خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 26
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Lightbulb روزمرگی های من از روسیه

سلام وقتتون بخیر
      بعد از حدود دو سال زندگی در روسیه، تصمیم گرفتم یه تاپیک بزنم و روزمرگی های زندگیم و گزارش کارم رو باهاتون به اشتراک بزارم
      امیدوارم براتون مفید باشه
      تا جایی که بتونم تاپیک رو مرتب آپدیت میکنم و مطالب جدید میزارم
      موفق باشید همگی

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      روز اول

خب امروز رو بیشتر مشغول کارهای جانبی و استراحت بودم. دیشب چون کلی کار عقب مونده داشتم دیر خوابیدم و امروز یکم دیرتر بیدار شدم. غذای امروز و فردا رو آماده کردم، اتاق رو تمیز کردم و دوش گرفتم. پیگیر برنامه درسی و منابع ترم جدید شدم و درباره کسب و کار های جدیدم یکم تحقیق کردم و با چند تا از دوستان صحبت کردم و پیگیرش شدم و شب هم با یکی از دوستان که یه مدت ندیده بودمش بیرون بودم. کلا شنبه ها روز استراحتم هست و امروز هم برنامه ای نداشتم. از فردا دقیق تر و با جزئیات بیشتر توضیح میدم

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام، درباره نحوه مهاجرتتون و هزینه زندگی در اونجا یه توضیحی بدین
      اگه شخصی نیست)))

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ArweNN نمایش پست ها
      سلام، درباره نحوه مهاجرتتون و هزینه زندگی در اونجا یه توضیحی بدین
      اگه شخصی نیست)))
      مهاجرت خودم از طریق بورسیه گرفتن از دانشگاه مدنظرم بوده
      هزینه های زندگی هم غیر از هزینه های تحصیلی، به خودتون بستگی داره بیشتر که چطور و کجا هزینه کنید. دانشگاه ها اغلب خوابگاه میدن به دانشجویان ایرانی و شهریه ماهیانشون هم از ماهی یکی دو هزار روبل شروع میشه تا ماهی پونزده هزار روبل یا بعضا بیشتر. در ماه هم هزینه های خودتون فکر میکنم حداقل ۲۰ تا ۲۵ هزار روبل دربیاد

5. Top | #5
      کاربر فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      از غذا های روسیه عکس بگیر
      هر چی خوراکی دیدی هم عکس بگیر

من یکی خوشحال میشم
      با تشکر
      ? Happy or sad

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط TomyShellby نمایش پست ها
      از غذا های روسیه عکس بگیر
      هر چی خوراکی دیدی هم عکس بگیر

من یکی خوشحال میشم
      با تشکر
      اگه رفتم بیرون حتما
      بیشتر خودم غذا درست میکنم. بعضا بیرون میرم که فست فودی های ساده هست ولی اگر باز رفتم رستوران های ایرانی یا غیرایرانی عکس میگیرم

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط LoneFighter نمایش پست ها
      مهاجرت خودم از طریق بورسیه گرفتن از دانشگاه مدنظرم بوده
      هزینه های زندگی هم غیر از هزینه های تحصیلی، به خودتون بستگی داره بیشتر که چطور و کجا هزینه کنید. دانشگاه ها اغلب خوابگاه میدن به دانشجویان ایرانی و شهریه ماهیانشون هم از ماهی یکی دو هزار روبل شروع میشه تا ماهی پونزده هزار روبل یا بعضا بیشتر. در ماه هم هزینه های خودتون فکر میکنم حداقل ۲۰ تا ۲۵ هزار روبل دربیاد
      سلام دوست عزیز امیدوارم موفق ترین باشین
      میشه در مورد پروسه درخواست و رشتتون رو یه توضیح جمع و جور و جامع بدین

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      روز دوم
      خب امروز صبح زود بیدار شدم
      بعد از صبحانه و دوش، یه سر رفتم باشگاه ثبت نام کنم و احراز هویت دو تا از حساب های بانکیم رو انجام بدم که متاسفانه این بخشش رو قبول نکردن
      و تا ظهر وقتم رو گرفت
      بعد از ناهار رفتم کتابخونه دانشگاه که کتاب هام رو بگیرم و چند تا سوال درباره ترم جدید و شهریه داشتم که انجام شد خدا رو شکر
      بعد رفتم یه بانک دیگه برای حواله پول و امور مالی
      عصر نوبت دکتر داشتم که رفتم ولی متاسفانه گم شدم و این هم بی نتیجه موند و تو راه برگشت شام خوردم. بعد رفتم چند تا از دوستان رو دیدم و درباره کسب و کارم اطلاعات گرفتم. اون که تموم شد، رفتم چند تا فایل مورد نیازم رو پرینت گرفتم و در نهایت دو ساعت پیش برگشتم خونه و از اون موقع تا حالا مشغول چیدن برنامه روزانه جدید برای ترم آینده هستم
      چند روز دیگه ترم شروع میشه و حجم درس و کلاس ها زیادتر از ترم قبل میشه. برای همین هم تو این فرصت تعطیلات باقی مونده، دارم تمام تلاشم رو میکنم که کارهای حاشیه ایم رو انجام بدم و چیزی جا نمونه برای اون موقع
      عمری باشه این کارها که تموم بشه منظم تر می‌نویسم براتون

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Konkoriaaa نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز امیدوارم موفق ترین باشین
      میشه در مورد پروسه درخواست و رشتتون رو یه توضیح جمع و جور و جامع بدین
      سلام وقت بخیر
      خیلی ممنونم. همچنین
      اگر از نظر مالی سرمایه کافی داشته باشید که میتونید بدون آزمون و دردسر تشریف بیارید و مشغول تحصیل در رشته دلخواهتون بشید ولی اگر بورسیه بخواین، روالش متفاوت هست. بسته به نوع بورسیتون (آکادمیک دولتی، اجتماعی دولتی یا فردی که هر کدوم چند نوع دارن) روند پذیرشش هم متفاوت هست. من اینترنتی با دانشگاه و کالج در ارتباط بودم و از طریق یکی از آشناها که اینجا بود، کارهای حضوری رو پیگیری کردم. ثبت درخواست اولیه من از طریق ارسال آنلاین مدارک هویتی و رزومه تحصیلی با ترجمه هاشون به ایمیل دانشگاه بود و اون فرد هم کارهای حضوری مثل امور مالی و ارائه حضوری مدارک رو انجام میداد. بورسیه من فردی هست و مستقیما توسط خود دانشگاه انجام شد.در نهایت هم پذیرش که اومد، با ویزای تحصیلی اومدم اینجا. در کل سختی خاصی نداشت و فقط یکم وقت گیر بود

10. Top | #10
      کاربر فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط LoneFighter نمایش پست ها
      اگه رفتم بیرون حتما
      بیشتر خودم غذا درست میکنم. بعضا بیرون میرم که فست فودی های ساده هست ولی اگر باز رفتم رستوران های ایرانی یا غیرایرانی عکس میگیرم

خب از غذا ها که درست میکنی عکس بگیر
      مهم نیست فقط غذا و خوراکی باشه
      اصلا مواد غذایی اونجا چه شکلی؟
      مثلا سبزی قورمه سبزی وجود داره؟
      ? Happy or sad

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام 5 نفرازهمکلاسی هام دانشگاه سماشکو و سچینوا دندون میخون سال دیگه فکر کنم تموم کنن سالی 300 400 شهریه میدن ماهی 15 تا 20 تومن هزینه زندگی
      دانشگاه شما فول فاند بورس میده یا تا یه مبلغ خاصی؟چقدر حدودا؟
      جبر یا اختیار

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Aspire نمایش پست ها
      سلام 5 نفرازهمکلاسی هام دانشگاه سماشکو و سچینوا دندون میخون سال دیگه فکر کنم تموم کنن سالی 300 400 شهریه میدن ماهی 15 تا 20 تومن هزینه زندگی
      سلام. بله تقریبا تمام دانشگاه ها بورسیه میدن به ایرانی ها و سماشکو و سچینوا هم مستثنی نیستن از این قضیه. بچه هایی که بورس میشن اونجا، دیگه شهریه دانشگاه نمیدن و فقط سایر هزینه های مرتبط به زندگی شخصیشون میمونه
      بورسیه ها هم انواع مختلفی دارن و تا فول فاند میرن. بستگی به این داره که شما کدوم بورسیه رو بگیرید. الان یکی از گرون ترین دانشگاه هایی که رشته های علوم پزشکی رو ارائه میده، شهریش سالی از حدود ۵۳۰۰ دلار برای دارو شروع میشه تا ۹۰۰۰ دلار (پزشکی و دندان پزشکی به زبان روسی) و ۱۰۵۰۰ (پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی). همین دانشگاه بورس فول فاند هم به بچه های ایران میده

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط TomyShellby نمایش پست ها
      خب از غذا ها که درست میکنی عکس بگیر
      مهم نیست فقط غذا و خوراکی باشه
      اصلا مواد غذایی اونجا چه شکلی؟
      مثلا سبزی قورمه سبزی وجود داره؟
      اینجا که ایرانی و به واسطه اون رستوران و کافه ایرانی زیاد هست. به علاوه تقریبا هرچیزی توی ایران پیدا بشه، اینجا هم پیدا میشه حتی معمولا با تنوع بیشتر
      فقط یه مورد اینکه به شخصه غذاهای روسی رو خیلی دوست ندارم و کلا به جز موارد خاص، استفاده نمیکنم

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Aspire نمایش پست ها
      15 تا 20 تومن خرج زندگی ماهانه در مسکو؟ غیرواقعی به نظر نمیاد؟ با 15_20 تومن در تهران هم نمیشه زندگی مستقل داشت چه برسه به مسکو اونم با این قیمت دلار!

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Friedrich نمایش پست ها

15 تا 20 تومن خرج زندگی ماهانه در مسکو؟ غیرواقعی به نظر نمیاد؟ با 15_20 تومن در تهران هم نمیشه زندگی مستقل داشت چه برسه به مسکو اونم با این قیمت دلار!
      متاسفانه درسته غیر واقعی هرینه های زندگی در ایرانه در امد ریالی خرج دلاری چند برابری!روبل روسیه 600 تک تومنی هست!
      جبر یا اختیار

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن