خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 37
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

چگونه از رشته ریاضی به دندانپزشکی رسیدم؟؟؟

سلام بر همگی
      حمید فتوت هستم دانشجوی دندانپزشکی دانشگاه سراسری ارومیه
      اول از همه دعوتتون میکنم مقاله زیر رو بخونید تا بیشتر باهام آشنا بشید بعد هر سوالی بود بپرسید در خدمتم
      و البته برای درس شیمی هم تا جایی که بتونم در خدمت شما خواهم بود.
      ( رفع اشکال)

چگونه به دندانپزشکی رسیدم؟؟؟
      www.venus-students.ir
      ویرایش توسط حمید فتوت : 20 آذر 1392 در ساعت 22:54

2. Top | #2
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      سلام و تشکر
      من رشته تجربی هستم.
      و میشه گفت فقط و فقط پزشکی میخوام. اونم فقط و فقط سراسری ، حتی حاضرم هرچقدر شده کنکور بدم تا قبول بشم
      ولی
      چون دارم هم مدرسه میرم و هم کلاس کنکور ، وقتم خیلی کمه. حتی الان هم به بودجه بندی کانون نرسیدم.

چکار کنم ؟

یک سوال
      شما درس ها رو چطوری میخونین ؟
      من میخونم واسه تست فقط. یعنی طوری میخونم که اگه همون سوال رو تشریحی بخوای ، نمیتونم خوب توضیح بدم
      میخواستم ببینم شما چطوری میخونین ؟
      نمره مدرسه واسم مهم نیست. فقط میخوام درصد هام بالا باشه

ممنون میشم اگه راهنمایی کنین
      به امید موفقیت...
      فَعَلَی اللهِ تَوَکَّلتُ فَاَجمِعُوا اَمرَکُم وَ شُرَکائَکُم ثُمَّ لا یَکُن اَمرُکُم عَلَیکُم عُمَّهً

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      واقعا امیدوار شدم
      میشه بگین 8 فصلی که از زیست حذف کرده بودین کدوم فصلا بود؟

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      شیمی رو از چه کتابی و چجوری خوندید؟؟؟ چقد تست زدید؟؟
      کدوم منطقه هستین که فقط 74038 نفر داره؟؟ منطقه 3 171820 نفر بودن!!!!!!!
      فیزیک و عربی رو هم توضیح بدید ممنون میشم..
      ویرایش توسط blue berry : 20 آذر 1392 در ساعت 23:44

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ایول ضریب هوشی

"When the going gets tough, the tough get going."

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      فیزیک و عربی رو هم توضیح بدید

"When the going gets tough, the tough get going."

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      میشه بگید کدوم سهمیه بودید .

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      کنکور 92 بودید یا 91 ؟

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mina74 نمایش پست ها
      کنکور 92 بودید یا 91 ؟
      92 کنکور داده میناجون

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mina74 نمایش پست ها
      کنکور 92 بودید یا 91 ؟
      92 کنکور داده میناجون

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام!
      ببخشید که دیر تونستم به سوالاتتون جواب بدم.
      ببینید اگه به هدفتون فکر بکنید و ایمان داشته باشید که من روزی به این هدف خواهم رسید مطمئن باشید که به هدفتون خواهید رسید.
      در مورد مدرسه باید بگم من خودم نه از اونهایی هستم که میگم نمیخواد مدرسه برین و نه از اونهایی که میگم معدلتون باید 20 باشه. من خودم معدل پیشم حدود 16.5 بود. تا اونجایی به مدرسه اهمیت بدین که به کنکورتون لطمه نخوره. مثلا من خودم پارسال اثبات قضایا و رابطه هایی که تو ریاضی و فیزیک هستش و همچنین قسمت هایی که مربوط به فیزیک اختصاصی رشته ی ریاضی میشد رو نخوندم ولی خب بقیه قسمت هارو کامل خوندم به طوری که هم تو دیفرانسیل وهم تو فیزیک 15 ، 16 گرفتم. اگه حتی یه کلمه هم تو مدرسه یاد بگیرین باز هم غنیمته!
      در مورد تستی و تشریحی! خب به نظر من تو درسی مثل ادبیات و عربی و دین و زندگی تست و تشریح کاملا از هم جدا هستن و خب به نظر من تستی بخونید ( البته نه اون تستی خونی که برای امتحان تستی مدرسه میخونیم!!! و یه دور روخوانی میکردیم و تموم میشد) ولی شب امتحان یک دورهم که شده کتاب رو بخونید و مطمئن باشید که اگه خوب خونده باشید حداقل 15 میگیرید که نمره ی خوبیه. ولی تو شیمی و ریاضی و فیزیک شما باید اول تشریحی یاد بگیرین که بتونید تستیش هم یاد بگیرید در ثانی اصلا فرض کنیم که شما کلا تستی خوندید بازم میتونید اون نمره ی قبولی رو به دست بیارید. بذارین یه راه تقلب که خودم تو درس فیزیک ازش استفاده میکردم رو بهتون یاد بدم. شما میتونید یه مساله فیزیک که بهتون دادن رو با روش تستی حل کنید ولی بعدش تو ورقه امتحان اون فرمول تشریحیش رو بنویسید یه کم جایگذاری کنید و یه آنگاه بزنید و جوابی رو که از راه تستی به دست آوردید رو بنویسید.
      شیمی رو من از روی کتاب مبتکران ( بهمن بازرگان) خوندم و کل تست های شیمی پایه رو که یه بار وقتی دوم و سوم بودم حل کرده بودم و یه بار هم تو سال کنکور و تست های شیمی پیش روهم دو بار زدم. روش مطالعه ی شیمی و فیزیکم رو تو مقاله های بعدیم کامل براتون توضیح میدم.
      و اما عربی! تست های عربی رو میشه به سه دسته ی کلی ترجمه ، درک مطلب و قواعد تقسیم کرد؛ که ترجمه خودش شامل ترجمه ساده، ترجمه روان ، تعریب، عین الصحیح و عین الخطا است. در تست های ترجمه ما اصلا به دونستن لغت احتیاج نداریم فقط در حد لغات ساده مثل ذهب= رفت!!! بلکه به فعل و ضمیر و ترکیب های وصفی و اضافی توجه میکنیم و با استفاده از اون ها سعی میکنیم حذف گزینه بکنیم. آقای توحید خالدیان تو انجمن عربی قراره کل عربی رو به صورت رایگان آموزش بدن که من توصیه می کنم حتما از آموزش های ایشون استفاده کنید.
      قواعد عربی یه دایره ی محدودی واسه خودشون دارن و شما میتونید از هر کتاب کمک درسی که میخونید ( که من تخته سیاه، مهدی شرفی رو توصیه میکنم) یه خلاصه از هر بحث برای مثال مفعول مطلق در حد یک صفحه بنویسید و بعدا تست های آموزشیش رو ( فقط اونهایی رو حل کنید که تست های سراسری 83 به بعد هستن) حل کنید اگه هر روز نیم ساعت چهل و پنج دقیقه برا آموزش عربی وقت بذارین میتونید در عرض یک ونیم ماه تمومش کنید بعدش نوبت حل آزمون جامعه که میتونید از کتاب عربی سازمان سنجش استفاده کنید هر چه قدر که میتونید باید آزمون حل کنید حداقل دو بار باید کل تست های سراسری 83 به بعد رو حل کنید. در این صورته که به تسلط میرسید.
      برای حل تست های عربی دنبال جواب درست نباشین بلکه فقط دنبال غلط بگردین که حذف گزینه کنید. باز هم اگه سوالی داشتید من در خدمتتون هستم.
      www.venus-students.ir

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نگفتین کدوم فصلای زیست حذف کردین؟

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دقیق یادم نیست!
      ولی ژنتیک رو نخوندم و از پیش یک فقط پروتئین سازی رو خونده بودم.
      www.venus-students.ir

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام آقای فتوت
      خسته نباشید

من هم تغییر رشته ای از ریاضی به تجربی هستم که الان شرایط شما دارم. میشه بگید برای زیست با چه کتابی و چطوری میشه تو فرصت باقی مانده پیشرفت خوبی داشت ؟
      اگه میشه جزئی بگید جواب سؤالمو. مثلا با برنامه آزمونا می تونستی پیش بری یا نه ؟ یا چقدرش می خوندی یا چقدرش تست میزدی. آموزشتون از بعضی فصل های مشکل زیست رو چی بود.
      بعد پیش نیاز زیست به نظرتون چه فصل هایی هستن که اول باید خونده بشن.

مرسی

15. Top | #15
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      داداش سهمیه شاهد نبودی شما ؟
      یه روزی دوباره خورشید رد میشه از بغض ابرا
      دوباره بوسه و لبخند میشه سرگرمی دنیا

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)