خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 20
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

دانشجویان محترم پزشکی و دندانپزشکی

سلام و روزبخیر
      چند روزه که درگیر انتخاب رشته و خوندن نظرات مختلفم رتبم 700 منطقه 1 شده و سر دوراهی دندانپزشکی یا پزشکی گیر کردم
      قطعا بهترین راه پرسیدن این سوال از کسایی هست که تو این رشته‌ها مشغول تحصیل هستند ممنون میشم که مزایا و معایب رشته‌تون رو توضیح بدید و درنهایت اگه برمیگشتین میرفتین دندون و یا بالعکس؟

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ممنونمیشم کمک کنید������

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      UP

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mah نمایش پست ها
      سلام و روزبخیر
      چند روزه که درگیر انتخاب رشته و خوندن نظرات مختلفم رتبم 700 منطقه 1 شده و سر دوراهی دندانپزشکی یا پزشکی گیر کردم
      قطعا بهترین راه پرسیدن این سوال از کسایی هست که تو این رشته‌ها مشغول تحصیل هستند ممنون میشم که مزایا و معایب رشته‌تون رو توضیح بدید و درنهایت اگه برمیگشتین میرفتین دندون و یا بالعکس؟
      دوست عزیز اول باید با خودت مشخص کنی که از این رشته ها چی میخوای و میخوای به کدوم ارزشت برسی
      یعنی در واقع تعیین کن میخوای چطور ادمی بشی و ببین کدوم به ارزشات نزدیک تره
      اما مقایسه این دو رشته
      چقدر دنبال چالش و کار هیجانی هستی؟ یه عده عشق اینن کارای پرچالش انجام بدن و از این طریق به اصطلاح پزشکی پروجکشن های دوپامینرژیک (لذت میبرم چیزی بگم بقیه نفهمن ولی منظور مسیر های پاداش مغزه که اگه فعال شه حس خوب میگیری) رو فعال میکنن
      خب چالش ها به مراتب تو پزشکی بالاتره تا دندون و کمترینش هم مربوط به داروعه که یه کار روتین مانند دارند بدون هیچ هیجانی

چقدر از تشخیص دادن لذت میبری ؟ چقدر به چیزای کارآگاهی علاقه مندی که به چندتا نشانه فکر کنی و تهش یه تشخیص خوب بدی؟
      بالاترین میزان تشخیص و کارآگاه بازی تو پزشکی بعد دندون بعد دارو

چقدر مسیر پیشرفت و ریسرچ کار کردن و تنوع های غیر درسی برات مهمه؟
      تو این مورد دارو مسیر اولو داره بعد پزشکی بعد دندون
      سختی دروس چطور چقدر از دروس سخت لذت میبری؟ الان یه عده میخندن میگن مگه دروس سخت یاد گرفتن لذت داره ولی شما که رتبه خوبی گرفتید احتمالا بدونید چی میگم
      بله اینکه هی زور بزنی و بعد یمدت یه دروسو یاد بگیری به احتمال زیاد مدت طولانی تری طول میکشه تا آنلرن بشی و لذت بیشتری میگیری و بعد رقابت درسی رو هم در نظر بگیر
      اینجا هم اول دارو بعد پزشکی بعد دندون

و چقدر درآمد برات مهمه ؟ در مورد درآمد فقط دوتا نکته بگم یک اینکه به مجموعه درمانی در کل کم لطفی میشه و نسبت به زحمتی که میکشن پول زیادی دریافت نمیکنن و شاید شغل های دیگه ای باشه با زحمت کم درآمد بالاتری رو دارن و کم هم نیس مثل بلاگری ، ناخن کاری ، ترید و ارز دیجیتال ، یوتیوبری ، کارای فریلنسری با درآمد های دلاری و ....
      و نکته دو اینکه اگه میبینید یه دندون الان وضعش خوبه اون 7 سال پیش انتخاب کرده ها اگه الان انتخاب کنی 7 سال بعدوضع اقتصادی همینه؟ و افزایش ظرفیت با این رشته چه میکنه؟
      مطمئن باشین ۷ سال بعد درامد دندونپزشک کمتر از الانه خیلی توضیح بیشتری نمیدم
      درمورد درآمدم اول دندونپزشکی بعد پزشکی بعد دارو
      و سختی کار
      دندون پزشکیا که سختی کار خاصی ندارن همیشه هم شکایتشون دوتا چیزه یکی بوی بد دهان که در مقایسه با بویی که بعد از TR تو بخش پزشکی پخش میشه چیزی نیس دوم درد کمر ناشی از پوزیشن بد که الهی بمیرم براشون ندیدن پزشکیا چه پوزیشن هایی میرن البته برای معاینه بیمار و فک کردید مثلا cpr کردن اینتوبه کردن انجام پروسیچر های درمانی یا مثلا جراحی کردن کمر آدمو خورد نمیکنه
      در مورد راحتی کار هم اول دندون بعد دارو بعد پزشکی

فک کنم مقایسه ام کامل بود سوالی بود در خدمتم

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Masomi نمایش پست ها

و نکته دو اینکه اگه میبینید یه دندون الان وضعش خوبه اون 7 سال پیش انتخاب کرده ها اگه الان انتخاب کنی 7 سال بعدوضع اقتصادی همینه؟ و افزایش ظرفیت با این رشته چه میکنه؟
      افزایش ظرفیت دندون؟
      شوخی میکنی؟
      میشه بیشتر توضیح بدی؟
      الان وضعیت پزشکی جوریه که همه دارن میرن سمتش هر سال داره افزایش ظرفیت میگیره
      اما دندون اگه مثلا دو تا نیم سال بوده الان نصف شده
      هر چند درامدش مهم نیست ولی عموم مردم یه پزشک عمومی که هفت سال خونده کلی بدبختی کشیده رو زیاد جدی نمیگیرن
      باید حتما تخصص بگیری اونم نه هر تخصصی
      نمی دونم کدوم وانتخاب کنم
      از طرفی پزشکی عشق بچگی بوده (اما الان نیست)
      از طرفی دیگم با این وضع ظرفیت ها دندون مناسب تره
      چیکار کنم حالا
      ولش کن میرم پزشکی تهش یه چی میشه
      trچیه؟
      ما از امید نوشتیم و تمام کلماتمان جوانه زدند.

ویرایش توسط Dozham : 03 شهریور 1402 در ساعت 14:04

6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

بذارید در مورد tr نگم که تو بخش گوارشی باهاش اشنا شید
      نه بزار بگم یه راهنمایی کنم فقط
      فایل پیوست 106685
      در مورد افزایش ظرفیتم من دفترچه رو نگاه نکردم ولی طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی قراره هرساله 20 درصد به ظرفیت پزشکی و دندانپزشکی اضافه بشه و ظرفیت اضافه شده در قالب کدرشته هایی ارائه بشه که با تعهد 1.5 برابر طول خدمتن
      اگه هدفت پوله حتی شغلای بهتری از دندون وجود دارن و با این وضع قیمتا اگه والدین پولدار نداری مطب زدن رویاست و درآمد دندونپزشکی تو کلینیکا و بیمارستانا جالب نیس راستی به اینم فک کن مثلا چرا دندون پزشکا دارن بسمت یوتیوبری و ولاگری کشیده میشدن ؟ مثلا پیجایی مثل دنتاریست

بشین با خودت فکر کن در مورد همه جوانبش و اگه بخاطر پول میری قطعا تو 7 سال اینده وضع هیچکدومشون خوب نیس و باید به فکر درآمدهای جانبی باشی ولی اگه برای رفع عطش درونیت میری که عالیه
      نه پول که هیچی بحث سره ارزشیه که جامعه برای زحمت هات میزاره وقتی کسی یه پزشک عمومی رو جدی نمیگیره (مخصوصا الان که همه رفتن سمتش در اینده چیزی که زیاده میشه پزشک عمومی:/ تخصص هم میشه یه کنکور دوباره:/)
      این مطمعنم در اینده منو عصبانی میکنه
      امسال نه تنها اضافه نشده بلکه کم شده(دندون)
      یعنی هرچی اضافه بشه تعهدیه؟:/
      این کارو حتما پزشکا باید انجام بدن؟

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fawzi نمایش پست ها
      دندون پزشکی
      چون در پزشکی پوست ادم کنده میشه از صب تا شب بخون بخون بخون اخرشم عمومی قبول میشی قبولت ندارن بازم بخون بخون بخون تخصص قبول شو و‌این چرخه خوندن ادامه داره و پزشکی یعنی وقف عام! تو واسه خودت نیستی ، واسه مردمتی! پزشکی رو مردم پرستیژشو‌میبینن و نمیدونن ادم توی این مسیر سخت و‌طولانی چقد میبره و خسته میشه .. فقط علاقست که مسیرو هموار میکنه!
      دندون هم طول تحصیلش کمتره هم درسا ب مراتب از پزشکی راحت تر و زودتر به درامدای بالا میرسی .
      ممنونم از راهنماییتون دقیقا خودم هم میترسم در مقابل حجم درسای پزشکی کم بیارم

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اول از همه تبریک میگم بهتون بابت رتبه اتون چند تا نکته رو خدمتتون عرض میکنم
      ابتدا فقط ارزش ها و اهداف و فعالیت هایی هست که در آینده آرزو و قصدش را دارید
      برای مثال اگر دلتان می خواهد یک ماشین شاسی بلند و یک خانه در تهران داشته باشید یا اینکه عشق خدمت به مردم دارید یا سودای مهاجرت و زندگی در سواحل هاوایی یا قدم زدن در پاریس را دارید یا دنبال پژوهش های علمی و هییت علمی شدن و نخبه بودن هستید !
      در هر کدام از شرایط مسیر زندگی شما تغییر خواهد کرد
      من دوستی داشتم با رتبه ۱۲۰۰ پرستاری رو انتخاب کرد !
      افرادی هستند که با رتبه زیر ۱۰۰ وارد بیوتکنولوژی می شوند !
      ابتدا با خودتان تعیین تکلیف کنید
      ثانیا اگر شما برای مثال دندان را انتخاب کنید بعد از ۶ سال عمومی و ۲ سال طرح و ۲ سال کار برای کسب امتیاز و هزینه برای تاسیس مطب یعنی حدود ۱۰ سال بعد ایا اقتصاد ایران در رشته های درمانی رونق پیدا میکند؟
      ایا افزایش ظرفیت ها طبق مصوبه شورای انقلاب فرهنگی ضربه ای به این رشته ها وارد می کند ؟!
      ایا تحریم ها و فشار اقتصادی سیر صعودی مهاجرت را اکید صعودی می کند ؟!
      ایا گرفتن تخصص در رشته دندان پزشکی نیز الزامی می شود ؟!
      و مهم تر از همه
      ایا ۱۰ سال بعد دندان پزشکی امروز همین که هست می ماند یا خیر ؟!
      ویرایش توسط pouyanamin : 03 شهریور 1402 در ساعت 14:35

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

دوست عزیز اول باید با خودت مشخص کنی که از این رشته ها چی میخوای و میخوای به کدوم ارزشت برسی
      یعنی در واقع تعیین کن میخوای چطور ادمی بشی و ببین کدوم به ارزشات نزدیک تره
      اما مقایسه این دو رشته
      چقدر دنبال چالش و کار هیجانی هستی؟ یه عده عشق اینن کارای پرچالش انجام بدن و از این طریق به اصطلاح پزشکی پروجکشن های دوپامینرژیک (لذت میبرم چیزی بگم بقیه نفهمن ولی منظور مسیر های پاداش مغزه که اگه فعال شه حس خوب میگیری) رو فعال میکنن
      خب چالش ها به مراتب تو پزشکی بالاتره تا دندون و کمترینش هم مربوط به داروعه که یه کار روتین مانند دارند بدون هیچ هیجانی

چقدر از تشخیص دادن لذت میبری ؟ چقدر به چیزای کارآگاهی علاقه مندی که به چندتا نشانه فکر کنی و تهش یه تشخیص خوب بدی؟
      بالاترین میزان تشخیص و کارآگاه بازی تو پزشکی بعد دندون بعد دارو

چقدر مسیر پیشرفت و ریسرچ کار کردن و تنوع های غیر درسی برات مهمه؟
      تو این مورد دارو مسیر اولو داره بعد پزشکی بعد دندون
      سختی دروس چطور چقدر از دروس سخت لذت میبری؟ الان یه عده میخندن میگن مگه دروس سخت یاد گرفتن لذت داره ولی شما که رتبه خوبی گرفتید احتمالا بدونید چی میگم
      بله اینکه هی زور بزنی و بعد یمدت یه دروسو یاد بگیری به احتمال زیاد مدت طولانی تری طول میکشه تا آنلرن بشی و لذت بیشتری میگیری و بعد رقابت درسی رو هم در نظر بگیر
      اینجا هم اول دارو بعد پزشکی بعد دندون

و چقدر درآمد برات مهمه ؟ در مورد درآمد فقط دوتا نکته بگم یک اینکه به مجموعه درمانی در کل کم لطفی میشه و نسبت به زحمتی که میکشن پول زیادی دریافت نمیکنن و شاید شغل های دیگه ای باشه با زحمت کم درآمد بالاتری رو دارن و کم هم نیس مثل بلاگری ، ناخن کاری ، ترید و ارز دیجیتال ، یوتیوبری ، کارای فریلنسری با درآمد های دلاری و ....
      و سختی کار
      دندون پزشکیا که سختی کار خاصی ندارن همیشه هم شکایتشون دوتا چیزه یکی بوی بد دهان که در مقایسه با بویی که بعد از TR تو بخش پزشکی پخش میشه چیزی نیس دوم درد کمر ناشی از پوزیشن بد که الهی بمیرم براشون ندیدن پزشکیا چه پوزیشن هایی میرن البته برای معاینه بیمار و فک کردید مثلا cpr کردن اینتوبه کردن انجام پروسیچر های درمانی یا مثلا جراحی کردن کمر آدمو خورد نمیکنه
      در مورد راحتی کار هم اول دندون بعد دارو بعد پزشکی

فک کنم مقایسه ام کامل بود سوالی بود در خدمتم
      راستش علاقه اولیه‌ام به پزشکیه مخصوصا همین موضوع کارآگاهی و تشخیص حقیقتا من عاشق همچین رشته‌ای هستم اما چون دخترم همه میگن بعدا با شیفتای سنگین پزشکی و درسای پرحجمش ممکنه تو زندگی شخصیت با مشکل مواجه بشی و دندون وضعیت بهتری داره در نهایت ممنونم بابت توضیحات کاملتون

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pouyanamin نمایش پست ها
      اول از همه تبریک میگم بهتون بابت رتبه اتون چند تا نکته رو خدمتتون عرض میکنم
      ابتدا فقط ارزش ها و اهداف و فعالیت هایی هست که در آینده آرزو و قصدش را دارید
      برای مثال اگر دلتان می خواهد یک ماشین شاسی بلند و یک خانه در تهران داشته باشید یا اینکه عشق خدمت به مردم دارید یا سودای مهاجرت و زندگی در سواحل هاوایی یا قدم زدن در پاریس را دارید یا دنبال پژوهش های علمی و هییت علمی شدن و نخبه بودن هستید !
      در هر کدام از شرایط مسیر زندگی شما تغییر خواهد کرد
      من دوستی داشتم با رتبه ۱۲۰۰ پرستاری رو انتخاب کرد !
      افرادی هستند که با رتبه زیر ۱۰۰ وارد بیوتکنولوژی می شوند !
      ابتدا با خودتان تعیین تکلیف کنید
      ثانیا اگر شما برای مثال دندان را انتخاب کنید بعد از ۶ سال عمومی و ۲ سال طرح و ۲ سال کار برای کسب امتیاز و هزینه برای تاسیس مطب یعنی حدود ۱۰ سال بعد ایا اقتصاد ایران در رشته های درمانی رونق پیدا میکند؟
      ایا افزایش ظرفیت ها طبق مصوبه شورای انقلاب فرهنگی ضربه ای به این رشته ها وارد می کند ؟!
      ایا تحریم ها و فشار اقتصادی سیر صعودی مهاجرت را اکید صعودی می کند ؟!
      ایا گرفتن تخصص در رشته دندان پزشکی نیز الزامی می شود ؟!
      و مهم تر از همه
      ایا ۱۰ سال بعد دندان پزشکی امروز همین که هست می ماند یا خیر ؟!
      خیلی ممنونم
      انقدر به دورنمای این رشته‌ها فکر نکرده‌بودم
      نمیدونم وضعیت چطور پیش بره حتی اگه آینده‌ای نداشته باشن من که راهی جز این دوتا رشته ندارم
      با این وضعیت افزایش ظرفیت‌ها و تاسیس دانشکده‌های جدید علوم پزشکی به نظر شما کدوم رشته بیشتر ضربه میخوره؟ ممکنه وضعیت دندونپزشکی بدتر باشه؟

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

اگه مدیریت خوبی داشته باشی میتونی هم به درست هم به زندگیت بررسی و به نوعی قضیه تایم منیجمنته. اگه این حرفتون که هر دختری پزشکی بخونه ممکنه بعدا تو زندگیش دچار مشکل بشه صادق بود که عملا هیچ دختر پزشکی زندگی شخصی خوبی نداشت و ازدواج نمیکرد
      رشته سختی هست ولی نه به اندازه ای که در این حد نگران باشی
      بله درسته شما کدوم دانشگاه تحصیل کردید؟

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      البته اینو در مورد دندون بگم که هرچقدر هم افزایش ظرفیت بدن، بازم برای بازارکار جا داره ، حالا شاید به اندازه پزشکا مهاجرت نداشته باشه ولی فرسودگی فیزیکی گردن و کمر و در نهایت بازنشستگی اجباری زود داره، برای همینه که شما یه پزشک ۷۰ ساله زیاد میبینید،ولی خیلی کم دندانپزشک ۷۰ ساله تابحال دیدید، خودم که به شخصه اصلا ندیدم

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خطاب به استارتر ، این دو رشته زمین تا آسمون با هم فرق دارن و اینجا هم به ندرت کسی رو پیدا می‌کنید که پزشک یا دندانپزشک باشه که وارد بازار کار شده باشه (نه دانشجو)

تشریف ببرید یوتیوب، تا دلتون بخواد مصاحبه و لایو و... در این مورد هست با جزئیات کامل از بدو ورود به دانشگاه تا رزیدنتی و بورد و....، الان دیگه مثل زمان ما نیست که اطلاعات به صورت اینقدر گسترده نباشه

14. Top | #14
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Friedrich نمایش پست ها
      البته اینو در مورد دندون بگم که هرچقدر هم افزایش ظرفیت بدن، بازم برای بازارکار جا داره ، حالا شاید به اندازه پزشکا مهاجرت نداشته باشه ولی فرسودگی فیزیکی گردن و کمر و در نهایت بازنشستگی اجباری زود داره، برای همینه که شما یه پزشک ۷۰ ساله زیاد میبینید،ولی خیلی کم دندانپزشک ۷۰ ساله تابحال دیدید، خودم که به شخصه اصلا ندیدم
      همین
      میگن دندونپزشکا تو 50/60 سالگی بازنشسته میشن:/
      اینهمه بدبختی بکش که بازنشسته بشی؟
      ولش کن
      میرم پزشکی

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Banno نمایش پست ها

همین
      میگن دندونپزشکا تو 50/60 سالگی بازنشسته میشن:/
      اینهمه بدبختی بکش که بازنشسته بشی؟
      ولش کن
      میرم پزشکی
      البته راه هایی هم برای جلوگیری ازش وجود داره مثل ورزش منظم که من دیدم دانشجوهای دندانپزشکی از همین دوران دانشجویی منظم باشگاه میرن تا فرسودگی دیرتر سراغشون بیاد

هیچ شغلی تا آخر عمر قرار نیست ادامه داشته باشه

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن