خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    1. Top | #1
      کاربر فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات

مشکل خواب من

سلام
      تا حالا اینجوری شدید مثل من:
      وقتی میخوابم دستام از سر شونه تا اخر انگشت کامل خواب میره و بی حس میشه بعد همزمان هر دو پاهام از لگن تا اخرین انگشت پا خواب میره اونم بی حس میشه
      بعد کلا تو خواب هم دستام هم پاها حس ندارن فقط کله ام و از گردن تا لگن حس دارن و این باعث میشه از زور بی حسی نتونم بیدار شم صبح ها و رفته مثلا ساعت ۱۰ شب بخوابم ۱۱ صبح بیدار میشم یعنی قشنگ ۱۲ ساعت میخوابم بعد دوباره عصر ها هم از ۲ الی ۳ میخوابم تا ۶ عصر

همین جور بدنم بی حس و فلج طور میشه و این پدیده نه تنها تو خواب
      بلکه تو بیداری هم تا ۵ ثانیه بشمرم دست و پام تو یه حالت باشه خواب میره

* کسی تا حالا تو خانواده اشون این طور بوده ؟
      میدونید دلیلش چیه؟
      خسته شدم از این حالت

همش سِر و خسته ام
      از دستش عصبانیم
      کسی چاره نداره ؟
      شده از ۲۴ ساعت ۲۰ ساعت خواب باشم

راه حلی دارید؟
      ? Happy or sad

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      از کم خونی نیست؟ منم قبلنا دست و پام یهو بی حس میشد یهو خواب میرفت بعد ان سال مصرف دارو قرص و سرم بالاخره اوکی شدم. به این قرصای مکمل و اینام اکتفا نکن که من زخم خوردشونم اینا آهن یه فرد عادی روهم شاید بزور تامین کنن، ولی کسی که فقر آهن داره رو اصلا.‌ حتما برو دکتر آزمایش بنویسه که متخصص ببینه داروی درست درمون بنویسه. انشالله زودتر مشکلت حل شه♡
      The frog at the bottom of a well doesn't know the vastness of the sea but it does know the blueness of the sky

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط TomyShellby نمایش پست ها
      سلام
      وقتی میخوابم دستام از سر شونه تا اخر انگشت کامل خواب میره و بی حس میشه بعد همزمان هر دو پاهام از لگن تا اخرین انگشت پا خواب میره اونم بی حس میشه
      بعد کلا تو خواب هم دستام هم پاها حس ندارن فقط کله ام و از گردن تا لگن حس دارن و این باعث میشه از زور بی حسی نتونم بیدار شم صبح ها و رفته مثلا ساعت ۱۰ شب بخوابم ۱۱ صبح بیدار میشم یعنی قشنگ ۱۲ ساعت میخوابم بعد دوباره عصر ها هم از ۲ الی ۳ میخوابم تا ۶ عصر

میدونید دلیلش چیه؟
      خسته شدم از این حالت

همش سِر و خسته ام
      از دستش عصبانیم
      کسی چاره نداره ؟

راه حلی دارید؟
      سلام، اول ی چکاپ کامل بدید، قند خون و تیروئید و ویتامین دی رو هم چک کنید !
      بعد ی مدت کیک و چیپس و سوسیس و کالباس و مواد قندی و پیتزا و فست فود نخورید !
      بجاش غذای خوب با میوه و سبزی فراوان بخورید.
      بلافاصله بعد غذا یا وسط غذا هم آب نخورید.
      هر وقت احساس بی حالی کردید، تنفس عمیق بکشید.

4. Top | #4
      کاربر فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      سلام

میدونید دلیلش چیه؟
      خسته شدم از این حالت

همش سِر و خسته ام
      از دستش عصبانیم
      کسی چاره نداره ؟

راه حلی دارید؟
      سلام عزیزم
      ببین این چیزی که میگی ممکنه علت های مختلفی داشته باشه مثل کم خونی، کمبود ویتامین یا مواد معدنی بدن، اگر دارویی مصرف میکنید ممکنه از عوارض جانبی اون باشه
      حتما چکاپ کامل انجام بده تا علتش مشخص بشه و براساس علت میشه تصمیم گرفت چیکار کنی
      اگر از کم خونی باشه قرص اهن ۳-۴ روز یه بار بخور به اضافه ترکیباتی مثل جگر یا برگ گیاهان تیره
      کلا فکر میکنم رژیم غذاییت رو باید تغییر بدی اگر یکم دربارش توضیح بدی بهتر میتونم کمکت کنم

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام آیدا عزیزم. بهتره دلیل خستگیت رو بفهمی. مقدار ساعت خواب متعادل شبانه روزت باید بین 6:30 تا 8:30 ساعت باشه. تنظیم ساعت خواب نقش مهمی تو کاهش خستگی و افزایش تمرکزت وقتی درس میخونی داره. روزی 15 تا 30 دقیقه ورزش کردن باعث نشاط و شادابی بیشتر میشه. اینکه دست و پات بی حس میشه نمیدونم علتش چیه حتما برو دکتر و پیگیری کن تا کاملا حالت خوب بشه همیشه شاد و سلامت باشی.
      !life moves pretty fast, you don't stop and look around once in a while, you could miss it

6. Top | #6
      LEA
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای
      ناظر بخش

نمایش مشخصات
      سلام

میدونید دلیلش چیه؟
      خسته شدم از این حالت

همش سِر و خسته ام
      از دستش عصبانیم
      کسی چاره نداره ؟

راه حلی دارید؟
      سلام آیدای عزیزم
      چندتا سوال میپرسم

رژیم غذاییت چیه
      یعنی از وعده های اصلی چی میخوری
      میان وعده چی میخوری
      میزان آب مصرفی روزانه ات چقده

مورد بعد
      حالات روحی این روزات چطوره
      اوضاع ذهن و فکرت چطوره

مورد بعد
      ورزش میکنی؟
      پیاده روی های معمولی هم میری؟
      تحرکات روزانه ات چقده

اینا رو بهم بگو تا راه پیدا کنیم

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط tomyshellby نمایش پست ها
      سلام

میدونید دلیلش چیه؟
      خسته شدم از این حالت

همش سِر و خسته ام
      از دستش عصبانیم
      کسی چاره نداره ؟

راه حلی دارید؟
      سلام قشنگ من
      خدا بد نده
      من هم قبلا یکی از انگشتام و سرم بی حس میشد ویه حس سوزن شدگی داشتم وخیلی زیاد میخوابیدم دکتر روانپزشک رفتم گفت کمتر استرس داشته باش الان مشکلی نیست ولی اگه همینجوری پیش بره ...خلاصه که کلی نصیحت کرد و بیشتر گفت استرس نداشته باش و یه قرص داد بهم من گفتم قرص نمیخورم خودش خوب میشه ولی بهم گفتن استرس هیچوقت توی این مراحل خودش خوب نمیشه درسته بد هست ولی به بدی استفاده نکردنش نیست. و چیزی که خیلی به من کمک کرد فکر کنم هزار بار توی انجمن گفتمش ورزش کردن بود اصلا معجزه میکنه
      میتونی کارایی رو هم که دوست داری انجام بدی مثلا من اهنگ میزنم اروم میشم ذهنم خالی میشه البته امیدوارم مشکل تو مثل من نباشه
      ولی میتونه مال کم خونی
      کمبود ویتامین ها بخصوص b
      فشار روحی و روانی
      اضطراب شدید
      ویا افسردگی باشه
      ولی بنظرم حتما باید دکتر بری الان وضعیت سلامتیت طبیعی نیست. ما صرفا از روی تجربه خودمون حرف میزنیم متخصص واقعی بهتر راهنماییت میکنه دکتر یادت نره ببین چقدر گفتم
      در این زندگی هیچ وقت استراحتی برای من نیست. شاید زندگی بعدیم

8. Top | #8
      کاربر حرفه ای
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      سلام و عرض ادب
      دوست عزیزم تنها توصیه‌ای ک دارم و حتما باید انجام بدی تا خیالت راحت بشه یه چکاپ کامله ک دکتر واست مینویسه
      علت‌های خیلی زیادی میتونه داشته باشه از کم‌خونی و کمبود ویتامین خاص بگیر تا اختلالات عصبی عضلانی و حتی روان
      فعلا سعی کن روتین خواب مشخص داشته باشی سر یه ساعت مشخص بری بخوابی سر یه ساعت مشخص ساعت کوک کنی یا بگی بیدارت کنن رژیم غذایی سالم داشته باش داخل عید مثلا آب به مقدار کافی بخور کافئین نخور غذاهای فست‌فود نخور تا در اولین فرصت بعد از تعطیلات نوبت بگیری بری چکاپ کنی
      با کمال احترام ب توصیه‌های افرادی ک مشابه شما بودن یا تخصص کافی در این زمینه ندارن گوش نده ک چ بسا از سر دلسوزی بدتر بشی
      پس حتما یه روتین استاندار و رژیم سالم واسه خودت تو این یکی دو هفته داشته باش و بعد تعطیلات حتما ب پزشک مراجعه کن (متخصص داخلی رو پیشنهاد میکنم اگه اون صلاح بدونه ارجاع میده ب پزشک دیگه)

9. Top | #9
      کاربر فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط danica نمایش پست ها
      سلام عزیزم
      ببین این چیزی که میگی ممکنه علت های مختلفی داشته باشه مثل کم خونی، کمبود ویتامین یا مواد معدنی بدن، اگر دارویی مصرف میکنید ممکنه از عوارض جانبی اون باشه
      حتما چکاپ کامل انجام بده تا علتش مشخص بشه و براساس علت میشه تصمیم گرفت چیکار کنی
      اگر از کم خونی باشه قرص اهن ۳-۴ روز یه بار بخور به اضافه ترکیباتی مثل جگر یا برگ گیاهان تیره
      کلا فکر میکنم رژیم غذاییت رو باید تغییر بدی اگر یکم دربارش توضیح بدی بهتر میتونم کمکت کنم
      سلام
      ازمایش دادم
      بعد دکتر ها برام امپول هفتگی هم برام نوشتن
      و قبلا قرص هایی مصرف میکردم که تو بهمن دوره اش تموم شد ولی یه ماهه کلا قرص جدید مصرف نکردم

بعد تو ازمایشم که حالا تو تخصص خون بود میانگین هموگلوبین خون mch تو ازمایشم سیاه شده بود و پایین بود ولی اهن بدنم خوب بود و فریتین بدنم ۱۶ بود که اونم تقریبا بدک نی
      فقط مشکل پایین بودن mch رو داشتم
      بعد تو ازمایشم ویتامین د۳ خط خورده بود که اونم شدید پایین بود که همیشه تو بدنم از بچگی پایین بوده ۱۲ بود و دکتر گفتش که انگار باید ۳۰ برسونی
      بعد میکروب معده هم فعال بود چون مشکل رفلکس معده هم داشتم و دارم
      دکتر طب سنتی میگه معده ات سرده یه همچین چیزی

پارسال اسفند از امپول های ونوفر استفاده کردم که اونم به سختی گیر اومد یه دوره بعد حالم بهتر شده بود که بعد گذر یه سال این طور شدم
      ? Happy or sad

10. Top | #10
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام ایدای عزیزم
      صحبت کردن راجع به احساس و افکارت با کسی که تو رو نمیشناسه و قضاوتت نمیکنه ممکنه باعث بشه که حاله بهتری داشته باشی(نمیدونم خودت بهتر خودتو میشناسی واسه بعضیا سخته که راجع به احساسشون حرف بزنن مثلا خود من...)
      اگه میدونی بهت کمک میکنه بنظرم یه تراپیست خوب میتونه گزینه مناسبی باشه
      من خودم هم مشکله خواب داشتم
      که بخشیش بخاطر افسردگی و اسیب های دوران کنکورم بود چون یک شخص کمالگرا بودم که زیاد خودخوری میکرد
      بیرون رفتن توی اجتماع بودن و کم کردن تایم اهنگ گوش کردنم و کتاب خوندن بهم کمک کرد
      مورد بعدی اینکه حتما پیش یه پزشک خوب برو که بهش دسترسی داشته باشی تا بتونی دوره های درمانی که برات در نظر میگیره رو کامل کنی
      راجع به اون شخص نمی دونم مشکلتون چیه و چقدر عمیقه اما اگه میتونی و امکانش رو داری روی بخشیدنش فکر کن
      شب خوبی رو برات ارزو میکنم
      ما از امید نوشتیم و تمام کلماتمان جوانه زدند.

11. Top | #11
      کاربر فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      سلام
      ازمایش دادم
      بعد دکتر ها برام امپول هفتگی هم برام نوشتن
      و قبلا قرص هایی مصرف میکردم که تو بهمن دوره اش تموم شد ولی یه ماهه کلا قرص جدید مصرف نکردم

بعد تو ازمایشم که حالا تو تخصص خون بود میانگین هموگلوبین خون mch تو ازمایشم سیاه شده بود و پایین بود ولی اهن بدنم خوب بود و فریتین بدنم ۱۶ بود که اونم تقریبا بدک نی
      فقط مشکل پایین بودن mch رو داشتم
      بعد تو ازمایشم ویتامین د۳ خط خورده بود که اونم شدید پایین بود که همیشه تو بدنم از بچگی پایین بوده ۱۲ بود و دکتر گفتش که انگار باید ۳۰ برسونی
      بعد میکروب معده هم فعال بود چون مشکل رفلکس معده هم داشتم و دارم
      دکتر طب سنتی میگه معده ات سرده یه همچین چیزی

پارسال اسفند از امپول های ونوفر استفاده کردم که اونم به سختی گیر اومد یه دوره بعد حالم بهتر شده بود که بعد گذر یه سال این طور شدم
      خب ببین الان طبق چیزایی که گفتی انمی(کم خونی) داری که خب راه حلی که میدن استفاده از قرص اهن و غذاهای غنی از اهن هست. چای سیاه هم نخور جذب اهن رو کاهش میده دقیقا همین که میگی ونوفر خیلی خیلی موثره اصلا مخصوص کم خونی ناشی از فقر اهن هست اگر بتونی گیر بیاری که خب خیلی کمک کننده هست
      برای مشکل ویتامین دی هم مشکل اکثر ایرانیا هست مخصوصا خانم ها به خاطر نوع پوشش… راه حلش قرص مکمل ویتامین دی هست دز رو نمیدونم چی بهت بگم بهتره با دکتر مشورت کنی

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن