خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 20
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

Post میشه در مورد انتخاب منابعم کمکم کنید

سلام دوستان من واسه منابع تابستونم این کتاب ها رو در نظر گرفتم خواستم نظر شما رو قبل از اینکه تهیه شون کنم بدونم
      • فیزیک : برای فیزیک تصمیم دارم فیزیک پایه نشر الگو رو بزنم تست هاشو

• شیمی : مبتکران تک جلدی رو در نظر گرفته بودم اما بیشتر دبیر ها خیلی سبز رو پیشنهاد میدن و من متاسفانه با خیلی سبز نمیتونم کار کنم حالا موندم چیکار کنم:/

• حسابان وریاضیات پایه : با اینکه زیاد تعریفی از کتاب های اقیانوس تست و نکته مبتکران نشنیدم اما وقتی یه نیم نگاهی به این کتاب انداختم بنظرم خوب بود بازم نمیدونم!
      شایدم ریاضیات پایه نشرالگو رو گرفتم

• هندسه : فعلا کتابی مد نظر ندارم اما یا میکرو گاج میگیرم یا نشرالگو

ممنون میشم راهنماییم کنید در مورد انتخاب منابع

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام؛ من رشته‌م تجربیه و خیلی از کتاب‌های ریاضی اطلاع ندارم ولی اینو می‌دونم که تفاوت اون چنانی بین محتوای کتابای نشرهای مختلف وجود نداره و یه جورایی برای یه درس اگه هر کتاب توی بازار رو -به جز چند مورد انگشت‌شمار- کامل کار کنی توی اون درس می‌تونی سرتو بالا بگیری.
      به شخصه اگه برگردم عقب برای انتخاب کتابام دیگه از بقیه نظر نمی‌پرسم (چون الان دو تا کتاب دارم که به دردم نخوردن و فقط پولم حیف شد!). الان دیگه به این شناخت از خودم رسیدم که اولاً ادبیات درسنامه‌ها و پاسخنامه‌ها خوب باشه (مثلاً کتابای خیلی سبز خیلی صمیمانه‌ان یا مثلاً کتابای قلمچی هیچ اضافه‌گویی ندارن؛ بستگی به خواسته‌ی داوطلب داره.) دوماً صفحه‌آرایی اون کتاب خسته‌کننده و اینا نباشه. شاید به نظر مسخره بیاد این مورد ولی خب قراره یه مدت طولانی و شاید حتی برای چند بار مجبور باشی یه کتابو بخونی و رنگ‌بندیا یا حتی فونت نوشته‌ها می‌تونه توی جذب شدنِ شما به درس خوندن موثر باشه واقعاً!

+ اگه با بررسی کتابا تو pdf راحت نیستی یا نمی‌تونی درست تصمیم بگیری، الانا تا آخرای تیر معمولاً کتابخونه‌ها کتاب‌های کمک‌درسی اعضا رو واسه فروش می‌ذارن. می‌تونی یه سر بزنی و کتاب‌هایی رو که مدنظرت هست بررسی کنی.
      + نظر شخصی: شیمی خیلی سبز بهتره از خیلی جهات. شما با مبتکران تو شیمی خیلی خفن میشی، توی این شکی نیست؛ ولی خب یه نکته که مبتکران ازش غافل شده اینه که حجمِ خیلی زیادِ کتاب باعث میشه شما از احساس انجام دادنِ یه کار لذت نبری! طبیعتاً خیلی رومخه وقتی هر چی می‌خونی می‌بینی هنوز مونده. خیلی سبز حجم معقولی داره، همه چی رو به اندازه توضیح داده و کلاً من شیمی رو به خاطر تستای خیلی سبزش دوست داشتم باز خودت کتابا رو بررسی کن.

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط سین.الف نمایش پست ها
      سلام؛ من رشته‌م تجربیه و خیلی از کتاب‌های ریاضی اطلاع ندارم ولی اینو می‌دونم که تفاوت اون چنانی بین محتوای کتابای نشرهای مختلف وجود نداره و یه جورایی برای یه درس اگه هر کتاب توی بازار رو -به جز چند مورد انگشت‌شمار- کامل کار کنی توی اون درس می‌تونی سرتو بالا بگیری.
      به شخصه اگه برگردم عقب برای انتخاب کتابام دیگه از بقیه نظر نمی‌پرسم (چون الان دو تا کتاب دارم که به دردم نخوردن و فقط پولم حیف شد!). الان دیگه به این شناخت از خودم رسیدم که اولاً ادبیات درسنامه‌ها و پاسخنامه‌ها خوب باشه (مثلاً کتابای خیلی سبز خیلی صمیمانه‌ان یا مثلاً کتابای قلمچی هیچ اضافه‌گویی ندارن؛ بستگی به خواسته‌ی داوطلب داره.) دوماً صفحه‌آرایی اون کتاب خسته‌کننده و اینا نباشه. شاید به نظر مسخره بیاد این مورد ولی خب قراره یه مدت طولانی و شاید حتی برای چند بار مجبور باشی یه کتابو بخونی و رنگ‌بندیا یا حتی فونت نوشته‌ها می‌تونه توی جذب شدنِ شما به درس خوندن موثر باشه واقعاً!

+ اگه با بررسی کتابا تو pdf راحت نیستی یا نمی‌تونی درست تصمیم بگیری، الانا تا آخرای تیر معمولاً کتابخونه‌ها کتاب‌های کمک‌درسی اعضا رو واسه فروش می‌ذارن. می‌تونی یه سر بزنی و کتاب‌هایی رو که مدنظرت هست بررسی کنی.
      + نظر شخصی: شیمی خیلی سبز بهتره از خیلی جهات. شما با مبتکران تو شیمی خیلی خفن میشی، توی این شکی نیست؛ ولی خب یه نکته که مبتکران ازش غافل شده اینه که حجمِ خیلی زیادِ کتاب باعث میشه شما از احساس انجام دادنِ یه کار لذت نبری! طبیعتاً خیلی رومخه وقتی هر چی می‌خونی می‌بینی هنوز مونده. خیلی سبز حجم معقولی داره، همه چی رو به اندازه توضیح داده و کلاً من شیمی رو به خاطر تستای خیلی سبزش دوست داشتم باز خودت کتابا رو بررسی کن.
      سلام خیلی ممنونم که نظرتون رو گفتین
      درسته حق باشماست منم همیشه وقتی فقط به نظر دیگران توجه کردم برای انتخاب منابع پشیمون شدم و هر موقع هم که خودم تنها تصمیم گرفتم بازم پشیمون شدم (کلا درحال پشیمون شدنم) اینسری تصمیم گرفتم هم از نظر دیگران استفاده کنم هم از تصمیم های خودم
      درمورد شیمی مبتکران و خیلی سبز هم نظر شما رو تقریبا قبول دارم ولی مشکلم اینه خیلی سبز رو نمیتونم با درسنامه اش کنار بیام و اینکه صفحات مبتکران تک جلدی تقریبا با خیلی سبز یکیه ولی قیمت هاشن که خیلی تفاوت دارن و این منو به سمت خیلی سبز میکشونه ولی میترسم مثل دهم بازم نتونم با تست و درسنامه های شیمی کنار بیام

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      نظرات شخصی من
      حسابان و هندسه : میگروگاج
      گسسته : جامع خیلی سبز
      فیزیک پایه : اگه پایه قبلاً کارد کردی تا حدودی الان الگو عالیه
      شیمی : خیلی سبز و مبتکران (هردو خوبن)
      فیزیک دوازدهم : اگه معلمتون و جزوش خوبه نشرالگو ، وگرنه خیلی سبز

در ضمن خواهشاً کمالگرایی و وسواس من رو سال کنکور تکرار نکن چقدر کتاب خریدم تا به ایده آل خودم برسم و هیچ فایده ای نداشت ، و هیچ وقت کامنتای سایتا در مورد کتابا رو نخون چون اینقدر عجیب و نقیصن که سرمست میشی.
      با هر کتابی که گرفتی یا خواهی گرفت افرادی بودن که اونو کار کردن و موفق شدن پس نگران نباش

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.javad نمایش پست ها
      سلام
      نظرات شخصی من
      حسابان و هندسه : میگروگاج
      گسسته : جامع خیلی سبز
      فیزیک پایه : اگه پایه قبلاً کارد کردی تا حدودی الان الگو عالیه
      شیمی : خیلی سبز و مبتکران (هردو خوبن)
      فیزیک دوازدهم : اگه معلمتون و جزوش خوبه نشرالگو ، وگرنه خیلی سبز

در ضمن خواهشاً کمالگرایی و وسواس من رو سال کنکور تکرار نکن چقدر کتاب خریدم تا به ایده آل خودم برسم و هیچ فایده ای نداشت ، و هیچ وقت کامنتای سایتا در مورد کتابا رو نخون چون اینقدر عجیب و نقیصن که سرمست میشی.
      با هر کتابی که گرفتی یا خواهی گرفت افرادی بودن که اونو کار کردن و موفق شدن پس نگران نباش
      ممنونم ، فعلا دو سال تا کنکورم مونده ولی خب از الان خواستم پایه ام رو قوی کنم

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      بچه ها یه سوال بپرسم در مورد درس امار خواستم بدونم شما واسه درس آمار از یازدهم خوندین یا دوازدهم همراه با درس گسسته تست زدین براش؟

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام دوست خوبم
      بنظرم الان که اول راهی، میتونی پی دی اف کتاب هایی که بهت پیشنهاد شده رو تهیه کنی و چندتا مبحث رو از روی هرکدوم بخونی و مقایسه کنی که کدوم برات بهتره. من تحت تاثیر حرف های بقیه با پایه صفر شیمی، امسال هر 3 کتاب مبتکران رو گرفتم و واقعا نرسیدم درست و درمون بخونمشون و الان اوضاع شیمی ام خیلی بده و شاید حتی یه دلیلی بشه برای موندنم پشت کنکور...
      حتما حتما و حتما خودت مقایسه کن و بهترین کتاب رو انتخاب کن.
      موفق باشی ^^
      در گریختن رستگاری نیست. بمون و از خودت چیزی بساز که نشکنه...

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Blueberry_ نمایش پست ها
      سلام دوست خوبم
      بنظرم الان که اول راهی، میتونی پی دی اف کتاب هایی که بهت پیشنهاد شده رو تهیه کنی و چندتا مبحث رو از روی هرکدوم بخونی و مقایسه کنی که کدوم برات بهتره. من تحت تاثیر حرف های بقیه با پایه صفر شیمی، امسال هر 3 کتاب مبتکران رو گرفتم و واقعا نرسیدم درست و درمون بخونمشون و الان اوضاع شیمی ام خیلی بده و شاید حتی یه دلیلی بشه برای موندنم پشت کنکور...
      حتما حتما و حتما خودت مقایسه کن و بهترین کتاب رو انتخاب کن.
      موفق باشی ^^
      سلام مرسی از راهنمایت عزیزم ، راستیتش اوضاع شیمی منم زیاد خوب نی لااقلش دهمم وضعش خوب نی
      من شنیدم که میانگین درس شیمی توی کنکور ۳۰ درصده مطمئنم شما بالاتر از میانگین میزنی و امیدوارم و آرزو میکنم رشته ای که دوست داری قبول شی

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Konkuri1404 نمایش پست ها
      سلام مرسی از راهنمایت عزیزم ، راستیتش اوضاع شیمی منم زیاد خوب نی لااقلش دهمم وضعش خوب نی
      من شنیدم که میانگین درس شیمی توی کنکور ۳۰ درصده مطمئنم شما بالاتر از میانگین میزنی و امیدوارم و آرزو میکنم رشته ای که دوست داری قبول شی
      حقیقتش مبتکران کتاب خوبیه برای شیمی. اونقدرها جامع و کامل هست که فکر نکنم روی دست درسنامه هاش کتابی وجود داشته باشه! ولی مشکل اینه که اصلا و ابدا برای کسی که زمان کمی داره مناسب نیست! حجمش خیلی خیلی زیاده و طوری نوشته شده که واقعا صبر ایوب یخواد مطالعه ش!
      بنظرم از کتابی مثل خیلی سبز جامع شروع کن شاید سطحش برات مناسب باشه و همین که یکی روی دور بیاردت، دیگه خوندن مبتکران و فراتر از اون برات کاری نداره.

خیلی خیلی ممنونم از لطفت ^^
      امیدوارم بتونم موفق بشم و برای تو هم آرزوی موفقیت دارم.
      بدرخشی زیبا ^^

10. Top | #10
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      حقیقتش مبتکران کتاب خوبیه برای شیمی. اونقدرها جامع و کامل هست که فکر نکنم روی دست درسنامه هاش کتابی وجود داشته باشه! ولی مشکل اینه که اصلا و ابدا برای کسی که زمان کمی داره مناسب نیست! حجمش خیلی خیلی زیاده و طوری نوشته شده که واقعا صبر ایوب یخواد مطالعه ش!
      بنظرم از کتابی مثل خیلی سبز جامع شروع کن شاید سطحش برات مناسب باشه و همین که یکی روی دور بیاردت، دیگه خوندن مبتکران و فراتر از اون برات کاری نداره.

خیلی خیلی ممنونم از لطفت ^^
      امیدوارم بتونم موفق بشم و برای تو هم آرزوی موفقیت دارم.
      بدرخشی زیبا ^^
      آره حجمش خیلی زیاده ، من از روی پی دی اف میخوندم چشمم خسته میشد
      راستی رشته ات ریاضیه؟
      خواهش میکنم♡

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      آره حجمش خیلی زیاده ، من از روی پی دی اف میخوندم چشمم خسته میشد
      راستی رشته ات ریاضیه؟
      خواهش میکنم♡
      نه گلم
      تجربی هستم.

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نه گلم
      تجربی هستم.
      موفق باشی

13. Top | #13
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      سلام دوستان من واسه منابع تابستونم این کتاب ها رو در نظر گرفتم خواستم نظر شما رو قبل از اینکه تهیه شون کنم بدونم
      • فیزیک : برای فیزیک تصمیم دارم فیزیک پایه نشر الگو رو بزنم تست هاشو

• شیمی : مبتکران تک جلدی رو در نظر گرفته بودم اما بیشتر دبیر ها خیلی سبز رو پیشنهاد میدن و من متاسفانه با خیلی سبز نمیتونم کار کنم حالا موندم چیکار کنم:/

• حسابان وریاضیات پایه : با اینکه زیاد تعریفی از کتاب های اقیانوس تست و نکته مبتکران نشنیدم اما وقتی یه نیم نگاهی به این کتاب انداختم بنظرم خوب بود بازم نمیدونم!
      شایدم ریاضیات پایه نشرالگو رو گرفتم

• هندسه : فعلا کتابی مد نظر ندارم اما یا میکرو گاج میگیرم یا نشرالگو

ممنون میشم راهنماییم کنید در مورد انتخاب منابع
      پس از سه ماه بیام بگم که به چه صورت شد حالا اگه بازم تونستین راهنماییم کنین
      حسابان : آی کیو جامع حسابان گاج ، یک کتاب تک پایه هم باید تهیه کنم که فعلا تصمیمی نگرفتم

فیزیک : بین نشر الگو ی پایه (دهم ، یازدهم)
      یا نشر الگو یازدهم با اقیانوس تست و نکته مبتکران موندم

شیمی : خیلی سبز شیمی یازدهم

هندسه : هندسه نشر الگو یازدهم

آمار و احتمال : موندم که یه کتاب جامع گسسته و آمار بگیرم یا آمار تک پایه
      ویرایش توسط WallFlower : 15 شهریور 1402 در ساعت 22:31

14. Top | #14
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Augustine__ نمایش پست ها
      سلام
      فکر کنم امسال میری یازدهم ریاضی درسته؟
      منم هم رشته و هم پایه خودتم
      فعلا که دارم روی دهمم کار می‌کنم که حداقل شیمی و ریاضی دهم تا آخر تابستون ببندم،
      ولی بنظرم برای حسابان خیلی سبز بگیر یا مهر و ماه من خودم خیلی سبز گرفتم، البته برای دهمم
      میکرو گاج داشتم که خیلی راضی بودم ولی خب استادم گفت خیلی سبز برای حسابان بگیریم منبع دومم
      نشر الگو.
      برای شیمی به نظر من مبتکران نگیر اگرم میگیری خودتو ملزم کن که بخونی و تمومش کنی، من دهم
      مبتکران داشتم خدایی توضیحاتش خیلی خوب بود ولی انقدر کتابش گنده بود که ترسیدم برم سمتش آخرشم
      نخوندم رفتم خیلی سبز گرفتم برای دهم و خیلی راضی‌ترم.
      سلام
      بله
      منم دهم هم میکرو گاج داشتم هم خیلی سبز ولی خب با میکرو بیشتر کنار اومدم
      شیمی مبتکران نگرفتم ولی خب تعریف شو زیاد شنیدم دهم هم گاهی اوقات اگر با خیلی سبز کنار نمیومدم میرفتم از روی پی دی اف با مبتکران کار میکردم
      خیلی ممنون از راهنماییتون ، ایشالا موفق باشین

15. Top | #15
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Augustine__ نمایش پست ها
      می‌گم یه سوال می‌خواستم بپرسم ازت
      برای هندسه دهمت تو چه منبعی زدی؟
      بعد یه چیزه دیگه من هندسه ام خیلی حس میکنم ضعیفه حتی
      در سطح کتابم ضعیفم، شیمیمم خیلی خوب نیست ( مال دهم منظورمه)،
      حتما تو که داری یازده رو میخونی درست خوبه، میشه راهنماییم کنی که چجوری
      شیمی و هندسه قوی کنم ؟ ( خوشحالم می‌کنی با راهنماییت.
      هندسه دهم میکرو کار میکردم
      شیمی خیلی سبز گاهی اوقات هم مبتکران پی دی اف
      منم انچنان فول نیستم دهممو ولی خب تشریحی بستم همرو الانم یازدهم بخاطر کلاسای مدرسه امه که دارم میخونم وگرنه اونجوری نیست که فکر کنی چون دهممو فولم رفتم یازدهم
      نگران هندسه یازدهم نباش چون تا جایی که میدونم ربط زیاد به دهم نداره یجورایی سر فصلاش کامل متفاوتن ولی خب فصل ۲ و ۳ دهمو خوب بخون
      شیمی استوکیومتری رو سعی کن خیلی خوب یاد بگیری چون یازدهم لازمه

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن