خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

اگه زمان برمیگشت

سلام؛شبتون خوش
      پشت کنکوری‌ها میشه بگن که اگه برمی‌گشتند عقب چه کاری رو انجام میدادند؟یا از چه کاری اجتناب میکردند؟

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      همین کاری ک تو الان داری می کنی رو نمی کردم البت جسارت نباشه منظوری ندارم
      سرمو مینداختم پایین درسمو میخوندم

3. Top | #3
      کاربر فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      سعی میکردم با مشکلاتی که مواجه میشدم باهاشون کنار بیام
      ? Happy or sad

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      از تابستان شروع می کردم. نه زودتر نه دیرتر. ایده آل گرایی رو کنار میذاشتم و هرچقدر میتونستم از تابستان میخوندم. پیوسته درس خوندن مهم ترین چیزه.

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Tr00 نمایش پست ها
      سلام؛شبتون خوش
      پشت کنکوری‌ها میشه بگن که اگه برمی‌گشتند عقب چه کاری رو انجام میدادند؟یا از چه کاری اجتناب میکردند؟

پشت نمیموندم الان یه سال عقب نبودم از دوستام ، دوستان کسانی که رتبه نجومی دارن و کلا از درس طول سال با اهمال کاری فرار کردن احتمال اینکه سال پشت کنکور شدتش بیشتر کنن خیلی زیاده ، قبل پشت موندن از خودشون مطمعن شن تا انشالله همشون پوفق بشن اگه سست عنصر هستین عمرتون هدر نکنین
      shonen magazine for konkour and entertainment

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام؛شبتون خوش
      ببین اگر راستش رو بخوام بگم هیچ وقت به حرف خونوادم گوش نمیکردم و دنبال رشته ی ریاضی که مورد علاقم بود میرفتم نه تجربی .
      مورد دوم اینکه سال اول دقیقا تا دی و بهمن خیلی خوب درس خوندم یک روز از دبیر فیزیک مدرسم پرسیدم دقیقا یادم نیست ولی راجب درصد فیزیک توی کنکور بود ، ولی به جای اینکه جوابم رو بده گفت ببین خیلی به اینکه بخوای رشته های تاپ قبول شی دل نبند بخاطر اینکه این رشته ها برای یک سری افراد خاص هستند ک از کلاس اول دبستان با اینا کار کردن و دیگ از اون روز درس خوندن رو ول کردم و گفتم سال بعد اگر بر میگشتم عقب به حرف اون اوسکول گوش نمیکردم ،
      مورد بعدش اینکه پیوستگی درمطالعه خیلی مهم هست و خب ایده ال گرایی مو کنار میزاشتم البته من از زمان بچگی مشکل عدم تمرکز رو داشتم و واقعا توی دوران دبستان و راهنمایی درس خوندنم رو مختل کرده بود ک بیش فعال نیستمولیخب الان خیلی راحت تر میتونم کنترل کنم
      و مورد بعدی اینکه همون سال اول دانشگاه میرفتم حتی شده بود ازاد و مازاد و ایناچون کنکور برای من موجب بیماری شد و تا اخر عمر درگیرشم
      و از لحاظ روانی خیلی منو درگیر کرد
      ببین میخوام بگم الکی جو گیر نشو ک اره سال بعد دیگ کف خونم و روزی ۲۴ ساعت درس میخونم و اینا واقعیت این هست ک برای من عکس نتیجه داد کف خونه موندم و افسردگی گرفتم پشتم سرد شد چون دیگ رغیب نداری و اینکه کلا پشت کنکور موندن انقدر تجربه ی بدی هست ک حتی نمیتونم تصورش کنم حدالامکان نمون پشت کنکور برو دانشگاه و کمال گرایی و ایده ال گرایی و همه ی اینها رو درست کن اگر داری.و بدتر از همه دهن مفت مردم رو نمیتونی تحمل کنی و دائم تیکه و کنایه میشنوی و یک جاهایی گریه میندازن ادم رو .حدالامکان دور فامیل و خط بکش و اصلا با کسب ارتباط نداشته باش سرتو بکن تو لاک خودت و فقط و فقط درس بخون ولی کلاس های ورزش و اینا برو ک افسردگی نگیری و بتونی بخونی
      این نظر من بود
      ویرایش توسط curlyAida : 10 خرداد 1402 در ساعت 08:12

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      حقیقتش من اگر پارسال که کنکور اولم بود بیشتر درس میخوندم قبول میشدم، ولی خب امسال یه سری اتفاقا و مشکلات برام رخ داد که کاملا خارج از توانم بود و یه مدت درگیرش شده بودم شدید ،اثراتی که این اتفاقا بعدش رو بدن و روانمم گذاشت که بماند من درحدی بودم که سه و ماه نیم حتی یک شبم نتوسنتم به درستی بخوابم و مشکلاتی روانی دیگر….ولی خب چاره چی بود به خاطر اینکه از این فلاکت دربیام مجبور شدم دوباره پاشم و استارت بزنم و بقیه شو بسپارم به خدا….

بنظر من مهم ترین اصل تو کنکور پیوستگی و درگیر حواشی نشدنه سرتو بنداز پایین به مثل تراکتور فقط بخون و درسارو درو کن هرکیم خواست ناامید کنه با همون تراکتور زیرش بگیر
      و اینکه ادای درس خوندنو در نیار درس خوندنو یاد بگیر این خیلی مهمه ،خیلیا هستند ساعت مطالعه نجومی تعداد تست بالای ازمونای ازمایشی فراوان و…. اما واقعا هیچ درکی از دروس و فهمیدنشون ندارن اول سعی کن درسارو درک کنی و بفهمی بعدش کارت راحت میشه و اینکه اگرم مبحثی رو بلد نیستی هرگز از اموزش دیدنش چه به صورت درسنامه چه به صورت کلاس حضوری یا انلاین اجتناب نکن ،برای من که اینطور بود شاید کلاس زمان زیادی ازم میگرفت اما بعدش همینکه مفهوم درس برام جاافتاد بود به دنیا می ارزید ، در اخر اول هدفتو از درس خوندن و ادامه دادن مشخص کن بعد بسم الله بگو و شروع کن ادم بدون هدف به هیچ جا نمیرسه چون نمیدونه از دنیا چی میخواد
      کوله باری پر از هیچ که بر شانه ماست...🍃

8. Top | #8
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      سلام؛شبتون خوش
      این تجربه منه : سال دهم تا دوازدهمم عملن بیس چاری تو خونه بودم و میخوندم نتیجه اش این شد ک تقریبن از اوایل دوازدهمم افسردگی شدید گرفتم طوری ک شب روز کارم گریه بود و ب این ترتیب سال اول کنکورم خراب شد
      سال دوم ک پشت کنکور بودم بازم عقیده من و صدالبته اطرافیانم این بود ک بچه کنکوری باید بشینه تو خونه و فقط بخونه. از اونجایی ک من حتی دیگه مدرسه ای هم نداشتم ک بخاطرش از خونه برم بیرون بازهم افسردگیم روز ب روز بدتر شد و میتونم ب جرعت بگم روهم رفته توی اون سال اندازه یک هفته هم درس نخوندم و بازهم کنکورم خراب شد
      اما امسال تصمیم گرفتم مطابق میل خودم عمل کنم تفریح و مسافرت و خوشگذرونی رو دارم و میدونمم بابتش وقت زیادی هدر دادم ولی اصلنننن پشیمون نیستم چون ک ب درسمم میرسم و ب هرحال هر آدمی نیاز ب تفریح داره حتی اگ پشت کنکوری باشه
      و من اگ برمیگشتم عقب هیچ وقت سه سال دبیرستان خودمو وقف درس خوندن نمیکردم . ازهمون اول هم درس و هم تفریح رو بالانس میکردم ک کارم ب افسردگی نکشه
      لطفن این مشاورهایی هم ک میگن روزی چهارده ساعت باید بخونی و عید نباید بری مسافرت و بیرون رفتن از خونه ممنوع و... هم خودشو هم حرفاشو مستقیم بندازین سطل اشغال... ممنون

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن