خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

ترتیب پاسخدهی دفترچه دوم...؟

سلام دوستان اگه امکانش هست به من مشورت بدید
      من واقعا نمیدونم باید دفترچه دوم رو از کجا شروع کنم هربار یه چیزیو امتحان میکنم و هربار هم به یک شکل ضربه میخورم ازش خخ
      چون مقدار دلایل و منطقم برای شروع از شیمی و فیزیک یکسانه و هیچکدوم اولویت دلیل ندارن برام باعث میشه
      مثلا اگه تصمیم گرفتم با فیزیک شروع کنم با اولین سوال سخت پامیشم با استرس میپرم توی شیمی بعد باز مجددا شیمی اولین سختش میرم وسط دفترچه فیزیک بعد معمولا اینقدر هم استرسش اتفاق میوفته که خیلی بارها شده همینجوری شانسی یعنی واقعا کشکی چون دیگه ترتیب درس ها و مهمتر ترتیب سوالات از دستم در رفته همینجوری چشمی میگذرم تا شانسم بگیره چندتا سوال اسون پیدا کنم بعد برگشتمم اونجور معنی ای نداره دیگه فقط بیشتر به شانسی چک کردن میگذرونم و واقعا سختمه یعنی اواخر ازمون دادن من رو ببینید هلکوپتری دارم فقط ورق میزنم دفترچه رو جوری که گاها ورق های دفترچه رو جدا میکنم همرو کنار هم میذارم تا دیگه اونقدر ورق نزنم کسی اذیت شه
      من حتی به گفته خیلیا تلاش کردم ازمون جامع بیشتر بزنم که بیشتر دستم بیاد ولی واقعا هیچ فرقی نکرده شاید تا دومین سوال سخت واستم یا شاید به زور جلوی خودمو بگیرم که نرم دفترچه بعدی ولی بازم فکرم به اون درسه دیگه اس و همیشه اخرش میگم خب شاید از درس دیگه شروع میکردم بهتر بود شاید از اخر شروع میکردم بهتر بود شاید فلان میکردم بهتر بود و دفعه بعدی که میام دوباره اجرا کنم اون شاید های قبلیم رو تنها سودش اینه به شاید های بیشتری میرسم!
      اگه میشه کسی تجربه مشابه داره بگه لطفا
      یا اگه دلایل شروع از یه دفترچه ای رو بهش پی بردید بهم بگید لطفا
      ممنون.
      از ۹ اسفند و تا همیشه نیستم
      دیگه انجمن نمیام
      اگه هرکدومتون رو ناراحت کردم عمیقا معذرت میخوام و امیدوارم حلالم کنید
      متشکرم از همگی خیلی ها وقتی اوج تنهایی بودم کمکم کردید همیشه لطف داشتید براتون کلی انرژی مثبت میفرستم ان شا الله اینقدر رتبه هاتون خوب شه و بترکونید که اسمتون رو داخل اخبار روی سایت ها و ... بشنوم و خوشحال شم
      همگی موفق باشید و لطفا ادامه بدید: )
      خدانگهدار

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      به نظرم جدای از سختی آسونی باید ازونی که ضریب بیشتری داره شروع کرد من پارسال کنکور تجربی چون شیمیش سختم بود اول رفتم سراغ فیزیک. دیگه این وسط فهمیدم چه شاهکاری کردم دفترچه بعدی از همون ریاضی شروع کردم آخر سری یه نگاهی به زمینم انداختم. نتیجه این شد که درصد شیمیم با اون ضریب مهم کمتر از ریاضی و فیزیک شد.. همه میگن تو تجربی کسی که اینارو خوب بزنه جلو میوفته ولی خب این در حالیه که شیمی و زیستت در حد میانگین باشه نه اون مهمترارو قربانی اینا کنی.. حالا من بخاطر این حرف همچین حرکتی نزده بودمااا از سر استرس و ناچاری همچین شد ولی امسال هرچیم استرس بم غلبه کنه ازین خبرا نیست.
      The frog at the bottom of a well doesn't know the vastness of the sea but it does know the blueness of the sky

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      با فرض اینکه رشته شما تجربی باشه جواب میدم. با ۲ راه مختلف ولی قبلش یک کم توضیحات میدم.
      شما باید هدف‌گذاری درصد داشته باشید. یعنی مثلا در منزل میتونستید ۴۵ درصد بزنید و باید حفظ کنید که مثلا میشه معادل ۱۴ سوال. ۱۰ درصد بیشتر و کمتر هم باید حفظ باشید و سر جلسه بتونید حدودی بگید به هدف‌گذاری اون درس رسیدین یا نه.
      اگه درسی سخت بشه، برای همه است و هدف‌گذاری همه پایین میاد. به نظر من تجربیات کنکور ۴۰۰ و ۴۰۲ نشون داد که بهتره درسهای دیگه رو فدای درس سخت نکنید!
      شما باید زمان‌بندی مشخص و فیکس داشته باشید. یعنی از قبل بدونید که مثلا ۳۰ دقیقه قراره به فیزیک بدید و مثلا از ساعت ۹:۱۵ شروع و تا ۹:۴۵ تموم میشه (حفظ کردن ساعت شروع و پایان هر درس و هر دفترچه)و قرار نیست در طی این مدت به درس دیگری وارد بشید مگر اینکه همه سوالات ممکن در اون درس رو جواب داده باشید. وقتی که زمان فیکس باشه، اگر وارد درس سخت بشید، دیگه داخلش گیر نمی‌افتید و با پایان زمان فیکس، به درس بعدی میرید.
      حتما در منزل استراتژی «ضربدر/دایره» -یا هر اسم دیگه‌ای که میگن- رو تمرین کنید. اگر به سوال سخت رسیدید، ضربدر بزنید رو شماره سوال و رد بشید به سوال بعدی. استرس نگیرید و بدونید که تا زمان فیکس تموم نشده، نمیتونید وارد درس دیگه‌ای بشید.
      اگر زمان نقصانی حساب کردید، حتما از قبل روی استراتژی بازگشت، برنامه بریزید و پیشنهادم اینه که به درسها به اندازه کافی زمان بدید و در بازگشت, فقط به یک درس برگردید. ترجیحا به درس پر ضریب‌تر برگردید یا از روی هدف‌گذاری تون بفهمید که مثلا یک درس رو خیلی کم زدید و بهتره به اون برگردید.
      در تجربی، ضریب شیمی بیشتر هست و مثلا درصد شیمی ۵۵ و فیزیک ۴۵ از شیمی ۵۰ فیزیک ۵۰، تراز بهتری میده. بنابرین پیشنهاد من اینه که کمی از زمان فیزیک رو به شیمی بدید.

راه اول ( با استراتژی بازگشت/ شروع از درس پرضریب):
      اول سوالات ساده و متوسط‌تر شیمی رو مثلا در ۲۵ دقیقه بزنید، بعد تا جاییکه میتونید فیزیک رو در مثلا ۲۵ دقیقه. نهایتا برگردید به فقط شیمی و در زمان باقی مونده، علامت‌دار شده ها رو جواب بدید.
      دلیل: شیمی درس مهمتر و پرضریب‌تر هست و تا ذهنم خسته نشده، اول سعی میکردم اون رو جواب بدم. برای کنکور ۴۰۰ و ۴۰۱ این طوری نتیجه بهتری میداد ولی بعد از تغییرات دفترچه ۴۰۲ ، به نظرم راه دوم بهتره و خودم اون رو استفاده کردم.

راه دوم (بدون بازگشت / شروع از درس کم‌ضریب):
      اول فیزیک رو تا جاییکه میتونید در مثلا ۲۵ دقیقه بزنید و دیگه کاملا بیخیال این درس بشید(چه خوب زدید چه بد)، بعد همه وقت باقیمونده رو به شیمی بدید که ضریبش بیشتره. برای دفترچه ۳ هم ابتدا زمین رو در ۵-۱۰ دقیقه بزنید و همه وقت باقیمونده رو ریاضی بزنید. ضربدر دایره هنوز جواب میده ولی سوالات علامت‌دار رو باید در وقت فیکس شده‌ی همون درس بهش برگردی.
      دلیل: با این روش درصدهام یک مقدار بهتر شد چون لازم نیست ذهنت رو بین درسها چند بار شیفت بدی و بعد از درس اول، کلا بیخیالش میشی و تمام زمان و تمرکزت رو روی درس پرضریب‌تر میذاری.
      از اونجایی که درس اول دفترچه رو در زمان کمتری میزنی و برنمی‌گردی، باید از قبل بدونی که قراره به سوالات کدوم فصلها جواب بدی و کدوم فصلها رو کلا ول کنی. مثلا حتی صورت سوال مدار الکتریکی رو هم نخونی و فقط ضربدر بزنی.

خلاصه کلام اینکه، چه ۱ دفترچه‌ای مثل ۴۰۰ و ماقبل، چه ۲ دفترچه ‌ای مثل ۴۰۱ و چه ۳ دفترچه ‌ای مثل ۴۰۲ ، باید از قبل شروع آزمون، تکلیفت با خودت و آزمون مشخص باشه. کدوم فصل‌های کدوم درسها رو با چه ترتیبی و توی چه زمانی تا چه درصدی میزنی. باید با اراده قوی از بقیه تست‌ها رد بشی!! اگر بدون برنامه و زمانبندی و همین‌جوری و الکی و یلخی وارد آزمون بشید، حتی اگر توانایی علمی بالا دارید، قطعا ضرر می‌کنید و نمیتونید ماکزیمم تواناییتون رو نشون بدید.

پ.ن. اگه شک دارین که از کدوم روش استفاده کنین، یک آزمون جامع بردارید و با روش اول جواب بدید. سعی کنی سوالات و جوابها رو حفظ نکنید. آزمون رو تحلیل نکنید. فرداش دوباره آزمون رو با روش دیگه جواب بدید. حالا تحلیل آزمون کنید و ببینید که کدوم بهتر جواب داده.
      ویرایش توسط Mazaheri : 21 بهمن 1402 در ساعت 17:06

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن