مدیریت زمان روزانه*ی من برای مطالعه چگونه باشد؟پیشنهاد من به شما این است که زمان خود را به 3 قسمت تقسیم کنید: صبح ها را به ریاضی یا آمار اختصاص دهید و از ظهر کتاب*ها و جزوات را مطالعه نمایید (سعی کنید در هر روز 1 یا 2 کتاب یا جزوه را مطالعه کنید). در انتهای روز 1 یا 2 ساعت (بسته به نیازتون) را به زبان اختصاص دهید. در درس زبان سعی کنید، افزایش دایره لغات تون مدنظر قرار گیرد.

برای زبان تخصصی از چه منابعی استفاده كنم؟می*توانید از کتاب زبان تخصصی شهرسازی ار انتشارات سمت حسین فرهادی نیز استفاده نمایید، همچنین مقاله*هایی با موضوعات مختلف مثلsustainable development, GIS, transportation, housingدانلود کنید و بخوانید.من رشته*ام شهرسازی نبوده و

مطالب برایم جدید است، روش مطالعه*ام چگونه باشد؟
با توجه به اینكه مطالب برایتان جدید است و قبلا مطالعه*ای نداشته*اید، در بار اول با حساسیت كمتری پیش بروید و سعی كنید با سرعت بیشتر مطالب را بخوانید زیرا یادگیری در این رشته به تكرار و نهادینه شدن مطالب نیاز دارد و این طور نیست كه بخواهید در همان بار اول مطالعه تمام مطالب را حفظ كرده و یاد بگیرید. اما در تكرارهای بعدی مطلب را با دقت بیشتری بخوانید و سعی كنید كیفیت را مد نظر قرار دهید. این در حالی است كه در دور اول خواندن كمیت برایتان با اهمیت بود.