خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12
    1. Top | #1
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

رتبه 4 کشوری با میانگین تراز قلمچی 8000 از سختی ریاضی میگفت اونوقت من...

نیلگون سپاسو میشناسید احتمالا..مصاحبه همین بشر بود فکر میکنم که نظرشو درباره سوالات کنکور میگفت اگه خودش نبود یادمه یکی از رتبه برترا بود...درباره ریاضی میگفت بار اول که چک کردم به قدری سخت میومدن کلا دفترچه رو رد کردم بار دوم که برگشتم تونستم چندتارو بزنم و خیلیم براش سخت بوده..درصدشم 40 یا 50 بوده گویا
      واقعا از وقتی مصاحبه اشو خوندم بهش فکر میکنم..این رتبه کشوری شده اینه من چکار کنم پس...اونم با همچین تراز وحشتناک خوبی..کلی کتاب و ازمون و استاد درجه یک و وو
      من با تراز 5000 تو بدترین مدرسه با بدترین دبیرا و امکانات و با یه مثقال اعتماد به نفسی که نابود شده کجای دنیارو میتونم بگیرم؟!
      صرفا جهت همدردی

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      داداش وقتی تک کشوری ۴۰٪ می‌زنه یعنی تو ۱۵٪ هم بزنی قبولی. قطعاً چندتا سوال قابل حل تو دفترچه پیدا می‌شه. همونارو پیدا می‌کنی می‌زنی. تعدادش هرچقدرم کم بود مهم نیست واقعاً
      همیشه پیشه من عاشقی و رندی بود / دگر بکوشم و مشغول کار خود باشم
      بود که لطف ازل رهنمون شود حافظ / وگرنه تا به ابد شرمسار خود باشم

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      طرف با درصد ریاضی ۲۲ شده بود ۴۰۰
      با درصد ریاضی ۷ شده بود ۱۷۰۰
      اتفاقا سخت تر باشه به نفعته . چون سطح متوسط ها هم مثل سطح پایینا میشن .
      ولی سطح متوسط باشه اونجوری متوسطا با خوبا یکی میشن و اونایی که ریاضیشون ضعیفه خیلی براشون بد میشه

سطح اسونم که هیچ وقت نمیدن چون همه سوالارو حل میکنن و جداسازی بچه ها سخت میشه

5 ماه و 5 روز برای 5 سال و 5 ماه
      Mon 22 1 2024
      ˙ᵕ˙

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      وقتی سخت باشه برا همه سخته
      رفیق من نه درصد زده
      ۲۸۰۰ شده

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تراز ۵۰۰۰ رو خیلی راحت و نسبتا سریع میشه افزایش داد. با اینکه ۱۱م هستید، یک کتاب جامع مخصوص سطح متوسط یا متوسط‌به‌بالا ولی با حجم معقول مثل جامع مهروماه (پیشنهاد اصلی من) یا خیلی سبز یا حتی آبی کانون (تستهای خیلی خوب ولی درسنامه ضعیف، پاسخنامه متوسط، خلاصه نموداری نداره) کامل بزنید و تک تک تست‌ها رو تحلیل کنید. در کنارش تستهای کنکور تجربی و ریاضی رو هم بزنید و تحلیل کنید. همین تراز درس ریاضی رو حداقل تا ۶۷۰۰ -۶۸۰۰ افزایش میده (البته گفتنش خیلی ساده‌تر از انجام دادنشه ولی اونقدر هم سخت نیست). برای رسیدن به بالای ۷هزار، میتونید اگه وقت کردید آزمونهای آزمایشی رو حل کنید یا کتاب آزمونی مثل آزمونیوم یا موج آزمون (جامع همراه موج آزمون الگو نه!! ، موج آزمون خالی) بزنید. البته فعلا تمرکز اصلیتون روی نهایی باشه.

توی کنکورهای خیلی سخت و وقت‌گیر، برنده کسیه که سوالات متوسط و روتین‌تر و پرتکرارتر رو پیدا کنه و سریع ۲۰-۲۵ درصد بگیره ( میشه حدود ۶-۸ تست) که برای رتبه زیر ۱۰۰۰ کافیه. بعدش از بین سوالهایی که ایده‌اش رو دیده ولی وقتگیره چند تا رو حل کنه و به ۴۰ و بالاتر برسه. اگه از اول سال فقط سوال سخت بزنی، از سوالها میترسی و اصلا با سوال درگیر نمیشی و حتی سوالهای ساده و متوسط رو هم در آزمون پیدا نمی‌کنی.
      ویرایش توسط Mazaheri : 04 فروردین 1403 در ساعت 00:44

6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      اخه ببین این رتبه برتره قطعا همه منابعو درو کرده اینجوری گفته بعد یکی مث من چه توقعی از خودش داشته باشه...

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      مشکل من اینه ترازم به نسبت کاری که میکنم واقعا کم لطفیه...اوایل سال 6000 و هرچی به اخر نزدیک میشه میاد پایین تر...ریاضی رو خونده و نخونده میبینم بالای 50 نمیره..دیگه بعضی وقتا کلا میذارمش کنار..البته من پارسال نخوندمش درست و به نسبت پارسال اگه مقایسه کنم پیشرفت داشتم ولی تراز همونه که همونه
      ویرایش توسط Darya is me : 04 فروردین 1403 در ساعت 14:48

8. Top | #8
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      از این زاویه نگا کنی اره واقعا خوبه
      بعضیا که کلا نمیزننش تنها لطفش اینه بتونی چندتاشو بزنی رو رتبه ات تاثیر زیادی میذاره

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Darya is me نمایش پست ها
      مشکل من اینه ترازم به نسبت کاری که میکنم واقعا کم لطفیه...اوایل سال 6000 و هرچی به اخر نزدیک میشه میاد پایین تر...ریاضی رو خونده و نخونده میبینم بالای 50 نمیره..دیگه بعضی وقتا کلا میذارمش کنار..البته من پارسال نخوندمش درست و به نسبت پارسال اگه مقایسه کنم پیشرفت داشتم ولی تراز همونه که همونه
      خیلی جالبه که شما میگی‌ تو آزمون های آزمایشی ۵۰ درصد میزنم باز میخوام ریاضی رو بذارم کنار.
      به نظرم مطالبی که آقای مظاهری فرمودن ، واقعا حسن ختام بود ، ایشون خودشون رتبه بسیار خوبی تو کنکور کسب کردن قطعا چیزی که میگن رو الکی و رو هوا نمیگن .
      واقعیت هم همینه هیچ راز خاص و ترفند شگفت انگیزی وجود نداره که الان یه نفر بیاد اینجا و ازش پرده برداری کنه حتی خود رتبه تک رقمی هم هیچ رمز و راز عجیب‌غریبی نداشته .
      تو همین کنکور ۱۴۰۲ من کارنامه هایی دیدم که ریاضی ۷۰ درصد هم زده بودن . حالا چون رتبه ۴ ، ۵۰ درصد زده به این معنی نیست که هیچ کس بالاتر نزده . مثلا میبینی طرف واقعا نابغه ریاضی بوده تو کلی المپیاد مقام آورده خب‌ تو کنکور هم خیلی بالا میزنه . اما شما چه کار با این افراد بسیار خاص دارید ؟
      شما طبق اصول و درست برید جلو و ناامیدی و بی انگیزگی رو بذار کنار درصد مناسبی هم کسب میکنی . حالا شاید خیلی بالا نباشه اما واسه یه رتبه خوب کافیه .

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mazaheri نمایش پست ها
      تراز ۵۰۰۰ رو خیلی راحت و نسبتا سریع میشه افزایش داد. با اینکه ۱۱م هستید، یک کتاب جامع مخصوص سطح متوسط یا متوسط‌به‌بالا ولی با حجم معقول مثل جامع مهروماه (پیشنهاد اصلی من) یا خیلی سبز یا حتی آبی کانون (تستهای خیلی خوب ولی درسنامه ضعیف، پاسخنامه متوسط، خلاصه نموداری نداره) کامل بزنید و تک تک تست‌ها رو تحلیل کنید. در کنارش تستهای کنکور تجربی و ریاضی رو هم بزنید و تحلیل کنید. همین تراز درس ریاضی رو حداقل تا ۶۷۰۰ -۶۸۰۰ افزایش میده (البته گفتنش خیلی ساده‌تر از انجام دادنشه ولی اونقدر هم سخت نیست). برای رسیدن به بالای ۷هزار، میتونید اگه وقت کردید آزمونهای آزمایشی رو حل کنید یا کتاب آزمونی مثل آزمونیوم یا موج آزمون (جامع همراه موج آزمون الگو نه!! ، موج آزمون خالی) بزنید. البته فعلا تمرکز اصلیتون روی نهایی باشه.

توی کنکورهای خیلی سخت و وقت‌گیر، برنده کسیه که سوالات متوسط و روتین‌تر و پرتکرارتر رو پیدا کنه و سریع ۲۰-۲۵ درصد بگیره ( میشه حدود ۶-۸ تست) که برای رتبه زیر ۱۰۰۰ کافیه. بعدش از بین سوالهایی که ایده‌اش رو دیده ولی وقتگیره چند تا رو حل کنه و به ۴۰ و بالاتر برسه. اگه از اول سال فقط سوال سخت بزنی، از سوالها میترسی و اصلا با سوال درگیر نمیشی و حتی سوالهای ساده و متوسط رو هم در آزمون پیدا نمی‌کنی.
      سلام امید وارم حالتون خوب باشه این برای اولین باره تو این انجمن و کلا تو این سایت نظر میدم (یه جورایی سازوکار نظر دادن رو نمیدونم) و یه سوالی داشتم راجب کتابایی که برای جامع ریاضی پیشنهاد دادید داشتم. من الان جامع مهروماه رو دارم و کل نوبت اول اصلا درست و حسابی نخوندم و تست هیچکدوم از مباحثو نزدم ( دهمم و تابستون یکمی پیش خوانی داشتم) ولی مثلا فصل 4 نامعادله ها تستاشو زدم ( خیلی سبز پایه) تونستم قلمچی 60 بزنم . به نظر شما از جامع مهروماه که هر مبحثیو برا سه سال یه جا گفته بخونم؟ ( فقط درسنامه)

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط kasra_sr نمایش پست ها
      سلام امید وارم حالتون خوب باشه این برای اولین باره تو این انجمن و کلا تو این سایت نظر میدم (یه جورایی سازوکار نظر دادن رو نمیدونم) و یه سوالی داشتم راجب کتابایی که برای جامع ریاضی پیشنهاد دادید داشتم. من الان جامع مهروماه رو دارم و کل نوبت اول اصلا درست و حسابی نخوندم و تست هیچکدوم از مباحثو نزدم ( دهمم و تابستون یکمی پیش خوانی داشتم) ولی مثلا فصل 4 نامعادله ها تستاشو زدم ( خیلی سبز پایه) تونستم قلمچی 60 بزنم . به نظر شما از جامع مهروماه که هر مبحثیو برا سه سال یه جا گفته بخونم؟ ( فقط درسنامه)
      سلام.
      بله، پیشنهاد من، خوندن درسنامه کتاب جامع هست که پیشنیازهای اون فصل و مطالب پراکنده رو از هر ۳ سال آورده. البته اگر برای کنکور، حذفیات دارید، میتونید اون بخش‌ها رو نخونید. حذفیات برای نهایی هم، میشه مثلثات یازدهم (زوایای مکمل و متمم و...)، هندسه پایه، احتمال شرطی، فرمولهای s,p معادله درجه ۲، لگاریتم، مجموعه‌ها و آمار. این بخش‌ها رو برای نهایی میتونید نخونید.
      البته بدون خوندن تعریف تابع و دامنه وبرد، ترکیب توابع فهمیدنش تقریبا غیرممکنه. بدون مفاهیم مثلثات دهم و دایره مثلثاتی فهمیدن تانژانت و معادلات مثلثاتی غیرممکنه. در مورد حد و احتمال هم، همینه.
      اگر خیلی کمبود وقت دارید، میتونید از درسنامه کتابهای جمع‌بندی مثل مهروماه و خیلی سبز استفاده کنید که خلاصه‌ترن. تست هم میتونید فقط تستهای علامتدار مهروماه رو بزنید یا فقط تستهای کنکور نظام جدید از اون مبحث.

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mazaheri نمایش پست ها
      سلام.
      بله، پیشنهاد من، خوندن درسنامه کتاب جامع هست که پیشنیازهای اون فصل و مطالب پراکنده رو از هر ۳ سال آورده. البته اگر برای کنکور، حذفیات دارید، میتونید اون بخش‌ها رو نخونید. حذفیات برای نهایی هم، میشه مثلثات یازدهم (زوایای مکمل و متمم و...)، هندسه پایه، احتمال شرطی، فرمولهای s,p معادله درجه ۲، لگاریتم، مجموعه‌ها و آمار. این بخش‌ها رو برای نهایی میتونید نخونید.
      البته بدون خوندن تعریف تابع و دامنه وبرد، ترکیب توابع فهمیدنش تقریبا غیرممکنه. بدون مفاهیم مثلثات دهم و دایره مثلثاتی فهمیدن تانژانت و معادلات مثلثاتی غیرممکنه. در مورد حد و احتمال هم، همینه.
      اگر خیلی کمبود وقت دارید، میتونید از درسنامه کتابهای جمع‌بندی مثل مهروماه و خیلی سبز استفاده کنید که خلاصه‌ترن. تست هم میتونید فقط تستهای علامتدار مهروماه رو بزنید یا فقط تستهای کنکور نظام جدید از اون مبحث.
      خیلی ممنون

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)