خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

حذف دو فصل اول فیزیک پیش

سلام دوستان

من بنا به دلایلی منبعم رو عوض کردم و از الان باید فیزیک پیش رو درست حسابی شروع کنم

و کتاب جدیدی هم که گرفتم تقریبا نصف حجمش مربوط به دو فصل اول هست و اگر از اول شروع کنم مطمئنم نمیرسم کامل تمام کنم

به نظرتون کار درستیه دو فصل اول فیزیک پیش رو حذف کنم؟

اکر این کار رو بکنم هم میرسم 6 فصل بعدی و هم پایه رو کامل بخونم

سر جلسه کنکور هم میشه سوالاتشو نخونده رد کنم وقتش ذخیره بشه برای باقیه فصل ها

به نظرتون چیکار کنم؟

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      به نظر من فعلا فکر اون دو فصل رو نکن و سعی کن از بقیه ی فصلا ادامه بدی.بعدا میتونی اون دو فصل رو هم بخونی ولی از این به بعدو با برنامه پیش برو.
      از دو فصل اول فکر کنم 4 تا سوال میاد که معمولا همون 4 تا سوال اوله.
      ولی به نظرم بعدا میتونی برسی و این دو فصل رو هم بخونی.

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      این دو فصل سینماتیک و دینامیک دو فصل گول زنک کنکوری هستن ___بچه ها وقتی به ارزش تستی این دو تا نگاه میکنن جو میگیرتشون و بلافاصلله شروع می کنن به خوندن ولی چون حجم مطالب و همچنین تنوع تستیش بالاست وقت زیادی رو از بچه ها میگیره و از خوندن بقیه مطالب آسون تر و نمره بیارتر جا میمونن و وقت واسه خوندن اونا نمیمونه

نظر من هم با نظر تو هماهمنگه اگه از الان میخوای شروع کنی به خوندن و هیچ پیش زمینه ای از این دو فصل نداری با خیال راحت حذفشون کن چون زمان تو آنچنان نیست که بخوای واسه این دو تا فصل سنگین وقت زیادی بزاریتمرکزتو بزار رو فصل هایی که بلدی و میتونی تست هاشو حل کنی

فعلن ...!!!

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام.اتفاقا کار خیلی خوبی میکنی
      چندتا فصل رو خیلی عالی بخونی بهتر از اونیه که همه رو بخونی ولی هر سوالی بدن نتونی ج بدی
      این دو فصل هم خیلی زیاده هم سنگین

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تایه حدی یاد داشته باشی خوبه...اومدویه تست آسون وساده دادن

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      به نظر من میشه خوند اگه درست وقتشو تو برنامت تنظیم کنی
      البته می تونی فقط مبحث های مهمش که احتمال تست دادن ازش زیاده رو بخونی مثلا تو حرکت شناسی حرکت گلوله در راستای قائمو بخون

ممکنه فصلی رو که نمیخونی یه سوال ساده ازش بیاد و اون فصولی که میخونی سخت بیاد یا بالعکس ، نمیشه پیش بینی کرد

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دینامیک و سینماتیک آسانترین فصول کل فیزیک! واقعا!!
      خیلی از مباحث پایه ای یجورایی مرتبط هستن با این دوفصل خصوصا دینامیک

ترسید «چراغ دوازدهم» را هم بشکنند ...
      جایش یک «شمع» داد تا ببیند چه می کنند با او ...
      پروانگی آموخته اند؟ ...
      http://forum.konkur.in/image.php?typ...ine=1387396268

8. Top | #8
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      راستش این دو فصل بیشتر از همه فصلا نیاز به تست و خودندن داره
      من خودمم نخوندم و فکرم نکنم وقت داشته باشم بخونم، دقیقا مثله خودتم!
      اگرم خواستی بخونی بهترین فرصت برا خوندن تو طول امتحانات ترم اول
      بنظرم بدون این دو فصل هم راحت میشه به درصد بالایی رسید چون معمولا دو فصلِ مشکل ساز کنکور همینان پس زیاد نگران نشو
      در ضمن شاید تو خوندن فصل کار و انرژی یکمی به مشکل بخوری که اونم با دیدنِ تستا مشکل حل میشه

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      از تمام دوستان که وقت گذاشتن پاسخ دادن ممنونم

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      با سلام.
      من سال 91 کنکور دادم.دقیقا وضعیتم مثل شما بود قصد داشتم این مباحث رو به کلی بزارم کنار و تصمیم هم گرفتم و گذاشتم کنار.در عوض روی مباحث دیگه بشتر کار کردم و سوالاتش رو هم زدم.بعد ها که وقت بیشتر اوردم 2 فصل رو کار کردم.البته نه به طور کلی.مثلا تو فصل دینامیک مبحث ماشین آتوود رو گذاشتم کنار و روی سطح شیبدار و مـاهـواره ها بیشتر کار کردم.فقط روی این دو تا مبحث.
      تو فصل 1 هم مکان-زمان سرعت-زمان شتاب-زمان و حرکت در دو بعد و یه کوچولو مباحث بسیار مهم سقوط آزاد رو کار کردم.فقط همین.

من اولش قانع نشدم بزارم کنار.نشستم یه نگاهی به مباحث فیزیک 2 کردم و دیدم چقدر راحته و خیلی زود میشه تمومش کرد و بعدا میشه رو 2 تا فصل تمرکز کرد.بالاخره تصمیم گرفتم و دو فصل رو در ابتدا گذاشتم کنار رو بعدا روشون کار کردم.
      از طرفی یکی از رفقام که کنکوری 90 بود رو این مباحث از اول کار کرد و از مهر ماه تا بهمن ماه نتونست این مباحث رو به طور کلی تموم کنه عوض فصلهای بعدی رو به کلی از دست داد.
      فقط میتونم بگم تصمیم خوبی گرفتی.

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

الان دلم خیلی پره بی کی چی بگم؟

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

درود

سلام داداش کار خوبی میکنی منم مثل تو همین کارو کردمهمونطور که میدونی این دو فصل با هم اشتراک دارند گاهی اوقات سوالات ترکیبی میدن که برای مثال از معادلات سینماتیک باس شتابو بدست بیاری از اونور باید شتابو بکار بگیری بری تو معادلات دینامیک و...اما مثلا فیزیک 1 بخش آیینه ها و عدسی که 4 تا سوال ازش تو کنکور ریاضی میاد خیلی آسونتر از این بخشهاست و تنوع تستی نداره بیشتر سوالاش یک نوعه یا فیزیک 3 کلا کار خوبی کردی

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوست عزیزم من یه کار بهت پیشنهاد میدم شما سنگین شروع کن به خوندن بقیه درس هات.......ینی بقیه فیزیک و سعی کن زود تمومش کنی بعد بیا دنبال این قسمتا ینی اخحر وقت اضافیتو بذار رو این دوتا فصل چون بنظر من نخوندن این دوتا فصل حماقت محضه ........9 یا 10 تست کنکور فیزیک ینی فاصله تهران تا شیراز...یا حتی بیشتر شما با تمرکز بقیه فصلارو بخون وبرای این دو فصل یه فرجه در نظر بگیر و اواخر این دوتا فصلو یبخون......یه کاره دیگه هم بکن اگه بازم وقت نداشتی فقط بشین فرمولا هارو بخون خوب؟بعد بشین تستای دینامیک سینماتیک فقط کنکور ریاضی و تجربی رو بزن .حرفم مفهومه ؟ینی اینجور بگم رو هم کلا 350 60 تا تست از این دوفصل بزن منتا اینایی که تو کنکورا اومده .......مثلا از سال 75 به بعدو بشین سوالاشونو بزن..........اصن تالیفی و اینا کار نکن فک کنم اینجو.ری 3 4 رو.زه تموم شن همه مباحثم یاد گرفته باشی.........فقط مسلط کامل نباشی همین....موفق باشییی

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 1373828 نمایش پست ها
      با سلام.
      من سال 91 کنکور دادم.دقیقا وضعیتم مثل شما بود قصد داشتم این مباحث رو به کلی بزارم کنار و تصمیم هم گرفتم و گذاشتم کنار.در عوض روی مباحث دیگه بشتر کار کردم و سوالاتش رو هم زدم.بعد ها که وقت بیشتر اوردم 2 فصل رو کار کردم.البته نه به طور کلی.مثلا تو فصل دینامیک مبحث ماشین آتوود رو گذاشتم کنار و روی سطح شیبدار و مـاهـواره ها بیشتر کار کردم.فقط روی این دو تا مبحث.
      تو فصل 1 هم مکان-زمان سرعت-زمان شتاب-زمان و حرکت در دو بعد و یه کوچولو مباحث بسیار مهم سقوط آزاد رو کار کردم.فقط همین.

من اولش قانع نشدم بزارم کنار.نشستم یه نگاهی به مباحث فیزیک 2 کردم و دیدم چقدر راحته و خیلی زود میشه تمومش کرد و بعدا میشه رو 2 تا فصل تمرکز کرد.بالاخره تصمیم گرفتم و دو فصل رو در ابتدا گذاشتم کنار رو بعدا روشون کار کردم.
      از طرفی یکی از رفقام که کنکوری 90 بود رو این مباحث از اول کار کرد و از مهر ماه تا بهمن ماه نتونست این مباحث رو به طور کلی تموم کنه عوض فصلهای بعدی رو به کلی از دست داد.
      فقط میتونم بگم تصمیم خوبی گرفتی.
      نمونه بارزش خود من تا الان نتونستم تموم کنم برای همین تصمیم گرفتم کنار بذارم و روی بقیه فصل ها تمرکز کنم
      خدایا کمکمون کن

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط masoomekiyanmehr نمایش پست ها
      نمونه بارزش خود من تا الان نتونستم تموم کنم برای همین تصمیم گرفتم کنار بذارم و روی بقیه فصل ها تمرکز کنم
      دوست عزیز خیلی تصمیم بجا و منطقی بود.
      من خودم فیزیک 82 زدم اگه دقت کنی چیز زیادی از دست ندادم.پس روحیه ات رو ضعیف نکن.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن