خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

چگونه ریاضی سی درصد بزنیم

سلام من مباحث مجموعه ها ، شمارش بدون شم دن ، احتمال ، الگو و دنباله ، امار را بلدم در کنکور ۱۴۰۳ میتونم ۳۰ بزنم؟

2. Top | #2
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نه فک نکنم
      اگ سوالا رو سخت بدن مث سالای قبل، حتی اگ کل کتاب هم خونده باشی و حسابی هم تست کار کرده باشی از همه مباحث، چهل درصد هم بزنی شاهکاره
      من پارسال خیلیااااا رو دیدم ک میگفتن دوتا منبع تست ریاضی زدن ولی بازهم توی ریاضی اصن درصد خوبی نداشتن. حالا با دوسه تا مبحث ساده خوندن نباید توقع سی درصد داشته باشی. توی این چندسال اخیر ریاضی رو هرسال ب شدت سخت دادن و هی سخت تر هم شده. همین سی درصد زدنش هم دیگه کار اسونی نیس
      حتی ممکنه اصن ی سوالی بدن از این مباحث که نتونی حل کنی. پس فقط رو این مباحث حساب باز نکن واسه سی زدن
      خیلی دست بالا هم بگیری حدود پونزده درصد میتونی بزنی
      اینا هم مباحثی ان ک تو کنکور ازشون تعداد زیادی سوال نمیاد
      اگ میخای سی رو بزنی برو مباحث پرتکرار رو بخون
      پیشنهاد من تابع و حد و مشتقه. کنارش همین مباحث ک خوندی هم کار کن. جمعا میشه رو اینا حساب کرد برا سی زدن
      هنوز هم وقت هست تا کنکور. دیر نشده برا اینکه ی مبحث تازه رو شروع کنی. برو شروع کن تو همین فرصت باقیمونده دوسه تا دیگه مباحث رو کار کن که درصد بهتری بگیری
      ..God, I’m so blue

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      حتی اگر کنکور سخت نباشه، اینها مباحث پر سوالی نیستن، فوقش ۲۰درصد سوالات کنکور باشن.
      اگه نمیخوای خیلی وقت روی ریاضی بذاری و به ۳۰۳۵ درصد کنکور اگر متوسط به بالا باشه، راضی هستید، پیشنهاد میکنم معادله و نامعادله، معادله درجه ۲، لگاریتم و تابع رو هم بخونید. بغیر از تابع، بقیه اینها هر کدوم ۱ روز خوندنش طول میکشه.
      اگر دنبال ۳۰- ۳۵ درصد در کنکور سخت هستید یا درصد بالای ۵۰ در کنکور متوسط به بالا، من هم با نظر قبلی موافقم. تابع با همه پیشنیازها، مثلثات، حد و مشتق و کاربرد رو بخون.
      هندسه پیشنیاز خاصی نداره و ۴ سوال کنکور تجربیه ولی بعضا سوالاتش خیلی ایده‌دار و بدقلق و وقتگیرن. اگه دوست دارین این مبحث هم بد نیست.

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      همه رو هم بخونی باز شاید نتونی 30 درصد بزنی. ریاضی به شدت سخت شده.
      بنظرم فیلمای ثابتی از مدرسه کنکور ایران رو ببین، خیلی جامعه، و کوتاه هم هست.
      این لینکش: https://alaatv.com/set/1788
      یعنی سریع ببین برو تست بزن فقط.
      ریاضی یه سری جعبه ابزار داره که اول باید اونارو یاد بگیری. بعد بری سراغ مباحث اصلی که از اون ابزار استفاده میکنن.
      ابزار هاش اینا هستن، من این قسمت ها رو به ترتیب ازش دیدم:
      14. بازه‌ها، قوانین نامساوی‌ها و تعیین علامت عبارت‌های درجه اول و دوم
      15. تعیین علامت تک سطری، نامعادلات گویا و روش هندسی در حل معادلات و نامعادلات
      16. ریشه n ام و توان‌های گویا
      17. عبارت‌های جبری و تجزیه
      18. ک‌م‌م عبارت‌های جبری و گویا کردن مخرج کسر‌ها

36. معرفی قدرمطلق، ویژگی‌ها
      37. معادلات و نامعادلات قدرمطلقی
      38. رسم توابع قدرمطلقی

29. تابع نمایی، معادلات و نامعادلات نمایی
      30. تابع لگاریتم، دامنه و نمودار آن
      31. ویژگی‌های لگاریتم

27. معادله خط و وضعیت نسبی بین خطوط
      28. فاصله نقاط از هم، مختصات وسط پاره خط و فاصله نقطه از خط

اینا فقط ابزار بودن، ممکنه سوال مستقیم ازشون بیاد ولی بعیده، مثلا یه چیزی مثل تجزیه بلد نباشی هیچوقت تو ریاضی موفق نمیشی.
      بعدش میتونی قسمت 8 تا 13 رو ببینی (معادلات درجه 2، ساختن معادله درجه دو، معدلات گویا، مستطیل طلایی، مسائل بهینه سازی و روابط بین ریشه ها و ...).
      بعدش میتونی از قسمت 19 تا 26 رو ببینی واسه تابع.
      بعد 27 و 28 برای جزء صحیح.
      بعد قسمت 1 تا 7، واسه مثلثات.
      قسمت 41 تا قسمت آخر رو (65) به ترتیب ببین واسه حد و مشتق.
      قسمت 33، 34، 35 واسه دنباله های حسابی و هندسی.

خداییش با اینکه خیلی مختصر درس داده ولی هیچ مبحثی رو جا ننداخته. من طبق کتاب آیکیو دارم پیش میرم (رشتم ریاضیه البته) و میبینم همه‌ی مباحث توی فیلما گفته شده.
      من از فیلمها هیچی نوت یا خلاصه بر نمیدارم، بجز نکته هایی که زبانی میگه یا یه نکته مفهومی که مثلا وسط حل یه سوال میگه. چیز هایی که رو تخته نوشته هست رو اصلا نمینویسم، چون احمقانست، وقتی تو فیلم نوشته بعدا میتونم بیام همونارو بخونم از رو فیلم بعلاوه اون نکاتی که لا به لای حرفاش گفته رو که تو دفترم نوشتم.
      سریع ببین، برو تست بزن.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن