خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23
    نمایش نتایج: از 31 به 44 از 44
    1. Top | #31
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      شما چند دور کامل و مو به مو کتاب درسی رو بخون بعد از روی یه کتابی هست به اسم همایش زیست نشر دریافت زیست رو خوب بخون میدونم خوندن اون کتاب برای بار اول و دوم سخته اما خیلی مفید تر از کتابای غیر کنکوریه بازار هست ..............بعد همراه اون کتاب از روی یه کتاب تست ، تست بزن خوندن کتاب و ترکیب کردنش خیلی مهمه مثلا تو کتاب دوم فصل 5تبادل گازها درباره حشرات و سیستم تنفسی اونا نوشته شما باید همه چیز درباره حشرات رو بدونین مثلا جنس اسکلتشون از چیه دستگاه گردش خونشون چطوره مویرگ دارن ندارن اصن تو کتاب اسم چه حشراتی اومده مثلا مورچه که تو فصل اخر اسمش اومده کلا باید ترکیبی بخونی درباره قید ها هم مثلا قید مهمترین :مهم ترین عامل ایجاد فشار ریشه ای دایره محیطیه است اولین : اولین جانداران ساکن خشکی گلسنگ ها بود ..................اولین جانور ساکن خشکی حشرات بود ...............تفاوتشو متوجه شدی توی یه حرف بود اما موضوع متفاوت بود ساده ترین:ساده ترین نوع تولید مثل تقسیم دوتایی باکتری است کم ترین : کمترین فشردگی کروموزوم ها در طی تقسیم سلولی در تلوفاز دیده میشه بیشترین :بیشترین نیاز به انرژی برای دفع مواد زاید نیتروژن مربوط به اوریک اسید است فکر کنم ماجرای قید ها و اهمیتشو متوجه شدین
      خدایا کمکمون کن

2. Top | #32
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      شما دیپلمت مربوط به کدوم استانه ؟ تهران یا یه شهر دیگه
      اسم شهر رو لطفا بگو
      خدایا کمکمون کن

3. Top | #33
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      اینکه گفتم تمام اسامی حشرات (بی مهرگان)کتاب رو مثلا باید بدونی من چندتاشو مینویسم برات که کاملا متوجه بشی :
      برگ متحرک.پروانه ابریشم.پروانه شب پرواز.پروانه کلم .پروانه مقلد .پشه مالاریا.............
      درباره قید ها یادم رفت که بگم که هرجای کتاب که کلمه های بسیاری/ اغلب /کمترین/ بشترین /همه ی /بعضی/معمولا/همواره/اکثر/حداقل/گاهی/برخی/بیشتر/تقریبا همه ی/رو دیدی قید محسوب میشه
      خدایا کمکمون کن

4. Top | #34
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بچه ها لطف این بحث پرستاری و سوپر وایزری تعطیل .

seminar جان لطفا تاپیک جدا بزن.پست های مربوط به پاسخ من دارن گم می شن.

5. Top | #35
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط masoomekiyanmehr نمایش پست ها
      شما دیپلمت مربوط به کدوم استانه ؟ تهران یا یه شهر دیگه
      اسم شهر رو لطفا بگو
      تهران.کلا همه چی رو تهران خوندم.

6. Top | #36
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط masoomekiyanmehr نمایش پست ها
      اینکه گفتم تمام اسامی حشرات (بی مهرگان)کتاب رو مثلا باید بدونی من چندتاشو مینویسم برات که کاملا متوجه بشی :
      برگ متحرک.پروانه ابریشم.پروانه شب پرواز.پروانه کلم .پروانه مقلد .پشه مالاریا.............
      درباره قید ها یادم رفت که بگم که هرجای کتاب که کلمه های بسیاری/ اغلب /کمترین/ بشترین /همه ی /بعضی/معمولا/همواره/اکثر/حداقل/گاهی/برخی/بیشتر/تقریبا همه ی/رو دیدی قید محسوب میشه
      یه همچین داستانی که راجع به قیدهای زیست گفتی زمان ما درباره دینی بود.کلا طرح یه همچین سوالاتی اونم در کنکور سراسری خیلی غیراستاندارد هست.احتمالا طراحان دانشکاه آزاد برای اینکه کلا کنکورشون کنسل شده و هنوز ابراز وجود کنند اومدن یه همچین سوالاتی طرح کردن.اگر زمان ما بود بچه ها می ریختن جلو سازمان سنجش اعتراض می کردن.مثل کنکور 87 بعد انتخاب رشته که نفر 7 ام زمان ما هیچ جا قبول نشده بود یا فیزیک نهایی سال 85 یا 86 که قیام کردیم براش.نمی دونم چرا بچه ها از طریق سایت سنجش اعتراض نمی کنن.زمان امکان اعتراض از سایت نبود مجبور بودیم بریم اونجا ولی الان که میشه اینترنتی اعتراض کرد اگر همه یه مطلب رو بهش معترض باشن مثل همین بحث استاندارد نبودن سوالات و یا تاثیر مستقیم معدل و همه یه متن رو ارسال کنند حتما رسیدگی میشه.

7. Top | #37
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط محسن1 نمایش پست ها
      یه همچین داستانی که راجع به قیدهای زیست گفتی زمان ما درباره دینی بود.کلا طرح یه همچین سوالاتی اونم در کنکور سراسری خیلی غیراستاندارد هست.احتمالا طراحان دانشکاه آزاد برای اینکه کلا کنکورشون کنسل شده و هنوز ابراز وجود کنند اومدن یه همچین سوالاتی طرح کردن.اگر زمان ما بود بچه ها می ریختن جلو سازمان سنجش اعتراض می کردن.مثل کنکور 87 بعد انتخاب رشته که نفر 7 ام زمان ما هیچ جا قبول نشده بود یا فیزیک نهایی سال 85 یا 86 که قیام کردیم براش.نمی دونم چرا بچه ها از طریق سایت سنجش اعتراض نمی کنن.زمان امکان اعتراض از سایت نبود مجبور بودیم بریم اونجا ولی الان که میشه اینترنتی اعتراض کرد اگر همه یه مطلب رو بهش معترض باشن مثل همین بحث استاندارد نبودن سوالات و یا تاثیر مستقیم معدل و همه یه متن رو ارسال کنند حتما رسیدگی میشه.
      محسن جان اصلا ربطی به دانشگاه ازاد نداره این روند کنکور سراسریه که قید ها رو بیاره والا دانشگاه ازاد که هلو بپر تو گلوهست
      خدایا کمکمون کن

8. Top | #38
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      تهران.کلا همه چی رو تهران خوندم.
      شما منطقه1 هستین بهتره فکر قبول شدن تو شهرای منطقه 3 کنین
      چون قبولی تو اون شهرا راحت تر از قبولی تو شهرای منطقه یکی هست البته نمیگم شما فقط باید دانشگاهای منطقه 3 رو قبول شین اگه رتبتون خوب باشه دانشگاهای منطقه1هم میتونین قبول شین
      خدایا کمکمون کن

9. Top | #39
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      میشه لطفا به این سوالم یک پاسخ کامل بدید.

من اون موقع هم(6 سال پیش که کنکور دادم) بیشتر از 1 بار نرسیدم همه کتاب ها رو بخونم و این خیلی بهم ضرر زد.یعنی هیچ جمع بندی نتونستم داشته باشم.نمی دونم چجوری برنامه ریزی کنم که این مشکلات پیش نیاد.واقعا بچه هایی که می رسند چند دور هم جمع بندی کنن چجوری درس می خونند؟

مثلا یکی مهرماه امسال استارت زده تا روز 1 تیر سال بعد هر درس رو چند بار باید جمع بندی و مرور کنه؟؟؟مثلا فیزیک 2 بار؟یا شیمی n بار؟؟این جوری جواب بدید.

10. Top | #40
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      مهرداد جان خیلی حرفه ای راهنمایی کردی.این همون جوابی بود که می خواستم.مخصوصا تیکه ای که راجع به خوندن زیست گفتی.ای کاش باز هم بیای توضیح بدی.یه همچین راهنمایی هایی باعث میشه من چند ماه جلو بیفتم.اگر وقت داری بیا بیشتر بنویس.الان همین که یه مقدار راجع فصل بندی ها گفتی یه ساختاری تو ذهنم شکل گرفت.
      خیلی ممنون.
      خواهش میکنم، فک کنم بهتره دیگه کم کم شروع کنی به خوندن، هرجا احساس کردی بیشتر باید بدونی بیا بپرس!

در مورد استاندارد بودن سوالا هم زیاد خودتو درگیر نکن، خداییش بعضی از همین سوالا خیلی باحاله هر چند که خانمان سوزِ!!! ولی در کل با این آمار بالای شرکت کننده باید به هر شکلی که شده سوالارو سخت کنن

در مورد شیمی هم از حرفای قبلیم اینجوری برداشت نکنی که مثلا دیگه شیمی 3 رو نخونی، نه اتفاقا شیمی تمام و کمال بخون فقط نمیدونم میتونی کتابای آموزش و تست سنگینی مثله مبتکران و خیلی سبز رو تموم کنی یا نه!

11. Top | #41
      کاربر نیمه فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات

من اون موقع هم(6 سال پیش که کنکور دادم) بیشتر از 1 بار نرسیدم همه کتاب ها رو بخونم و این خیلی بهم ضرر زد.یعنی هیچ جمع بندی نتونستم داشته باشم.نمی دونم چجوری برنامه ریزی کنم که این مشکلات پیش نیاد.واقعا بچه هایی که می رسند چند دور هم جمع بندی کنن چجوری درس می خونند؟

مثلا یکی مهرماه امسال استارت زده تا روز 1 تیر سال بعد هر درس رو چند بار باید جمع بندی و مرور کنه؟؟؟مثلا فیزیک 2 بار؟یا شیمی n بار؟؟این جوری جواب بدید.

دقیق نمیشه گفت چون هر کسی مطابق با ویژگی ها ی خودش میفهمه که چند بار نیاز داره دوره کنه تا نتیجه ی مطلوبشو بگیره ....مثلا یه نفر با 1 بار خوندن فیزیک و حل تست هاش دیگه هیچی یادش نمیره یک دوره باسش کافیه ولی یه نفر دیگه باید چند بار پس از خوندن دوره کنه ... خب الان فصل امتحانات هست یه مدل دوره در این وقت سال برای کسانی که فارق التحصیل اند اینه که هر روز یه درس رو کامل بخونن انگار فرداش امتحان دارن و .... که منم تصمیم دارم این کارو کنم... تایم های جمع بندی زیادی باقی مونده .... همین دی ...فاصله ی بعد امتحانات بچه ها و شروع ترم جدید .(چون همه میگن خسته ایم یه استراحتی بکنیم بعد شروع میکنیم و... که رقبا در این فاصله جلو میوفتن)!! دوران عید و باز هم امتحانات خرداد !! نگران نباش اگه هر روز مطالب روز گذشته رو مرور کنی خودش میشه یه جمع بندی به نظر من!!
      زندگی زیباست، تماشاییست!
      چرا زیبا نمی بینیم؟
      چرا گاهی به پای این همه خوبی نمی شینیم؟
      چرا با هم نمی خندیم؟
      مگر دنیا چه کم دارد؟
      ببین این آسمان آبی ست
      ببین دنیای ما آکنده از پاکی ست
      و خوبی تا ابد پاینده می ماند...
      تو باور کن
      همین کافیست...!

12. Top | #42
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

اگه با برنامه ی آزمون های آزمایشی مثله قلمچی مثلا پیش بری تو تایم های درست دروس تو برنامه ی آزمونا تکرار میشه و به این شکل درسا مرور میشه
      یکی از دلایلی که بعضی درسا زیاد مرور میشه استفاده از خلاصه نویسیه، مثلا یه درسی رو که بلدی لازم نیست دیگه بیای همه چیزاشو بخونی فقط خوندن نکات اصلی برا یادآوری کافیه و اینجوری با وقتی که روی یه کتاب باید میزاشتی میتونی هر سه کتاب رو مرور کنی

13. Top | #43
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      آقا محسن شما کی دیپلم گرفتید ؟ معدل کتبیتون چند بوده؟
      Genius has side effects

14. Top | #44
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام شما حق شرکت در کنکور رو دارید؟ نمیدونم از کجاش دراورده!!!!!!!!!
      جواب دکتر توکلی
      با سلام
      من لیسانسمو در دوره روزانه دانشگاه دولتی گذرانده ام.آیا باز هم میتونم از شرایط تحصیل رایگان(دوره روزانه) استفاده کنم؟

پاسخ از توكلي: دارندگان مدرك بالاتر از كارداني طبق شرايط و ضوابط حق شركت ندارند.

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن