خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    1. Top | #1
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

فیزیک رو چطور کار میکنید که بهش مسلط میشین؟

کلا فیزیک یه درس سنگینه برام مخصوصا مبحثای الکتریسیته....وقتی هم میخوام تست بزنم اینکه نمیتونم تستای زیادی بزنم بیشتر کلافه ام میکنه تا کمک ...سرهمین فرارییم از این درس
      دوست دارم بدونم کسایی که درصد بالایی میزنن چکار میکنن...همه تستارو میتونن حل کنن؟ یا حداقل اکثرشو؟...من یه همچین تصوری دارم وقتی از زبون افراد مختلف میشنوم که راهکارشون فقط تست زیاده

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام. فیزیک درس نسبتا سختی هست خصوصا نیمسال اول سال دوازدهم و الکتریسته و نیاز به تمرین و تست بیشتری داره مطمین باشید با تمرین و تکرار حتما موفق می شید همونطور که خودتون گفتین راهکارشون فقط تست زیاده.
      حتما بعد از مطالعه و خلاصه برداری از فرمول های فیزیک آن قدر تست بزتید تا به تسلط برسید ( البته نه اینکه همرو در یک روز بزنید) صبور باشید آروم آروم به تسلط می رسید. لازمه سرعت محاسبات ریاضی خودتون هم به مرور افزایش بدید. یه نکته دیگه هم تست ها غلط میزنید دوباره حل کنید و تا انتها جوابش بدست بیارید این کارم خیلی مفیده.
      من درصد بالایی فیزیک نزدم میتونید مصاحبه رتیه های برتر بخونید و ازشون بپرسید.
      !life moves pretty fast, you don't stop and look around once in a while, you could miss it

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      فیزیک رو اول باید مفاهیم اولیه یک فصل رو بفهمید( از درسنامه یا کتاب درسی یا ویدیو و...)، بعد مضربی تست بزنید تا فرمولها رو حفظ بشید، بعد بقیه مضارب رو بزنید تا مسلط بشید.
      خود من شخصا برای الکتریسیته جاری و نوسان و لوله‌های صوتی نظام قدیم از درسنامه چیزی نفمیدم و توضیح معلم برام مفیدتر بود. بقیه فصلها درسنامه اوکی بود.
      متاسفانه مدارهای الکتریکی چون قالب خاصی ندارن، باید تستهای متنوع بزنید تا همه جور ایده‌ای رو ببینید. به روشهای من‌درآوردی و کوتاه و... که بعضی‌ها تبلیغ میکنن برای این فصل، اعتماد نکنید چون خیلی جاها جواب نمیدن. اینهایی که میان میگن روش تشریحی یک صفحه است و روش ما ۱ خطه، از عددهایی که به روش تشریحی حساب میشه استفاده میکنن و یه قسمتهایی رو هم نمینویسن و فقط در ظاهر، کوتاه و خلاصه است وگرنه همون‌قدر وقتگیر و طولانیه.
      پ.ن.۱ راستی به نظر من، فصل کار و انرژی دهم، پایه و پیشنیاز فصول الکتریسیته هست. اگر اون رو درست نفهمید، پتانسیل و اختلاف پتانسیل و انرژی مولد و باتری و کار نیروی فلان و بازده و توان مولد و اتلافی و مصرفی و... رو به این راحتی نمیتونید درک کنید.
      پ.ن.۲ از سایت نشر الگو، خلاصه‌های نموداری فیزیک موج‌آزمون رو دانلود و پرینت کنید، خیلی کامل و منظم هستن. لازم نیست خودتون خلاصه‌نویسی کنید. من سر خلاصه‌نویسی بیشتر فصل ها وقتم تلف شد ولی با این روش سرعت پیشرویم زیاد شد. فوقش اگه نکته‌ای دیدید، کنار خلاصه‌ها مینویسید.
      ویرایش توسط Mazaheri : 18 بهمن 1402 در ساعت 11:38

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن