خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

حل مسئله‌های شيمی

سلااااااام

هیچی دیگه فقط میخوام بدونم راه حل سایر قسمت های این کتاب(بجز استوکیومتری که گذاشته واسه نمونه)با کتابای مبتکران و خیلی سبز و اینا

تفاوت داره؟؟؟؟؟

ویرایش توسط M o h a m m a d : 16 بهمن 1392 در ساعت 14:24

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M o h a m m a d نمایش پست ها

سلااااااام

هیچی دیگه فقط میخوام بدونم راه حل سایر قسمت های این کتاب(بجز استوکیومتری که گذاشته واسه نمونه)با کتابای مبتکران و خیلی سبز و اینا

تفاوت داره؟؟؟؟؟

سلام دادش گلم

اول بخوام به طور خیلی خلاصه به سوالت جواب بدم =نه خیر تفاوت آنچنانی با هم ندارن

اما از کتاب

استاد شیخ الاسلامی مولف این کتاب از مولف های شیمی انتشارات شبقره و ویراستار شیمی پیش انتشارات مبتکران هستن__و تو شهر اهواز در موسسه ایران زمین تدریس دارن

یه چیزی که تو ساختار این کتاب جالبه همراهی یه مولف شیمی و یه مولف ریاضی هستش و این باعث شده تو مباحث محاسباتی و حل مسئله از روش های ساده کننده ریاضی هم استفاده شه به عنوان مثال فصل اول این کتاب در تعیین جرم اتمی میانگین ایزوتوپ ها از رابطه های آمار واسه ساده سازی و سریع تر حل شدن مسائل استفاده شده و...

همچنین یه امتیاز خوبه این کتاب پاسخ های تشریحی خیلی خوب و گه گاه استفاده از روش دوم و روش های ساده کننده در پاسخ هاست

ولی خوب این کتاب خالی از اشکال هم نیست
      تست های تالیفی این کتاب که در قسمت تنظیم موتور همراه با سوالات برگزیده کنکور اومده نسبت به کتب مبتکران و خیلی سبز یکی دو لِوِل پایین تره
      همچنین تو بعضی از قسمت ها مثل سینتیک و اسید و باز به نظرم کتاب خیلی سبز خیلی قوی تر از این کتاب کار کرده
      یه چیزی هم که هست این کتاب اگه اشتباه نکنم تو چاپ اولش مسائل فصل آخر پیش دانشگاهی رو کار نکرده...

ولی اگه بی انصاف نباشیم بعضی از پاسخ ها و روش هاش از اون 2 تا بهتره(((که خیلی اندک هست این برتری..)))

در هر حال این کتاب در کنار کتاب مهروماه و شبقره و.. واسه تمرکز رو مسائل شیمی کتاب بدی نیست
      ولی خوب مثل هر کتاب دیگه نقاط ضعف و قوت خودشو داره
      اگه با همون مبتکران و خیلی سبز نتیجه میگیری نیازی به خریدن این منبع جدید نیست
      ولی باز هم برای فوکوس کردن رو مسائل میشه روش حساب کرد..

ببخشید اگه یکم زیاد شد چون دیدم کسی نظری نداد سعی کردم جامع بگم
      این حرف ها تجربه شخصی خودم بود...امیدوارم کمکت کرده باشه

پیروز باشیــ
      :yahoo (3):

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      كامل ديدمش،به درد يه ادم حرفه اي نميخوره،بيش تر مبتديانه هستش.اگركسي توجيه كنه حالت جمع بندي داره كتاب خيلي خوبيه كه درعرض كمتر از ٢روز ميشه كامل يه دور تستاشو زد و خوندش ولي بازم به نظر شخصي همونطور كه پورياي عزيز گفتن خيلي كارخاصي نكرده،براي كسي به درد بخوره كه ميخواد درعرض كمتر از ١الي٢ماه يه كاري براي مسايل انجام بده ولي براي كسي مثل خودم كه به اندازه ي موهاي سرم استوك و سينتيك و تعادل و تاحدوديم اسيدوباز زدم به درد نميخوره،تازه گرفتمش ولي روز سوم گذاشتمش كنار.

4. Top | #4
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوستان من تو حل سریع مسائل شیمی ضعف دارم به نظر شما کدوم یک از دو کتاب زیر برای حل مسائل شیمی خوبه؟
      مسائل شیمی کنکور + شگردهای فوق سریع حل مسائل انتشارات مهروماه
      حل مسائل شیمی نشر دریافت ( فکر کنم دیگه موجود نیست)

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MohammadT نمایش پست ها
      دوستان من تو حل سریع مسائل شیمی ضعف دارم به نظر شما کدوم یک از دو کتاب زیر برای حل مسائل شیمی خوبه؟
      مسائل شیمی کنکور + شگردهای فوق سریع حل مسائل � انتشارات مهروماه
      حل مسائل شیمی نشر دریافت ( فکر کنم دیگه موجود نیست)

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط eli94 نمایش پست ها

ویرایش توسط eli94 : 22 آبان 1393 در ساعت 12:49

6. Top | #6
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      الی جان یه توضیحی میدادی خب

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      این سوال منم هست
      یعنی این دریافت و مهروماه خیلی با مبتکران و سبز فرق دارن؟

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن