خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 16
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

این تاپیک حذف شود

لطفا این تاپیک حذف شود با تشکر
      ویرایش توسط Nakhasteh : 16 دی 1402 در ساعت 14:53

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ساعت خوابتو مشخص کن و جز اون تایم نخواب
      اگ خوابت گرف دوش بگیر یا برو تو هوای آزاد

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Nakhasteh نمایش پست ها
      مشکل منم اینه نمیتونم به اندازه بخوابم اگه خوابم رو کم کنم دیگه شبا خوابم نمیره اگه هیچ کاریشم نکنم کل روز رو خوابم یه مشکل بزرگ شده واسم اطرافیانم کوالا صدام میزنن و مشکل اینه برای فرار از هررررررر مشکل ریز و درشتی میرم میخوابم
      اصلاعاشقت شدم الگوی منی تو
      یه قدم ازدنیاجلوتری دختربرای حل مشکلات بهترین کارخوابه
      ولی جدی یکاری که مشاوردوستم بهش میگفت این بودکه ساعت تنظیم کنه سرهمون ساعتم زنگ میزدبیدارشون میکردبعدم میگفت اگه درس نمیخونن بشینن براش شعربگن،نقاشی بکشن یاهرچی دوس دارن ولی نخوابن.شبهاهم زنگ میزدبایدسرساعت میخوابیدن آنلاین بودنشوچک میکرداگه بیدارمیبودن دعواشون میکردخلاصه اینجوری ساعت خوابشونوتنظیم میکردبنده خدا
      اینم اضافه کنم راستش من علمی ندارم ولی شایدخوابیدنت مسئله روحی روانی داشته باشه مثل همینکه میگی برای فرارازمشکلات میخوابی حس میکنم خوابیدنت بخاطراینه نمیخوای بامشکلاتت رودر روشی
      ویرایش توسط Nimo : 02 آبان 1402 در ساعت 23:50

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      مشکل منم اینه نمیتونم به اندازه بخوابم اگه خوابم رو کم کنم دیگه شبا خوابم نمیره اگه هیچ کاریشم نکنم کل روز رو خوابم یه مشکل بزرگ شده واسم اطرافیانم کوالا صدام میزنن و مشکل اینه برای فرار از هررررررر مشکل ریز و درشتی میرم میخوابم
      شما اگه یکاری کنین که ساعت ۱۱ شب بخوابین و الارم ست کنین برای ۷ صبح، هیچ مشکلی پیش نمیاد.
      وقتی هم بیدار شدید چند ورزش ایروبیک که ضربان قلب رو بالا میبره مثل Jumping Jacks یا در حد ۳۰ ثانیه دویدن انجام بدید.
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      والا ساعت خوابم رو مشخص کردم ولی مشکل اینه وقتی بیدار میشم بازم خوابم مییاد یا حوصله ندارم
      من بعد حمومم خوابم میاد میاد بعد غذا هم خوابم میاد بعد پیاده روی هم همینطور کلا خوابم میاد
      (بله وی دچار سندروم خواب است )
      نظرت چیه هیچ کاری انجام ندی؟
      گویا بعد از هر کاری خوابت میاد
      البته من خودمم تنبل و خوابالو ام ولی نمیخوابم جز همون ۸ ساعت شب

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نظرم مثبته
      ولی نمیزارننننننننن فکر میکنم بدن دسته دوم بم دادن
      من خوابم تنظیم نیست مثلا یه روز فقط ۶ ساعت میخوابم یه روز ۱۲ یا شاید بیشتر کلاً بستگی دارن اگه خوابم بیاد و حوصله نداشته باشم میخوابم ولی اگه حوصله داشته باشم خیلی کم میخوابم و مشکل اینجاست تا میرم درس بخونم حوصله م سر میره
      واسه اینکه موقع درس خوندن حوصله ت سر نره موزیک بی کلام آرامش بخش بزار
      من این کارو میکنم

7. Top | #7
      sea
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خواب شما یجور واکنش دفاعی بدنتون برای فرار از درسه..به احتمال زیاد تو موارد غیر درسی هم وقتی وقتی قراره چالش داشته باشین اولین واکنش بدنتون خوابه!!!خواب رو یجور مسکن میبینه واسه فرار از واقعیت.......حدس میزنم یه زمینه هایی از افسردگی هم دارین
      سعی کنین محیط خواب و مطالعتون جدا باشه ..دمای اتاق متعادل..بعد بیدارشدن میدونم سخته ولی یجور خودتون وادار کنین تو محیط ازاد قرار بگیرین

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      میگممممم منم ولی کس گوش نمیده آخه وگرنه خواب به این خوبی ماهه اصن ماه
      عجب مشاوری داشتنا خواهر منم یکی مثل این داشت هر روز زنگ میزد من به جای خواهرم بیدار میشدم میرفتم مدرسه مامانم به زور بیدارش میکرد تا با مشاورش حرف بزنه
      جدا خودمم نمیدونم دلیلش چیه
      عزیزمممممم انقدرراجع به خوابیدن جذاب حرف میزنی یاداین پانداگوگولی هامیفتم که توبغلشون میخوابوننشون(نمیدونم کلیپشودیدی یانه)
      باتوجه به حرفهات بنظرم یه مدته درس نمیخونی وکارجدیدی هم شروع نکردی بدنت رفته توحالت استراحت.خیلی طبیعیه همه مون اینجوری میشیم بابانگرانش نباش فقط سعی کن خواب کاملتوداشته باشی وسعی نکنی ازهمون اول۵صبح بیدارشی وقتی هم بیدارشدی ورزش کن حتمابعدم کتابتوبزارجلوت فقط روخوانی کن نمیخوادبفهمی اصن فقط سعی کن مطالعه ت هیجان داشته باشه مثل کتاب قصه بخونش.ظهرم یکم استراحت کن(نهایت یک ساعت)ولی روتایمربزارکه بازخوابت عمیق نشه.خلاصه بایدیه مدت زحمت بکشی وبیداربمونی که کم کم بدنت عادت کنه به روال جدیددوستم،راستش راه حل سریع نداره

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام من روزا خیلی میخوابم و حتی بعد از اینکه بیدار هم شدم خسته م و خوابم میاد
      شبا زود میخوابم ولی بازم صبح که بیدار شدم خوابم مییاد اومدم روند رو عوض کردمو صبحا یکم دیگه به تایم خوابم اضافه کردم ولی بازم همون آش و همون کاسه بهم میگن ظهرا نخواب خوب میشی ولی بازم فایده نداشت وقتی هم زیاد سرم توی کتاب اینا باشه چشمام ناخونک میزنه و قرمز میشه پارسال اومدم یه تغییر اساسی بدم که کلاً سیستم بدن رو داغون کردمو شبا هم دیگه خوابم نمی اومد وقتی هم که میرفتم شب درس بخونم رو میز خوابم میرفت می رفتم زیر پتو دیگه خوابم نمیرفت
      بخاطر کم خونی و کمبود ویتامین و کلسیم نمیتونم قرص و اینا مصرف کنم
      کسی هست مشکل منو داشته باشه؟
      رفتم چندین پست اخیرتون رو چک کردم که با حالات روحیتون آشنا بشم و به نظر من مشکل خواب شما به خاطر حالتیه که ما تو روانشناسی بهش میگن languishing و نقطه مقابل حالتی به اسم flow هست
      حالت flow یعنی اونقدر غرق کار بشی و ازش لذت ببری که اصلا گذر زمانو حس نکنی و languishing یعنی به هر نحوی از انجام اونکار فرار کنی با ابزار های مختلف مثل نت گردی دیدن سریال دائما گوشی چک کردن بازی کردن و هرچیز دوپامین دار دیگه
      این کلمه languishing معانی مختلفی داره مثل کرختی ، پژمردگی ، بی‌حسی ، فرسودگی و به نظر خود من وقتی اتفاق می‌افته که طرف تو زندگیش هیچ رشد و پیشرفتی نبینه و هی خودشو با گذشتش مقایسه کنه یا خودشو ارزشمند ندونه و فکر نکنه کاری که الان می‌کنه ممکنه چه تغییری تو جامعه فردا ایجاد کنه یا اصلاً هدفی که داره و داره براش کار می‌کنه هدفی نیست که واقعاً دلش بخواد و به خاطر همون تلاشی نداره رشدی نمی‌کنه و هی به خودش میگه که آره من یه لوزر و بازندم برا همون با این حس نمی‌تونه کار سختی مثل درس خوندن که نیاز به مطالعه زیادی داره و پدر مغز در میاد تا اون حد تمرکز رو برسونه رو انجام بده و مغزم که برای حفظ بقاش همیشه راحت طلبه و میره دنبال راه‌هایی مثل خوابیدن
      این حالت یه جورایی مرده بودن زنده گونه است یه مرده متحرک یه آدمی که رفته توی زندگی نباتی ولی آگاهانه
      زندگی نباتی یه حالت فیزیولوژیکه که به خاطر ضربه به مغز یا هر اتفاق دیگری مثل تصادف ، طرف فقط سلول‌هاش زنده است ولی خودش اراده انجام کوچکترین کاری رو نداره یعنی فقط رو تخته و چشاش بازه ولی حتی نمیتونه دستاشو تکون بده
      این زندگی نباتی تو اینا ناآگاهانه است و به خاطر تصادفیه که کردن ولی خیلی از ما به صورت آگاهانه میریم تو این فاز که فقط غذا می‌خوریم سلولامون زنده بمونه آب می‌خوریم بدنمون زنده بمونه ولی اراده انجام کار رو نداریم
      بهترین پیشنهاد من برای شما اینه که یه کاری کنید که پیشرفتتون رو ببینید و موثرترین این کار گذاشتن چالش و رکورده . بهترین کار بدست اوردن برد و موفقیتای کوچیکه که بهت انگیزه بده . تا زمانی که حس ترقی و بهتر شدن رو ایجاد نکنی بیحال میمونی پس هر کاری که می‌کنید مثلاً اگه درس می‌خونی تایمت رو بنویس حتی اگه روزی ۲۰ دقیقه نیم ساعت یک ساعته حتی اگه دو تا تست ۵ تا تست و ۱۰ تا تسته برا خودت ثبت کن و فرداش سعی کن از این یکم بیشتر بشی یک دقیقه بیشتر یک تست بیشتر به خدا وقتی فردا ببینی که یه کوچولو بهتر از دیروز شدی کم کم رغبت پیدا می‌کنی به انجام اون کار و دیگه کم کم نمیری بخوابی دیگه برات سریال دیدن مهم نیست دیگه برات حرف بقیه مهم نیست دیگه برات حالت خواب آلودگی مهم نیست چون می‌خونی که به رکورد دیروزت برسی و هر روز رکورد تو بهتر از دیروز کن تا حس تلخ بازندگی یا بدتر از اون حس بی‌حسی و زدن به کارهای بیهوده از بین بره
      اینا حرفای دلی من بود اما در ادامه دوتا هدیه بهت میدم که واقعاً هدیه‌های خوبین امیدوارم ازشون استفاده کنی
      اولیش تد تاک آدام گرنت یه دانشمند فوق العاده است و تدتاکش تو همین زمینه است و زیرنویس فارسی هم داره
      https://www.ted.com/talks/adam_grant...ow?language=fa
      دومیش یه دوره از استاد پیام بهرامپور عزیز که به صورت رایگان اومده ارائه داده و اونم در همین موضوعیه که تو توش مشکل داری
      https://www.bishtarazyek.com/courses...n-to-maturity/
      امیدوارم که این صحبت نسبتاً طولانی به دردت بخوره
      ویرایش توسط Masomi : 03 آبان 1402 در ساعت 20:38

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      من قرص جوشان انرژی زا مصرف میکنم .برای من جواب بوده
      از اینا نیست بگی ضرر داره .انواع ویتامین خوانواده ی ب رو داره + کافیین + تورین
      که تورین خودش باعث افزایش تمرکز میشه .خیلی خوبه ولی من حیفم میاد مصرف کنم چون توش فقط 20 تاست زود تموم میشه .ولی وقتی میخوردم خوابم میپرسید
      اسمش یوروویتال هست .خیلی معروفه.از موقعی هم که مصرف کردم پوستم بهتر شده
      موقع سرماخوردگی هم به شدت عالیه و تمرکزت رو میاره بالا و انرژی میده
      اسمش قرص جوشان انرژی زا یوروویتال
      من هزاران تجربه تو زندگیم کردم ،اگه بخوام یکی از مهم ترین تجربه هامو بهت بگم ،این هست که هیچکی برات نمی مونه جز پدر و مادرت ،حتی اون دوستت که جونتو براش میدی و مثل خواهر/برادر برات می مونه. حتی خواهر و برادر واقعی خودت هم به محض اینکه زندگی خودشون به خطر بیفته ،پشتشونو میکنند و میرن و انگار نه انگار اصلا کسی وجود داشته تو زندگیشون.پس برای زندگی خودت بجنگ ،نزار آرزوهات بمیرن
      ویرایش توسط Abiedarya : 04 آبان 1402 در ساعت 12:03

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      حس میکنم باید به جای "راه حل واسه کم کردن خواب"
      مینوشتم "چیکار کنم روزا نخوابم"
      یا "نیمه شب از خواب میپرم شبا خواب کافی ندارم"
      یا "چگونه یک خواب کافی داشته باشیم"
      یا یه چیزی که بهتر میتونست مشکلم رو بگه الان که دقت میکنم خواب زیاد روزم بخاطر نخوابیدن توی شبه یا درست نخوابیدن توی شبه واسه همین بدنم به خاطر جبران کم خوابیش روزا وادارم میکنه به خواب و منم دارم سعی میکنم روزا نخوابم این روند اینقد ادامه دار میشه که بی حوصله م میکنه
      نمیدونم دیگه از ندونستن بیزارم
      اولین قدم از الان تنظیم خوابم به میزان درسته طوری که اگه ۴ ساعته انقد مفید باشه که ۲۰ ساعت بعدی دیگه خسته نباشم یا حتی اگه ۸ ساعت هم باشه ۱۴ ساعت باقی مونده خسته نباشم و خوابم نیاد
      دلم یه خواب راحت میخواد یه خوابی که خواب باشه نه فکر و خیال و بیداری
      ورزش کن مورد دیگه احتمالاً ویتامین دی بدنت کم شده باشه، منبع اصلیش نور خورشیده، بعد از این‌که حداقل 20 دقیقه پوستت در معرض نور خورشید قرار بگیره نیاز روزانه بدن تأمین می‌شه، البته قرصش هم هست و در بعضی ماهی‌ها هم هست. اگر می‌خوای سریع خوابت رو تنظیم کنی راهش اینه که 24 ساعت نخوابی، بعد شبش مثل جنازه میفتی چنان خوابی می‌ری که نگو، صبح فرداش که بیدار شدی دیگه تنبلی نکن و زود از رختخواب پا شو و شبش هم به موقع بخواب. مشکل این روش اینه که ممکنه کمی سردرد بگیری روز اول، ولی بهتر از اینه که نیم ساعت نیم ساعت ساعت خوابت رو تنظیم کنی. اگر تلگرام داری آیدیت رو بفرست یک مقاله‌ای در این خصوص برات بفرستم (قابل کپی کردن نیست وگرنه همینجا لینکش رو می‌فرستادم)

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      راستش اکثرا ساعت ۱۱ میخوابم ولی ۵ بیدار میشم واسه همین دوباره میخوابم
      مرسییی

ببین ماهایی که انقدر خوابالو هستیم اگر تصمیم نخوابیدن بگیریم از اون ور بوم میوفتیم و‌دیگه‌نمی‌خوابیم
      ولی آهنتو چک کن ببین چطوره کم خونی داری یا نه
      بعدشم بهترین راه بالا بردن متابولیسمه
      من عین فیل خواب بودم از وقتی ورزش کردم حتی روزی نیم ساعت دیگه درست شد
      اها راستی غذا هایی با طبع سرد نخور
      صبحا اصلا شکر و قند نخور
      حتی موز هم‌نخور کیک هم نخور
      کلوچه و کیک رو کلا حذف کن خیلی طولانیه اگر بخوام توضیح بدم فقط اینو بدون که تا جایی که امکانش هست قند رو حذف کن مخصوصا سر صبح یا وقتایی که گشته نرو سراغ شیرینی

و کره ی بادوم زمینی عالیه انرژی زیادی داره خیلی هم چاق نمیکنه
      اینا رو من خودم امتحان کردم خوب بوده درست شدم دیگه

اینم‌بگم‌ نسکافه قند دار خوب نیست اگر برای کافئین میخوری چون شاید بیدار بمونی اما قندش دراز مدت باعث کوالا بودنت میشه بدون قند بخور
      هم کافئین بیشتری داره به نسبت هم قند نداره

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من اصلا غذا نمیخورم شکر که اصلا قند با چایی شاید روزی یه چای بخورم کیک و کلوچه هم اگه باشه میخورم در کل زیاد نمیخورم بخصوص چیزی که زیاد طعم شیرینی تلخی شوری ... بده
      در حال مصرف کردن قرصم واسه ویتامین و آهن و ... ولی هنوز تغییری ایجاد نشده حتی چند تا از قرص ها تو خواب تاثیر میزارن و کل روز در حال خمیازه کشیدنم
      بقیه ی آدمای اطرافم چرت ۲۰ دقیقه ای یا کمتر واسه ظهر دارن ولی من اصلا نمیتونم چرت بزنم قشنگ باید چند ساعتی بخوابم ولی دلم میخواد شبا فقط بخوابم که شبا هم خوابم نمیره دقیقاً اون لحظه که مامانم بیدار میشه من خوابم میگیره گیر کردمممممممم دیگه حالا مشکل اینجاست نخوابمم چشام مثل تام بسته میشه چوب کبیرتم بزارم پلکام چوب کبریتارو میشکونن
      قبلا کمی ورزش میکردم در خوابم تاثیری نداشت دیگه ادامه ندادم
      اینا همش واسه کنکورمونه
      بخدا اگر کنکور تموم شه دنبال یه راه میگردیم بخوابیم ملا همه چی برعکس میشه
      حتی کسایی بودن که بعد کنکور خیلی خرخون شدن

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تشکر بابت راهنماییت بجز این سایت هیچچچچچ راه ارتباطی رو باقی نذاشتم تا بتونم رو هدفام تمرکز کنم
      فکر نکنم بخاطر ویتامین اینا باشه چون چند ماهی است دارم به دستور پزشک داروهاش رو مصرف میکنم و هنوزم خوابم به این شکله نصف شب از خواب میپرم و ... جدا انقد روش امتحان کردم که دیگه حس میکنم روشی دیگه نمونده گاهی وقتا بیشتر از ۲۵ ساعت نمیخوابم یا غذا نمیخورم ولی بازم اون حس خواب و گرسنگی رو ندارم به زور خودمو مجبور میکنم تا بدنم خودش تنظیم شه که نمیشه البته شاید خیلی وضعیتم بهتر شده باشه ولی هنوزم خواب کافی ندارم
      به خاطر استرس نیست؟ خیلی سخت نگیر به خودت

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      شبا زود بخواب و در طول روز هم نخواب...

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن