خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 29 از 29
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      untitled-1.jpg

2. Top | #17
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ادیسون نمایش پست ها
      من فلا تو خط تستم ب مفهومی کار ندارم...
      ولی باید fs ب سمت بالا باشه ک هیچ طراح عاقلی طرح نمیکندش اینقدر سوالات قشنگ تر هسش ک این پیششون هیچه...
      خوب شما خودتون دو حالتشو بگید مدیر محترم
      سوالش این بود:
      در شکل رو به رو ، کره ای به جرم 30kg توسط کابل به دیوار قائمی آویزان شده است واکنش دیوار و نیروی کشش کابل را بیابید؟ (α=37, 0.4=μs )

3. Top | #18
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M.H74 نمایش پست ها
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Untitled-1.jpg
مشاهده: 60
حجم: 44.2 کیلو بایت
      خوب استدلالتون اشتباه هست.چون زاویه میتونی 0 هم باشه بزودی در حرکت دوجسم بر روی هم میتونید اینو شهودا ببینید

4. Top | #19
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ادیسون نمایش پست ها
      من فلا تو خط تستم ب مفهومی کار ندارم...
      ولی باید fs ب سمت بالا باشه ک هیچ طراح عاقلی طرح نمیکندش اینقدر سوالات قشنگ تر هسش ک این پیششون هیچه...
      خوب شما خودتون دو حالتشو بگید مدیر محترم
      اولا پسر مگه دعوا داری/؟؟؟؟؟؟؟خوب توفک میکنی اشتباه میگم سر تستای خودت و بخصوص امتحانای دانشگاه خودت اصطکاکو در نظر نگیر......ببین نتیجش چی میشه......
      دوما ..این تستایی که شما الان زدی ما هم برا المپیاد زدیم هم برای کنکور هم برای مسابقات و هم برای الان که فیزیک اصل رشتمونه.......پس فک نکن شما فقط تست زدی
      سوما اینجا کسی گف تست کنکور ؟؟؟؟؟؟؟نه یه نفر سوال کرد که اصطکاک کدوم طرفه نگف تو کنکور........منم ج رو بهشون دادم
      اتفاقا احتمال طرح شدنشم زیاده.....شما که تو کار تستی باید بدونی که اگه کشش نخ رو نداشته باشم.دوحالت داره میدونی؟نه نمیدونی پس معلومه که تستم خیلی نزدی چون عین همچین سوالی هم هست............

دوحالتش اینه چون ما کشش نخ رو نداریم یکبار اصطکاک به سمت بالا و بار دیگه به سمت پایین هست.که درنتیجه دوتا کشش نخ بدست میاریم......این اصل ج هستش...........مگه اینکگه سوال چیز دیگه بخواد.....
      انارو نگفتم که دعوا کنما.گفتم بدونی.....

5. Top | #20
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      یک مثال بزن که زاویه بین نیروی اصطکاک و نیروی محرک 0 باشه.اصلا داریم؟

6. Top | #21
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      تو این شکل جسم در حال پایین رفتن است
      یعنی mg.sin(a)>f+fk

2013-12-17-16.02.21.jpg
      ویرایش توسط mahsa20 : 26 آذر 1392 در ساعت 17:19

7. Top | #22
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bahman نمایش پست ها
      استاد ما نمیدونیم روبه بالاست یا روبه پایین چون اندازه کشش طنابو نداریم
      من حرف قبلیمو پس می‌گیرم. به این جسم نمیتونه نیروی اصطکاک وارد بشه! چه سطح دارای اصطکاک باشه چه نباشه.
      یکی از شروط تعادل، آن است که گشتاور نیروها حول هر نقطه از جسم صفر باشه. اگر نیروی اصطکاک باشه، گشتاوری حول مرکز کره ایجاد میکنه که با هیچ گشتاوری خنثی نمیشه، چون بقیه‌ی نیروها حول مرکز کره گشتاوری ندارند.
      چون بحث گشتاور در کتب درسی دبیرستان نیست، برای همین در تمرین کتاب هم گفته شده که سطح دارای اصطکاک نیست تا برای اثبات صفر بودن نیروی اصطکاک مجبور به استفاده از بحث گشتاور نشویم.

8. Top | #23
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Untitled-1.jpg
مشاهده: 60
حجم: 44.2 کیلو بایت
      ما همچین بحثی در مورد نیروی اصطکاک نداریم. نیروی محرک و نیروی مقاوم یک بحث من درآوردی است. فقط قانون دوم نیوتن مشخص میکنه که نیروی اصطکاک وارد میشه یا نه.

9. Top | #24
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوجسم رو که روی همند در نظر بگیر.........پایینی رو با یه نیرو میکشیم....................بقیشم تو تستا خواهی دید ولی این نمونه بارزشه

10. Top | #25
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mazjin نمایش پست ها
      من حرف قبلیمو پس می‌گیرم. به این جسم نمیتونه نیروی اصطکاک وارد بشه! چه سطح دارای اصطکاک باشه چه نباشه.
      یکی از شروط تعادل، آن است که گشتاور نیروها حول هر نقطه از جسم صفر باشه. اگر نیروی اصطکاک باشه، گشتاوری حول مرکز کره ایجاد میکنه که با هیچ گشتاوری خنثی نمیشه، چون بقیه‌ی نیروها حول مرکز کره گشتاوری ندارند.
      چون بحث گشتاور در کتب درسی دبیرستان نیست، برای همین در تمرین کتاب هم گفته شده که سطح دارای اصطکاک نیست تا برای اثبات صفر بودن نیروی اصطکاک مجبور به استفاده از بحث گشتاور نشویم.
      حرفتون درسته استاد البته بنظر من
      اما باید ببینیم که ج سوال رو چی دادند...........مهسا خانم ج نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

11. Top | #26
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      حرفتون درسته استاد البته بنظر من
      اما باید ببینیم که ج سوال رو چی دادند...........مهسا خانم ج نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      هنوز جوابش به دستم نرسیده به محض این که جواب هارو دادن بهتون خبر میدم

12. Top | #27
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mazjin نمایش پست ها
      استاد من یه ذره به حرفتون فک کردم .....هم یجورایی بنظرم درس ت اومد هم بنظرم نادرست...چون ما میگیم که نیروی سطح وارد بر جسم در سطح بهش وارد میشه .بنابراین پس باید n هم گشتاور درش به وجود بیاره درسته ؟اما n رو اثر کننده بر مرکز جرم جسم درنظر میگیریم پس اصطکاک هم بر مرکز جرم اثر میکنه درسته >؟؟

13. Top | #28
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

بله داریم
      گاهی اوقات اصطکاک باعث حرکت میشه
      اینو معلممون گفته
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست untitled.jpg  

14. Top | #29
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      استاد من یه ذره به حرفتون فک کردم .....هم یجورایی بنظرم درس ت اومد هم بنظرم نادرست...چون ما میگیم که نیروی سطح وارد بر جسم در سطح بهش وارد میشه .بنابراین پس باید n هم گشتاور درش به وجود بیاره درسته ؟اما n رو اثر کننده بر مرکز جرم جسم درنظر میگیریم پس اصطکاک هم بر مرکز جرم اثر میکنه درسته >؟؟
      نیروی n بر سطح جسم اثر میکنه. چون در فیزیک دبیرستان جسم را به صورت یک ذره‌ای در نظر می‌گیریم که فقط حرکت انتقالی داره و حرکت دورانی نداره، نیروی n از مرکز جرم جسم رسم میشه.
      2013-12-22_151103.jpg
      در شکل نیروی n بر نقطه‌ی b وارد میشه، اما با توجه به اینکه نیروی n بر امتداد دیوار عمود است و دیوار مماس بر کره، امتداد نیروی n از مرکز کره عبور می‌کنه و گشتاوری حول آن نداره. نیروی اصطکاک هم نیروی مماسی سطح است و اگر بر کره وارد بشه، باید از نقطه‌ی b مماس بر دیوار رسم شود.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن