خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

تفاوت ریاضیات تجربی و رشته ریاضی

از تمام کسانی که بر اختلاف ریاضیات هر دو رشته تسلط دارن درخواست کمک دارم ❤️

چقدر اختلاف تو ریاضی هر دو رشته هست؟ من ریاضیات تجربی رو خوندم و بلدم ولی میخواستم بدونم چه چیز اضافه ای دارن؟ یا مثلا تو مباحث مشترک چه ریزفصل های اضافه تری دارن که ما تجربیا نمیخونیم و اونا دیپ تر میشن؟
      تفاوت ها طوری هست که کتاب های ریاضی مهندسی دانشگاه رو متوجه نشیم یا همین ریاضیات تجربی کفایت میکنه؟

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام
      در پایه دهم ریاضی تجربی و ریاضی هیچ تفاوتی باهم ندارن به غیر از اینکه رشته ریاضی هندسه رو هم توی پایه دهم داره
      در پایه یازدهم رشته ریاضی سه تا کتاب به عنوان حسابان ، آمار احتمال و هندسه داره ولی رشته تجربی همون کتاب ریاضی رو داره که تا جایی که من میدونم انگار از هر کدوم از این کتابای رشته ریاضی یه ناخونکی زده و یه بخشیش رو داره
      در پایه دوازدهم رشته ریاضی حسابان ، گسسته و هندسه داره ولی رشته تجریی همون ریاضی عه کتابشون
      در کل مباحث شون فکر میکنم یکی عه ولی ریاضیات رشته ریاضی گسترده تره

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      ریاضی تجربی حجمش خیلی کمتره ولی سوالاتی که تزش طرح میکنن فضاییه
      ببین یا موفق میشی یا باید موفق بشی.
      ولی تا ابد وقت نداری.

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MrSaber نمایش پست ها

از تمام کسانی که بر اختلاف ریاضیات هر دو رشته تسلط دارن درخواست کمک دارم ❤️

چقدر اختلاف تو ریاضی هر دو رشته هست؟ من ریاضیات تجربی رو خوندم و بلدم ولی میخواستم بدونم چه چیز اضافه ای دارن؟ یا مثلا تو مباحث مشترک چه ریزفصل های اضافه تری دارن که ما تجربیا نمیخونیم و اونا دیپ تر میشن؟
      تفاوت ها طوری هست که کتاب های ریاضی مهندسی دانشگاه رو متوجه نشیم یا همین ریاضیات تجربی کفایت میکنه؟
      مسلما ریاضیات مهندسی رو بچه های ریاضی بهتر می‌فهمن. بطور کلی گسسته و هندسه دارن و ما نداریم. حسابان هم بیشتر میخونن.

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Konkuri1404 نمایش پست ها
      سلام
      در پایه دهم ریاضی تجربی و ریاضی هیچ تفاوتی باهم ندارن به غیر از اینکه رشته ریاضی هندسه رو هم توی پایه دهم داره
      در پایه یازدهم رشته ریاضی سه تا کتاب به عنوان حسابان ، آمار احتمال و هندسه داره ولی رشته تجربی همون کتاب ریاضی رو داره که تا جایی که من میدونم انگار از هر کدوم از این کتابای رشته ریاضی یه ناخونکی زده و یه بخشیش رو داره
      در پایه دوازدهم رشته ریاضی حسابان ، گسسته و هندسه داره ولی رشته تجریی همون ریاضی عه کتابشون
      خیر مباحث شون یکی نیست ، تو آمار و احتمال و گسسته و هندسه مباحث جدیدی هست که تو تجربی نیست ، اما تو حسابان میشه گفت تقریبا مباحث یکیه اما در رشته ریاضی مطالب عمیق تر مطرح شده.

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Username_Copied نمایش پست ها
      مسلما ریاضیات مهندسی رو بچه های ریاضی بهتر می‌فهمن. بطور کلی گسسته و هندسه دارن و ما نداریم. حسابان هم بیشتر میخونن.
      ریاضی مهندسی در مورد سری فوریه هست ارتباطی به ریاضی دبیرستان نداره کلا.
      ولی تا ابد وقت نداری.

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Biomedical Eng نمایش پست ها
      ریاضی مهندسی در مورد سری فوریه هست ارتباطی به ریاضی دبیرستان نداره کلا.
      ایشون در مورد درس ریاضی مهندسی صحبت نمی کنند. بطور کلی در مورد ریاضیاتی که بچه های مهندسی می خونن صحبت می کنند.

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Konkuri1404 نمایش پست ها
      سلام
    9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ایشون در مورد درس ریاضی مهندسی صحبت نمی کنند. بطور کلی در مورد ریاضیاتی که بچه های مهندسی می خونن صحبت می کنند.
      بنظرتون اگر حسابان هارو نخونم و بجاش گسسته و آمار و هندسه رو بخونم به درک خوبی از پایه های ریاضیات مهندسی میرسم؟

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      امسال بیشتر سوالات از حسابان یازدهم بوده نسبت ب بقیه

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MrSaber نمایش پست ها
      بنظرتون اگر حسابان هارو نخونم و بجاش گسسته و آمار و هندسه رو بخونم به درک خوبی از پایه های ریاضیات مهندسی میرسم؟
      خیر. حسابان ها در اولویت هستند. شاید گسسته مهم نباشه چون زیاد با نظریه اعداد و گراف ها توی مهندسی سروکار ندارید. بازهم بستگی به رشته ای داره که می خونید.
      Motivation alone is not enough. If you have an idiot and you motivate him, now you have a motivated idiot.

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      اونم بیشتر حجمش دیفرانسیل هست
      ولی تا ابد وقت نداری.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن