خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 42
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

یک سوال مهم، آیا لزوما آزمون جامع زدن باید بعد عید باشد؟

تقریبا اکثریت قریب به اتفاق مشاوران معتقدند که آزمون جامع زدن مربوط به دورانی به نام جمع بندی است که با روشی به نام سه روز یکبار آزمون جامع گرفته شود و سپس با شناخت نقاط قوت و ضعف در مباحث مختلف رفع اشکال صورت پذیرد. قطعا این روش سبب افزایش درصد و پیشرفت دانش آموز کنکوری می شود.

ولی سوال اینجاست چرا لزوما از بعد عید باید آزمون جامع زدن را شروع کرد؟

آیا دانش آموزی که یک یا چند سال پشت کنکور مانده و تمامی مطالب را تا حد زیادی می‌داند حتما باید با برنامه راهبردی آزمون های مافیایی که از فصل ۱ دهم شروع می کنند و در آخر اردیبهشت به آخر می‌رسانند پیش برود؟

بهتر نیست این دانش آموز به جای درگیر خود برای رساندن مباحث به آزمون های این دوستان و تحمل استرس تراز و درصدهايي که از سوالات فوق مزخرف و به دور از کنکور این موسسات که در میکرو آزمون ها در طول سال(نه آزمون های جامعشان در خرداد و تیر) مطرح شده اند، در طول سال مرتب هر ماه جامع بزند و با ایرادیابی سراغ مرور مبحثی برود؟

مثلا آقای علی دو سال است پشت کنکور مانده و مبحث هندسه را به تدریج فراموش کرده، آیا این شخص باید با برنامه کاظم جلو برود که هندسه را در بدترین زمان ممکن در برنامه آورده؟ یا می‌تواند با زدن آزمون جامع در مهر نقاط ضعفش را شناخته و همان موقع آنها را برطرف نماید؟

اصلا برنامه این قبیل آزمونها توجهی به میزان نقطه ضعف دانش آموز دارند؟ مثلا حسین در گیاهی خیلی ضعیف تر از ژنتیک است ولی در برنامه قلمچی برای هر دو مبحث یکسان زمان داده شده است چه بسا برای ژنتیک بسیار بیشتر چون جزو مباحث نیمسال اول است و بارها مرور خواهد شد. با این حساب حسین گیاهی را در اردیبهشت سمبل خواهد کرد.

و از طرفی با شیوه جدید دفترچه های کنکور، قطعا در دفترچه دوم که شامل دو درس جان سخت کنکور، فیزیک و شیمی است اکثریت داوطلبان وقت کم خواهند آورد و این مهارتی نیست که بشود بعد از اردیبهشت در طی ۶۰ روز بدست آورد، آن هم با سبک جدید سوالات شیمی که مسایل به شدت چغر و وقت گیرند. پس به نظر من زدن آزمون جامع در طول سال برای افرادی که بیش از یکسال پشت کنکور هستند و تسلط نسبی به مباحث دارند، لازم و ضروريست.

این نظر شخصی بنده به عنوان یک دانش آموز کنکوری بود، ممنون می شوم نظرات و انتقادات خود را در این موضوع بیان کنید.
      ویرایش توسط Friedrich : 16 مرداد 1402 در ساعت 19:57

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام لودینگ عزیز
      خوبی ؟ : )

ببین هدف آزمون جامع زدن چیه کلا ؟

چن تا هدف داره مثلا اینکه :

_ مدیریت زمان بندی دفترچه ها بیاد دستت
      _ تکنیکای تست زنی تو قوی تر کنی(مثه همون تکنیک ضربدر منها و این داستانا)

_سرعت عمل تو تقویت کنی
      _مطالبی که خوندی و مرور و رفع اشکال کنی
      و ...

حالا این هدفا فقط به دردِ بعد عید و دم کنکور و دیقه نود میخوره ؟
      قطعا نه ، هر وقت جامع بزنی می‌تونه به تقویت کردن این موارد کمک کنه
      حتی اگه قبل عید و در طول سال تحصیلی باشه

ولی خب شرط داره
      بنظرم سعی بشه دو تا مورد و موقع جامع زدن قبل عید رعایت کنی بهتره:

1_ یکی اینکه سعی کن به یه حداقلی تو کیفیت مطالعه مباحث برسی و
      درصدت تو اون مباحث به یه سطح قابل قبولی برسه و بعد بری سراغ جامع .
      ینی اینجور نشه که فقط تستای آزمون جامعا سوخت بشه و تهش هیچی به هیچی

2_ ترجیحا ازمونای جامع سراسری به بعد عید بیوفته و قبل عید بیشتر جامع های موسسات و ... رو بزنی بهتره
      چون بازم شبیه ترین ازمونای جامع به کنکور ، معمولا همون سراسری های سالهای قبلن

در مورد برنامه راهبردی و بودجه بندی آزمون ازمایشی ها

اول چن تا نمونه از آزمونای مختلف بگیر بزن ببین با کدوم راحت تری
      هم از نظر نوع سوالاتش
      هم از نظر چیدمان برنامه راهبردی و فاصله زمانی بین هردو آزمونش و...

حالا با هر ازمونی مچ شدی ،
      خوبه که تا جایی که بتونی با برنامه اش پیش بری
      ولی الزامی نداره حتما مو ب مو و همیشه طبق بودجه آزمون باشی
      یه وقت هس جلو عقب میوفتی
      یه وقت هس «رفع اشکال» فلان مبحث مهمتر از «پیش بردن» مبحثای دیگه اس

یا به قول خودت مثلا طرف چن سال پشت کنکوره بعضی فصل هارو از بَر شده دیه
      یا به هر دلیلی سوادش تو اون مبحث ، به قدر کافی هس
      پس الزامی نداره وقتی اون قسمت تو بودجه آزمون اومد ، تایم زیادی روش بذاره
      می‌تونه زمان اون مبحثو تقسیم کنه و یه بخشی شو به رفع اشکال و ...مباحث دیگه بده
      و اون قسمت و فقط در حد مرور و دوره ، یه نگا بندازه

نظر شخصی ام بود البته و ممکنه یجاهایی بالا پایین بشه
      چون آدم به آدم متفاوته
      تو دنیایِ «دیدی گفتم» ها
      تو ؛
      قوتِ قلب باش : )...
      🌱

3. Top | #3
      RHM
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط loading نمایش پست ها
      تقریبا اکثریت قریب به اتفاق مشاوران معتقدند که آزمون جامع زدن مربوط به دورانی به نام جمع بندی است که با روشی به نام سه روز یکبار آزمون جامع گرفته شود و سپس با شناخت نقاط قوت و ضعف در مباحث مختلف رفع اشکال صورت پذیرد. قطعا این روش سبب افزایش درصد و پیشرفت دانش آموز کنکوری می شود.

آیا دانش آموزی که یک یا چند سال پشت کنکور مانده و تمامی مطالب را تا حد زیادی می‌داند حتما باید با برنامه راهبردی آزمون های مافیایی که از فصل ۱ دهم شروع می کنند و در آخر اردیبهشت به آخر می‌رسانند پیش برود؟

بهتر نیست این دانش آموز به جای درگیر خود برای رساندن مباحث به آزمون های این دوستان و تحمل استرس تراز و درصدهايي که از سوالات فوق مزخرف و به دور از کنکور این موسسات که در میکرو آزمون ها در طول سال(نه آزمون های جامعشان در خرداد و تیر) مطرح شده اند، در طول سال مرتب هر ماه جامع بزند و با ایرادیابی سراغ مرور مبحثی برود؟

مثلا آقای علی دو سال است پشت کنکور مانده و مبحث هندسه را به تدریج فراموش کرده، آیا این شخص باید با برنامه کاظم جلو برود که هندسه را در بدترین زمان ممکن در برنامه آورده؟ یا می‌تواند با زدن آزمون جامع در مهر نقاط ضعفش را شناخته و همان موقع آنها را برطرف نماید؟

اصلا برنامه این قبیل آزمونها توجهی به میزان نقطه ضعف دانش آموز دارند؟ مثلا حسین در گیاهی خیلی ضعیف تر از ژنتیک است ولی در برنامه قلمچی برای هر دو مبحث یکسان زمان داده شده است چه بسا برای ژنتیک بسیار بیشتر چون جزو مباحث نیمسال اول است و بارها مرور خواهد شد. با این حساب حسین گیاهی را در اردیبهشت سمبل خواهد کرد.

و از طرفی با شیوه جدید دفترچه های کنکور، قطعا در دفترچه دوم که شامل دو درس جان سخت کنکور، فیزیک و شیمی است اکثریت داوطلبان وقت کم خواهند آورد و این مهارتی نیست که بشود بعد از اردیبهشت در طی ۶۰ روز بدست آورد، آن هم با سبک جدید سوالات شیمی که مسایل به شدت چغر و وقت گیرند. پس به نظر من زدن آزمون جامع در طول سال برای افرادی که بیش از یکسال پشت کنکور هستند و تسلط نسبی به مباحث دارند، لازم و ضروريست.

این نظر شخصی بنده به عنوان یک دانش آموز کنکوری بود، ممنون می شوم نظرات و انتقادات خود را در این موضوع بیان کنید.
      سلام
      امیدوارم حالت خوب باشه
      منم با جودی عزیز کاملاً موافقم... فقط یه چیزی میخوام بگم شاید اصلا به موضوع اصلی تاپیک مربوط نباشه؛ یکی از چالشای اصلی پشت کنکور بودن، کنترل کردن و حفظ روحیه‌س کسی که میتونه خودش اینا رو کنترل کنه رو من باهاش کاری ندارم ولی یه آدمی مثلا خودم که نمیتونم؛ اون برنامه‌ی آزمون و رفتن به حوزه خیلی بهم کمک میکنه، احساس میکنم یه وظیفه‌ای دارم و یکی حواسش هست و مهم‌تر از اون من عاشق رقابت و اینجور چیزام (سالم) سو با آزمون پیش رفتن برام خوبه، درضمن وقتی آزمون میرفتم و موجود دوپا میدیدم یجورایی حفظ روحیه میشد برام چون بعضی وقت‌ها خسته میشدم و مغزم شروع میکرد به تکرار یه سری حرف بی‌اساس! مثل «همه دارن خوش میگذرونن، همه موفق شدن و... به جز تو..!» ولی وقتی میدید عده‌ی زیادی دارن تلاش میکنن و کارایی که من انجام میدم رو انجام میدن، آروم میشد... اصراری هم نیست که عین برنامه رو اجرا کنی همون‌طور که جودی جان گفت تو برنامه ممکنه مباحثی باشه که تسلط کافی داشته باشی خب اون موقع میتوتی ۴۰ درصد از وقتت رو بذاری برای برنامه آزمون و ۶۰ درصد باقی رو اختصاص بدی به مباحثی که توشون ضعف داری یا اصلا ۶۰ باقی رو بذاری برای آزمون جامع و...
      یه چیزی هم در مورد برنامه‌ی آزمون بگم، همه‌ی این برنامه ها یجورایی‌ خودشون رو با برنامه مدرسه تطبیق دادن بخاطر همینه تا آخر اردیبهشت یا فروردین و... تموم میکنن و ممکنه برای یه پشت کنکوری برنامه‌ی عالی به حساب نیاد.
      اینم نظر شخصی من بود.

4. Top | #4
      LEA
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای
      ناظر بخش

نمایش مشخصات

سلام لودینگ جان
      شبت بخیر

هیچکس نمیتونه بدون درنظرگرفتن شرایط داوطلب براش برنامه بچینه
      تنها یک داوطلب دارم میگم
      چه برسه به صدها هزارنفر که در قلم چی حضور دارن
      بنده از کلاس 4دبستان عضو قلم چی شدم
      و یک سال بعد از 18 سالگیم هم در کانون بودم
      و از نظر بنده برای یک داوطلب کنکور:
      شما یه برنامه ی خوب
      مناسب
      همراه با تست
      مرور
      روتین
      منسجم
      و متنوع
      داشته باشه و خوب تو تستا مانور بده
      اشکال هاشو بیرون بکشه
      هر شب مرور کنه
      و خوب به لحاظ دانش و تمرین و تست خودشو فولادین کنه
      حالا آزمون های کنکور چندین سال اخیر رو چندین بار حل کنه
      و اگر و صد اگر خواست
      آزمونهای استااااندااارد قلم چی رو هم بزنه
      استاندارد باشه
      نه اون نجومی هاش

این روال برای و در صدر اون توکل به خدا و شروع با نام او، برای عاقبت بخیر شدن تو آزمون کنکور کفایت می کنه
      ویرایش توسط LEA : 16 مرداد 1402 در ساعت 21:22

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط joodii نمایش پست ها
      سلام لودینگ عزیز
      خوبی ؟ : )

ببین هدف آزمون جامع زدن چیه کلا ؟

چن تا هدف داره مثلا اینکه :

_ مدیریت زمان بندی دفترچه ها بیاد دستت
      _ تکنیکای تست زنی تو قوی تر کنی(مثه همون تکنیک ضربدر منها و این داستانا)

_سرعت عمل تو تقویت کنی
      _مطالبی که خوندی و مرور و رفع اشکال کنی
      و ...

حالا این هدفا فقط به دردِ بعد عید و دم کنکور و دیقه نود میخوره ؟
      قطعا نه ، هر وقت جامع بزنی می‌تونه به تقویت کردن این موارد کمک کنه
      حتی اگه قبل عید و در طول سال تحصیلی باشه

ولی خب شرط داره
      بنظرم سعی بشه دو تا مورد و موقع جامع زدن قبل عید رعایت کنی بهتره:

1_ یکی اینکه سعی کن به یه حداقلی تو کیفیت مطالعه مباحث برسی و
      درصدت تو اون مباحث به یه سطح قابل قبولی برسه و بعد بری سراغ جامع .
      ینی اینجور نشه که فقط تستای آزمون جامعا سوخت بشه و تهش هیچی به هیچی

2_ ترجیحا ازمونای جامع سراسری به بعد عید بیوفته و قبل عید بیشتر جامع های موسسات و ... رو بزنی بهتره
      چون بازم شبیه ترین ازمونای جامع به کنکور ، معمولا همون سراسری های سالهای قبلن

در مورد برنامه راهبردی و بودجه بندی آزمون ازمایشی ها

اول چن تا نمونه از آزمونای مختلف بگیر بزن ببین با کدوم راحت تری
      هم از نظر نوع سوالاتش
      هم از نظر چیدمان برنامه راهبردی و فاصله زمانی بین هردو آزمونش و...

حالا با هر ازمونی مچ شدی ،
      خوبه که تا جایی که بتونی با برنامه اش پیش بری
      ولی الزامی نداره حتما مو ب مو و همیشه طبق بودجه آزمون باشی
      یه وقت هس جلو عقب میوفتی
      یه وقت هس «رفع اشکال» فلان مبحث مهمتر از «پیش بردن» مبحثای دیگه اس

یا به قول خودت مثلا طرف چن سال پشت کنکوره بعضی فصل هارو از بَر شده دیه
      یا به هر دلیلی سوادش تو اون مبحث ، به قدر کافی هس
      پس الزامی نداره وقتی اون قسمت تو بودجه آزمون اومد ، تایم زیادی روش بذاره
      می‌تونه زمان اون مبحثو تقسیم کنه و یه بخشی شو به رفع اشکال و ...مباحث دیگه بده
      و اون قسمت و فقط در حد مرور و دوره ، یه نگا بندازه

نظر شخصی ام بود البته و ممکنه یجاهایی بالا پایین بشه
      چون آدم به آدم متفاوته

سلام . ممنون بابت توضیحاتت

با شروطی که گفتی کاملا موافقم، برای کسی که سال اولشه یا پشت کنکوری که تو خیلی از مباحث ضعف های اساسی داره اصلا توصیه نمیشه

در مورد برنامه آزمون من بررسی کردم اکثرشون تو این قضیه مثل هم هستن یعنی مباحث نیمسال اول حسابی مرور و تقویت میشه ولی یه سری مباحث تو نیمسال دوم ماستمالی میشه

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط RHM نمایش پست ها
      سلام
      امیدوارم حالت خوب باشه
      منم با جودی عزیز کاملاً موافقم... فقط یه چیزی میخوام بگم شاید اصلا به موضوع اصلی تاپیک مربوط نباشه؛ یکی از چالشای اصلی پشت کنکور بودن، کنترل کردن و حفظ روحیه‌س کسی که میتونه خودش اینا رو کنترل کنه رو من باهاش کاری ندارم ولی یه آدمی مثلا خودم که نمیتونم؛ اون برنامه‌ی آزمون و رفتن به حوزه خیلی بهم کمک میکنه، احساس میکنم یه وظیفه‌ای دارم و یکی حواسش هست و مهم‌تر از اون من عاشق رقابت و اینجور چیزام (سالم) سو با آزمون پیش رفتن برام خوبه، درضمن وقتی آزمون میرفتم و موجود دوپا میدیدم یجورایی حفظ روحیه میشد برام چون بعضی وقت‌ها خسته میشدم و مغزم شروع میکرد به تکرار یه سری حرف بی‌اساس! مثل «همه دارن خوش میگذرونن، همه موفق شدن و... به جز تو..!» ولی وقتی میدید عده‌ی زیادی دارن تلاش میکنن و کارایی که من انجام میدم رو انجام میدن، آروم میشد... اصراری هم نیست که عین برنامه رو اجرا کنی همون‌طور که جودی جان گفت تو برنامه ممکنه مباحثی باشه که تسلط کافی داشته باشی خب اون موقع میتوتی ۴۰ درصد از وقتت رو بذاری برای برنامه آزمون و ۶۰ درصد باقی رو اختصاص بدی به مباحثی که توشون ضعف داری یا اصلا ۶۰ باقی رو بذاری برای آزمون جامع و...
      یه چیزی هم در مورد برنامه‌ی آزمون بگم، همه‌ی این برنامه ها یجورایی‌ خودشون رو با برنامه مدرسه تطبیق دادن بخاطر همینه تا آخر اردیبهشت یا فروردین و... تموم میکنن و ممکنه برای یه پشت کنکوری برنامه‌ی عالی به حساب نیاد.
      اینم نظر شخصی من بود.
      سلام . مرسی بابت جوابت

موافقم قطعا برای پشت کنکوریا مناسب نیست

در مورد آزمون دادن هم برای کسی که بتونه فشار قلمچی رو تحمل کنه

سوالات فوق مزخرفش در طول سال رو تاب بیاره ( که کنکور اصلا در سختترین حالت ممکن هم شبیهش نیست)

قطعا میتونه مناسب باشه، یادمه مهدی آرتور یه حرفی میزد که این برنامه ها بیشتر برای بچه های فوق قوی طراحی شده که طرف بعد کلی جامع زدن بیاد هرهفنه یه مرور ریزی بکنه و بعد ترازش بشه هشت هزار

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط LEA نمایش پست ها

سلام لودینگ جان
      شبت بخیر

هیچکس نمیتونه بدون درنظرگرفتن شرایط داوطلب براش برنامه بچینه
      تنها یک داوطلب دارم میگم
      چه برسه به صدها هزارنفر که در قلم چی حضور دارن
      بنده از کلاس 4دبستان عضو قلم چی شدم
      و یک سال بعد از 18 سالگیم هم در کانون بودم
      و از نظر بنده برای یک داوطلب کنکور:
      شما یه برنامه ی خوب
      مناسب
      همراه با تست
      مرور
      روتین
      منسجم
      و متنوع
      داشته باشه و خوب تو تستا مانور بده
      اشکال هاشو بیرون بکشه
      هر شب مرور کنه
      و خوب به لحاظ دانش و تمرین و تست خودشو فولادین کنه
      حالا آزمون های کنکور چندین سال اخیر رو چندین بار حل کنه
      و اگر و صد اگر خواست
      آزمونهای استااااندااارد قلم چی رو هم بزنه
      استاندارد باشه
      نه اون نجومی هاش

این روال برای و در صدر اون توکل به خدا و شروع با نام او، برای عاقبت بخیر شدن تو آزمون کنکور کفایت می کنه
      سلام . با حرف به حرف پستت موافقم

جالب بود اینکه 10 سال تو موسسه کاظم بودی

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      آزمون زدن سال کنکور از ب بسم الله تا هفته آخر منتهی به کنکور بر هر داوطلب سخت کوش لازمه
      روال اینه که تا قبل از عید به اندازه کافی آزمون مبحثی کار شده باشه
      زدن و تحلیل کردن آزمون های مبحثی و فصل به فصل بار آموزشی خوبی به فرد اضافه میکنه و طی سال مهارت مدیرت آزمون هم به شما اضافه میشه
      در آزمون های جامع جنبه آموزشی کمرنگتر میشه
      و جنبه مروری و رفع اشکال پررنگ تر میشه

چه زمانی بهترین تایم آزمون جامعه ؟ جایی که منابعتو کامل کردی
      کتابارو مسلط بستی و اگه بخوای برگردی نقطه ای و فصل به فصل بخونی نه تنها چیز زیادی بهت اضافه نمیشه بلکه باید نگران این باشی که مطالب قبلی فراموش بشه

این حالت برای یه داوطلب استاندارد بعد از تعطیلات عید پیش میاد ،برای داوطلب سطح بالا (رتبه های تک رقمی دو رقمی )
      ممکنه از مهر شروع بشه و یه داوطلب ضعیف ممکنه حتی توی خرداد اینقدر نخونده داشته باشه که از جامع زدن فراری باشه .

پس تایمش مطلقا به اندوخته فرد بستگی داره

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Arnold نمایش پست ها
      آزمون زدن سال کنکور از ب بسم الله تا هفته آخر منتهی به کنکور بر هر داوطلب سخت کوش لازمه
      روال اینه که تا قبل از عید به اندازه کافی آزمون مبحثی کار شده باشه
      زدن و تحلیل کردن آزمون های مبحثی و فصل به فصل بار آموزشی خوبی به فرد اضافه میکنه و طی سال مهارت مدیرت آزمون هم به شما اضافه میشه
      در آزمون های جامع جنبه آموزشی کمرنگتر میشه
      و جنبه مروری و رفع اشکال پررنگ تر میشه

چه زمانی بهترین تایم آزمون جامعه ؟ جایی که منابعتو کامل کردی
      کتابارو مسلط بستی و اگه بخوای برگردی نقطه ای و فصل به فصل بخونی نه تنها چیز زیادی بهت اضافه نمیشه بلکه باید نگران این باشی که مطالب قبلی فراموش بشه

این حالت برای یه داوطلب استاندارد بعد از تعطیلات عید پیش میاد ،برای داوطلب سطح بالا (رتبه های تک رقمی دو رقمی )
      ممکنه از مهر شروع بشه و یه داوطلب ضعیف ممکنه حتی توی خرداد اینقدر نخونده داشته باشه که از جامع زدن فراری باشه .

پس تایمش مطلقا به اندوخته فرد بستگی داره

ممنون بابت توضیحات، خیلی خوب ارتباط بین آزمون های مبحثی و جامع رو گفتی

و یه سوال هم از خودت دارم، شما اگه درست یادم مونده باشه چند سالی هست پشت کنکور هستی، فکر کنم از 97 از با تجربه های حال حاضر انجمن

تو این سالها هیچ وقت به اون اندوخته کافی نرسیدی که برنامه نقطه به نقطه آزمونا رو بزاری کنار و کلا جامع فقط بزنی؟
      ویرایش توسط Friedrich : 16 مرداد 1402 در ساعت 22:01

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام و وقت بخیر
      خب ازمون جامع زدن مزایا زیادی داره یه جورایی توی کمترین زمان ممکن بیشترین بازدهی رو داره.
      باعث میشه مطالب به شیوه درست مرور شه و اگه مطلبی فراموش شده ، یه دانش اموز روی اون قسمت های فراموش شده تمرکزکنه و وقت بیشتری رو بزاره
      درضمن اگه توی شرایط محیطی مختلفی زده بشه ، یه جورایی دانش اموز رو اماده رویارویی با هرشرایطی سر جلسه کنکور میکنه
      به نظرم به وضع درسی دانش اموزم بستگی داره این که چند وقت یه بار این ازمون ها زده شه ، یکی که سطح خوبی داره خب لازم نیست سه روز یه بار بزنه ( میتانه یک درمیان بزنه که اینطوری تعداد ازمون بیشتری رو هم کار کرده )
      من امسال پشت کنکور بودم و سال گذشته از عمومیا ضربه سنگینی خوردم( میانیگن 20 درصد بود) ولی چون اختصاصی هام خوب بودن واقعا مطالب تکراری بودن برای کنکور امسال
      پس ترجیح دادم هر دو هفته یه بار بعد ازمون ماز یه ازمون جامع بزنم( اول اشکالاتم رو توی ازمون ماز پیدا میکردم و بعد همونا رو در قالب ازمون جامع از خودم امتحان میگرفتم)
      و بعد عید دیگه ازمون جامعی نزدم جز ازمون های سنجش

11. Top | #11
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      بچه های پشت کنکوری ک سردرگم شدین و مسیرتون رو گم کردین این تاپیک رو حتمننن بخونین

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

ممنون بابت توضیحات، خیلی خوب ارتباط بین آزمون های مبحثی و جامع رو گفتی

و یه سوال هم از خودت دارم، شما اگه درست یادم مونده باشه چند سالی هست پشت کنکور هستی، فکر کنم از 97 از با تجربه های حال حاضر انجمن

تو این سالها هیچ وقت به اون اندوخته کافی نرسیدی که برنامه نقطه به نقطه آزمونا رو بزاری کنار و کلا جامع فقط بزنی؟
      من 98 تا 400 خدمت بودم و شرکت نکردم
      ولی پارسال که اصلا به این مرحله نرسیدم
      امسالم خب دیر شروع کردم کلا شش ماه فرصت بود
      تو بعضی درسا مثل زیست و شیمی تا اردیبهشت رسیدم ببندم
      واسه این دوتا درس به صورت تک درس جامع میزدم
      واسه ریاضی فیزیک چون ناقص مونده بود تا اواسط خرداد
      همچنان داشتم میخوندم و مبحثی کار میکردم جامع های ماز و سنجش امسال تنها آزمونهایی بودن که همه دروس رو همزمان جامع زدم

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Arnold نمایش پست ها

من 98 تا 400 خدمت بودم و شرکت نکردم
      ولی پارسال که اصلا به این مرحله نرسیدم
      امسالم خب دیر شروع کردم کلا شش ماه فرصت بود
      تو بعضی درسا مثل زیست و شیمی تا اردیبهشت رسیدم ببندم
      واسه این دوتا درس به صورت تک درس جامع میزدم
      واسه ریاضی فیزیک چون ناقص مونده بود تا اواسط خرداد
      همچنان داشتم میخوندم و مبحثی کار میکردم جامع های ماز و سنجش امسال تنها آزمونهایی بودن که همه دروس رو همزمان جامع زدم
      آها پس من تو سالهاش اشتباه حدس زدم، منم تقریبا همین شرایطو دارم بعد از رفتن به دانشگاه و فارغ تحصیلی و همزمان با کار دارم میخونم. ایشالا تاپیک مصاحبت رفیق

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Maryam.gh نمایش پست ها
      سلام و وقت بخیر
      خب ازمون جامع زدن مزایا زیادی داره یه جورایی توی کمترین زمان ممکن بیشترین بازدهی رو داره.
      باعث میشه مطالب به شیوه درست مرور شه و اگه مطلبی فراموش شده ، یه دانش اموز روی اون قسمت های فراموش شده تمرکزکنه و وقت بیشتری رو بزاره
      درضمن اگه توی شرایط محیطی مختلفی زده بشه ، یه جورایی دانش اموز رو اماده رویارویی با هرشرایطی سر جلسه کنکور میکنه
      به نظرم به وضع درسی دانش اموزم بستگی داره این که چند وقت یه بار این ازمون ها زده شه ، یکی که سطح خوبی داره خب لازم نیست سه روز یه بار بزنه ( میتانه یک درمیان بزنه که اینطوری تعداد ازمون بیشتری رو هم کار کرده )
      من امسال پشت کنکور بودم و سال گذشته از عمومیا ضربه سنگینی خوردم( میانیگن 20 درصد بود) ولی چون اختصاصی هام خوب بودن واقعا مطالب تکراری بودن برای کنکور امسال
      پس ترجیح دادم هر دو هفته یه بار بعد ازمون ماز یه ازمون جامع بزنم( اول اشکالاتم رو توی ازمون ماز پیدا میکردم و بعد همونا رو در قالب ازمون جامع از خودم امتحان میگرفتم)
      و بعد عید دیگه ازمون جامعی نزدم جز ازمون های سنجش

سلام. ممنون بابت توضیحات

جالب بود از این لحاظ که دو هفته یکبار هم آزمون جامع و آزمون ماز میدادین

بعد آزمون جامع که میزدین، اشکالات و ایرادات آزمون جامع رو رفع میکردین یا برنامه آزمون بعدی ماز رو جلو میبردین؟

منظورم اینه آزمون جامع زدن و رفع اشکال و بازیابی مطالب با جلو رفتن با برنامه آزمونایی که فصل به فصل جلو میرن جور درنمیاد، مگه اینکه شما خیییییلی مسلط باشین که هم به برنامه آزمون بعدی ماز برسین هم رفع اشکال آزمون جامع رو بکنین. چون واقعا رفع اشکال مباحث خودش وقت زیادی میخواد یا فیلم یا درسنامه یا تست زنی لازم داره. این مساله رو چجوری مدیریت میکردین؟

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      علی رغم خیل عظیمی از کنکوری ها که هنوز در این تفکر به سر میبرن که باید همه ی مطالب خونده باشه تا آزمون جامع رو شروع کنن، به نظر من باید شروع آزمون جامع قبل عید باشه. حالا در مثل مناقشه نیست و مثالش میشه همون دانش آموز پایه ای که هیچ تفکری از کنکور نداره و فکر میکنه تست زدن یه چیز جداست و باید بعد اینکه 10 درو خودشو با درسنامه و کتاب هلاک کرد، زحمت بکشه و یه 10 تا تست بزنه!
      از لحاظ منطقی، آزمون جامع میتونه بیشترین شباهت رو به کنکور که آزمون اصلی محسوب میشه داشته باشه و آزمونای دو هفته ای دیگه، به نسبت اون چرندی بیش نیستن. ثانیا شما تا سه الی 2 ماه قبل کنکور، در حدی منطقی پایه رو خوندی و دوازدهمم باز به نسبت خوبی پیش روی داشتی ؛ مثلا ریاضی که اغلب جامع خونده میشه و اگه چند مبحث اصلی مثل تابع و مثلثات و حد و اینها به علاوه ی مباحث پایه ی خونده شده باشن، دیگه نقاط قوتی ایجاد شده و مونده پر و بال دادن و پایدار کردن و بازیابی همین مباحث. برای درس های دیگه هم میتونه مشابه باشه. ثالثا همونطور که دوستان اشاره کردن، اینکه تایم بندی و آشنا شدن با این فضای آزمونی و مدیریت کردن سوالا و این حرفا بخش اعظمی از مسیر هستن. رابعا(!) به عنوان مکملی با خط سبز بالا بگم که آزمون جامع نباید صرفا به دید سنجشی صورت بگیره؛ یا اصلا بگیره! مهم اینه که آیا جامع زدن هیچ بار آموزشی ای نخواهد داشت؟!
      این مورد از همون سال دهم سوال من بوده: یه رتبه ی برتر تک رقمی صرفنظر از بخت و توان مالی خانواده وامکانات و اینها، چه تفاوتی با یه رتبه ی 3 رقمی داشته؟ خب الان میدونم که کنکور بیشتر از بار علمی ش، بر بار آزمونیش تکیه داره. یعنی شما کل کتابای درسی وزارتی رو از آخر از بر حفظ باشی، اما آزمون جامعی شرکت نکرده باشی، میتونم به جرئت بگم که ضریب موفقیت کمی خواهی داشت. حالا درصد نمیتونم بگم چون هر سال متغیره اما خب متوجه میشی که چی میگم. بار علمی زمانی ارزش داره که دائم درش بازیابی و آزمون و تست کردن صورت بگیره. به قول مهدی آرتور عزیز، کسی که یه بار راه کنکورو رفته باشه، میدونه که به جای اینکه اولین آزمون جامعش بعد عیده باشه و با دیدن درصداش با کله بره تو دیوار(!) میاد از قبل عید قشنگ یه 10 تا آزمون چغر و بد بدن کار میکنه که موقع آزمونای جامع کم نیاره. شهید محمد حسین زیرو هم یادمه تو خاطره ی کنکور 98ش گفته بود اگه تست و آزمون بیشتری کار میکردم، نتیجه ی بهتری میگرفتم.
      اما سوال اصلی اینه: بنده که تجربه ای ندارم؛ شما هم فکر نکنم منو بشناسی؛ کسانی اینجا هستن که هفت شهر کنکور رو گشتن و ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم؛جدی برام سوال شده که چی شد از بنده سوال فرمودی؟
      ای فیدروس! خوبی چیست؟
      و چه چیز خوب نیست ...
      آیا لازم است از کسی سوال کنیم که این را به ما بگوید؟

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن