خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 44
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بچه ها شام بخورم میام بقیه پست ها رو می خونم و جواب می دم.ببخشید.

2. Top | #17
      همکار سابق انجمن
      مدیر برتر

نمایش مشخصات

سلام علیکم

راستش شاید شما 7-8 نفری باشی تو همین انجمن که دقیقه کارشما رو میخواستن انجام بدن و با مدارک کارشناسی و حتی کارشناسی ارشد میخوان کنکور تجربی شرکت کنن سوال مشابه شما رو کرده بودن

رشته ای که شما دوسش دارید (((دندون/دارو)) واسه قبولی توشون اونم تو دانشگاه های دولتی واقعا سخته و پذیرش تو این رشته ها با رتبه های خیلی خوبی انجام میگره((شاید بدترین رتبه 3 رقمی در منطقه 3 باشه )) حالا اگه تمکن مالی هم دارید و میتونید واحد های بین الملل هم برید بحثش جداست

در مورد کنکور تجربی و ارزش تستی فصول میتونید با یه سرچ در نت و رجوع به سایت های آموزشی مثل قلمچی باخبر شید و مطابق اونا برنامه ریزیتون رو انجام بدید و به این لینک برید و مشاوره های درسی رو که توسط بهترین مولف های کنکوری نوشته شده هم نگاه کنید

خشت اول
      راستش نمی خوام نا امیدتون کنم اما شرکت تو کنکور 93 با توجه به زمان باقیمونده و هیچ پیش زمینه نسبت به دروس کار چندان عالقانه ای نیست و پس بهتره یه برنامه منظم و پله پله تا کنکور 94 بریزید

یه امتیاز مثبتی که ما دارید اینه که فیزیک و ریاضی خیلی خوبی دارید و این خیلی خیلی میتونه کمکتون کنه چون اکثر مشکل بچه های تجربی در اختصاصیا تو این دو درس هستش و شما دیگه میتونید تمرکزتون رو روی زیست و شیمی بیشتر کنید و واسشون بیشتر وقت بزارید

ولی اینو هیچ وقت یادتون نره کاری که شما میخواید بکنید ریسکه گیریم شما اومدین و تجربی شرکت کردید و خدای نکرده قبول نشدید بعد فشار روحی که روتون میاد خیلی بیشتره چون هم از ارشد جا موندینه و هم کنکور قبول نشدیته ....به نظرم با توجه به اینکه به رشته ی خودتون هم علاقه دارید بهترین کار این بود ..آزمون ارشدتون هم میدادید و شاید اگه قبول میشدید هیچ وقت این سوال رو مطرح نمی کردید و همون رشته خودتون رو ادامه می دادید

در هر حال در مورد منابع و شیوه های مطالعه مقاله های خوبی تو انجمن هست که میتونید مراجعه کنید و اگه در خریدن منابع هم سوالی داشتید میتونید تو این تایک مطرح کنید تا هرکی هرچه قدر میدونه کمکتون کنه

http://forum.konkur.in/thread161.html

امیدوارم بهترین تصمیم رو بگیرید

فعلن ...!!!

3. Top | #18
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      شما چرا فکر میکنید نمیتونید تو مهندسی کار پیدا کنید؟ مهنهدسیا استخدام زیاد دارن.
      به هر حال رشته شناور به رشته هایی گفته میشه دانشجوی دارای مدرک لیسانس ، میتونن تو ارشد اونا شرکت کنن. مثلا یه نفر مهندسی عمران خونده لیسانسو، ارشد میتونه مثلا مهندسی داروسازی،مهندسی نفت و ... با خوندن منابعشون امتحانشو بده و ارشدشو تو اون رشته بگیره. من تحقیق کردم حقوق هم میشه خوند از این طریق.
      برای اطلاعات بیشتر به دفترچه کنکور ارشد امسال رو از سنجش دانلود کن.
      اول خوب فکر کن بعد تصمیم بگیر بعد دنبال منابعش باش.
      ما ذهنمون از کنکور دور شده و انرژی کنکوریا رو نداریم. ذهنمونم کشش کنکور رو نداره دیگه هزار جور بدبختی تو کلمون روزانه جولان میده.منم دارم واسه سراسری میخونم ولی یه جورایی ناجوره....

4. Top | #19
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      والا منم شرایط شما رو دارم.رشتم ریاضی بوده ولی داوطلب تجربی هستم.مهندس برق الکترونیک از دانشگاه آزاد هستم.پارسال هم واسه کنکور خوندم و یه شرایطی پیش اومد کنکور ندادم.ولی از فردا دارم شروع میکنم مث ..... درس بخونم هدفمم پزشکی هستش.ضمنا ننه بزرگی هستم واسه خودم.متولد 68 ام.قصد دارم این 3 ماه رو دوم و سوم رو بخونم و تست بزنم.بعد از عید هم دوره و پیش 1 و 2.
      خدا رو چه دیدی...............

5. Top | #20
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      خب فرض رو بر این میگیریم که شما تصمیمت فوق العاده جدیه و میتونین به خودتون فشار بیارین و تا روز کنکور با جدیت میخونین: واقعا میشه! جدی میگم!
      اولن شما که میگی ریاضی و فیزیک مشکلی نداری واقعا همین الانش خیلی جلویین
      خب گفتم که باید به خودت فشار بیاری مخصوصا اینکه زیست رو تازه میخوای شروع کنی بازم میگم اگه به توانایی های خودت ایمان داری با جدیت بخون و واقعا میشه
      در مورد زیست به نظرم از زیست سوم شروع کن به خوندن و سعی کن و درکنارش زیست پیش رو هم بخونی هرچند که به نظرم زیست دوم آسونتره ولی اونو بعد از سوم بخون فقط فصل اول و دومِ زیست دوم رو یکم روزنامه وار قبل از همه بخونی کافیه بنظرم مخصوصا فصل دومش که یکمی راجع به سلول و اینجیزا اطلاعات داشته باشی
      دنبال روش واسه زیست نگرد فقط بخون بعد برو تستاشو نگاه کن یا میتونی بزنی یا نمیتونی، اگر نتونستی خب جوابشو بخون و کلن سوال رو آنالیز کن برو جوابشو از تو کتاب پیدا کن و کم کم که اینکارو کردی یاد میگیری که چجوری از متن کتاب سوال میدن
      زیست رو اول بفهم بعد خط به خط حفظ باش، مثلا یه پارگراف که میخونی واسه خودت توضیح بده
      به نظرم فعلا ژنتیک رو نخون نه اینکه خیلی سخت باشه ولی خب واقعا آسون هم نیست و واقعا زمانی که رو این فصل باید بزاری چند برابره فصلای دیگست و مهمتر از همه اینکه این فصل سوالاش مستقله و ترکیب نمیشه با سوالای فصلای دیگه برعکس بقیه ی فصلا که باید همشونو بخونی چون اکثره سوالا با هم ترکیب میشن و فقط کافیه یه فصل نخونی ممکنه سوالای فصلای دیگرو هم از دست بدی...
      خلاصه اینکه زیست زیاد بخون تا میتونی جوری که تا قبل از عید بتونی زیست سوم و حداقل نصف پیش رو تموم کنی
      واقعا خیلی چیزا میشه گفت راجع به درسا ولی کوتاه نظرمو میگم
      ریاضی و فیزیک: گفتی که مشکل نداری، پس به تمرین کردن تستای سوالات کنکور اکتفا کن
      شیمی: بعد از زیست از همه مهمتره، همراه با زیست بخون، دوم از همه آسونتره کامل بخونش، سوم نه اینکه سخت باشه ولی خب تستاش محاسباتیه و وقت گیر پس بخونش ولی اولویت با زدن تست با دوم و پیش باشه
      ادبیات: از همین الان شروع کن کم کم بخون مثلا روزی یک ساعت، تستای لغت و تاریخ رو راحت میشه زد خوب بخون، قرابت معنایی مهم ترینه یه نگاه به تستا کن ببین در چه حدی از پسش بر میای یا نه!
      عربی: ترجمه و تعریب رو حتما بخون
      دینی: کتاب جامع شاید سنگین باشه ولی کتاب جمع بندی هم شاید کافی نباشه مخصوصا اینکه کتاب درسی رو نخوندی، یکی از این دوکار بنظرم خوبه: 1- کتاب جامع بگیر دو تا از پایه ها رو فقط بخون اگه وقت شد یکی دیگه هم بخون! 2- کتاب جمع بندی بگیر(مهروماه کامله!) و کامل بخون! (من بودم دومی رو انجام میدادم!)
      زبان: امیدوارم زبانت خوب باشه چون بیشتر تستاش فهمیدنیِ تا خوندنی! اگه فک میکنی خوبه سطحه زبانت برو همین الان تستا کنکور رو دانلود کن بزن ببین وضعت چطوره!

اگه بتونی ریاضی و فیزیک بالا بزنی واقعا میشه...
      اگه راجع به ساعت مطالعت هم بگی خیلی بهتر میشه
      درضمن راجع منابع هم سوالی داشتی بپرس!

6. Top | #21
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط masoomekiyanmehr نمایش پست ها
      شما برای زیست خوندن باید پیش یه دبیر خوب در صورت توانایی رفتن برید و اگه نمیتونین خب راه های دیگه ای هم هست که مشکلتون حل بشه
      نه فعلا مشکل مالی دارم.نمی تونم معلم بگیرم.مرسی که گفتی.نظرتون راجع به dvd چیه؟

7. Top | #22
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط samiraaaa نمایش پست ها
      واسه خوندن زیست باید این درسو باعلاقه بخونی باید با کتاب درسی شروع کنی اول روزنامه واری مثلا یه فصلو بخون تا موضوع اون فصل دستت بیاد بعد برا بار دوم کمی مفهومی تر بخون و مطالب مهم رو های لایت کن بعد اون مطالب های لایت شده رو بخون بعد برو سراغ جزوه و تست..هیچ وقت بدون خوندن کتاب درسی نرو سراغ جزوه و تست که بگی میخوای مطالبو با تست زدن و خوندن پاسخای تشریحیش یاد بگیری من این کارو پارسال کردم چوبشو خوردم و پشت کنکور موندم

به نظر من اگه بخوای برا زیست معلم خصوصی بگیری هیچ وقت صفره صفر نرو پیشش چون هرچی اون توضیح بده احرفاش برات گنگ میاد و زیاد متوجه حرفاش نمیشی چون بار اولته که میشنوی ولی اگه حداقل یه بار کتاب درسیو مرور کنی تا با اصطلاحات زیست اشنا شی و قتی اون معلمه بخواد زیستو برات یاد بده حرفاش و کلماتش برات اشنا میاد وبهتر میتونی مطلبو یاد بگیری..البته اینم بگم باید زیستو خیلی خیلی مرور کرد
      می دونی خواهر جان من یه حافظه عجیبی دارم یعنی وقتی یکی بهم یه چیزی بگه صداش تا ابد تو ذهنمه.برای همینه که میگم ریاضی و فیزیک و زبان کامل بلدم یا حداقل تو 4 ماه به 100 می رسم.یعنی هنوز صدای معلم هام کامل تو ذهنمه.ولی برای بقیه درس ها معلم نداشتم پس هیچ صدایی نیست تو ذهنم.زیست هم همینطور.برای همینه که خیلی می ترسم.چقدر هم کلاس و معلم گرونه.هیچ جوری پولم نمی رسه.شما روزی چند ساعت می خونی و برنامه ات چجوریه؟میشه برام برنامه مطالعه 1 روزتو بنویسی؟

8. Top | #23
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط پزشکی تهران نمایش پست ها
      سلام همسن باید باشیم منم دارم میخونم البت من کنکور 92 هم شرکت کردم----بخون اینقد کتابای خوب تو بازار هس که اصلا جای هیچ نگرانی نیس فقط عزمتو جزم کن و یا علی
      مرسی.امیدوارم تو هم موفق بشی.نمی دونم اینجا تاپیکی با مضمونی که میگم هست یا نه؟ولی میگم یه تاپیک بزنیم یا گروه هر روز بیایم به هم انرژی بدیم شارژ بشیم.من یه مقدار NLP هم کار کردم.از روش آنتونی رابینزه.اگر هر روز بهم انرژی بدیم راحت تر می ریم جلو.فقط یه زمانی بزاریم مثلا بیش از 30 دقیقه لایو نباشیم.

9. Top | #24
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط پاپا پوریا نمایش پست ها

سلام علیکم

راستش شاید شما 7-8 نفری باشی تو همین انجمن که دقیقه کارشما رو میخواستن انجام بدن و با مدارک کارشناسی و حتی کارشناسی ارشد میخوان کنکور تجربی شرکت کنن سوال مشابه شما رو کرده بودن

رشته ای که شما دوسش دارید (((دندون/دارو)) واسه قبولی توشون اونم تو دانشگاه های دولتی واقعا سخته و پذیرش تو این رشته ها با رتبه های خیلی خوبی انجام میگره((شاید بدترین رتبه 3 رقمی در منطقه 3 باشه )) حالا اگه تمکن مالی هم دارید و میتونید واحد های بین الملل هم برید بحثش جداست

در مورد کنکور تجربی و ارزش تستی فصول میتونید با یه سرچ در نت و رجوع به سایت های آموزشی مثل قلمچی باخبر شید و مطابق اونا برنامه ریزیتون رو انجام بدید و به این لینک برید و مشاوره های درسی رو که توسط بهترین مولف های کنکوری نوشته شده هم نگاه کنید

خشت اول
      راستش نمی خوام نا امیدتون کنم اما شرکت تو کنکور 93 با توجه به زمان باقیمونده و هیچ پیش زمینه نسبت به دروس کار چندان عالقانه ای نیست و پس بهتره یه برنامه منظم و پله پله تا کنکور 94 بریزید

یه امتیاز مثبتی که ما دارید اینه که فیزیک و ریاضی خیلی خوبی دارید و این خیلی خیلی میتونه کمکتون کنه چون اکثر مشکل بچه های تجربی در اختصاصیا تو این دو درس هستش و شما دیگه میتونید تمرکزتون رو روی زیست و شیمی بیشتر کنید و واسشون بیشتر وقت بزارید

ولی اینو هیچ وقت یادتون نره کاری که شما میخواید بکنید ریسکه گیریم شما اومدین و تجربی شرکت کردید و خدای نکرده قبول نشدید بعد فشار روحی که روتون میاد خیلی بیشتره چون هم از ارشد جا موندینه و هم کنکور قبول نشدیته ....به نظرم با توجه به اینکه به رشته ی خودتون هم علاقه دارید بهترین کار این بود ..آزمون ارشدتون هم میدادید و شاید اگه قبول میشدید هیچ وقت این سوال رو مطرح نمی کردید و همون رشته خودتون رو ادامه می دادید

در هر حال در مورد منابع و شیوه های مطالعه مقاله های خوبی تو انجمن هست که میتونید مراجعه کنید و اگه در خریدن منابع هم سوالی داشتید میتونید تو این تایک مطرح کنید تا هرکی هرچه قدر میدونه کمکتون کنه

http://forum.konkur.in/thread161.html

امیدوارم بهترین تصمیم رو بگیرید
      سلام بر استاد بزرگوار انجمن.
      خیلی حرفای خوبی نوشتید.کاملا قبولت دارم.خیلی رک و لخت همه چیز رو گفتید.منم اهمیت قضیه و جدی بودن کار رو بهتر درک کردم.مرسی.
      من کلا آدم پر ریسکی هستم تو زندگیم از ریسک نمی ترسم دیگه یا میشه یا نه.امیدوارم باز هم بتونی بیای و کمک کنی.تاپیک هایی که آدرس دادید رو امشب یا فردا کامل می خونم.فکر کنم جواب خیلی سوالا توشون باشه.

10. Top | #25
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeid_panah نمایش پست ها
      شما چرا فکر میکنید نمیتونید تو مهندسی کار پیدا کنید؟ مهنهدسیا استخدام زیاد دارن.
      به هر حال رشته شناور به رشته هایی گفته میشه دانشجوی دارای مدرک لیسانس ، میتونن تو ارشد اونا شرکت کنن. مثلا یه نفر مهندسی عمران خونده لیسانسو، ارشد میتونه مثلا مهندسی داروسازی،مهندسی نفت و ... با خوندن منابعشون امتحانشو بده و ارشدشو تو اون رشته بگیره. من تحقیق کردم حقوق هم میشه خوند از این طریق.
      برای اطلاعات بیشتر به دفترچه کنکور ارشد امسال رو از سنجش دانلود کن.
      اول خوب فکر کن بعد تصمیم بگیر بعد دنبال منابعش باش.
      ما ذهنمون از کنکور دور شده و انرژی کنکوریا رو نداریم. ذهنمونم کشش کنکور رو نداره دیگه هزار جور بدبختی تو کلمون روزانه جولان میده.منم دارم واسه سراسری میخونم ولی یه جورایی ناجوره....
      سعید جان یه سری حرفا زدنشون خیلی سخته.ممکنه بحث تاپیک منحرف بشه.آخرشم یه بحث پوچ می شه.چون یه سری موافق هستن یه سری مخالف.من دوست ندارم بحث رو باز کنم ولی یه سری توضیح بهت بدم که درک کنی.
      من عمران خوندم.در سطح حرفه ای بازار هم آماده کار هستم.تمام نرم افزار ها شو که حتی خیلی اسمشونو هم نشنیدن من یاد گرفتم.باور کن در ایران بعضی از این نرم افزار ها رو هیچ کس بلد نیست باهاشون کار کنه.ولی تو ایران کسی نیازی به این تخصص ها نداره.بیشتر مثلا شما عموت شرکت داره میری تو هم جزوشون می شی.اصلا سواد و تخصص مطرح نیست.
      من دنبال کار هم رفتم ولی کار مناسبی اصلا وجود نداره.الان انقدر فارغ تحصیل زیاده که هیچ بازار خوبی برای این رشته وجود نداره.ببین هر شرکتی یه آدم کار بلد داره که مهندس درست حسابیه و بقیه یه مشت شارلاتان که فقط فضا رو کاغذ پر کنن و در حد بز کوهی هم سواد ندارن اینا بیشتر برای رنک بندی شرکتا هستن.من سعی کردم جزو همین کار بلدای یه شرکت بشم ولی هیچ موقعیتی پیش نیومد و حداقل باید 10 سالی مثل برده کار کنی تازه باز هم نمیشه به اون چیزی که میخوای برسی.
      الان خیلی از مهتدس عمرانا همین بچه های فارغ تحصیل دارن مجانی کار می کنن فقط برای اینکه بتونن یه جا موندگار بشن و یه پولی دربیارن.خوش شانساشون ماهی 300 تا 800 در میارن.
      یه چیز زشتی هم که مد شده اساتید در دانشگاه هیچی درس نمی دن که بچه ها بیسواد برن بالا و بعد فارغ تحصیلی به عنوان برده تو شرکت خودشون کار کنن و مثلا برای آموزش یه نرم افزار یا طراحی 1.5 تیغشون بزنن.من خودم از روز اول جدا از دانشگاه درس خوندم و کلاس رفتم و خودم یاد گرفتم.
      متاسفانه من نمی دونم چی شده که همه فکر می کنن عمران رشته خوب و پول دربیاری هست.در حالی که اصلا این طور نیست.یه سری درآمد چند ده میلیونی دارن ولی خیلی کم هستند در کل کشور کمتر از 40 نفر.بقیه دارن بیخودی به دنبال سراب می رن.اون 40 نفر هم کلا بحثشون جداست.هیچ ربطی هم به سواد و تجربه نداره.تجربه حداکثر درآمد شما رو به 3.5 م در ماه می رسونه.

لطفا کسی این بحثو ادامه نده دوره باطله.هر کس دوست داره قبول کنه هرکس هم که مخالفه لطفا مخالفتشو علنی نکنه من حق رو بهش می دم.برای همینم از اول نخواستم بگم چه رشته ای خوندم.

خیلی ممنون
      ویرایش توسط محسن1 : 01 دی 1392 در ساعت 00:12

11. Top | #26
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط eli.naz نمایش پست ها
      والا منم شرایط شما رو دارم.رشتم ریاضی بوده ولی داوطلب تجربی هستم.مهندس برق الکترونیک از دانشگاه آزاد هستم.پارسال هم واسه کنکور خوندم و یه شرایطی پیش اومد کنکور ندادم.ولی از فردا دارم شروع میکنم مث ..... درس بخونم هدفمم پزشکی هستش.ضمنا ننه بزرگی هستم واسه خودم.متولد 68 ام.قصد دارم این 3 ماه رو دوم و سوم رو بخونم و تست بزنم.بعد از عید هم دوره و پیش 1 و 2.
      آبجی الی جان مرسی از انرژی مثبتت.
      پس منم که پدربزرگی هستم برای خودم اگر اینجوری فکر کنیم من متولد 69 هستم.تا حالا حس پدربزرگی نداشتم که اونم الان بهم دست داد تقصیر توئه.بچه های اینجا باید اگثرا دور و بر 74 73 باشن.

جدای از شوخی یه سری سوال دارم ازشما که خیلی برام مهم هست اگر اجازه بدی فردا می پرسم.می خوام یه جمع بندی کنم بعد بپرسم.

برای شما آرزوی موفقیت و شروع خوب دارم.

12. Top | #27
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad9 نمایش پست ها
      خب فرض رو بر این میگیریم که شما تصمیمت فوق العاده جدیه و میتونین به خودتون فشار بیارین و تا روز کنکور با جدیت میخونین: واقعا میشه! جدی میگم!
      اولن شما که میگی ریاضی و فیزیک مشکلی نداری واقعا همین الانش خیلی جلویین
      خب گفتم که باید به خودت فشار بیاری مخصوصا اینکه زیست رو تازه میخوای شروع کنی بازم میگم اگه به توانایی های خودت ایمان داری با جدیت بخون و واقعا میشه
      در مورد زیست به نظرم از زیست سوم شروع کن به خوندن و سعی کن و درکنارش زیست پیش رو هم بخونی هرچند که به نظرم زیست دوم آسونتره ولی اونو بعد از سوم بخون فقط فصل اول و دومِ زیست دوم رو یکم روزنامه وار قبل از همه بخونی کافیه بنظرم مخصوصا فصل دومش که یکمی راجع به سلول و اینجیزا اطلاعات داشته باشی
      دنبال روش واسه زیست نگرد فقط بخون بعد برو تستاشو نگاه کن یا میتونی بزنی یا نمیتونی، اگر نتونستی خب جوابشو بخون و کلن سوال رو آنالیز کن برو جوابشو از تو کتاب پیدا کن و کم کم که اینکارو کردی یاد میگیری که چجوری از متن کتاب سوال میدن
      زیست رو اول بفهم بعد خط به خط حفظ باش، مثلا یه پارگراف که میخونی واسه خودت توضیح بده
      به نظرم فعلا ژنتیک رو نخون نه اینکه خیلی سخت باشه ولی خب واقعا آسون هم نیست و واقعا زمانی که رو این فصل باید بزاری چند برابره فصلای دیگست و مهمتر از همه اینکه این فصل سوالاش مستقله و ترکیب نمیشه با سوالای فصلای دیگه برعکس بقیه ی فصلا که باید همشونو بخونی چون اکثره سوالا با هم ترکیب میشن و فقط کافیه یه فصل نخونی ممکنه سوالای فصلای دیگرو هم از دست بدی...
      خلاصه اینکه زیست زیاد بخون تا میتونی جوری که تا قبل از عید بتونی زیست سوم و حداقل نصف پیش رو تموم کنی
      واقعا خیلی چیزا میشه گفت راجع به درسا ولی کوتاه نظرمو میگم
      ریاضی و فیزیک: گفتی که مشکل نداری، پس به تمرین کردن تستای سوالات کنکور اکتفا کن
      شیمی: بعد از زیست از همه مهمتره، همراه با زیست بخون، دوم از همه آسونتره کامل بخونش، سوم نه اینکه سخت باشه ولی خب تستاش محاسباتیه و وقت گیر پس بخونش ولی اولویت با زدن تست با دوم و پیش باشه
      ادبیات: از همین الان شروع کن کم کم بخون مثلا روزی یک ساعت، تستای لغت و تاریخ رو راحت میشه زد خوب بخون، قرابت معنایی مهم ترینه یه نگاه به تستا کن ببین در چه حدی از پسش بر میای یا نه!
      عربی: ترجمه و تعریب رو حتما بخون
      دینی: کتاب جامع شاید سنگین باشه ولی کتاب جمع بندی هم شاید کافی نباشه مخصوصا اینکه کتاب درسی رو نخوندی، یکی از این دوکار بنظرم خوبه: 1- کتاب جامع بگیر دو تا از پایه ها رو فقط بخون اگه وقت شد یکی دیگه هم بخون! 2- کتاب جمع بندی بگیر(مهروماه کامله!) و کامل بخون! (من بودم دومی رو انجام میدادم!)
      زبان: امیدوارم زبانت خوب باشه چون بیشتر تستاش فهمیدنیِ تا خوندنی! اگه فک میکنی خوبه سطحه زبانت برو همین الان تستا کنکور رو دانلود کن بزن ببین وضعت چطوره!

اگه بتونی ریاضی و فیزیک بالا بزنی واقعا میشه...
      اگه راجع به ساعت مطالعت هم بگی خیلی بهتر میشه
      درضمن راجع منابع هم سوالی داشتی بپرس!
      مهرداد جان خیلی حرفه ای راهنمایی کردی.این همون جوابی بود که می خواستم.مخصوصا تیکه ای که راجع به خوندن زیست گفتی.ای کاش باز هم بیای توضیح بدی.یه همچین راهنمایی هایی باعث میشه من چند ماه جلو بیفتم.اگر وقت داری بیا بیشتر بنویس.الان همین که یه مقدار راجع فصل بندی ها گفتی یه ساختاری تو ذهنم شکل گرفت.
      خیلی ممنون.

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      خب هدف دندون خیلی خوووبه اما سخته یکم بهتر هست به فکر قبولی توی استانی که 3ساله دبیرستان و پیش رو اونجا گذروندین باشین به دلیل اینکه شما بومی اونجا هستین و قبول شدن اونجا راحت تر از دانشگاه های دیگست اما اگر شهری که شما 3ساله دبیرستان و 1سال پیش رو اونجا گذروندین یه شهری مث تهران هست خب بهتره به فکر دانشگاه های منطقه 3 باشین که قبولی توشون برای 1منطقه یکی راحت تره چون رتبه 1000 ای که منطقه یکی میاره تا 600و شاید بهتر از این رتبه تو منطقه 3 حساب میشه
      خدایا کمکمون کن

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      هدفت دقیقا رسیدن به کنکور امساله ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟ اگه اره یه سری فصلها رو میگم خوب بخون اگه ریاضی فیزیکت بالای 70باشه و عمومی هاتم خوب باشه حتما نیاز به زیست بالای70نداری البته در صورتی که ریاضی و فیزیکت خیلی بالا باشه
      خدایا کمکمون کن

15. Top | #30
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط masoomekiyanmehr نمایش پست ها
      خب هدف دندون خیلی خوووبه اما سخته یکم بهتر هست به فکر قبولی توی استانی که 3ساله دبیرستان و پیش رو اونجا گذروندین باشین به دلیل اینکه شما بومی اونجا هستین و قبول شدن اونجا راحت تر از دانشگاه های دیگست اما اگر شهری که شما 3ساله دبیرستان و 1سال پیش رو اونجا گذروندین یه شهری مث تهران هست خب بهتره به فکر دانشگاه های منطقه 3 باشین که قبولی توشون برای 1منطقه یکی راحت تره چون رتبه 1000 ای که منطقه یکی میاره تا 600و شاید بهتر از این رتبه تو منطقه 3 حساب میشه
      من 3 سال رو تهران بودم.می شه یه ذره بیشتر بهم توضیح بدی؟من الان دقیقا چی کار کنم؟یعنی اون جمله آخر(گر شهری که شما 3ساله دبیرستان و 1سال پیش رو اونجا گذروندین یه شهری مث تهران هست خب بهتره به فکر دانشگاه های منطقه 3 باشین که قبولی توشون برای 1منطقه یکی راحت تره چون رتبه 1000 ای که منطقه یکی میاره تا 600و شاید بهتر از این رتبه تو منطقه 3 حساب میشه)"اصلا نفهمیدم یعنی چی؟؟؟؟

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن