خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 33
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

مصاحبه با رتبه 354 منطقه 2 کنکور تجربی 1402 - مریم غلامی

سلام و وقت بخیر .
      سلام ، ممنون از لطف شما.

لطفا خودتون رو معرفی کنید، از کدوم شهر و استان هستید و در چه مدرسه ای تحصیل می کردید؟
      مریم غلامی هستم ، استان و شهر کرمانشاه ، نمونه دولتی بعثت.

رتبه منطقه و کشوریتون چند شد و دانش آموز کدام منطقه هستید؟ پشت کنکوری بودید ؟
      354 منطقه 2 ، 765 کشوری ، منطقه 2 . بله.

رشته و دانشگاه محل قبولیتون رو لطفا بفرمایید؟

الان که نتایج نهایی اعلام شده ، پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران پذیرفته شدم.

لطفا کارنامه تان را بگذارید!

زمین 70 ریاضی 46.7 شیمی 60 فیزیک 60 زیست55
      درصد های کنکور تیر ماه

از کی مطالعه برای کنکور را شروع کردید؟
      من پایه نسبتا خوبی داشتم دهم خیلی خوب درس میخواندم ولی یازدهم و دوازدهم به خاطر مسائلی که واسم پیش اومد ، به شدت افت کردم و مجدد از 1 شهریور 1401 جدی شروع کردم.

درباره هر یک از این شش بازه زمانی به سولات زیر پاسخ کامل بدید.
      (چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ لطفا روش مطالعه و مرورتون را در این بازه ها برامون بگید)

سال تحصیلی پایه دهم : هم انگیزه زیاد و هم برنامه درست واسه درس خواندن داشتم ولی این وضعیت تا قبل کرونا بود. آزمون قلم چی میرفتم و تست زدن رو هم جدی میگرفتم بنابراین نتیجه ازمون هامم واقعا خوب بود
      سال تحصیلی پایه یازدهم : متاسفانه خیلی بی برنامه بودم و اکثر وقتمو با فضای مجازی میگذراندم به خاطر همین زیاد کنکوری نمیخواندم و حتی واسه امتحانم تقلب میکردم. به تنها درسی که خیلی توجه کردم ریاضی بود و اونم به خاطر علاقم بود اما بقیه دروس رو به شدت پراکنده مطالعه میکردم. مثلا زیست شناسی یازدهم رو فصل 3 صفحه آخر ، فصل 6 گفتار اخر ، فصل 7 گفتار آخر و فصل 8 و 9 و کلا نخواندم.

تابستان دوازدهم : پایه دهم رو کامل خواندم ( با تست) آزمون نمیرفتم و اینکه پایه دوازدهم رو همگام با کلاس هایی که مدرسه برگزار میکرد ، پیش میرفتم.

سال تحصیلی پایه دوازدهم : درس میخواندم ولی نه اصولی ، اولا اینکه به دروس عمومی توجه نمیکردم ، حتی کلاس عربی حضوری هم شرکت کردم اما برای وقت گذراندن بود دوم اینکه آزمون هارو غیر حضوری میدادم و تقلب میکردم. یه کار مفیدی که انجام دادم این بود که سر کلاس با دقت تدریس رو گوش میکردم و این روش سر جلسه کنکور بسیار کمک کننده بود . طوری که بعضی تست هارو با یادآوری تدریس دبیر حل میکردم.

دوران طلایی نوروز : به بطالت تمام گذشت متاسفانه و برنامه خاصی نداشتم.

دوران امتحانات نهایی : فقط کتاب درسی رو برای امتحانا میخواندم و حتی تست هم نزدم ( شب امتحانی)
      دوران جمع بندی : فیلم زبان انگلیسی حرف آخر رو دیدم . دو هفته آخر گیر دادم روی این درس تا از 40 درصد آخرین آزمون جامع سنجش به 60 درصد کنکور 1401 رساندم.

دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟
      زیست شناسی : آیکیو جامع + خیلی سبز تک پایه ( پیشنهادی برای دانش اموزان پایه)
      ریاضی : آیکیو جامع + نشر الگو تک پایه + موج آزمون
      شیمی : مبتکران ( تک جلدی ) + مسائل شیمی کنکور نشر الگو
      فیزیک : نشر الگو تک پایه + موج آزمون + نردبام دهم و یازدهم + جامع خیلی سبز ( برای سطح متوسط روبه پایین )
      زمین شناسی : مهر و ماه ( سطح پیشرفته) + خیلی سبز( سطح متوسط)
      منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟
      موج آزمون برای ریاضی و فیزیک و آزمون دوپینگ ماز.

دروس کنکورتون رو چگونه مطالعه میکردید ؟ از روش های خواندنتون در هر درس برامون بگید.
      زیست شناسی :
      توی این درس کتاب درسی حرف اول رو میزنه . من درسنامه نمیخواندم فقط بخش ژنتیک فصل 3 دوازدهم رو از روی خیلی سبز تک پایه خواندم. کتاب درسی رو اول یه دور روزنامه وار میخواندم کل فصل مورد نظر رو ، بعد بار دوم با سرعت کمتری مطالعه میکردم و روی کلمه به کلمه کتاب وقت میزاشتم اینم بگم برای مرور زیست من به شکل مبحثی مرور میکردم . اول انسانی بعد جانوری بعد گیاهی بعد ژنتیک بعد فصلای متفرقه و طبق برنامه راهبردی آزمون ماز پیش میرفتم
      البته روی پاسخ نامه کتاب تست خیلی وقت گذاشتم و نکات رو کنار مبحث مورد نظر توی کتاب درسی یادداشت میکردم. پاسخ تشریحی ازمون ماز و نکاتی که میگفت هم بی تاثیر نبود توی روند مطالعه.
      برای تست زنی ، من توی کتاب علامت میزدم و اول بدون توجه به زمان تست میزدم چون سعی میکردم هر گزینه رو با استدلال رد کنم یا بپذیرم . اوایل وقتمو زیاد میگرفت اما کم کم بهتر شد
      اول زوج ها رو میزدم بعد فرد ها رو. تست های غلط رو با صورتی علامت دار میکردم و علت غلط جواب دادنم رو با خودکار قرمز کنارش مینوشتم. نزده ها رو با زرد مارک میکردم و اول قبل خواندن پاسخنامه میرفتم دوباره کتاب درسی رو میخواندم( مبحث تست) بعد سعی میکردم که جواب بدم.
      وقتی که یه فصل رو تستای زوجش رو زدم ، فصل بعدی رو شروع میکردم اما درکنارش تستای فرد فصل قبل رو میزدم . هر کتاب تست رو یه دور کار میکردم .
      زیست رو هرروز میخواندم ولی مدت زمان دقیقی نداشت ممکن بود نیم ساعت وقت بزارم ممکن بود دو ساعت.
      شیمی :
      سه قسمت میکردم شیمی رو :
      حفظیات رو از روی کتاب درسی و یک هفته قبل ازمون های ماز میخواندم و مطالبی که فرار بود رو فسفری میکشیدم تا برای مرور کارم راحت تر باشه.
      مسائل رو از روی کتاب مسائل شیمی کنکور نشر الگو کار میکردم ( روزی 10 تا به شکل روتین از هرپایه)
      مفاهیم رو بیشتر تست میزدم و اگه به مشکلی برمیخوردم به جزوه یا درسنامه مراجعه میکردم ، اگه کسی با دبیر مدرسه نمیتانه خودشو وقف بده به نظرم به جای کلاس رفتن درسنامه بخوانه بهتره
      برای شیمی روزانه( جز پنجشنبه و جمعه ) 35 تست کار میکردم از مفاهیم و تست های حفظیات رو حالا هرچندتاا که شد دو روز قبل ازمون میزدم.
      ریاضی:
      ریاضی رو من چون کلاس رفته بودم مشکل نداشتم زیاد( سال گذشته 78 درصد زدم) به خاطر همین اکثر وقتمو روی تست زدن میزاشتم و معمولا با تحلیل یک و نیم ساعت طول میکشید.(45-50 تست)
      البته درسنامه ایکیو جامع رو کامل میخواندم و بعضی جاهای درسنامه رو خلاصه نویسی میکردم و داخل دفتر جداگانه مینوشتم برای مرور و جمع بندی ( کنار هر مبحث هم تستی که بلد نبودم رو به عنوان مثال مینوشتم) . ترتیب خواندن مباحث هم براساس فهرست کتاب آیکیو بود. برای نهایی امسال هم کتاب درسی رو حل کردم.
      فیزیک :
      با جامع خیلی سبز شروع کردم ولی دوزادهم رو خیلی مشکل داشتم . اکثرا تستای دوزادهم رو آموزشی میزدم ولی از دی به بعد کلاس رفتم .
      اول برای هر مبحث 10-15 تست اموزشی میزدم و بعد کم کم تعداد تستا رو بیشتر و زمان رو کمتر میکردم. از دی به بعد هم کلاس های افلاینی که جا مانده بودم رو با سرعت دو ایکس میدیدم ، بعد جزوه رو کامل یه دور حل میکردم و مباحثو برای خودم توضیح میدادم ، جامع خیلی سبز میزدم ( اول خواندن درسنامه بعد تست) و بعد که به تسلط رسیدم برای مرور نردبام رو کار میکردم( تستای پایه رو یه دور میزدم برای هر کتاب جز اونایی که غلط بود و نزده بودم اما برای دوازدهم تستای خیلی سبز رو چند بار حل کردم)
      زمین شناسی :
      اول کتاب رو روزنامه وار میخواندم بعد واسه خودم توضیح میدادم و روز بعد تستای مبحث روز قبل رو میزدم. درسنامه نمیخواندم اما نکات تستا رو یادداشت میکردم.

آیا از فیلمهای آموزشی استفاده میکردید؟ نظرتون درباره استفاده از اینگونه فیلمها چیست؟
      بله ، اگه با برنامه و درمواقع اضطراری ازشون استفاده بشه ، کمک کننده هستن ولی اجباری نیست .

در طول روز چند ساعت مطالعه میکردید؟
      وقتی که نتایج کنکور1401 اعلام شد ، تا اخر مرداد استراحت کردم و دقیقا از یکم شهریور ماه با روزی 3 ساعت شروع کردم .
      به تدریج ساعت مطالعه ام رو افزایش دادم ( معمولا هفته ای نیم ساعت و بعد مدتی ثابت شد) تا اسفند ماه روزانه 10 ساعت مطالعه میکردم جز وقتایی که آزمون میدادم. فروردین ماه خسته شدم و ساعت مطالعه ام به 5 ساعت در روز رسید. اردیبشهت ماه ازمون های دوپینگ ماز رو شرکت کردم و ساعت مطالعه ام رو به 8 ساعت افزایش دادم
      خرداد ماه برای امتحان های نهایی بیشتر وقت گذاشتم و دو هفته مانده به کنکور هم خیلی درس نمیخواندم در حد دو ساعت .

میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟
      8 ساعت حدودا.

در کدام آزمونهای آزمایشی شرکت کردید؟
      ماز + 4 ازمون جامع سنجش

میانگین تراز آزمونهای آزمایشی شما چقدر بوده است؟
      یادم نیست متاسفانه.

چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال و تحلیل آزمون رو انجام میدادید؟
      به ترتیب زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک ، ریاضی و زمین شناسی رو تحلیل میکردم. برای هر درس اول سوالات غلط رو کامل تحلیل میکردم و حتما علت غلط زدن اون تست رو پیدا میکردم ، بعد نزده هارو بررسی میکردم و با مراجعه به کتاب سعی میکردم مشکل رو حل کنم و سرآخر هم درست هارو چک میکردم و اگه نکته ای لازم بود داخل دفتر مینوشتم. اینم بگم سوالات غلط رو حتما داخل دفتر یادداشت میکردم اما برای نزده ها ، اون تست هایی که واقعا مشکل داشتم رو مینوشتم.

درباره روش آزمون دادن و مدیریت آزمونتون برامون بگید ؟
      برای هر درس ، سعی میکردم کمتر از زمان تعیین شده دور اول سوالات رو چک کنم تا زمان برای سوالات شک دار و... ذخیره داشته باشم. دور اول سوالاتی که مطمئن بودم بلدم رو حل میکردم و سوالاتی که شک داشتم رو با علامت دایره وسوالاتی که اصلا قرار نبود جواب بدم رو با علامت ضربدر مشخص میکردم. دور بعدی روی سوالات شک دار تمرکز میکردم و سوالاتی که جواب داده بودم رو سریع چک میکردم.

برای مطالعه دروس و رسیدن به محدوده بندی آزمونها چگونه برنامه ریزی میکردید و روش های برنامه ریزی خود را لطفا توضیح دهید.
      هفته اول سعی میکردم مباحث آزمون رو تمام کنم و هفته دوم به مرور و پیشروی مباحث ازمون بعدی میگذشت.

چگونه سرعت تست زنی خودتون رو بالا میبردید؟
      با تست زیاد زدن ، سرعت تست زدن به مرور افزایش پیدا میکنه و اگه تیپ بندی تست ها رعایت بشه ، به این روند کمک میکنه. البته برای درس زیست شناسی ، به نظرم تسلط زیاد بر کتاب درسی کمک کننده تر هست.

اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟
      کمتر رمان میخواندم و دوران جمع بندی رو خیلی جدی میگرفتم.

اگر به عقب بر می گشتید کدام کتاب ها رو دیگه سمتش نمیرفتید؟ با ذکر دلیل لطفا.
      از منابعی که استفاده کردم به طور کلی راضی بودم اما به نظرم برای زیست شناسی ، به جای خیلی سبز تک پایه اگه منبع دیگری استفاده بشه بهتره چون سطح سوالات مخصوصا برای پایه های دهم و یازدهم ، ساده هست.

بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟
      جمعه هر هفته و یک روز قبل از آزمون های آزمایشی زمان مناسبی برای مرور دروس هست و این مرور ، بهتره که به شکل تست زدن انجام بشه . تست های نشان دار ، نزده یا غلط رو میشه در این زمان ها مرور کرد. با تست زدن ، مباحثی که مشکل داریم دستمون میاد که میشه با مراجعه به کتاب ، این مشکل رو حل کرد.

برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟
      برنامه ریزی کوتاه مدت ، برنامه هفتگی ام بود که باعث پیشروی دروس میشد یعنی من میدانستم این هفته باید چه مباحثی رو بخوانم و مرور کنم. برنامه بلند مدت ، برنامه ای بود که ماهانه تنظیم میشد به این شکل که من هم خودم رو واسه آزمون ها آماده میکردم و هم تاجایی که امکان داشت پیشروی میکردم. میشه گفت دید کلی ای نسبت به مباحثی که قراره مثلا ماه آینده مطالعه کنم رو بهم میداد.

چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس بیان کنید؟
      برای زیست شناسی پیشنهاد نمیکنم چون تک تک جکلات کتاب میتونه مهم باشه. برای حفظیات شیمی ، جملاتی که حس میکنین ممکنه یادتون بره رو داخل کتاب مشخض کنین و بار ها مرور کنین . برای فیزیک ، خلاصه نویسی فرمول ها رو به همراه نوشتن مثال پیشنهاد میکنم.

سبک یادگیری یا روش هایی که به بازدهی مطالعه شما کمک میکرد چی بود ؟
      گوش دادن دقیق تدریس دبیر سرکلاس ، آزمون زیاد کار کردن و...

آیا در هر دو کنکور 1402 شرکت کردید ؟ نظرتون در مورد دوبار برگزار شدن کنکور در سال چیه و بنظرتون دانش آموزان سال دوازدهم و پشت کنکوریها چطور برای این موضوع برنامه ریزی کنند؟
      بله ، به نظرم باعث میشه استرس دانش آموزا کمتر بشه و همچنین کسایی که کنکور دوم ، کنکور اصلی شان هست یه رفع اشکال اساسی واسش انجام بدن اما بدی هایی هم داشت مثلا تراز و رتبه ای که به کنکور اول تعلق نمیگیره و آدم یه جورایی بلاتکلیفه و نمیتونه خودشو نسبت به بقیه بسنجه . الان که کنکور ها به فاصله تقریبا یک ماه داره برگزار میشه ، فکر نمیکنم تاثیر چندانی توی نتیجه داشته باشه و یه جورایی میشه گفت باهمون کنکور اول کار رو تمام کنن بهتره و باقی زمانشون رو صرف امتحانات خرداد کنن.

تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟
      برای مسائل و مفاهیم شیمی و ریاضی و فیزیک بیشتر وقتمو برای تست زدن صرف میکردم و برای زیست شناسی و حفظیات شیمی و زمین شناسی بیشتر وقتمو برای مطالعه کردن میزاشتم.

به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟
      اولا اینکه زمان دارن برای تغییر نتیجه اما اگر قرار بر تلف کردن وقت باشه نتیجه ای حاصل نمیشه. دوم اینکه از دروس پایه مطالعه کردن رو شروع کنن و برنامه فضایی و سنگینی رو مد نظر قرار ندن ، تا حد امکان آهسته و پیوسته پیش برن.

در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و سال دوازدهم به چه میزان بود؟ چه دروسی باید در تابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟
      تابستان برنامه هرکسی متفاوته اما به نظرم زمان خوبی هست برای دو چیز یکی اینکه نقاط ضعف در دروس پایه رو به نقاط قوت تبدیل کنیم دوم اینکه نقاط قوت رو پایدار نگه داریم . اگر ساعت مطالعه بالایی داشته باشیم ، بهتره دوازدهم رو هم پیش خوانی کنیم اما درحدی که از زمان مطالعه دروس پایه کاسته نشه چون برای دروس دوازدهم حدودا 9 ماه زمان هست اما برای دروس پایه در دوران تحصیل زمان بسیار کمتری وجود داره.

چگونه استرس دوران کنکور را مدیریت میکردید؟
      با دوربودن از حواشی ، هم صحبت نشدن با بقیه کنکوری ها در حد امکان ( منظورم صحبت های درسی هستش. ) و فکر کردن به اینکه خدایی وجود داره که تلاش هام رو میبینه و قطعا اون ها رو نادیده نمیگیره ، استرس رو مدیریت میکردم.
      منظورم از راهکار دوم اینه که من تا حد امکان سعی میکردم راجب منابع و کلاس هایی که شرکت میکنم یا آزمون های آزمایشی و نفرات برتر با کسی صحبت نکنم چون مثلا ممکن بود دوست من برای زیست شناسی یه منبعی رو مطالعه کرده باشه که من نکردم و اینطوری فکر میکنم من از بقیه عقب ترم پس قبول نمیشم.

تا به حال از درس خواندن خسته و ناامید شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد کنید.

بله پیش میامد ناامید بشم ولی اجازه نمیدادم این حس ادامه دار باشه و درس خواندم رو مختل کنه. معمولا اینطور مواقع درس خواندن رو به مدت چند ساعت کنار میزاشتم ، آهنگ شاد با صدای بلند گوش میدادم ، به اهداف بلند مدتم ( منظورم هدف های بعد قبولی کنکور هستش) فکر میکردم یا اینکه فیلم سینمایی با ژانر پزشکی میدیدم

در کتابخانه مطالعه میکردید یا در خانه؟
      خانه.

نظرتون درباره درس خوندن گروهی ؟ مفید هستش ؟
      تجربه گروهی درس خواندن رو ندارم اما حس میکنم زیاد موثر نباشه حداقل برای یکی مثل من چون اگه وارد جمعی بشم سعی میکنم بیشتر حرف بزنم و اینطوری اجازه درس خواندن به بقیه رو نمیدم.

آیا مشاور داشتید ؟ نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟ به نظر شما نیاز به مشاور هست یا نه؟
      بله ، زیاد. داشتن مشاور الزامی نیست بیشتر برای کسانی موثره که برنامه ریزی بلد نباشن و توانایی مدیریت کردن و ایجاد تعادل بین دروس مختلف رو نداشته باشن.

چه میزان از انجمن و شبکه های اجتماعی و اینترنت استفاده میکردید؟
      تقریبا هر شب بعد از تمام شدن درس ها در حد یک ربع تا نیم ساعت استفاده میکردم. ( اما از اواخر اسفند تا نزدیکای کنکور خیلی بیشتر شد متاسفانه)

چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟
      پنجشنبه بعد آزمون ماز رو کلا به تفریح اختصاص میدادم . ( بیرون رفتن با خانواده یا فیلم سینمایی دیدن)

چگونه از حاشیه های کنکور به دور بوده اید؟
      گوشی شخصی نداشتم و از هیچ کانال کنکوری جز همین سایت استفاده نمیکردم.

آیا کلاس کنکور لازم است؟ چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟
      ضروری نیست و برای دروسی توصیه میشه که حتی با درسنامه هم قابل درک و یادگیری نیست درواقع میشه گفت کلاس رفتن آخرین گزینه برای فهم یه درس هست. تابستان که سر آدم خلوت تره زمان مناسبی هستش و به نظرم تا قبل از عید اون کلاس تمام بشه ، بهتره.

مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟
      اول تلاش دوم اعتماد به خودم سوم راهنمایی ها و صحبت های مشاورم.

نقش و اثر خانواده در موفقیت شما؟
      منابع آموزشی مورد نیازم رو تهیه میکردن و سعی میکردن آرامش رو برقرار کنن . گرچه خانوادم نقش مهمی توی موفقیتم داشتن ولی به نظرم بازهم این خود دانش آموز هست که تصمیم میگیره برنده یا بازنده این بازی باشه. چون من سال دوازدهم هم خانوادم حمایتم میکردن دقیقا مثل زمانی که پشت کنکو بودم اما سال اول ،کم کاری ها و سهل انگاری های خودم باعث شد قبول نشم.

قبل از شما کسی در خانواده و فامیل بود که نتیجه خوبی در کنکور گرفته باشد ؟
      خیر.

چقدر رتبتون در حد انتظارتون بود؟ چقدر با رتبه ی ازمون های ازمایشی فاصله داشت؟
      اخرین آزمون جامع سنجش فکر میکنم 656 منطقه 2 شدم که خب کنکورم بهتر شد . حقیقتا من رتبه ای پیش بینی نکردم اما خانوادم در حد 2000 ازم انتظار داشتن

درصدهای کارنامتون با اون چیزی که خودتون حساب کرده بودید چقدر تفاوت داشت؟
      درصد نگرفتم و تصمیم گرفتم تا زمان اعلام نتایج ، به مغزم استراحت بدم.

اگر پشت کنکوری بودید ، چه تغییراتی درشخصیت و مسیرتون ایجاد کردید که باعث موفقیت و پیشرفت تون شد ؟
      1- کتاب درسی رو اولویتم قرار دادم. 2- از اکثر دوستام فاصله گرفتم 3- آزمون ها رو جدی گرفتم. 4- از حواشی دور بودم 5- سعی میکردم یه اشتباه رو دوبار تکرار نکنم و ....

چندمورد از مهم ترین عادت های رفتاریه مفید و مضر درسی یا غیردرسی تون رو بیان کنید ؟
      1- من سر کلاس درس هم فعال بودم هم با دقت گوش میدادم یعنی تمرکز زیادی سر کلاسا داشتم و این به نظرم خیلی کمک کننده بود ( هم به یادگیری بهتر کمک میکنه هم روند درس خواندن رو سرعت میبخشه) 2- به حرف منفی هیچکس توجه نمیکردم حتی خانواده خودم. 3- پیش میامد یه وقتایی خیلی خسته میشدم و حتی ناامید اما جا نزدم هیچ وقت و اجازه نمیدادم این حس به من غالب بشه.
      1- از اواخر اسفند شروع کردم رمان خواندن و دقیقا تا سه شنبه قبل کنکور تیر ماه ادامه داشت. بیشترین وقتو این رمان خواندن ازم گرفت وگرنه خیلی رتبم بهتر میشد.
      اهدافتون برای آینده و تصویر ذهنی ای که از چندسال بعدتون دارید چی هست ؟
      مهمترین هدفم مفید بودن و کمک کننده بودن هست یعنی یه جورایی میشه گفت حالا که به این دنیا و این مسیر پا گذاشتم ، یه چیز مفیدی به این جامعه اضافه کنم. حالا ممکنه روی بیماری های نادر تحقیق کنم ، روی روش های درمانی جدید فکر کنم یا هرچیز دیگه ای.

مهمترین توصیه ای که به داوطلبان کنکور 1403 برای استفاده از بازه زمانی پیش رو دارند ، چیست؟
      توصیه که زیاد هست اما مهمترین ها این هستش که 1- تا حد امکان از فضای مجازی دور باشن ( خودم به شخصه دقیقا بعد از ظهر روزی که کنکور تیر رو دادم ، گوشی و سیم کارت گرفتم!) 2- سعی کنن نسبت به حس های منفی ، بی حس باشن ! 3- به انتهای مسیر و نتیجه فکر نکنن و بهترین کار این هست که نهایت تلاش رو داشته باشن و نتیجه رو به خدا بسپارن 4- اسامی نفرات برتر هیچ آزمونی رو چک نکنن 5- اگر نتیجه ازمون خوب شد ، به خودشان مغرور نشن و اینطور فکر کنن که دیگه صد در صد در کنکور نتیجه قابل قبولی کسب میکنن و بلعکس یعنی اگر نتیجه آزمونی بد شد ، ناامید نباشن درعوض با برنامه درست مشکلات رو حل کنن 6- خیلی دور خودشان رو با انواع منابع شلوغ نکنن و سعی کنن یه منبع درست و متناسب با سطح علمی ای که دارن رو چند بار بخوانن. 7- کتاب درسی رو حتما جدی بگیرن و ......

موفقیت خود را تقدیم به چه کسی میکنید؟
      موفقیتم رو تقدیم میکنم به اول خدا که بهم نشان داد بعد هر سختی ای ، آسانی هست بعد خودم که سختی ها و استرس های زیادی رو تحمل کردم و در نهایت تمام کسایی که در این مسیر پر فراز و نشیب کنارم بودن.

نکته پایانی: یه بحثی رو میخواستم اینجا مطرح کنم چون درگیری ذهنی خیلیا هست که اگه از فلان تایم شروع کنم میشه یا نه! من معتقدم هرکسی که به شکل جدی و واقعی هدفی داشته باشه ( نه اینکه فقط رویا پردازی کنه) هیچ کس و هیچ چیز مانع رسیدن اون شخص به هدفش نمیشه و درنتیجه تک تک لحظاتی که پیشروی این شخص هست ، براش ارزشمند میشه. به نظرم قدرت و توانایی های ما فراتر از تصورهست و هرکس که تمام خودشو در راه رسیدن به هدفش صرف کنه محاله که به اون چیز نرسه. منکر این نمیشم که گاهی آدم حس سرشکسته بودن ، بی ارزش بودن ، ناتوان بودن و... میکنه اما باید این حسها ، مقطعی و زودگذر باشه. کنکور پلی هست برای رسیدن به هدف ( ممکنه خیلیا از روش های دیگه ای به اهدافشون برسن) و باید با دید اینکه هرروزی که میگذره ، ما یک قدم به هدفمون نزدیک تر میشیم به فضای کنکور نگاه کرد . هرکسی مطمئنا مشکلاتی رو در زندگیش داره که ممکنه مسیر رسیدن به کنکور رو سختتر کنه اما غیرممکنه نمیکنه . اینکه از الان شروع کنم میشه یا نمیشه ، مطمئنا الان زمان مناسبی برای شروع هست به شرطی که این شروع واقعی باشه و دیگه به زمانی که خواه ناخواه از دست رفته فکر نکرد.

ممنون از وقتی که گذاشتید.
      موفق و موید باشید.

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      به به تبریک میگم بهتون انشاالله شاهدموفقیت های بیشتری باشیم ازت
      چندان بخورم شراب کاین بوی شراب آیدزتراب چون روم زیرتراب
      گربرسرخاک من رسدمخموری ازبوی شراب من شودمست وخراب

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      فقط میشه گفت ایولا داری

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ​تبریک میگم فقط یه چیز نفهمیدم شما پشت کنکوری بودید ؟ یک جایی گفتید خرداد 1402 امتحان نهایی داشتید ؟ یعنی ترمیم شرکت کردید ؟

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط رامون کاخال نمایش پست ها
      ​تبریک میگم فقط یه چیز نفهمیدم شما پشت کنکوری بودید ؟ یک جایی گفتید خرداد 1402 امتحان نهایی داشتید ؟ یعنی ترمیم شرکت کردید ؟
      سلام ، بله 4 درس شیمی ، فیزیک ، ریاضی و سلامت بهداشت رو 1402 ترمیم معدل انجام دادم

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام تبریک میگم
      همیشه موفق باشید
      میشه بگین مشاورتون کی بود؟ چون منم میخواستم برای یه مدت مشاوره بگیرم
      أَلَیْسَ اللَّهُ بِکَافٍ عَبْدَهُ🍀

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sweetdream نمایش پست ها
      سلام تبریک میگم
      همیشه موفق باشید
      میشه بگین مشاورتون کی بود؟ چون منم میخواستم برای یه مدت مشاوره بگیرم
      سلام ممنون همچنین. اقای احسانی

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Maryam.gh نمایش پست ها
      سلام ممنون همچنین. اقای احسانی
      ممنون
      فقط ببخشید راه ارتباطی شون چیه؟ کانال تلگرام یا پیج دارند؟

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sweetdream نمایش پست ها
      ممنون
      فقط ببخشید راه ارتباطی شون چیه؟ کانال تلگرام یا پیج دارند؟
      والا من لفت دادم از کانالی که داشت فقط شماره دارم ، ازشان دوباره ایدی میگیرم بهتون میدم.

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      براتون آرزوی موفقیت روز افزون میکنم.
      شما تو پاراگراف پایانی فرمودید به نظرتون از الان موقعیت مناسبی برای شروع وجود داره. من شرایط مشاور داشتن رو ندارم حقیقتا. میشه یه نقشه راه کلی در حدی که بفهمم کی باید چیو بخونم بهم بدید؟
      پایه تقریبا صفری دارم. ولی میخوام فارغ از گذشته تلاش کنم.
      خیلی ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      والا من لفت دادم از کانالی که داشت فقط شماره دارم ، ازشان دوباره ایدی میگیرم بهتون میدم.
      سپاس، خیلی لطف می کنید

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام ، بله 4 درس شیمی ، فیزیک ، ریاضی و سلامت بهداشت رو 1402 ترمیم معدل انجام دادم
      درود
      تبریک میگم

استاد ریاضیتون کی بودن؟ ۴۶ درصد با اون ریاضی غوول افکن فوق العادست

و اینکه نمراتتوون رو میفرمایید لطفا، تقریبا یه اختلاف ۲ هزار تایی بین کنکور و سوابق هست، شاید اگر عمومیا رو هم ترمیم میزدیید خیلی بهتر میشد و در حد دو رقمی

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Friedrich نمایش پست ها

درود
      تبریک میگم

و اینکه نمراتتوون رو میفرمایید لطفا، تقریبا یه اختلاف ۲ هزار تایی بین کنکور و سوابق هست، شاید اگر عمومیا رو هم ترمیم میزدیید خیلی بهتر میشد و در حد دو رقمی
      انصافا تاثیر فوق العاده ای داشته ریاضیشون
      کارنامه های زیادی دیدم با زیست و شیمی به مراتب بهتر ولی بخاطر پایین زدن ریاضی ترازشون عجیب کمتر شده
      هیچ جوینده ندانست که جای تو کجاست...

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Friedrich نمایش پست ها

درود
      تبریک میگم

ممنون ، آقای بنکداری .

نمرات خرداد 1402 : شیمی 20 / فیزیک :19.50/ سلامت و بهداشت :18 / ریاضی : 19.75
      نمرات خرداد 1401 : زیست شناسی : 19.50 / هویت اجتماعی : 17.50/ ادبیات : 18.75/ عربی : 19.25 / زبان و عربی 20

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ممنون ، آقای بنکداری .

نمرات خرداد 1402 : شیمی 20 / فیزیک :19.50/ سلامت و بهداشت :18 / ریاضی : 19.75
      نمرات خرداد 1401 : زیست شناسی : 19.50 / هویت اجتماعی : 17.50/ ادبیات : 18.75/ عربی : 19.25 / زبان و عربی 20
      سلام ضمن عرض تبریک و تشکر بابت به اشتراک گذاری اطلاعات لطفا توصیه تون رو برای کسب نمره بالا در ادبیات و عربی بفرمایید ممنونم
      مَا وَدَّعَكَ رَبُّكَ وَمَا قَلَىٰ

که پروردگارت تو را رها نکرده و مورد خشم و کینه قرار نداده است

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)