چند قوت پیش یا یکی از بچه های نرم افزار دانشگاه تهران داشتم صحبت میکردمو میگفتم که تو ازمون خیلی بد میشمو اینا گفت ای بابا چی داری میگی! من خودم توی این ازمون های ازمایشی(اسم نمیبرم بی کار ها عیب میگیرن) چندبار 40هزار و بیشتر شدم. وقتی نشستم سر جلسه کنکور دیدم وای خدای من همه سوالاتو یه بار یه جایی دیدمو با توکل به خدا رو خیال تخت شروع کردم نوشتنو زدن و ای کیف میکردم. اومدم بیرون و نتیجه رو سپردم دست خدا. بهترین نتیجه حاصل شد.

قرار شده از این به بعد هر وقت متنی چیزی مینویسم یه ارامش قلب که دعا های عالی هستند رو معرفی کنم دوستان فیض ببرن

ارامش قلب امشب» در مفاتیح الجنان بعد از دعای توسل دعای یا عماد من لا عماد له.... رو حتما بخونین خیلی ارامش میبخشه و اون متن بالا رو بخونین و شکه بشین از اثراتی که داره.

خب عزیزان امشب هم به لطف خداوند متعال یکی از بحث های چالشی رو مطرح و بررسی کردیم.

ان شا الله این بحث هم بهتون کمک کرده باشه.

من الله توفیق

ادامه دارد....

12. Top | #12
      کاربر انجمن

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      ممنون خیلی عالی بود .

مخصوصان متن اول اصلان نمازمو شروع کردم باهاش

این چیزا رو همه میدونن ولی آنقدر قشنگ با کلمات بازی کردی که خیلی متحولم کرد !!! :X:X:X: :heart:

13. Top | #13
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      خیلی خوب بود

14. Top | #14
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      عالی بود

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

khejalati
      نمایش مشخصات
      فیض بردیم ومن الله توفیق الی حالک اخوی
      بازمــــانده ..

صفحه 1 از 10 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن