خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

دانشگاه آزاد یا پشت کنکور؟

سلام امیدوارم حالتون خوب باشه
      من دوازدهم ریاضیم امسال خوب پیش نرفت دلایل مختلفی داشت اما نمیخوام بهونه بیارم و میدونم دلیل اصلیش خودمم
      الان برانهایی دارم تلاشمو میکنم خیلی خوب پیش نمیره اما تلاشمو میکنم نمره خوبی بگیرم میدونم دانشگاه دولتی شهرهای بزرگ قبول نمیشم هدفم دانشگاه صنعتی اصفهان بود چون تو شهر خودم هست اما خب رتبه ی خوبی میخواد به نظرتون ارزششو داره یک سال پشت کنکور بمونم برای صنعتی اصفهان؟ یا آزاد قبول شدم برم؟ اگر اطلاعاتی درباره رشته های دانشگاهی هم دارید ممنون میشم در اختیارم بزارید هدفم مهندسی صنایع یا مدیریت ها بود برای این رشته ها دانشگاه اهمیت داره؟ خانواده موافق نیستن شهر دیگه برم وگرنه برای دانشگاه های تهران تلاشمو میکردم مخالفتشون انگیزمو کم کرد واقعا نمیدونم چیکارکنم دوست ندارم ۵ ۶ سال تحصیلات دانشگاه بدون نتیجه باشه و فقط یه مدرک داشته باشم جو و امکانات دانشگاه دولتی برای پیشرفت بهتره یا خیلی هم تفاوتی با آزاد نداره؟

2. Top | #2
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fatima_h نمایش پست ها
      من دوازدهم ریاضیم امسال خوب پیش نرفت دلایل مختلفی داشت اما نمیخوام بهونه بیارم و میدونم دلیل اصلیش خودمم
      الان برانهایی دارم تلاشمو میکنم خیلی خوب پیش نمیره اما تلاشمو میکنم نمره خوبی بگیرم میدونم دانشگاه دولتی شهرهای بزرگ قبول نمیشم هدفم دانشگاه صنعتی اصفهان بود چون تو شهر خودم هست اما خب رتبه ی خوبی میخواد به نظرتون ارزششو داره یک سال پشت کنکور بمونم برای صنعتی اصفهان؟ یا آزاد قبول شدم برم؟ اگر اطلاعاتی درباره رشته های دانشگاهی هم دارید ممنون میشم در اختیارم بزارید هدفم مهندسی صنایع یا مدیریت ها بود برای این رشته ها دانشگاه اهمیت داره؟ خانواده موافق نیستن شهر دیگه برم وگرنه برای دانشگاه های تهران تلاشمو میکردم مخالفتشون انگیزمو کم کرد واقعا نمیدونم چیکارکنم دوست ندارم ۵ ۶ سال تحصیلات دانشگاه بدون نتیجه باشه و فقط یه مدرک داشته باشم جو و امکانات دانشگاه دولتی برای پیشرفت بهتره یا خیلی هم تفاوتی با آزاد نداره؟
      من تجربه خودم و از دانشگاه آزاد میگم امیدوارم به کسی برنخوره
      اول بگم که قطعا ارزشش رو داره آدم بمونه پشت کنکور اگر در خودت میبینی که یکسال دیگه با شرایط کاملا متفاوت با سال کنکورت درس بخونی
      دوم اینکه جو دانشگاه های ازاد قاعدتا خیلی با دولتی فرق میکنه اما اینطوری نیست که بگیم دوستانی که میرن آزاد اصلا درسخون نیستن.دانشگاه آزادم دانشجوی درس خون داره ولی به نسبت کمتره دانشگاه دولتی.ولی خب اگرهدفت مهاجرته بنظرم دانشگاه دولتی خیلی میتونه بهت کمک کنه.این چند روز باقیمونده تا کنکورم از دست نده میتونه کمکت کنه چه برای امسال چه برای سال بعد
      من اگربرگردم عقب چون در شرایط شما بودم قطعا میموندم پشت چون بنظرم دانشگاه آزاد برای من حداقل مناسب نبود
      بازم میگ من تجربه ی شخصیه
      تا زمانی که انجامش ندی‌ ، نمیتونی بفهمی از پسش برمیای یا نه ؟
      اگر زمانی که هنوز رقابت تموم نشده کنار بکشی،نمیتونی بفهمی اگر هنوز ادامه میدادی چه اتفاقی میوفتاد
      تا زمان اعلام نتایج مسابقه ناامید نشو
      حتی کوچکترین تلاش و حرکت از چشم داور دور نمیمونه و تو نتایج تاثیرش میده

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یعنی هیچ رشته ای دانشگاه اصفهان قبول نمیشی؟ به نظرم به رشته های علوم پایه فکر کن‌. رشته های خوب زیاده. فکر نکن فقط باید مهندسی یا مدیریت بخونی. کلا سعی کن آزاد نری مگر اینکه واقعا دانشگاهش توی اون رشته بخصوص معروف باشه.

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بیین من یک چیزی رو یهت بگم من رشتم تجربی هست و اینکه سال سوم کنکورم هست من هم سال اول گفتم خوب پیش نرفت از سال بعدی دیگ مثل چی درس میخونم ولی نخوندم ببین عزیزم اگر نظر منو میخوای برو دانشگاه و اینکه صبر نکن چون پشت کنکور موندن فقط عمرت رو تلف میکنه و اینکه از لحاظ وحی ضرباتی میخوری ک دیگ نمیتونی درس بخونی از طرفی هم همش روز به روز شرایط بدتری رو دارن در نظر میگیرن و معلوم نیست سال بعد بخوان چ خوابی رو ببینن ببین کل این تایم باقی مونده فقط تلاشت رو بکن من دیدم توی همین سایت خانومی ب اسم باران در ۵۰ وزرتبه ی ۱۰۰ و خورده ای کنکور تجربی شدن تو ک دیگ کنکور ریاضی هست و راحت قبول میشی فقط کل فکر و ذکترو بده ب درس و فقط بخون حیفه باور کن عمرت رو پشت کنکور تو بگو حتی یک سال اگر امسال مدرسه میرفتی سال بعد نمیری همش تو خونه ای و افسردگی میگیری بدتر نمستونس درس بخونی بازم با یک فرد عاقل مشورت کن

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Luminosami نمایش پست ها

من تجربه خودم و از دانشگاه آزاد میگم امیدوارم به کسی برنخوره
      اول بگم که قطعا ارزشش رو داره آدم بمونه پشت کنکور اگر در خودت میبینی که یکسال دیگه با شرایط کاملا متفاوت با سال کنکورت درس بخونی
      دوم اینکه جو دانشگاه های ازاد قاعدتا خیلی با دولتی فرق میکنه اما اینطوری نیست که بگیم دوستانی که میرن آزاد اصلا درسخون نیستن.دانشگاه آزادم دانشجوی درس خون داره ولی به نسبت کمتره دانشگاه دولتی.ولی خب اگرهدفت مهاجرته بنظرم دانشگاه دولتی خیلی میتونه بهت کمک کنه.این چند روز باقیمونده تا کنکورم از دست نده میتونه کمکت کنه چه برای امسال چه برای سال بعد
      من اگربرگردم عقب چون در شرایط شما بودم قطعا میموندم پشت چون بنظرم دانشگاه آزاد برای من حداقل مناسب نبود
      بازم میگ من تجربه ی شخصیه
      خیلی ممنون من یه مدت تو فکر رشته معماری هم بودم بایکم تحقیق یکم پشیمون شدم شما که رشتتون معماریه نظرتون دربارش چیه؟ آینده شغلیش چطوره؟ هزینه های خیلی زیاده؟ مناسبه چه افرادیه؟

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Username_Copied نمایش پست ها
      یعنی هیچ رشته ای دانشگاه اصفهان قبول نمیشی؟ به نظرم به رشته های علوم پایه فکر کن‌. رشته های خوب زیاده. فکر نکن فقط باید مهندسی یا مدیریت بخونی. کلا سعی کن آزاد نری مگر اینکه واقعا دانشگاهش توی اون رشته بخصوص معروف باشه.
      رشته های علوم پایه هیچکدوم اونقد برام جذاب نیست و فکرکنم خسته بشم و اینطوری بدتره...
      ویرایش توسط Fatima_h : 07 خرداد 1402 در ساعت 22:14

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      رشته های علوم پایه هیچکدوم اونقد برام جذاب نیست و فکرکنم خسته بشم و اینطوری بدتره...
      چرا مدیریت برات جذابه؟ من لیسانس مدیریت دارم. خسته کننده ترین رشته است چون هیچ چیزی رو عمیق نمیخونی. از هرچیزی یه ذره میخونی. میخوای مدیریت بخونی بهتره از ارشد شروع کنی. مهندسی صنایع هم دقیقا همین جوریه. یعنی بین مهندسیا معروفه به اقیانوسی با عمق فقط یک متر. رشته علوم پایه مثل ریاضی یا آمار بخون درکنارش برنامه نویسی هم شروع کن یادگرفتن‌. درهای زیادی برات باز میشه. الان تحلیل داده توی خیلی از شاخه ها و علوم و بیزینس ها بکار میاد. خیلی هم جذابه اینکه یکسری داده رو بگیری و تفسیر کنی. توی گوگل بزن data science امکانات بینهایته. فقط دارم بهت میگم بدون مطالعه نگو دوست ندارم. واردش شو شاید دیدی واقعا بهش علاقه مند شدی. از چیزی که داری بهترین استفاده رو ببر. تو الان یا میخوای بری آزاد یا یکسال صبر کنی. به این گزینه سوم هم فکر کن. موفق باشی.
      Motivation alone is not enough. If you have an idiot and you motivate him, now you have a motivated idiot.
      ویرایش توسط Username_Copied : 08 خرداد 1402 در ساعت 16:39

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Username_Copied نمایش پست ها
      چرا مدیریت برات جذابه؟ من لیسانس مدیریت دارم. خسته کننده ترین رشته است چون هیچ چیزی رو عمیق نمیخونی. از هرچیزی یه ذره میخونی. میخوای مدیریت بخونی بهتره از ارشد شروع کنی. مهندسی صنایع هم دقیقا همین جوریه. رشته علوم پایه مثل ریاضی یا آمار بخون درکنارش برنامه نویسی هم شروع کن یادگرفتن‌. درهای زیادی برات باز میشه. الان تحلیل داده توی خیلی از شاخه ها و علوم و بیزینس ها بکار میاد. خیلی هم جذابه اینکه یکسری داده رو بگیری و تفسیر کنی. توی گوگل بزن data science امکانات بینهایته. فقط دارم بهت میگم بدون مطالعه نگو دوست ندارم. واردش شو شاید دیدی واقعا بهش علاقه مند شدی. از چیزی که داری بهترین استفاده رو ببر. تو الان یا میخوای بری آزاد یا یکسال صبر کنی. به این گزینه سوم هم فکر کن. موفق باشی.
      ممنون حتما دربارش تحقیق میکنم.

9. Top | #9
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      خیلی ممنون من یه مدت تو فکر رشته معماری هم بودم بایکم تحقیق یکم پشیمون شدم شما که رشتتون معماریه نظرتون دربارش چیه؟ آینده شغلیش چطوره؟ هزینه های خیلی زیاده؟ مناسبه چه افرادیه؟
      رشته معماری رشته خیلی قشنگ و به شدت سخته (توی یه نمودار دیدم از نظر سختی اولین رشته دنیاست)
      اما باید خیلی تلاش کنی براش و این تلاش فقط با علاقه میشه تحملش کرد.من دو‌ترم خوندم و بعدش مرخصی گرفتم که بخونم برای کنکور تجربی ولی اگر دوستش داشته باشی خیلی کیف میده بهت حتی سختیاش
      از نظر هزینه ام بگم اگر دانشگاه دولتی باشی اوکیه ولی اگر آزاد باشی خیلی هزینش زیاده (من هر ترم حدود ۷تومن هزینه دانشگام و وسایلام شد )البته اینم بگم من‌دو هفته غیر انتفاعی خوندم و دیدم فرقی با آزاد نداره از نظر شهریه و استاداش اومدم آزاد شهر خودم(غیرانتفاعی کرج بودم )
      اگر زمانی که هنوز رقابت تموم نشده کنار بکشی،نمیتونی بفهمی اگر هنوز ادامه میدادی چه اتفاقی میوفتاد

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      راستش منم تو همین دایره رفتن یا موندن بی نهایت گیر افتادم

ولی یه سوال از متخصصان : میگین برای مهاجرت بهتره سراسری بریم ، خب بنظرتون اگه الان نشد ، میتونبم امید وار باشیم که ارشد بریم سراسری'بخونم ؟ و اینکه اگه مثلا بریم ازاد در کنارش بخونیم سال بعدی همون رشته رو سراسری قبول شیم میتونیم واحد هایی که ازاد خوندیم رو تطبیق بدیم و ادامه بدیم یا باید از صفر بخونیم ؟
      shonen magazine for konkour and entertainment

11. Top | #11
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shonen نمایش پست ها
      راستش منم تو همین دایره رفتن یا موندن بی نهایت گیر افتادم

ولی یه سوال از متخصصان : میگین برای مهاجرت بهتره سراسری بریم ، خب بنظرتون اگه الان نشد ، میتونبم امید وار باشیم که ارشد بریم سراسری'بخونم ؟ و اینکه اگه مثلا بریم ازاد در کنارش بخونیم سال بعدی همون رشته رو سراسری قبول شیم میتونیم واحد هایی که ازاد خوندیم رو تطبیق بدیم و ادامه بدیم یا باید از صفر بخونیم ؟
      راجب تطبیق من خیلی اطلاع ندارم اما اینکه میگین برای ارشد بریم سراسری کارشناسی ارشد راحت نیست دقیقا میتونم بگم‌هم لول کنکور یا حتی یکم بالاتره.قبولی توی سراسری برای مقطع کارشناسی خیلی راحت تره.از اون ورم وقتی کارشناسیت و خونده باشی اونم سراسری میتونی واسه ارشد اقدام کنی ک مهاجرت کنی ک خیلیم فاند و بورسیه میدن براش
      اما اگر خواستین برین آزاد و ارشد شرکت کنین ،رشته هدفتون تو آزمون ارشد و‌انتخاب کنید و مباحث مربوط به اون که توی دفترچه های ثبت نام ضریب هر درس و نوشته و بخونین که برای آزمون ارشد کارتون راحت باشه

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Luminosami نمایش پست ها

راجب تطبیق من خیلی اطلاع ندارم اما اینکه میگین برای ارشد بریم سراسری کارشناسی ارشد راحت نیست دقیقا میتونم بگم‌هم لول کنکور یا حتی یکم بالاتره.قبولی توی سراسری برای مقطع کارشناسی خیلی راحت تره.از اون ورم وقتی کارشناسیت و خونده باشی اونم سراسری میتونی واسه ارشد اقدام کنی ک مهاجرت کنی ک خیلیم فاند و بورسیه میدن براش
      اما اگر خواستین برین آزاد و ارشد شرکت کنین ،رشته هدفتون تو آزمون ارشد و‌انتخاب کنید و مباحث مربوط به اون که توی دفترچه های ثبت نام ضریب هر درس و نوشته و بخونین که برای آزمون ارشد کارتون راحت باشه

هی خدا هیچی که به نفع ما نیست همش داریم ضرر میکنیم اخه اه
      shonen magazine for konkour and entertainment

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      از من میشنوی الان به این فکر نکن که چی بخونم چ دانشگاهی برم الاااان فقطططط بخوووون فقططط بخووون من خودم تجربه کردما اصن انقد رفتم تو فکر اینک چی بخونم و ذهنمو به این مشغول میکردم که اصلا متوجه زمان نمیشدم مثلا ساعت ها تو نت تحقیق میکردم غافل از اینکع اقااا این روزای اخر تو اصن نباید به چیزی جز درس خوندن و جمع بندی کردن فکر کنی…رفیق از من میشنوی الان فقط بخون و با تمرکز و دقیقم بخون یعنی دیگ جمع بندی کن و یجورایی نهایت زورتا بزن تا بعد از اینکه از جلسه کنکور اومدی بیرون بسته به شرایط و علایقت و اینا تصمیم بگیر….خوااااهش میکنم ازت الان فقططط بخون اشتباه منو نکن

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      درود
      از نظر من این مدت باقی مونده رو عالی بخون
      اما پشت کنکور نمون ، ارزششو نداره
      اول اینو بگم ۳۰ روز مونده به کنکور روزی ۱۷ ساعت بخون به احتمال قوی میتونی دولتی قبول بشی
      اما اگه نشد برو آزاد ، درسته که تو دانشگاه آزاد بیشتر دانشجو ها تنبل هستند و به طور کلی بار علمی دانشگاه آزاد کمتره ، اما اگه هدف و علاقه داشته باشی ، خودت میتونی کلی کتاب قطور رو مطالعه کنی ، تازه به جای اینکه یک سال پشت کنکور بمونی میتونی زبان انگلیسی رو بخونی و به انگلیسی تسلط کامل پیدا کنی ، از هر لحاظ پشت کنکور موندن غیر منطقی هست. ، با دانشگاه آزاد هم میشه اپلای کرد ، مهم مدرک زبان با نمره بالا و مقاله و ریز نمرات عالی هست ، به نظرم رشته مدیریت مالی خوبه ، بین مهندسی ها اطلاعی ندارم ، اما رشته فیزیک خیلی خوبه میتونی فوق لیسانس نجوم بگیری ، نجوم خیلی جذابه ، برای اپلای هم خیلی خوبه

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن