خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 37
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نه داداش سهمیه شاهد نبودم
      www.venus-students.ir

2. Top | #17
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خب دوستان بهتون قول داده بودم که بیشتر در مورد نحوه ی مطالعه دروس توضیح بدم.
      www.venus-students.ir
      ویرایش توسط Amiir : 28 آذر 1392 در ساعت 23:44 دلیل: لینک ندید.داخل انجمن آپلود کنید.

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      فکر کنم پست ما رو بالا تر فراموش کردی آقای فتوت :

سلام آقای فتوت
      خسته نباشید

من هم تغییر رشته ای از ریاضی به تجربی هستم که الان شرایط شما دارم. میشه بگید برای زیست با چه کتابی و چطوری میشه تو فرصت باقی مانده پیشرفت خوبی داشت ؟
      اگه میشه جزئی بگید جواب سؤالمو. مثلا با برنامه آزمونا می تونستی پیش بری یا نه ؟ یا چقدرش می خوندی یا چقدرش تست میزدی. آموزشتون از بعضی فصل های مشکل زیست رو چی بود.
      بعد پیش نیاز زیست به نظرتون چه فصل هایی هستن که اول باید خونده بشن.

مرسی

4. Top | #19
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      داداش ایول تبریک میگم بهت یاشاسین منم عشق دندونم ایشالا سال بعد منم دندون ارومیه قبول بشم و بیام اونجا هم راهنمامون باشی
      ویرایش توسط behnam2070 : 24 آذر 1392 در ساعت 01:45

5. Top | #20
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ببخشید عادل خان!
      من خودم چون بهمن تغییر رشته دادم به برنامه آزمون ها نمیرسیدم و بار ها زیست رو سفید گذاشتم.
      خب زیست درسیه که باید خیلی روش وقت بذارین. ببینید شما تو درس زیست باید کتاب درسی رو مرجع خودتون قرار بدید و نکات هر کتاب کمک اموشی که میخونید رو یا توکتاب علامت بزنید یا کناره نویسی کنید. شما نباید برای اموزش زیست تست بزنید بلکه هدف از تست زدن تو زیست اینه که شما ببینید مطالبی رو که تو کتاب خوندید چه قدر یاد گرفتید. کتاب کمک امزشی هم خیلی سبز و هشت هزار تست گاج و ژنتیک مهدی آرام فر خوبه.
      راستی مقاله ی بعدی رو هم حتما بخونید.
      www.venus-students.ir

6. Top | #21
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام بر دوستان کنکوری عزیز!!!یکی از بزرگان کنکورمی گفت که:« شما برای موفقیت در کنکور به تلاش و زحمت فراوان، برنامه ریزی دقیق، اجرای جدی برنامه ها، منابع معتبر آموزشی و مشاوره با کارشناسان توانا نیاز دارید» به نظر من این جمله ی کوتاه میتونه یه نقشه ی راه باشه که شمارو به مقصد میرسونه. همونطور که ملاحظه میکنید قسمت عمده ی کار بر عهده ی خود شماست ولی با این حال تلاش و برنامه و منابع و مشاوره رابطه ی تنگاتنگی با هم دارند و یکی بدون دیگری بی فایده است و نمیتونه شما و به هدف نهایی تون برسونه.
      تواین مقاله میخوام اول راجع به برنامه ریزی و هدفتون با شما حرف بزنم و بعدش هم در مورد درس شیرین فیزیک با هم بحث خواهیم کرد.
      حتمن دقت کردیدکه بعضی مشاورا وقتی بهشون مراجعه میکنید ، بدون اینکه شناختی از شما داشته باشن شروع می کنن به برنامه نوشتن برای شما. مثلن میگن فلان روز از ساعت دو تا چهار ادبیات میخونی بعدش از ساعت چهار تا شش ریاضی میخونی و ... و بعدش هم چن تا کتاب کمک درسی که فقط عنوان هاشون رو حفظن به شما معرفی می کنن و مبلغ هنگفتی هم از شما پول میگیرن. خودتون رو گول نزنید و البته اینم بگم کسی نمیتونه نقش مشاور رو انکار کنه ولی از نظر من یک مشاور خوب کسی هست که روش کار رو به شما یاد بده ؛ روش خلاصه نویسی ، نحوه ی خوندن و مرور کردن تک تک دروس، انواع روش های مطاله و جمع بندی رو(همین الان که شما دارین این مقاله رو میخونید قول میدم خیلی هاتون اصلا جمع بندی رو بلد نیستید ...) به شما یاد بده و منابع خوب و معتبری روکه خیلیا ازشون استفاده کردن و نتیجه گرفتن رو به شما معرفی کنه و شما متناسب با شرایطتون برای خودتون برنامه ریزی کنید، این رو بدونید که این خود شما هستید که میتونید بهترین برنامه رو براتون بنویسه. به برنامه تون تعهد داشته باشید، همونطور که برنامه ریزی مهمه اجرای دقیق اون هم مهمه اگه بهترین برنامه رو هم داشته باشید ولی اون رو اجرا نکنید یه جای کار شما می لنگه. اینجاست که اراده ، تلاش و زحمت وارد کار میشه. تلاش و اراده، این دو اصل خیلی از افرادی که شای هوش خیلی بالایی هم نداشتن رو به موفقیت رسونده.
      بذارین یه مطلبی روبراتون بگم؛ آگاهی های انشان به سه دسته ی هشیار، نیمه هشیار و ناهوشیار یا ناخودآگاه تقسیم میشه و اگه کسی هدف خودش رو با محتوای ناخودآگاه خودش هماهنگ کنه یعنی به هدفش فکر کنه حتمن به بهش خواهد رسید. شاعر میگه:
      گر در فکرت گل بود ،گل باشی – واندر فکرت خار بود ، خار باشی
      با دید مثبت به خودتون نگاه کنید و خودتون رو دست کم نگیرید!
      خب برسیم به درس فیزیک!!!
      همونطور که خوتون بهتر از من میدونید درس فیزیک هم تو رشته ی ریاضی و هم تو رشته ی تجربی از دروس تاثیر گذاره. برای درس فیزیک عمدتا سه نوع نحوه ی خوندن وجود داره:
      یه عده فقط کتاب میخونن
      یه عده از dvd و منابع کمک آموزشی تصویری استفاده میکنن
      و یه عده هم کلاس میرن
      اونایی که کتاب میخونن باید اول کل اون بحث مورد مطالعه شون رو بخونن و بعدش یا جزوه بنویسن یا قسمت های مهم کتاب رو هایلیت کنن تا دفعات بعد که میخوان مرور کنن یه منبع کامل داشته باشن و وقت کمتری رو برای مرور بذارن. بعدش نوبت تست زنیه! تنها منبع تست مناسب سوالات کنکور سراسری هستش. تو کتاب های تست معمولا تست هارو طبقه بندی کردن و حتی تو بعضی از اونها فرمول لازم برای حل تست های اون قسمت رو هم نوشتن. خب شما میاید اون سرفصل رو میخونید و بعد تستاش رو میزنید و میبینید که همه ی تست هارو بلدید ولی سر جلسه آزمون نمیتونید به تست ها پاسخ صحیح بدید، چرا؟ علتش اینه که وقتی شما توخونه داشتید تست میزدید کتابتون شمارو راهنمایی کرده که این جا مربوط به کدوم بحثه و از کدوم فرمول باید استفاده کنید و این نحوه ی تست زنی اشتباهه. به خاطر همین شما بهتره بعد اینکه کل فصل رو خوندید شروع کنید تست هارو هر ده تا یکی جواب بدید مثلا اول مضارب 10 بعدن مضارب 10 علاوه 1 و به همین ترتیب الی آخر. اینطوری ذهن شما از یه مطلب روی مطلب دیگه میپره و شما به این شرایط عادت میکنیدهمون چیزی که سر جلسه آزمون از شما انتظار میره. تست های سختی که بهشون پاسخ اشتباه دادین یا حتی پاسخ صحیح دادین ولی احتمال میدید که نکته ی اون تست فراموشتون بشه حتما هایلایت کنین تا دفعه بعد به جای اینکه بیایید و همون هزار تا تست رو بزنید دویست تا تستی که هایلایت کردین رو حل کنیین و دفعات بعدی هم همین طور. حتما میپرسید مگه قراره چن بار کل تست هارو حل کنیم؟ در جوابتون باید بگم که من خودم اکثر فصل هارو حداقل دو بار کل تست هاش رو زدم و حتی تست های چن تا فصل رو سه یا چهار بار حل کردم!
      خب اونایی که از منابع کمک آموزشی تصویری استفاده میکنن ابتدا با وسواس هر چه تمام باید اون dvd هارو نگاه کنن و از روی اون یه جزوه ی کامل بنویسن و بعدش اگه لازم بود با کتاب کمک درسی تکمیلش کنن تا یه منبع کامل و جامع داشته باشن که اگه بعدن مشکلی براشون پیش اومد به جزوه شون مراجعه کنن نه اینکه از اول dvd هارو نگاه کنن. طریقه ی تست زنی هم به همون روالیه که بالا توضیح دادم.
      اما اون هایی که کلاس میرن! این افراد باید ببینن آیا مدرسی که با اون کار میکنن بیشتر از کتاب کمک درسی میتونه بهشون کمک کنه و اصلا از اون مدرس نتیجه میگیرن یا نه؟ آیا ارزش اون وقت زیاد وهزینه هنگفتی رو که صرفش کردن رو داره؟ خب گه ارزشش رو داره و نتیجه میگیرن ادامه بدن ولی نه اگه نتیجه ای براشون حاصل نمیشه و فقط وقت و هزینه شون رو تلف میکنن بهتره اون کلاس رو تعطیل کنن و بشینن با کتاب کمک درسی بخونن و تست زنی هم به همون صورت که گفتم.
      حل آزمون جامع تو درس فیزیک خیلی برای شما مفیده و توصیه میکنم آزمون های جامعی که آخر هر فصل تو کتاب کمک درسی ها هست و همچنین تست های کنکور سراسری رو هم بعد اینکه کل فیزیک رو تموم کردید به صورت آزمون جامع حل کنید و اشکالاتون رو برطرف کنید.
      تو مقاله ی بعدی درس فیزیک رو بیشتر باز خواهیم کرد و در موردش بحث میکنیم و همچنین منابع وکتاب های کمک درسی خوب رو بهتون معرفی میکنم.
      حمید فتوت
      دانشجوی دندانپزشکی دانشگاه ارومیه
      ادامه دارد...
      www.venus-students.ir
      ویرایش توسط حمید فتوت : 29 آذر 1392 در ساعت 23:00 دلیل: لینک ندید.داخل انجمن آپلود کنید.

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام اقاي فتوت !
      به طور خاص راجب فصل ٤ سال دوم سوال داشتم ، شما تستاي اين درس هم زدين مشكلي نداشتين ديگه ؟ اگه اره

راهنمايي كنين ، اخه راجب اين فصل يه عده ميگن نياز به حفظ ساختار لوويسا نيست و با فرمول ميشه حفظ كرد و. كلا نظرا فرق داره ، راجب اين فصل اگه ميشه راهنمايي كنين

8. Top | #23
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      سلام و تشکر ویژه از شما
      وقعا این یکی مقاله ( شماره 4 ) نسبت به قبلی ها خیلی بهتر بود.
      مخصوصا اون قسمت رو که گفته بودید که بعد از اتمام خوندن کل فصل ، تست بزنیم ، خیلی به نظرم منطقی و خوب هست
      آخه ، من تا حالا 2 تا مشاور عوض کردم و کلی مقاله و کتاب روش مطالعه خوندم ، که بهترین روش ها رو که میتونم انجام بدم واسه خودم نگه دارم.
      ولی خوب
      زیاد راضی نبودم. تا هفته پیش که رفتم توی سایت کانون و تک تک روش های مطالعه رو خوندم. و البته همه رو یاد داشت کردم

بابت این روش تست ، دوستانی که توی این کار سر رشته ای دارن ، نظر بدن. ( لطفا دوستان پشتیان یا مشاور فقط )

ولی در کل ...
      منتظر قسمت های بعدی مقالتون هستم.
      هرچند ، پ خ ها رو ج نمیدین. :yahoo (2):
      به امید موفقیت...
      فَعَلَی اللهِ تَوَکَّلتُ فَاَجمِعُوا اَمرَکُم وَ شُرَکائَکُم ثُمَّ لا یَکُن اَمرُکُم عَلَیکُم عُمَّهً

9. Top | #24
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام shrvin13 عزیز!
      در مورد ساختار لوویس من خودم بعد اینکه قواعدش رو یاد گرفتم همه ی ساختار لوویس هایی که تو کتاب مبتکران و تست های سراسری ‌هستش رو مرحله به مرحله رسم کردم و بعدش شکل سه بعدی اون هارو بررسی کردم. شمام اگه این کار رو بکنید و بعدش شروع به تست زدن بکنید خواهید دید که کم کم ساختار های لوویس خود به خود تو ذهنتون نقش میبندن. کلا شرط تسلط بر چیزی حل تمرین های زیاد برای اون هستش.
      www.venus-students.ir

10. Top | #25
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خیییییییلی جالبه
      اول منطقه 70 هزار نفری بعدا رتبه!!من درس هام تو عمومی تک به تک از شما بالاتر بود ریاضی مثل شما زیست 60 و شیمی و فیزیک 40.....ولی اصلا با اینکه منطقه 3 بودم و رتبم 700 شد ولی حتی دارو هم قبول نشدم!!
      اگه واقعا با صداقت گفته باشی باید بگم که دلم میخواد مسئولای سازمان سنجش رو دار بزنم مملکت کلا درهمه تقلب پارتی بازی همه جا هست{البته منظورم این نیس که شما تقلب کردین ها!!من منظورم اینکه پس چرا من موندم؟!!!}

11. Top | #26
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط حمید فتوت نمایش پست ها
      سلام shrvin13 عزیز!در مورد ساختار لوویس من خودم بعد اینکه قواعدش رو یاد گرفتم همه ی ساختار لوویس هایی که تو کتاب مبتکران و تست های سراسری ‌هستش رو مرحله به مرحله رسم کردم و بعدش شکل سه بعدی اون هارو بررسی کردم. شمام اگه این کار رو بکنید و بعدش شروع به تست زدن بکنید خواهید دید که کم کم ساختار های لوویس خود به خود تو ذهنتون نقش میبندن. کلا شرط تسلط بر چیزی حل تمرین های زیاد برای اون هستش.
      موافقم صد در صد !Shervin جان منم با همين روش ياد گرفتم..قواعد رسم ساختار لويس مبتکران+تمرين و تکرار ساختار هاي لوييس کتاب درسي +تست تاليفي+تست کنکور=تسلط کامل..ساختارهاي کتاب درسي و چند سال کنکور رو اونقدر تمرين کن تا با ديدنش ساختار لوييسش رو تو ذهنت مجسم کني و همه اطلاعات لازم دربارش به يادت بياد..مثل ..آرايش قلمرو الکتروني..تعداد پيوند..نوع پيوند...زواياي پيوندي و ...
      ای کاش ! خوب بودنمون مختص فضای مجازی نباشه ..
      اینجا همه خوبیم ..چرا اون بیرون همین شکلی نیست ؟!!
      اون جای کار که میلنگه رو کسی میشناسه ؟!!

12. Top | #27
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط khorsand نمایش پست ها
      سلام و تشکر ویژه از شما
      وقعا این یکی مقاله ( شماره 4 ) نسبت به قبلی ها خیلی بهتر بود.
      مخصوصا اون قسمت رو که گفته بودید که بعد از اتمام خوندن کل فصل ، تست بزنیم ، خیلی به نظرم منطقی و خوب هست
      آخه ، من تا حالا 2 تا مشاور عوض کردم و کلی مقاله و کتاب روش مطالعه خوندم ، که بهترین روش ها رو که میتونم انجام بدم واسه خودم نگه دارم.
      ولی خوب
      زیاد راضی نبودم. تا هفته پیش که رفتم توی سایت کانون و تک تک روش های مطالعه رو خوندم. و البته همه رو یاد داشت کردم

بابت این روش تست ، دوستانی که توی این کار سر رشته ای دارن ، نظر بدن. ( لطفا دوستان پشتیان یا مشاور فقط )

ولی در کل ...
      منتظر قسمت های بعدی مقالتون هستم.
      هرچند ، پ خ ها رو ج نمیدین. :yahoo (2):
      سلام!
      خوشحالم که خوشتون اومده.
      باید بهتون بگم که تو این روش باید وقتی فصلی رو میخونید لابه لاش چن تا تست برای اموزش هم حل کنید و بعدا وقتی کل فصل تموم شد همه ی تست های مربوط به اون رو از کتاب کمک اموزشی تون حل کنید.
      ضمنا قرار نیست همیشه همه ی فصل تموم بشه تا تست بزنید بلکه میتونید بعد اینکه چن تا سرفصل مرتبط به هم رو خوندید تست های اون قسمت رو بزنید و بعدش سراغ قسمت بعدی برید.
      تا یادم نرفته اینم بگم که نشان دار کردن تست هارو فراموش نکنید تا دفعات بعدی که میخواید تست بزنید فقط اون هارو حل کنید.
      تو بعضی درس ها مثل عربی بهتره که پاسخ تشریحی ها رو هم بخونید حتی اگه درست جواب داده باشید. چون ممکنه به طور اتفاقی به اون جواب رسیده باشید و راه حلتون اشتباه باشه.
      www.venus-students.ir

13. Top | #28
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      شده فکر کنی آیا آیا آیا تو از همه خنگ تری تویی که از همه Smart تری

14. Top | #29
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      شده یک چیزی به یکی یاد بدی اون اون سوال رو درست بزنه تو غلط؟
      شده یکی باشه توی فامیلتون بعد اون درسش از تو بهتر بشه یک شبه بعد همه از تو توقع داشته باشن بعدش !

شده فکر کنی اینایی که میگن الان بخونی و شروع کنه دیر نیست و این حرفا امیدت رو از دست نده همش فکر کنی چرت باشه !

15. Top | #30
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      شده همه برگ برنده هات رو از دست بدی؟

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)