خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

شهرزاد دختر ایرانی نماد امید و مقاومت درگذشت....

“شهرزاد”، نمادی از امید، مقاومت و قدرت بود … شهرزاد را همیشه برای حرفهایی که زد ، تلاشی که کرد ، امیدی که داشت ، لبخندی که زد ، صدایی که به گوش همه رساند ، راهی که باز کرد و بنایی که گذاشت … برای تمام اینها تحسینش میکردیم و از راه دور دوستش داشتیم
      امروز خبر آمد که روحش با دنیای مادی وداع گفت و رفت …
      جایش خالی ست …
      بنایی که گذاشت را نیمه رها نکنیم !!!
      شهرزاد، دختر جوان ایرانی ساکن تورنتوی کانادا، مبتلا به سرطان خون بود و مدت بیش از یکسال با این بیماری مبارزه کرد و پیشگام جنبش کمک به بیماران سرطانی شد. روز گذشته بر اثر شدت عفونت بیماری در یکی از بیمارستان های کانادا درگذشت.
      چند روز پیش در فیس بوکش نوشته بود: ۵٠ هزار نفر شدیم! روزى که این صفحه رو درست کردم هدفم این بود که به جاى این که بترسم و برم تو تنهایى خودم با این بیمارى بجنگم بیام و دربارش با شما حرف بزنم، امید بگیرم و امید بدم، چیزى یاد بدم و چیزى یاد بگیرم. حالا امروز نصف استادیوم آزادى داره بازى روزگار مقابل منو نگاه میکنه، شما ها تشویقم میکنید که این بازى رو ببرم و تو لحظه هاى سختم بیشتر تشویقم میکنید. درباره شهرزاد: زندگى پر از اتفاقات غیر قابل پیش بینى هست و کسى واقعا از فرداش خبر نداره در شهریور سال ١٣٩١ من مبتلا به بیمارى سرطان خون شدم که سخت ترین تجربه زندگى من تا به امروز بوده است که من با تکیه بر ایمان خودم و پشتیبانى همه جانبه خانواده و دوستانم تونستم با این مریضى کنار بیام براى ادامه زندگى و رسیدن به هدفهام و آرزوهام من احتیاج به پیدا کردن اهدا کننده جهت پیوند مغز استخوان دارم. در واقع من فقط یکى از ده ها هزار نفرى هستم که به دنبال اهدا کننده خود براى ادامه زندگى هستد هدف من اطلاع رسانى کامل و همه جانبه درباره این بیمارى بین تمام اقشار مردم هست و این که چگونه هر کدوم از ما میتونیم نجات بخش انسان دیگرى باشیم به امید روزى که سرطان براى همیشه ریشه کن بشه

شهرزاد در یکی از پست هاش نوشته بود:
      کمک فقط نباید سیر کردن شکم نیازمندى و یا کمک مالى به شخص فقیرى باشد.
      براى نجات جان یک همنوع نه احتیاج به جان فشانى هست و نه شجاعت و قدرت خاصى میخواد!
      حس هم نوع دوستى میخواد و نیم ساعت وقت!
      با عضویت در بانک سلول هاى بنیادى میتونید قهرمان داستان زندگى انسانى باشید.
      یه تست ساده شما رو عضو این بانک میکنه.
      اگر ایران هستید در تهران میتونید به بیمارستان شریعتى، طبقه سوم، واحد سلول هاى بنیادى رفته و با انجام تست خون عضو این بانک جهانى شوید
      در هر جاى دیگه این دنیا لطفا به وب سایت زیر مراجعه کنید.
      شاد باشید و با انجام این تست شادى رو با انسان هاى نیازمند به کمک شما قسمت کنید.
      دوستتون دارم
      شهرزاد
      http://bmdw.org/index.php?id=addresses

و در پست دیگر
      من براى پیدا کردن اهدا کننده خودم تقریبا ١ سال منتظر شدم.
      پیدا کردن اهدا کننده اى که از هر لحاظ نمودار سلول هاش شبیه باشه آسون نیست و بعضى از مریض ها هـیچوقت اهدا کننده خود رو پیدا نمیکنند.
      همه ما در صورت احتیاج به انجام پیوند مغز استخوان به بانک جهانى سلول هاى بنیادى وابسته هستیم و این بانک اطلاعات تمام اهدا کننده ها در سراسر دنیا رو داره ولى یه راه ساده تر هم هست و اون نگه داشتن بند ناف بعد از تولد است.
      زمان من این تکنولوژى وجود نداشت ولى الان در اکثر دنیا از جمله ایران با هزینه نه چندان زیاد میتونید بند ناف رو براى سالها نگه دارید که در صورت احتیاج شخص به پیوند مغز استخوان از همان بند ناف براى خود شخص پیوند میزنند و دیگر اون شخص نباید دنبال اهدا کننده باشه.
      دوست دارم همه اینو بدونن چون همیشه قسمت بزرگى از همه مشکلات نداشتن اطلاعات کافى است.
      همیشه شاد و سلامت باشید
      شهرزاد

بخشی از مصاحبه شهرزاد با مجله ایترنتی جوان:
      سرطان خون انواع مختلفی دارد اول اینکه من توصیه می کنم همه تست سالانه را انجام بدهند و اگر جلوی یک مریضی را زودتر بگیرند خیلی بهتر از این هست که بیماری پیشرفت کند برای من سرطان در مراحل ابتدایی بود که تشخیص داده شد پس خیلی بهتر می توانستند دکترها درمان را انجام بدهند تا اینکه من دچار عفونت می شدم.
      من هیچ عوارض و علائمی نداشتم فقط کمی خسته بودم که احساس می کردم چون تابستان است و آفتاب باعث خستگی من شده.
      من قبل از اینکه به این بیماری مبتلا بشوم هیچ اطلاعی راجع به این بیماری و تست سلولهای بنیادی نداشتم و بعد از اینکه این تست را دادم، فعال شدم که بتوانم این اطلاع رسانی را انجام بدهم و به مردم این آگاهی را بدهم که خیلی ساده می توانند به این بیماری کمک کنند.
      طبق تشخیص پزشکم، من احتیاج به پیوند مغز استخوان دارم که سبب شود که سرطان بر نگردد و یا حداقل شانس بیشتری برای سلامتی داشته باشم. و بیماران دیگری هم هستند که احتیاج به این موضوع دارند خیلی زودتر از من چون خودم دیدم در بیمارستان کسانی را که تنها شانس زنده ماندنشان پیوند مغز استخوان است. خیلی ها فکر می کنند که پیوند مغز استخوان کار بسیار بزرگی است، بزرگ است ولی نه به طور مثال مثل پیوند کلیه- شما تنها از طریق خون می توانید به کسانی که از لحاظ گروه خونی جفت (Match) می شوید کمک کنید. برای اینکه به بانکهای بین المللی بروید در هرجای دنیا که باشید می توانید اقدام کنید. در هر نقطه شرایط متفاوت است ولی از سن ۱۷ سال تا ۵۰ سال چه خانم و چه آقا با یک تست بذاق دهان که یک گوش پاک کن را در چهار نقطه دهان قرار می دهند و بذاق را نگه می دارند و چه الان و چه ۱۰ سال دیگر اگر با کسی Match شوند می توانند کمک کنند که باز هم از طریق آزمایش خون هست با این تفاوت که مقدار خون بیشتری رااز اهدا کننده می گیرند.

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      کی قراره چاره سرطان خون رو پیدا کنن؟
      خیلی داره قربانی میگیره

خوشبختانه درمان هایی داره من جمله پیوند و شیمی درمانی و دارو ها که باید به مدت طولانی نمصرف بشه اما خوب ....ان شا الله راه های درمان بهتری پیدا بشه که هم آسان و هم کم هزینه باشه
      خیلی خوب میشد اگه همه تو بانک جهانی خون عضو باشن
      یا بعداز تولد جفت رو قطع نکنند تا اگه آینده مبتلا شد از همین جفت برای پیوند مغز استخوان استفاده کنند
      خلاف قوانین
      ویرایش شده.
      ویرایش توسط صبوادلا : 01 اردیبهشت 1393 در ساعت 23:47

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      برای شادی روحش صلوات بفرستید
      اللّهم صل علی محمد و آل محمد

​انجام تمامی خدمات پرینتر سه بعدی

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      روحش شاد و یادش گرامی---ایشالا که همه مریضا خوب شن بخصوص سرطانیا و از جمله سرطان خون

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ببخشید مگه درمان این نیس که درد رو از بین ببره
      من با چشمای خودم دیدم که میگم درمان نداره
      در عرض سه سال سرطان خون یکی از اشناهامونو از پا دراورد
      گفتن خوب شده ولی نشده بود
      100 میلیون هزینه کنی و اخر
      هیچی
      ویرایش توسط صبوادلا : 03 اردیبهشت 1393 در ساعت 14:44

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aftabezendegi نمایش پست ها
      ببخشید مگه درمان این نیس که درد رو از بین ببره
      من با چشمای خودم دیدم که میگم درمان نداره
      در عرض سه سال سرطان خون یکی از اشناهامونو از پا دراورد
      گفتن خوب شده ولی نشده بود
      100 میلیون هزینه کنی و اخر
      هیچی
      پوزش میطلبم دستم به ویرایش پست خورد و گرنه هیچ ویرایشی صورت نگرقته
      دوست گرامی مهم اینکه بیماری سریع تشخیص داده بشه بعد با درمان ها و پیوندهای مغز استخوان که صورت میگیره 55 تا 70 درصد درمان قطعی میشن.

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

تعداد عضو بيشتر

نجات زندگي بيشتر

شرايط عمومی

• سن بين 18 تا 55 سال
      • داراي سلامت جسمي
      • عدم سابقه ابتلا به سرطان
      • عدم ابتلا به بيماري قلبي شديد
      • عدم آلودگي به ويروس HIVو هپاتيت
      • عدم ابتلا به بيماريهاي اتوايميون (خود ایمنی)
      • عدم ابتلا به آسم شديد

www.iscdp.org
      contact@iscdp.ir

021-84902669
      بانك اطلاعات اهدا كنندگان سلولهای بنیادی ایران

نیازی نیست

اطرافمون پر از آدم باشه....

همون چن نفری که اطرافمون هستن

آدم باشن، کافیه
      ویرایش توسط homeyra : 14 اردیبهشت 1393 در ساعت 14:30

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خدا رحمتش کنه

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ايشون كه چند ماه پيش فوت شدن خبر جديدي نيست كه!!!
      به هر حال خدايش بيامرزد

Sent from my iPhone 5s using Tapatalk

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن