خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15

موضوع: کنکور 1403

1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

کنکور 1403

سلام ارادت دوستان چند تا سئوال داشتم من کلا کنکور امسالو بیخیال شدم امروزم شانسی زدم
      بگذریم
      دوستان تصمیمم رو گرفتم میخام بازم بخونم اما این بار اصولی. چند سئوال داشتم لطفا کمک کنید
      خوب اولین مشکلی که دارم نحوه برنامه ریزیه میشه یه توضیح کوچیک بهم بدید در مورد نحوه برنامه ریزی چه جوری بخونم کی تست بزنم؟
      دومیش اینه که من تو ریاضی به شدت ضعیفم دوستان معلمی نیست که تو اینترنت فیلماش رایگان باشه میخوام دانلود کنم. لطفا نگید الا چون میخام گوشیمو خاموش کنم. متاسفانه اگه گوشیم دستم باشه تمرکز ندارم
      سوم اینه که من همش با خودم میگم تا تیر ماه صبر کن ببین کنکور تغیر میکنه یا نه اما خوب تقریبا سی روز دیگه مونده تا بخوان اعلام کنن ایا درسته که منی که تا الان نخوندم بازم سی روزم رو از دست بدم؟لطفا جواب بدید ممنون❤️

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      اولا که من خودم کنکوری 1403 ام پس عملا یه تازه واردم تو این جریان
      در جواب سوال اولت راستش من خودم یه دفتر برنامه ریزی گرفتم تازه که بهم انگیزه میده پرش کنم ... برنامه ریزی اصول خاصی نداره وابسته به شرایط توعه ولی اگه منظورت نحوه مطالعه است که باید دور اول باید اموزشی باشه حالا یا با فیلم اموزشی یا درسنامه کمک درسی{البته برای درس زیست یکم ماجرا فرق میکنه}
      همون روز که درس رو خوندی باید تست اموزشی بزنی مثلا تست های فرد کمک درسیت که روند اموزشی تکمیل بشه پاسخنامه خیلی مهمه تو این دور که حتما بررسی بشه و اصلا زمان نگیر برای این سری تست زنی...
      دور دوم مطالعه که روز بعد یا دو روز بعد میشه(بسته به تعداد دروسی که در روز میخونی مثلا بعضیا هر روز هر چهار درس رو میخونن) با تست شروع میشه یعنی سنجشی که دور دوم تست ها یعنی تست های زوج رو میزنی این بار زماندار و باز بررسی تست ها خیلی مهمه... اصلا اصلا به بهانه مرور که یادم رفته و نمیتونم الان زماندار بزنم درسنامه نخون واسه شروع این دور دوم... در کمترین حالت ممکن هم 40 درصد مطالب یادته دیگه نه؟ بعد از بررسی پاسخنامه برو سراغ مرور و مطالعه دوباره درسنامه اونم واسه رفع اشکال... همین روند رو که پیش بگیری بعد از اون فقط میشع تست زماندار بیشتر و بیشتر...
      اینی که گفتم اصلیه که خیلی از مشاورا و معلما هم میگن و بیس کار رو همین میگرده و باید چندین دور تکرار بشه تا به تسلط برسی...
      راجب سوال ذومت راستش اطلاعی ندارم
      و سوال سوم هم اگه نظر منو بخوای تو حتی اگه نیمچه امیدی به نتیجه کنکورت داری به نظرم چیزی رو از دست نمیدی که تا اعلام نتایج مطالعه ات رو پیش ببری ولیاگه اینکارو نکنی و نتیجه ات هم خوب نباشه خب به قول خودت 1 ماه رو از دست دادی... از طرفی هم وقتی نتیجه رو ببینی یکم به لحاظ روحی میتونه تاثیر بدی بزاره و شروع دوباره ات رو به تاخیر بندازه پس هر چی زودتر شروع کنی این وقفه کمتر میشه نه؟
      امیدوارم کمکی کرده باشم
      هرچند تازه کارم

موفق باشی

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Rezag نمایش پست ها
      سلام ارادت دوستان چند تا سئوال داشتم من کلا کنکور امسالو بیخیال شدم امروزم شانسی زدم
      بگذریم
      دوستان تصمیمم رو گرفتم میخام بازم بخونم اما این بار اصولی. چند سئوال داشتم لطفا کمک کنید
      خوب اولین مشکلی که دارم نحوه برنامه ریزیه میشه یه توضیح کوچیک بهم بدید در مورد نحوه برنامه ریزی چه جوری بخونم کی تست بزنم؟
      دومیش اینه که من تو ریاضی به شدت ضعیفم دوستان معلمی نیست که تو اینترنت فیلماش رایگان باشه میخوام دانلود کنم. لطفا نگید الا چون میخام گوشیمو خاموش کنم. متاسفانه اگه گوشیم دستم باشه تمرکز ندارم
      سوم اینه که من همش با خودم میگم تا تیر ماه صبر کن ببین کنکور تغیر میکنه یا نه اما خوب تقریبا سی روز دیگه مونده تا بخوان اعلام کنن ایا درسته که منی که تا الان نخوندم بازم سی روزم رو از دست بدم؟لطفا جواب بدید ممنون❤️

سلام
      سواله اولت: برنامه ریزی حجمی زمانی میریزی منتها توی تابستون میپردازی که به نقطه ضعفت و یه پایه‌. یعنی مثلا توی سال چی مشکل داشتی میای تابستون میخونی و یه پایه که من تاکیدم رو دهمه چون بیس مباحثه انتخاب میکنی و میخونی. اگه خیلی اوتی از پیش نیازها شروع میکنی میخونی تست میزنی اما اگه اوکی رو پیش نیاز یه مرور با تست سریع انجام میدی
      یه برگه بر میداری خط کشی میکنی به صورت جدول و مباحثو مینویسی مثل اینscreenshot_20230708-191122_samsung-notes.jpg
      البته اصلا تابستون ازمون شرکت نکن چون هول هولکی فقط میبنده ازمون تابستون برای کسایی که خوب خوندن و قوی هستن خوبه
      پس جای جمعه میذاری مرور و جبران عقب موندگی ها
      مرور هم اینجوریه که سوالاتی که غلط زدی دوباره میزنی دفتر نکات تو زیست شناسی رو مرور میکنی(دفتریه که خودت نکات تستارو توش مینویسی)و ازمونک میسازی برای خودت اینجوری که ازمون های سال گذشته مثل زیستاز ماز قلمچی گاج گزینه۲ مباحثی که خوندی ازشون زمان دار میزنی تا عملکردتو بسنجی. تعداد تست هم اصلا کمالگرا نباش که از روز اول ۲۰۰ تا تست تو روز بزنی کم کم زیاد میکنی اصلا نگران نباش که تو تستا کندی و .. به مرور تسلط پیدا میکنی
      screenshot_20230708-191531_samsung-notes.jpg
      یه نمونه جدول برنامه ریزی روزانه که طرز کارشون اینجوریه
      img_20230708_191644_268.jpg

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Rezag نمایش پست ها
      بگذریم

سواله دومت
      معلم رایگان تو اینترنت فقط سایت آلاست
      اگه میخوای تو تلگرامم ریخته ولی اگه بحث حرام و اینا برات مهم نیست میتونی استفاده کنی
      همه فیلم هارو یکهویی دانلود بریز تو فلش یا هاردت بعد از تو تلویزیون ببین یا لب تاپ و گوشی رو خاموش کن ایرادی نداره
      اگه از تلگرام میخوای ببینی ملاکپور برای ریاضی خوبه
      سواله سومت
      تو که میدونی خوب ندادی پس دست رو دست نذار اول نزدیک یه هفته اینا استراحت کن بعد شروع کن اگه مطمئنی کع امسال قبول نمیشی خوندن رو به تاخیر ننداز این یه سیکله اولش میگی تا اعلام نتایج بعدش میگی تا مهر بعد تو دی میوفتی دنبال اینکه از الان میشه یا نه و این سیکل هی تکرار میشه پس منتظر نمون و شروع کن یه زیرویی داشتیم میگفت فردای کنکور ۴ صبح کوک کردم کوک خوندم و رتبه۳۰۰ کنکور شد
      موفق باشی

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام بنظرتون اگه نرسیم تو تابستون پایه یازدهم رو کامل جمع کنیم مشکل خاصی پیش نمیاد ؟

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط userone نمایش پست ها
      سلام بنظرتون اگه نرسیم تو تابستون پایه یازدهم رو کامل جمع کنیم مشکل خاصی پیش نمیاد ؟
      اگه در صدای بالا میخوای
      و مسلط نیستی و بزاری واسه بعد مشکل پیش میاد
      تو برنامه ی آزمون های آزمایشی معمولا یازدهم برای نیمسال دومه
      و فرصتش واقعا کمه اگه تابستون جا مونده زیاد داشته باشی کارت سخت میشه اگرم برنامه ات شخصیه بازم بنظرم ارزش داره تابستون کامل جمع بشه مخصوصا فیزیکش چون نسبت دهم فرصت بیشتری میخواد و زیستش شدیدا قابل ترکیب و پیش نیاز دوازدهم ریاضی ام تابع و مثلثات یازدهم حد اقل لازمه شیمی رو حداقل محاسباتش لازمه زمین لازم نیس تابستون
      هیچ جوینده ندانست که جای تو کجاست...

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Arnold نمایش پست ها

اگه در صدای بالا میخوای
      و مسلط نیستی و بزاری واسه بعد مشکل پیش میاد
      تو برنامه ی آزمون های آزمایشی معمولا یازدهم برای نیمسال دومه
      و فرصتش واقعا کمه اگه تابستون جا مونده زیاد داشته باشی کارت سخت میشه اگرم برنامه ات شخصیه بازم بنظرم ارزش داره تابستون کامل جمع بشه مخصوصا فیزیکش چون نسبت دهم فرصت بیشتری میخواد و زیستش شدیدا قابل ترکیب و پیش نیاز دوازدهم ریاضی ام تابع و مثلثات یازدهم حد اقل لازمه شیمی رو حداقل محاسباتش لازمه زمین لازم نیس تابستون
      اها ممنون از راهنمایی
      راستش من تازه شروع کردم و سرعتم یخورده پایینه و اگه بتونم دهم و یازدهم رو تو مدت باقی مونده تمام کنم خیلی خوب میشه ولی شایدم فقط تونستم نیمه اول یازدهم رو بخونم
      بهرحال باید تمام تلاشم رو بکنم ببینم چی میشه :/

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mmmmmm9493 نمایش پست ها

سلام
      سواله اولت: برنامه ریزی حجمی زمانی میریزی منتها توی تابستون میپردازی که به نقطه ضعفت و یه پایه‌. یعنی مثلا توی سال چی مشکل داشتی میای تابستون میخونی و یه پایه که من تاکیدم رو دهمه چون بیس مباحثه انتخاب میکنی و میخونی. اگه خیلی اوتی از پیش نیازها شروع میکنی میخونی تست میزنی اما اگه اوکی رو پیش نیاز یه مرور با تست سریع انجام میدی
      یه برگه بر میداری خط کشی میکنی به صورت جدول و مباحثو مینویسی مثل اینبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Screenshot_20230708-191122_Samsung Notes.jpg
مشاهده: 200
حجم: 110.0 کیلو بایت
      البته اصلا تابستون ازمون شرکت نکن چون هول هولکی فقط میبنده ازمون تابستون برای کسایی که خوب خوندن و قوی هستن خوبه
      پس جای جمعه میذاری مرور و جبران عقب موندگی ها
      مرور هم اینجوریه که سوالاتی که غلط زدی دوباره میزنی دفتر نکات تو زیست شناسی رو مرور میکنی(دفتریه که خودت نکات تستارو توش مینویسی)و ازمونک میسازی برای خودت اینجوری که ازمون های سال گذشته مثل زیستاز ماز قلمچی گاج گزینه۲ مباحثی که خوندی ازشون زمان دار میزنی تا عملکردتو بسنجی. تعداد تست هم اصلا کمالگرا نباش که از روز اول ۲۰۰ تا تست تو روز بزنی کم کم زیاد میکنی اصلا نگران نباش که تو تستا کندی و .. به مرور تسلط پیدا میکنی
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Screenshot_20230708-191531_Samsung Notes.jpg
مشاهده: 200
حجم: 183.6 کیلو بایت
      یه نمونه جدول برنامه ریزی روزانه که طرز کارشون اینجوریه
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_20230708_191644_268.jpg
مشاهده: 192
حجم: 73.8 کیلو بایت
      دمت گرم

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mina.z نمایش پست ها
      سلام
      اولا که من خودم کنکوری 1403 ام پس عملا یه تازه واردم تو این جریان
      در جواب سوال اولت راستش من خودم یه دفتر برنامه ریزی گرفتم تازه که بهم انگیزه میده پرش کنم ... برنامه ریزی اصول خاصی نداره وابسته به شرایط توعه ولی اگه منظورت نحوه مطالعه است که باید دور اول باید اموزشی باشه حالا یا با فیلم اموزشی یا درسنامه کمک درسی{البته برای درس زیست یکم ماجرا فرق میکنه}
      همون روز که درس رو خوندی باید تست اموزشی بزنی مثلا تست های فرد کمک درسیت که روند اموزشی تکمیل بشه پاسخنامه خیلی مهمه تو این دور که حتما بررسی بشه و اصلا زمان نگیر برای این سری تست زنی...
      دور دوم مطالعه که روز بعد یا دو روز بعد میشه(بسته به تعداد دروسی که در روز میخونی مثلا بعضیا هر روز هر چهار درس رو میخونن) با تست شروع میشه یعنی سنجشی که دور دوم تست ها یعنی تست های زوج رو میزنی این بار زماندار و باز بررسی تست ها خیلی مهمه... اصلا اصلا به بهانه مرور که یادم رفته و نمیتونم الان زماندار بزنم درسنامه نخون واسه شروع این دور دوم... در کمترین حالت ممکن هم 40 درصد مطالب یادته دیگه نه؟ بعد از بررسی پاسخنامه برو سراغ مرور و مطالعه دوباره درسنامه اونم واسه رفع اشکال... همین روند رو که پیش بگیری بعد از اون فقط میشع تست زماندار بیشتر و بیشتر...
      اینی که گفتم اصلیه که خیلی از مشاورا و معلما هم میگن و بیس کار رو همین میگرده و باید چندین دور تکرار بشه تا به تسلط برسی...
      راجب سوال ذومت راستش اطلاعی ندارم
      و سوال سوم هم اگه نظر منو بخوای تو حتی اگه نیمچه امیدی به نتیجه کنکورت داری به نظرم چیزی رو از دست نمیدی که تا اعلام نتایج مطالعه ات رو پیش ببری ولیاگه اینکارو نکنی و نتیجه ات هم خوب نباشه خب به قول خودت 1 ماه رو از دست دادی... از طرفی هم وقتی نتیجه رو ببینی یکم به لحاظ روحی میتونه تاثیر بدی بزاره و شروع دوباره ات رو به تاخیر بندازه پس هر چی زودتر شروع کنی این وقفه کمتر میشه نه؟
      امیدوارم کمکی کرده باشم
      هرچند تازه کارم

موفق باشی

ممنون

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ������ دوستانی که 1402 کنکور دادن میتونن تراز کل سال 1402 خودشونو به جای تراز آزمون سراسری 1403 قرار بدن ولی برای تراز آزمون فرهنگیان نمی تونن این کارو کنند

������ ������

سلام
      معنی این چیه؟ یعنی بعد اینکه کنکور دادیم اگه تراز آزمون اختصاصی پایین تر بود می تونیم تراز کل سال قبل رو جای این قرار بدیم؟
      و ناگهان هر آنچه که شوقش را داشتی برایت پوچ و بی معنی می‌شود

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تراز کل نه! اگه تراز کنکور اختصاصی ۱۴۰۳ از تراز کنکور اختصاصی ۱۴۰۲ کمتر باشه، تراز اختصاصی ۱۴۰۲ رو اعمال میکنن و تراز کل ۱۴۰۳ میشه ۵۰ درصد تراز سوابق بر اساس ترازبندی در سال ۱۴۰۳ ( ممکنه تراز سوابق پارسال، برای امسال کمتر بشه) + ۵۰ درصد تراز کنکور اختصاصی ۱۴۰۲ ( نسبت به پارسال تغییر نخواهد کرد)

فرهنگیان تراز هر سال برای همون سال اعمال میشه.

12. Top | #12
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام به نظرتون برای کسی که یه شغل دولتی داره توی سن 31 سالگی ارزش داره پزشکی خوندن رو شروع کنه؟

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Lara27 نمایش پست ها
      سلام به نظرتون برای کسی که یه شغل دولتی داره توی سن 31 سالگی ارزش داره پزشکی خوندن رو شروع کنه؟
      به قولِ نهاردور، هیچگاه تو زندگی، برای هیچ کار مثبتی برای خودت دیر نیست.
      (بعلاوه اون جمله، خدایی برای پزشکییییی دیگه نباید از سی و اَندی بیشتر شه).
      در کل چرا که نه؟ وقتی شروع کردی واسه خوندن پزشکی، خورشید به جای شرق از غرب طلوع میکنه؟
      (نریزین رو سرم که وایییی شرایط آدما متفاوتهههه ووو ایح ایح ایح.) آی نو گایز. ول کنید. کسی که واقعا بخوادددد میتونه شرایطشو هم جور کنه.
      ما یادمون میره که ترازوی زندگی هر کسی متفاوته.
      هر چی داری بریز تو ترازو. خودت میفهمی چی سنگینی میکنه (:
      اکانتمو بستم/حالا اکانتمو باز کردم

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      بچه ها حالا با توجه به اینکه تاثیر سوابق تحصیلی برای سال بعد ۵۰٪ شده، با همین نمره هایی که داریم حتی اگه ترمیم معدل نکنیم. تراز سوابق تحصیلیمون بالاتر میره؟ یا هنو هیچی معلوم نیس؟
      و ناگهان هر آنچه که شوقش را داشتی برایت پوچ و بی معنی می‌شود

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      امیدوارم امسال همتون به دلخواه تون برسید عزیزان

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)