خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

درد جسمانی در سال کنکور

من حدود یک ساله که درد جسمانی دارم و با بدبختی و بیچارگی و افسردگی درس خوندم الان واقعا خستم و دیگه برام مهم نیست چه نتیجه ای بیارم . شما جای من بودین چی کار میکردین ؟؟ خیلی خیلی درد و رنج کشیدم 😔😔😔😔😔😔

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      بنظرت اینا طبیعیه؟
      ایا قبل سال کنکور این مدلی شدی؟
      اگه پاسخ منفیه پس این جیزایی که میگی غیرعادی
      ی سوال شما وسواس فکری و کمال گرایی دارید؟
      اگه پاسختون مثبته لازم با یک روانشناس طرحواره درمان صحبت کنید و براتون بررسی کنه که ایا این وضعیت ریشش تو چیه.
      موفق و موید در پناه الله مهربان

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      به خاطر پشت صندلی نشستن زیاده . عادیه .بعد کنکور یه تایمی ورزش کنی درست میشه
      ʏօʊ ɖʀǟա ֆȶǟʀֆ ǟʀօʊռɖ ʍʏ ֆƈǟʀֆ

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ..

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zibae نمایش پست ها
      سلام
      بنظرت اینا طبیعیه؟
      ایا قبل سال کنکور این مدلی شدی؟
      اگه پاسخ منفیه پس این جیزایی که میگی غیرعادی
      ی سوال شما وسواس فکری و کمال گرایی دارید؟
      اگه پاسختون مثبته لازم با یک روانشناس طرحواره درمان صحبت کنید و براتون بررسی کنه که ایا این وضعیت ریشش تو چیه.
      موفق و موید در پناه الله مهربان
      بله قبل سال کنکور اینجور شدم . مثانه پرکار یعنی روزگارم رو سیاه کرده . کلا سرنوشتم رو بدجوری تغییر داد

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nima mn نمایش پست ها
      من حدود یک ساله که درد جسمانی دارم و با بدبختی و بیچارگی و افسردگی درس خوندم الان واقعا خستم و دیگه برام مهم نیست چه نتیجه ای بیارم . شما جای من بودین چی کار میکردین ؟؟ خیلی خیلی درد و رنج کشیدم
      سلام
      منم کم‌خونی و فقر آهن شدید داشتم قبل از کنکور و خب، درمان نکردم و کلاً نسبت بهش بی‌اهمیت بودم تا اینکه اردیبهشت کار به بیمارستان و اینا کشید. حالا من نمی‌دونم درجه‌ی بیماری یا درد جسمانی شما در چه حده؛ یه سری موارد مثل درد عضلات یا کمر و گردن طبیعیه و با ورزش درست می‌شه. برای ورزشش هم من ویدئوهای ۱۰ دقیقه‌ای توی یوتیوب رو پیشنهاد می‌کنم. وقتِ زیادی نمی‌بره و خیلی خوبن! کلاً آدمو رو فرم میارن.
      ولی خب اگه مشکل جسمی‌تون شدیدتره حتماً حتماً برای درمانش اقدام کنین. یکی از بچه‌های مدرسه‌ی ما، البته توی کلاس ما نیست، ولی تقریباً از بهمن متوجه شد که سرطان داره و همه خیلی براش ناراحت شدیم. یه مدت چند تا آزمونو نیومد ولی الان داره درمان میشه و حالش نسبتاً خوبه و سر جلسات نهایی شرکت می‌کنه. این مشکلا برای هر کی ممکنه پیش بیاد برای همین خودتونو براش ملامت نکنین. حتماً هم برطرفش کنین ~

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط سین.الف نمایش پست ها
      سلام
      منم کم‌خونی و فقر آهن شدید داشتم قبل از کنکور و خب، درمان نکردم و کلاً نسبت بهش بی‌اهمیت بودم تا اینکه اردیبهشت کار به بیمارستان و اینا کشید. حالا من نمی‌دونم درجه‌ی بیماری یا درد جسمانی شما در چه حده؛ یه سری موارد مثل درد عضلات یا کمر و گردن طبیعیه و با ورزش درست می‌شه. برای ورزشش هم من ویدئوهای ۱۰ دقیقه‌ای توی یوتیوب رو پیشنهاد می‌کنم. وقتِ زیادی نمی‌بره و خیلی خوبن! کلاً آدمو رو فرم میارن.
      ولی خب اگه مشکل جسمی‌تون شدیدتره حتماً حتماً برای درمانش اقدام کنین. یکی از بچه‌های مدرسه‌ی ما، البته توی کلاس ما نیست، ولی تقریباً از بهمن متوجه شد که سرطان داره و همه خیلی براش ناراحت شدیم. یه مدت چند تا آزمونو نیومد ولی الان داره درمان میشه و حالش نسبتاً خوبه و سر جلسات نهایی شرکت می‌کنه. این مشکلا برای هر کی ممکنه پیش بیاد برای همین خودتونو براش ملامت نکنین. حتماً هم برطرفش کنین ~
      خیلی مچکرم . نه متاسفانه دردی نیست که بشه با ورزش و تمرین حلش کرد تنها راهش دور بودن از استرسه که این امکان ناپذیره

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام ،نمیدونم منظورت چیه ولی منم وقتی استرس میگیرم یه حالت عجیبی رو تجربه میکنم پاهام مورمور میشه و انگار با یه سوزن دارن به کف پا تا زیر زانوهام ضربه میزنن به قدری وحشناک و عذاب آوره که نمیتونید درکش کنید ،به هر کس هم که میگم باور نمیکنه

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zohatanaghori نمایش پست ها
      سلام ،نمیدونم منظورت چیه ولی منم وقتی استرس میگیرم یه حالت عجیبی رو تجربه میکنم پاهام مورمور میشه و انگار با یه سوزن دارن به کف پا تا زیر زانوهام ضربه میزنن به قدری وحشناک و عذاب آوره که نمیتونید درکش کنید ،به هر کس هم که میگم باور نمیکنه
      آره واقعا استرس آدم رو از کار و زندگی میندازه . لعنت به کنکور

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Masomi نمایش پست ها
      متوجه منظورتون نشدم که درد غیرقابل درمانه. یعنی دچار سندرم oab یا بیش فعالی مثانه هستید؟ اگه این بیماریه که قابل کنترله اونم به راحتی
      روش درمانی هم زباد داره مثل تقویت لگن ، بیوفیدبک ، ورزش درمانی ، تحریک عصبی ، تزریق بوتاکس ، جراحی ، دارو درمانی با داروهایی مثل تولترودین یا میرابگرون و ...
      پیشنهاد میکنم اگه مشکلتون این بیماریه به یه ارولوژیست حرفه ای مراجعه کنید چون بیماری قابل درمانیه
      اما در جواب سوال اولتون من کسی رو دیدم که سرطانی بوده و با وجود درد شدید بدن و استخوان درد و عوارض شیمی درمانی و حالت تهوع و ... نشسته خونده و الانم سوپروایزر بیمارستان امام خمینی تهرانه
      میخوای با یه مثانه درد پا پس بکشی؟
      ببین باید اینو بپذیری هر موفقیتی یه بهایی داره نمیتونی بهاشو ندی و به جاهای خوب برسی و اگه میخوای بخونی با یسری روش ها میتونی بخونی
      مثلا تقسیم بندی کن اگه نمیتونی یکساعت یه جا بشینی تو فواصل ده دیقه ده دیقه بخون
      بخون ولی پا پس نکش چون یکم بگذره میفهمی آرزوهات دست کسایین که از تو بالاتر نبودن فقط تلاششون ازت بیشتر بوده و تو میمونی و یه دنیا حسرت
      راستی یجا نوشتی دوری از استرس ممکن نیست :/ توصیه میکنم به روان درمانگرایی که تو کار ACT یا CBT هستند مرجعه کنی البته با کتاب خوندن هم میتونی به این روشا پی بری که پیشنهاد من کتاب تله شادمانی اثر راس هریس با ترجمه دکتر صاحبی عه
      یسری روشای کلی برای درمان استرس هست که مهمترینش ذهن آگاهیه. حتما حتما مدیتیشن کار کن و یکی دیگه هم اگه مشکل Overthinking یا نشخوار فکری یا پرش افکار داری یه روش که تو روانشناسی اکت بهش میپردازن اینه که افکارتو تو کاغذ لنویس که ذهنت خالی شه بعد به افکارت اسم بده مثلا بگو این فکر تنبل خانه و ...
      امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم
      واقعا ازتون ممنونم . خیلی لطف دارید. بله همون oabتقریبا همه راه هایی رو که گفتید رفتم و حتی قرص های ضدافسردگی و آرامبخش هم امتحان کردم نشده ... شاید یکی از بزرگترین آرزو هام اینه که مثل بقیه باشم و مثل اونا زندگی کنم و به درسم برسم ولی .... در هرصورت مچکرم ازتون و نهایت تلاشم رو میکنم

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن