خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

Red face دوران جمع بندی :)

سلااام
      الان در بلاتکلیف ترین نقطه ایستادم
      نمیخوام مثل پارسال دوران جمع بندی رو نابود کنم
      لطفا اگه نکته ای و برنامه ای و نظری در رابطه با این ایام دارین بفرمایید

خواهش میکنم اگه تجربه یا نظری دارین برام بنویسین
      اینکه چه کارایی بیشتر صدمه میزنه یا چه کارایی باعث جهش میشه و ...

。 イルカって呼んでください
      .Please call me Iruka

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام دوست خوبم
      اگه مشاور خوبی میشناسی حتما یه تک جلسه رو باهاش هماهنگ کن تا کاملا راهنماییت کنه‌.
      در گریختن رستگاری نیست. بمون و از خودت چیزی بساز که نشکنه...

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Iruka نمایش پست ها
      سلااام
      الان در بلاتکلیف ترین نقطه ایستادم
      نمیخوام مثل پارسال دوران جمع بندی رو نابود کنم
      لطفا اگه نکته ای و برنامه ای و نظری در رابطه با این ایام دارین بفرمایید

خواهش میکنم اگه تجربه یا نظری دارین برام بنویسین
      اینکه چه کارایی بیشتر صدمه میزنه یا چه کارایی باعث جهش میشه و ...

جمع بندی به دوشکله یکی جمع بندی مبحثی یکی جامع
      مثلا مبحثی یعنی مثلا بیای گیاهیارو یه تایم مرور کنی ازمونشو بزنی باز فیزیک دهم فصل اول یک بار باز فصل دوم یکبار فصل سوم جدا بعد در نهایت کلا فیزیک دهمو جمع بندی کنی بعد ادامه بدی این مبحثی هارو تا برسه به جامع
      مسلما اول باید جمع بندی مبحثی کنی و بعد جامع
      این جمع بندی مبحثی باز خودش دو حالت داره یا درساتو خوب خوندی حجم باقی مونده ات کمه میدونی زود تموم میکنی که بعد از تموم شدن کل درسات میای مبحثی میبندیشون و بعدش جامع رو شروع میکنی
      یا اینکه نه مثل خیلیا دیر شروع کردی یا کم کاری کردی یا به هر شکلی نمیتونی اول درساتو تموم کنی بعد شروع کنی مبحثی جمع کردن رو پس باید موازی و هم زمان پیش بری
      برای همزمان پیشروی و جمع بندی رو شروع کردن باید اول دید کلی داشته باشی کلا توی جمع بندی دید داشتن خیلی مهمه
      میای میبینی چه مباحثیت موندن
      برای کنکور حدودا ۳۰ روز به بالا نیاز به تایم جمع بندی(کلی و جامع) داریم باز هم بستگی به خودت داره مثلا میگیم تصمیم گرفتی از ۱۳ فروردین جامع زدن رو شروع کنی
      میای تک تک روزارو مینویسی روی کاغذ
      اینا همش بستگی به خودت داره من مثال میگم
      میای دو روز قبل از کنکور رو تورق سریع میذاری
      بعد مشخص میکنی تایمای ازمون هارو مثلا برای کنکور اردیبهشت میای از کنکور میچینی به عقب
      نزدیک ترین ازمون به کنکور؟ سنجش جامع اول(فقط جامع اولش قبل از کنکور اردیبهشته) میذاریش مثلا چهار روز مونده به کنکور
      بعد میگی خب من میخوام کنکور ۴۰۱ و دی و ۴۰۲ و ماز جامع فلان و فلان رو بزنم باز میای میچینیش ترجیحا همون سه روز یکبار بذاری اوکیه
      تا میرسی مثلا به عید ازمونای جامعت تموم میشه و اولین ازمونی که باید بزنی رو هم مشخص میکنی
      خب تا قبل از اون یعنی قبل از این تایم که ازمونای جامعت شروع شه باید جمع بندی مبحثی رو تموم کنی بعلاوه کل درس هات
      پیشنهادم بهت ازمونای مبحثی دوپینگ ماز هستن بودجه بندیشو دانلود کن و مثلا یک روز بعد از اینکه ازمون اومد بیرون بذار هر ازمون مبحثی رو
      در همین بین میای میبینی چیا از درسات مونده چه کلاسایی رو نصفه ول کردی و میخوای که تموم کنی چه مباحثی رو نخوندی البته حدف هم نکردی و باید بخونی چه جاه هایی رو فقط رها کردی و خلاصه میای کل چیزایی که باید بخونی رو میچینی
      ازمونای جامعت مثلا از عید شروع میشد دیگه
      پس باید این مباحث باقی مونده اتو بچینی تا قبل ازمونای جامعت
      نمیخواد این مباحث رو دقیق بچینی که مثلا فلان هفته باید فلان مبحث تموم بشه و اینا نه فقط میای میگی مثلا من کلا شیمی یازدهم بعلاوه فصل آخر دهم رو هنوز نخوندم حذفشم نمیخوام بکنم پس باید بخونم خب میای میچینی به صورت ماهانه مثلا میگی خب میتونم فصل سه دهم رو طی همین بهمن تموم کنم طی اسفند دو فصل و نصفی از یازدهم بخونم طی عید هم هرچی موند از یازدهم اینجوری شیمیم تموم میشه
      باز میای برای درس دیگه مثلا زیست گیاهیا بعلاوه نیم سال دوم دوازدهمو نخوندم خب بهمن ۵ دوازدهمو میخونم اسفند ۶ و ۷ و ۸ میخونم بعد داخل عید هم گیاهیارو میخونم(صرفا دارم مثال میزنم و روی هوا میگم هرکسی نسبت به مباحث باقی مونده اش سرعت خوندنش تسلط قبلیش و تایم شروع جمع بندیش و و و این زمان و این مباحث فرق داره)
      خلاصه میای میچینی درسایی که باقی موندن رو به صورت ماهانه
      (از این به بعد هرموقع میخوای برنامه هفتگی بریزی واسه خودت باید این برگه جلوت باشه وقتی دید داشته باشی اقا مثلا من باید زیست ۵ و ۶ دوازدهم رو توی تایم باقی مونده بهمن بخونم اون موقع فشرده تر میذاری همینجوری کشکی نمیگی خب حوصله چه درسی رو دارم؟ چی بخونم؟ یا تا هرموقع طول کشید میخونم و اینا..
      این برگه رو میذاری جلوت و همش چشمت بهش هست مثلا طی اسفند قراره نیمسال دوم دوازدهمو تموم کنم پس هفته اولش دو درس هفته بعد تر اینقدر و و و..)
      هنوز تموم نشده این کارو که کردی بعد میای ازمونای مبحثی رو در نظر میگیری بسته به انتخاب خودت
      مثلا میخوای زیستو با مبحثیای زیستاز پیش بری یا قلمچی یا با هرچی پیشنهاد من بهت دوپینگه واسه همه درسا چون قشنگ طراحی شده واسه جمع بندیا ولی در کل هرچی انتخابت بود بعد دیگه ادامه اش خیلی بستگی به بودجه بندی اون ازمونی که مشخص کردی داره مثلا دوپینگ رو چون خودم علاقه ای نداشتم که تک درس یا دو درس بدم(چون ازمونای مبحثیش این شکلیه) اومدم دو تا ازمون مبحثیشو با هم قاطی کردم مثلا با خودم گفتم ازمون ۷ و ۹ اسفندشون رو من ۱۱ ام میدم پس کنار درسایی که باید توی اسفند پیش ببرمشون باید یک تایم یا دو تایم در روز هم بذارم که مباحث ازمون رو مرور کنم و ۱۱ ام مثلا ازمون دوپینگو بزنم اینطوری یک تیر و دو نشون میشه که تا وقتی که درسات تموم شه مباحث قبلی هم مرور میکنی و کلی ازمون مبحثی زدی..
      شکل دوم اگه کلا درسات رو اینقدر عالی پیش بردی که الان پیش خودت میگی دادا من یه هفته دیگه درسام تموم میشه مثلا موازی پیش بردن چیه یا من دو درس دیگه تموم میکنم موازی اصلا معنی نداره و اینا خیلی کارت ساده تره اول تمرکزتو میذاری روی تموم شدن درسات بعد مبحثی جمع بندی میکنی و تمرکزتو میذاری روی ازمونا و مرور چون دیگه درس دیگه ای نیست که بخوای ادامه اش بدی و موازی پیش ببری‌‌‌...
      چندتا نکته که به خودم خیلی کمک کرد:
      ۱.دیگه از این تایم به بعد صبحاتو پیوسته درس بخون تا عادت کنی ذهن و جسمت باید عادت کنه پس مثلا ۸ صبح تا ۱۲ ات رو(یکساعت بیشتر از کنکور) پیوسته بخون استراحت نکن به اون شکل که یک ساعتو نیم بخونی یک ربع استراحت کنی نکن این تایمو پیوسته بخون.
      ۲.اصلا توی باتلاق فیلم و ویدیو دیدن بعد از عید نیوفت من سالای قبلی کنکورم اشتباهم همین بود چون میترسیدم سمت ازمون و ... برم راحت میرفتم ویدیو میدیدم فلان کلاس و اینا ینی تا هفته کنکور من داشتم ویدیو میدیدم و حتی اندازه ۱۰ درصد هم کمکم نکردن کلا توی بازه جمع بندی خودت فقط میتونی خیلی به خودت کمک کنی این فکر که فلانی پیشرفته و خیلی فشرده درس میده و این تبلیغ و اون تبلیغ اصلا گولشون رو نخور همه اش کلک بازیه (البته همایش ها منظورم نیست گرچه همون هم نباید خیلی درگیرش شد)منظور من اینه دیگه شروع نکن یک کلاس ازموشی رو توی اون تایم دیدن یا تموم کردن...
      کلا سعی کن اگه کلاس یا ویدیویی هست که باید ببینی تا قبل از شروع سال جدید تمومش کنی واقعا برای بعد از عید تایم زیادی ازت میگیره مگه اینکه دیگه به چه شکل ویدیو خفن و واقعا مفیدی باشه یا اینکه کل قسمت هاشو دیده باشی یکمش مونده باشه...
      ۳.هرچقدر خراب میکنی هرچقدر اصلا بگم همرو منفی میزنی نباید بیخیال ازمون زدن بشی جامع بزن تا میتونی جامع بزن و حتما حتما حتما تحلیل کن مطمئن باش اگه به هر صورتی ادامه بدی خیلی اوضاعت بهتر میشه کم کم پس از درجا زدن یا همونطور بد زدن ناامید نشو
      ۴.ببین کلا ناامیدی و استرس فقط شرایط رو بدتر میکنه پس باید از همین الان به فکرش باشی هرکسی زبان بدن خودش رو میشناسه و اگه نمیشناسی باید روشای مختلف رو امتحان کنی تا دستت بیاد مثلا یک نفر با مدیتیشن اروم میشه یکی با کنترل نفس یکی با جملات انگیزشی گفتن یکی با ضرب حل کردن توی ذهنش یکی با حواسشو به چیز دیگه ای پرت کردن و هرکسی متفاوته از همین مواقع وقتی درگیر استرس شدی نرو سریع پای گوشی ات و اینا اتفاقا این شرایط رو
      یک موقعیت برای تمرین ببین و سریع چیزای مختلف رو امتحان کن مثلا استرس گرفتت امروز چندتا لی لی انجام بده! میدونم خنده داره ولی یکی از رفیق های خودم این رمزش بود هرموقع این کارو میکرد استرسش خیلی میخوابید و جالبه میگفت همینجوری شانسی بهش پی برده پس کارای حتی اگه فکر میکنی احمقانه رو امتحان کن شاید راز تو یک چیز خیلی عادی باشه که اگه فکر میکردی احمقانه اس و انجامش نمیدادی اصلا به معجزه اش پی نمیبردی پس تا کنکور فقط هی اگاهیتو نسبت به خودت ببر بالا تو نمیدونی چه امتیاز بزرگیه وقتی همه فقط دارن خودخوری میکنن تو از قبل خودت رو شناخته باشی و به خودت مسلط باشی...
      ۵.مرور هاتو خیلی زیاد کن مثلا صبح ها قبل از شروع درسات یک دور همه چیزایی که دیروز خوندی رو مرور کن خیلی کمکت میکنه اعتماد به نفست بره بالا باعث میشه به خودت بگی عه پس من دیروزم مفید تر از چیزی بوده که فکر میکردم...و شب هم یکبار همه چیزایی که طی روز خوندی رو مرور کن
      هرکی مرور بیشتری داشته باشه برنده است
      کلا توی مرور هات محدودیت قائل نشو که همون یک مرور کافیه و اینا نه هرچقدرر میتونی مرور کن مرورای کوچولو کوچولو ولی تعداد بالا
      ۶.مراقب خورد و خوراکت باشه یک معلمی داشتیم میگفت نباید سردی بخوری نزدیک به کنکور نمیدونم تلقین بود یا چی ولی خیلی از دوستام میگفتن از بعد از شنیدن این حرف سردی که میخورن واقعا مغزشون کند میشه به هرحال ضرر که نداره به عنوان یک احتمال در نظر بگیرش و نذار همچین مسائل ساده ای ضربه بهت بزنن
      ۷.هرروز یک گزارشکار نه اون گزارشکار عادی_ یک نوع توضیح یک نوع توضیح اینکه از صبح چیکارا کردی بعلاوه اینکه چه نتیجه یا چه پند اخلاقی ای برات داشته بنویس مثلا بنویس اصلا نباید حتی یک لحظه هم بخوابم چون به هوای تایم کم طولانی میشه یا مثلا بگو با شناختی که امروز نسبت به خودم به دست اوردم حتی نباید یک لحظه ام وارد انجمن شم چون ممکنه هزار خط بنویسم و نصف روزم گرفته شه(من) خخ خلاصه که اینطور
      بعد کم کم این اشکالاتت رو یادت نمیره مثلا تو یک بار به این نتیجه رسیدی که نباید حتی یک لحظه ام بیای انجمن پس دفعه بعدی که این وسوسه که فقط یک لحظه میام گولت میخواد بزنه سریع توی ذهنت یاداوری میکنی که دفعه قبلی هم گفتی یک لحظه... ولی اگه هیچی ننویسی فقط اخر شبا هی افسوس بخوری که چقدر تایم رو از دست دادم کلا این اتفاق و نتیجه ای که ازش گرفتی توی ذهنت نمیمونه و یادت میره از اون سمت حسای منفیتم بیشتر میشه کلا سعی کن این تایم دیگه ذهنتو از اینکه بدبخت شدم این چه کاری بود کردم و افسوس گذشترو خوردن بیاری توی فاز اینکه اوکی الان چیکار میتونم بکنم یا دیگه چیکار میتونم بکنم که این اتفاق نیوفته ....
      ۸.من این رو داخل کانال سیب ترش خوندم و هنوز بابتش مطمئن نیستم میگفت که سعی کنید یک جدول درست کنید و یک سری کارایی که باید انجام بدید ولی خیلی از زیرشون در میرید رو بنویسید توی ردیف های افقیش مثلا روتین رو تا جایی بتونی انجام نمیدی یا مثلا ورزش صبح گاهی یا کلا وارد یک برنامه ای توی گوشیت نشدن یا همون مرورای صبح نکردن یا هرچیزی خلاصه مینویسی کارایی که باید بکنی رو بعد بالای هر ستون عمودی تاریخ میزنی و هرروز تیک میزنی اگه انجامش دادی مثلا میتونی بعد واسه خودت مشخص کنی که با مثلا حداقل ۱۰ تاشو یک هفته پشت سرهم انجام دادن فلان پاداش(میتونه حتی یک پیاده روی یک تایم دیدن عزیزت یا هرچیزی باشه ولی یک پاداش هرچند کوچیک باشه...) خیلی وقتا با دیدن اینکه چجوری داریم تند تند ضربدر میزنیم خودمون حالمون بد میشه چون اگه ما دقت نکنیم بهش متوجه نیمشیم که چقدر پشت گوش میندازیم...اون دید کلی به خودت هم خیلی کمک میکنه که بتونی به خودت انتقاد کنی...
      ۹. موج و حواشی رو بشناس درگیر نشو خودت میدونی چه حس و حال عجیبی به وجود میاد نزدیک کنکور نذار حال بقیه روی تو تاثیر بذاره البته نذار خیلی کلمه درستی نیست چون توی محیط باشی ناخوداگاه تاثیر میذاره پس تا میتونی از محیط دور شو و فقط با خودت و خودت باش... من خودم یکی از دوستام اینقدر توی گوشش اطرافیان خوندن که امسال نمیشه که واقعا با وجود تلاشای زیادش که میدیدم کم کم به فکر نشدن اتفاد و براش نشد... این محیط فقط هم دوستا و کنکوریای دیگه نیستن یه معلم یا حتی خانوادت اگه همش یه حس بد بهت میدن یک شخص رندوم یا هرکسی تا میتونی از حواشی دور شو گوشیتو بتونی بذاری کنار بهترم هست ولی اگرم نمیتونی بذاریش کنار کنترلش کن مثلا هی نرو توی اون گروه که همه دارن میگن ما داریم صد میزنیم امروز ۲۳ ساعت درس خوندم و فلانو اینا درگیر چرخه باطل مقایسه نشو که اصلا ته نداره..
      از ۹ اسفند و تا همیشه نیستم
      دیگه انجمن نمیام
      اگه هرکدومتون رو ناراحت کردم عمیقا معذرت میخوام و امیدوارم حلالم کنید
      متشکرم از همگی خیلی ها وقتی اوج تنهایی بودم کمکم کردید همیشه لطف داشتید براتون کلی انرژی مثبت میفرستم ان شا الله اینقدر رتبه هاتون خوب شه و بترکونید که اسمتون رو داخل اخبار روی سایت ها و ... بشنوم و خوشحال شم
      همگی موفق باشید و لطفا ادامه بدید: )
      خدانگهدار
      ویرایش توسط Iamthatmanyou : 20 بهمن 1402 در ساعت 15:31

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      تجربه خودمو بخوام بگم در سال کنکور و به خصوص جلسه کنکور آرامش, روحیه و اعتماد به نفس خیلی مهمه و فرق افرادی که اطلاعاتشون نسبتا هم سطح است اما رتبه متفاوت می گیرند همین آرامش است. نگرانی و اضطراب و و کم بود روحیه باعث میشه با آرامش و تمرکز کم تری درس بخونیم و رتبه خوبی کسب نکنیم. متاسفانه نمیدونم چطوری میشه به این افراد کمک کرد.
      خودتو باور کن و به خودت بگو من فرقی با کسی که رتبه برتر میشه ندارم و با انگیزه درس بخون و روز به روز به تلاشت اضافه کن و هیچ وقت دست از تلاش برندار مطمین باش حتما موفق میشی.
      !life moves pretty fast, you don't stop and look around once in a while, you could miss it

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Blueberry_ نمایش پست ها
      سلام دوست خوبم
      اگه مشاور خوبی میشناسی حتما یه تک جلسه رو باهاش هماهنگ کن تا کاملا راهنماییت کنه‌.
      سلاام خوبی؟
      مرسی بابت نظرت
      مشاورای شهرمون کلا مشاوره یک روزه و ... خوب ارائه نمیکنن
      چند بار امتحان کردم ولی چیزای واقعا سطحی میگن اینکه تست بیشتر بزن زمان دار بزن
      باید یکی دو ماه کامل باهات کار کنن تا قشنگ بدردت بخوره که اونم با توجه به شخصیت بنده نمیتونم
      。 イルカって呼んでください
      .Please call me Iruka

6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Iamthatmanyou نمایش پست ها
      جمع بندی به دوشکله یکی جمع بندی مبحثی یکی جامع

۹.

خیلی خیلی خیلی خیلی متشکرم ازتون
      لطف کردین

واقعا نکاتی که بعنوان اشتباه اشاره کردین رو من میخواستم بذارم تو برنامه انجام بدم

جدا نصف روزتون گرفته شد ؟
      یک جمع بندی معذرت

مورد نهم رو حذف کردین ؟
      。 イルカって呼んでください
      .Please call me Iruka

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط PUZZLE نمایش پست ها
      تجربه خودمو بخوام بگم در سال کنکور و به خصوص جلسه کنکور آرامش, روحیه و اعتماد به نفس خیلی مهمه و فرق افرادی که اطلاعاتشون نسبتا هم سطح است اما رتبه متفاوت می گیرند همین آرامش است. نگرانی و اضطراب و و کم بود روحیه باعث میشه با آرامش و تمرکز کم تری درس بخونیم و رتبه خوبی کسب نکنیم. متاسفانه نمیدونم چطوری میشه به این افراد کمک کرد.
      خودتو باور کن و به خودت بگو من فرقی با کسی که رتبه برتر میشه ندارم و با انگیزه درس بخون و روز به روز به تلاشت اضافه کن و هیچ وقت دست از تلاش برندار مطمین باش حتما موفق میشی.
      ممنونم
      هم بابت پ.خ هم اینجا
      دقیقا مشکل منم همینه
      همه معلما و دوست و اشنا میگن میشه من یهو میشینم با خودم میگه یوقت نشه چی؟؟

پارسال این طور بودم که شد شد نشد میشم پشت کنکور

الان همه زورمو میزنم که بشه ولی یهو اندازه مورچه شک به دلم میوفته میزنه نابود میکنه همه چیو
      。 イルカって呼んでください
      .Please call me Iruka

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

خیلی خیلی خیلی خیلی متشکرم ازتون
      لطف کردین

واقعا نکاتی که بعنوان اشتباه اشاره کردین رو من میخواستم بذارم تو برنامه انجام بدم

جدا نصف روزتون گرفته شد ؟
      یک جمع بندی معذرت

مورد نهم رو حذف کردین ؟
      خخ نه صرفا مبالغه کردم تا متوجه باشی حتی اگه یک روزت رو هم از دست دادی به خاطر یک اتفاق درس عبرتشو بنویس که دوباره اتفاق نیوفته نه اینکه فقط اون نصف روز بشه کلی حس بد تاثیر بذاره روی فردا و فرداهات...
      خواهش میکنم منتظر خبرای خوب از بابتت هستم خیلی موفق باشی
      الان مورد اخرو درست کردم...

9. Top | #9
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Iamthatmanyou نمایش پست ها
      خخ نه صرفا مبالغه کردم تا متوجه باشی حتی اگه یک روزت رو هم از دست دادی به خاطر یک اتفاق درس عبرتشو بنویس که دوباره اتفاق نیوفته نه اینکه فقط اون نصف روز بشه کلی حس بد تاثیر بذاره روی فردا و فرداهات...
      خواهش میکنم منتظر خبرای خوب از بابتت هستم خیلی موفق باشی
      الان مورد اخرو درست کردم...
      نه خدارو شکر اون اخری رو مشکل ندارم .
      با دوستای زیادی ارتباط ندارم کلا 2 نفر هستن که سه نفری میشینیم به هم امید میدیم
      معلم و خانواده هم اوکی ان

باشه
      شما هم به لیست دریافت کنندگان شیرینی اضافه شدید
      مرداد تقدیمتون میکنم

جدی جدی دستت درد نکنه
      。 イルカって呼んでください
      .Please call me Iruka

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات

سلاام خوبی؟
      مرسی بابت نظرت
      مشاورای شهرمون کلا مشاوره یک روزه و ... خوب ارائه نمیکنن
      چند بار امتحان کردم ولی چیزای واقعا سطحی میگن اینکه تست بیشتر بزن زمان دار بزن
      باید یکی دو ماه کامل باهات کار کنن تا قشنگ بدردت بخوره که اونم با توجه به شخصیت بنده نمیتونم
      مرسی جانا. سلامت باشی =)
      متوجهم. میتونی از موسسه های معروف استفاده کنی. یا از طریق سایت انجمن کنکور اقدام کنی به تک جلسه گرفتن. البته من خودم تجربه ندارم در این بابت. فقط به نظرم رسید شاید به دردت بخوره.
      البته دوستان هم راهنمایی های خوبی کردن. از همونا هم استفاده کنی میتونی منظم تر برنامه بریزی.
      موفق و درخشان باشی
      در گریختن رستگاری نیست. بمون و از خودت چیزی بساز که نشکنه...

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن