خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 18
    1. Top | #1
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات

نحوه خواندن شیمی 3

با توجه به پیوستگی مطالب، برای فصل یک شیمی 3 هم در این مقاله یک دیدگاه کلی جهت یادگیری هرچه بهتر و ارتباط معنایی این دروس ارائه می شود.با یک دیدگاه کلی از شیمی 2 متوجه شدیم که اتم های مختلف چگونه به هم می پیوندند و ترکیبات یون، کوالانسی و آلی را به وجود می آورند.
       در فصل یک شیمی 3 یاد می گیریم که چگونه: اتم ها ویا ترکیبات مختلف (یونی ، کوالانسی و آلی) می توانند با هم واکنش بدهند(واکنش نویسی). در ضمن واکنش ترکیبات و اتم ها باید به تعداد مساوی وارد واکنش بشوند(موازنه واکنشها)،نحوه بیان واحد مقادیر مواد و ترکیبات (تبدیل واحد مول، گرم، لیتر و... به هم دیگر) را یاد می گیریم،در واکنش ها محاسبه مقدار یک ماده و یا ترکیب از روی مقدار ترکیب دیگر که بخش اصلی درس استوکیومتری(یعنی اندازه گیری عناصر)میباشد.در ادامه مباحث استوکیومتری، اگر مقدار یک ماده معلوم ناخالصی داشته باشد چون مقدار ناخالص وارد واکنش نمی شود پس باید آن را در محاسبات استوکیومتری واکنش در نظر بگیریم و یا دو تا ترکیبی که با هم وارد واکنش میشود به احتمال زیاد دقیقا به نسبت ضرایب استوکیومتری نباشند یعنی یکی از واکنشگرها اضافه باشد، طبیعی است که واکنش بعد از اتمام واکنشگری که مقدار کمتری دارد متوقف می شود پس باید مواد حاصل را از روی واکنشگر محدود کننده محاسبه کنیم و یا در عمل احتمالا مقدار محصولی که در روی کاغذ محاسبه میکنیم بدست نیاید(بازده درصدی). در ادامه مباحث یک سری واکنش های واقعی از جمله کیسه های هوایی و نیز واکنشهای سوختن اکتان بررسی می شود.
       نکته قابل توجه در این فصل این است که اولا واکنش های که جزو 4 دسته (ترکیب، جانشینی یگانه، جانشینی دوگانه و سوختن) نیستند باید حفظ کنیم که شاید بعضی واکنش ها از کتاب پیش باشد.
       برای محاسبات آنقدر بدون ماشین حساب کار کنیم که سرعت عمل به همراه دقت لازم را کسب کنیم
       صورت واکنش را در صورت سوالات نمی دهند بلکه دانش آموز عزیز باید توانایی نوشتن واکنش مربوطه را با توجه به توضیح سوال داشته باشد. در این چند سال اخیر واکنشهایی که در کنکور سراسری مطرح شده بود معمولا واکنشهای استثنا بودند.
       یادتان باشد لازمه حل کردن حدودا 13 مسئله محاسباتی علاوه بر تسلط کامل بر مباحث استوکیومتری باید مباحث ترموشیمی ، محلولها ، سنیتیک، تعادل و مخصوصا اسید باز را هم داشته باشیم.
      که در ادامه برای تک تک فصل ها دروس شیمی این تحلیل را ارائه خواهیم داد
      ویرایش توسط استاد مشمولی : 26 شهریور 1391 در ساعت 16:39

2. Top | #2
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات

نحوه خواندن شیمی 3 برای کنکوری ها

اینها تکنیکهایی هست جهت مفهومی خواندن و تکنیکی برای تسلط یافتن به مطالب است

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      استاد محترم جزوات شما را مطالعه کردم بسیار خوب و جامع است بعضی نکات برایم تازگی داشت که اجازه می خواهم از آنها در کلاسهایم استفاده کنم
      من همکار شما هستم 09383908198

4. Top | #4
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط szafaranchi نمایش پست ها
      استاد محترم جزوات شما را مطالعه کردم بسیار خوب و جامع است بعضی نکات برایم تازگی داشت که اجازه می خواهم از آنها در کلاسهایم استفاده کنم
      من همکار شما هستم 09383908198
      سلام خدمت همکار محترم. خواهش میکنم لازم باشه حتما استفاده کنید. هدف این است که به بچه های کنکور بهتر خدمات ارائه بشود و از شما هم تشکر می کنم که دنبال خدمات بهتر هستین. من شماره شما را هم ذخیره میکنم هر وقت لازم شد هستم در خدمتتون.

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      با سلام . از کجا میتونیم این جزوات رو تهیه کنیم ؟؟؟؟
      ممنو ن !!

6. Top | #6
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط armin نمایش پست ها
      با سلام . از کجا میتونیم این جزوات رو تهیه کنیم ؟؟؟؟
      ممنو ن !!
      از وب سایتمون بگیرین در سمت چپ اسم اینجانب رو انتخاب کنید همه شون رو میاره (konkur.in )

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      من نتونستم پیدا کنم . میشه لینکشو بذارین ؟
      ببخشین که زحمت میدم !! ممنون !!!

8. Top | #8
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط armin نمایش پست ها
      سلام
      من نتونستم پیدا کنم . میشه لینکشو بذارین ؟
      ببخشین که زحمت میدم !! ممنون !!!
      به لینک زیر بروید

http://www.konkur.in/cat-91.aspx

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      mamnoon

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      استاد گرامي بسيار سپاسگزارم واقعا جزوه كاملي دارين منتهي كلا من فصل اول شيمي 3 رو ميتونم بگم تكميل هستم!مونده تست بزنم فقط يك سوال مهم!

كدام واكنش ها در كنكور صد در صد مطرح ميشوند!و كدام هرگز مطرح نخواهند شد فرضا از واكنش هايي كه در قسمت موازنه كردن اومده در مسائل استوكيومتري مطرح ميشن؟

يا هرگز مطرح نمي شن!!خارج از كتاب كه واكنشي نخواهيم داشت شما در جزوتون فرمودين از كتاب پيش يا از كتاب دوم هم واكنشي مطرح ميشود!هرچند واكنش كم هست شايدم نيست

فقط اين قبيل مسائل من رو سردرگم ميكنه!!!البته واكنش ها به ظاهر اسان هستن ولي وقتي نامشون برده ميشه يه كم سخت ميشه!!

11. Top | #11
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط k92nm نمایش پست ها
      استاد گرامي بسيار سپاسگزارم واقعا جزوه كاملي دارين منتهي كلا من فصل اول شيمي 3 رو ميتونم بگم تكميل هستم!مونده تست بزنم فقط يك سوال مهم!

كدام واكنش ها در كنكور صد در صد مطرح ميشوند!و كدام هرگز مطرح نخواهند شد فرضا از واكنش هايي كه در قسمت موازنه كردن اومده در مسائل استوكيومتري مطرح ميشن؟

يا هرگز مطرح نمي شن!!خارج از كتاب كه واكنشي نخواهيم داشت شما در جزوتون فرمودين از كتاب پيش يا از كتاب دوم هم واكنشي مطرح ميشود!هرچند واكنش كم هست شايدم نيست

فقط اين قبيل مسائل من رو سردرگم ميكنه!!!البته واكنش ها به ظاهر اسان هستن ولي وقتي نامشون برده ميشه يه كم سخت ميشه!!
      اصلا لازم نیست واکنش های موازنه رو حفظ کنید چون اونها همین جوری نوشته میشن در ضمن واکنشهای تجزیه، و نیز یه سری واکنشها که جزء این پنج گانه نیست مثل واکنش تولید کلر از منگنز اکسید و ..... به هر حال واکنش هایی که در متن کتاب صراحتا اومده اگر قاعده خاصی نداشته باشه باید حفظ بشید.

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام خدمت استاد مشمولی ... چنتا سوال داشتم ، من شیمی 2و 3 رو تازه شروع کردم ، از یه ظرف میترسم نرسم از یه طرف هم توی یادگیری خوب و سریع میفهمم چی میگه ، یعنی فصل 1 شیمی 2 رو توی 2 هفته تموم کردم تستاشم زدم ( مبتکران ) ولی سرعتم پایینه ... به نظرتون باید نا امید باشم واسه شیمی یا ادامه بدم میرسم؟

یه سوال دیگه ؛ سی دی های رضا یزدانی به درد بخوره که این همه تعریف میکنن ؟ واقعا تاثیر داره؟

ممنون

13. Top | #13

نمایش مشخصات
      بدون ترس ادامه بده
      ادامه بده
      بازم ادامه بده

گول این حرفا رم نخور سی دیهاش مفت نمیارزه
      خلاف قوانین
      ویرایش شده.

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط javad.6647 نمایش پست ها
      بدون ترس ادامه بده
      ادامه بده
      بازم ادامه بده

گول این حرفا رم نخور سی دیهاش مفت نمیارزه
      چرت سی دیاش؟ یعنی مبتکران از اون سرتره دیگه ها؟

15. Top | #15
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sasan2shiraz نمایش پست ها
      سلام خدمت استاد مشمولی ... چنتا سوال داشتم ، من شیمی 2و 3 رو تازه شروع کردم ، از یه ظرف میترسم نرسم از یه طرف هم توی یادگیری خوب و سریع میفهمم چی میگه ، یعنی فصل 1 شیمی 2 رو توی 2 هفته تموم کردم تستاشم زدم ( مبتکران ) ولی سرعتم پایینه ... به نظرتون باید نا امید باشم واسه شیمی یا ادامه بدم میرسم؟

یه سوال دیگه ؛ سی دی های رضا یزدانی به درد بخوره که این همه تعریف میکنن ؟ واقعا تاثیر داره؟

ممنون
      من سی دی های اون همکارمون رو ندیدم ولی از هیچ جا هم تعریفشو نشنیدم. در ضمن من بهتون قول میدم کسی که با علاقه شروع کنه یه درسی رو مفهومی بخونه بعد اینکه استارت زد و راه افتاد میتونه تو یه ماه هر سه شیمی رو جمع کنه ولی خوب بخونه ها. مطمئن باشید نتیجه می گیرید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن