خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 29

موضوع: خودکشی

1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

خودکشی

درود
      حالم داغونه
      بچه ها من وقتی که کلاس نهم بودم می خواستم وارد رشته علوم تجربی بشم ، معدل کتبی نهمم هم نزدیک بود ولی راستش من سال نهم برای آزمون تیزهوشان و نمونه خوب درس نخوندم چون تحصیل در این مدارس برام بی اهمیت بود ، نمونه رو تجربی زدم ، تیزهوشان رو انسانی ، هر دوتا جا رد شدم ، رفتم مدرسه دولتی تجربی ثبت نام کردم ، ولی والدینم منم وحشت انداختند که پولدارا پزشکی قبول میشن ، کسی که پزشکی قبول میشه مدرسه تیزهوشان درس خونده و ...
      به همین جهت من فردای ثبت نامم رشته ام رو به انسانی تغییر دادم ، مهر سال دهم نتیجه ذخیره تیزهوشان اومد و ذخیره تیزهوشان انسانی قبول شدم ، اول خیلی خوشحال شدم ولی بعدش ناراحت بودم که چرا تجربی نرفتم ، تو دوران دبیرستان می خواستم به تجربی تغییر رشته بدم ولی منصرف شدم ، سال دوازدهم بنا به دلایل مختلف درس نخوندم و رتبه ام خراب شد ، معدل دیپلم خراب شد ، می خواستم پست کنکور تجربی بمونم ولی والدینم سخت مخالفت کردند ، من از پارسال به افسردگی سنگین دچار شده بودم و همش احساس خستگی و خواب‌آلودگی داشتم ، ترمیم رو دی ماه خراب کردم ، الآنم واسه کنکور آماده نیستم ، هیچ هدفی هم ندارم ، البته من تحقیقات کردم و فهمیدم که با پزشکی اپلای تقریبا محاله ، اینم بگم من از کلاس دوازدهم فهمیدم که به نجوم بسیار علاقه دارم و الان بسیار ناراحتم که چرا وارد رشته ریاضی و فیزیک نشدم تا وارد نجوم و کیهان شناسی بشم ، خیلی ها هم میگن با علوم انسانی اپلای سخت تر از مهندسی ها هست ، اما فارغ از همه این ها اپلای کردن هزینه های فراوانی داره حتی اگه بورسیه فول فاند هم بگیریم ، هزینه های حمل و نقل ، اثبات تمکن مالی ، مقاله isi و آزمون زبان هست ، والدینم به شدت مخالف اپلای هستند و همش بهم میگن که باید فرهنگیان برم ، من خودم به تدریس بسیار علاقه دارم ولی هدفم اپلای و مهاجرت هست ، به خاطر همین خانواده ام هزار تومان هم بهم کمک نمی کنند ، باید خودم همه هزینه هامو در بیارم ، تازه والدینم بسیار منو تحقیر کردند ، معلم هام هم منو بسیار تحقیر کردند ، تو مدرسه بسیار مورد قلدری قرار گرفتم ، قدم 170 هست در حالی که دوست داشتم 190 باشه ، مو هام کم پشته ، دوست داشتم زود کلاس زبان برم ولی از کلاس هفتم زبان رفتم که چیز زیادی هم از زبانکده یاد نگرفتم ، همه فامیل هام خبیث هستند و همواره دیگران رو مسخره می کنند ، من دوست نداشتم تو ایران به دنیا بیام ، به خدا اگه تو کوبا هم به دنیا می اومدم راضی بودم حداقل تو کوبا آزمون آزمایشی و کتاب تست ندارند ، من این همه مشکلات دارم ، واقعا دیگه نمی توانم ادامه بدم ، احساس می کنم عمرم بر باد رفته ، می‌خوام 100 تا قرص استامینوفن مصرف کنم و از شر این زندگی راحت شم .

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      وسعت دید و نوع نگاهتون به زندگی رو تغییر بدید تا بتونید از مخمصه ای که توش هستین نجات پیدا کنین. چند سال بعد وقتی از اوایل جوانی بگذره خیلی ازچیزهایی که الان براتون مهم هست دیگه اهمیتشون رو از دست میدن.
      مهم نیست پزشکی باشه، فرهنگیان باشه یا مهندسی و... یک حرفه و تخصصی رو برای خودتون در نظر بگیرید و بررسیش کنین که چه سختی های توی مسیر تکمیل اون تخصص وجود داره، چقدر زمان برای اون نیاز هست، آیا دانشگاه نیاز هست؟ مدرک نیاز هست؟
      بر فرض هم در همه چیز صفر باشید باز هم توانایی این رو دارین که ادامه بدین. شکست برای همه وجود داره.

زبان نیاز هست، دوره ها، پادکست ها، فیلم ها، سریال ها هست ، یه مدت زمانی در نظر بگیرین و یادش بگیرین.
      قصد مهاجرت دارین؟ پیش نیاز های مهاجرت چی هست؟ دونه به دونه بررسی کنین و هر کدوم رو انجام بدین.
      دنبال انگیزه نباشیین. باید برای خودتون یک روتین روزانه داشته باشن. هیچ کس هرروز انگیزه تمرین و آموزش نداره. تنها داشتن نظم و دیسیپلین هست که میتونه استوار و محکم نگهتون داره.
      برای افسردگی هم ورزش کنین. حداقل اگه میتونین روزی 45 با سرعت بالا راه برین یا بدویین.
      یک مقدار هم به فکر مهارت های توسعه فردیتون باشین چون طبق نوشتتون به حرف و قضاوت دیگران بیش از اندازه ری اکت و واکنش دارین.
      در نهایت اگه هیچ چیز آرومتون نمیکنه با یک مشاور صحبت کنین و اینکه هیچ کس در دنیا جز خودتون از شما مراقبت و مواظبت نخواهد کرد اگر که در ابتدا خودتون اینکار رو برای خودتون انجام ندین.
      ویرایش توسط va6hid : 04 خرداد 1402 در ساعت 04:31

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

Mariz
      نمایش مشخصات
      من اگه از بدبختیا که کشیدم بگم بیشتره ولی راه خودکشی نیس
      بچه بودم رفتم خدمت دوسال برجک وسط بیابون بخاطر اینکه پول دانشگاه آزاد نداشتم داروسازی بخونم

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

Mariz
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 202130 نمایش پست ها
      درود
      حالم داغونه
      بچه ها من وقتی که کلاس نهم بودم می خواستم وارد رشته علوم تجربی بشم ، معدل کتبی نهمم هم نزدیک بود ولی راستش من سال نهم برای آزمون تیزهوشان و نمونه خوب درس نخوندم چون تحصیل در این مدارس برام بی اهمیت بود ، نمونه رو تجربی زدم ، تیزهوشان رو انسانی ، هر دوتا جا رد شدم ، رفتم مدرسه دولتی تجربی ثبت نام کردم ، ولی والدینم منم وحشت انداختند که پولدارا پزشکی قبول میشن ، کسی که پزشکی قبول میشه مدرسه تیزهوشان درس خونده و ...
      به همین جهت من فردای ثبت نامم رشته ام رو به انسانی تغییر دادم ، مهر سال دهم نتیجه ذخیره تیزهوشان اومد و ذخیره تیزهوشان انسانی قبول شدم ، اول خیلی خوشحال شدم ولی بعدش ناراحت بودم که چرا تجربی نرفتم ، تو دوران دبیرستان می خواستم به تجربی تغییر رشته بدم ولی منصرف شدم ، سال دوازدهم بنا به دلایل مختلف درس نخوندم و رتبه ام خراب شد ، معدل دیپلم خراب شد ، می خواستم پست کنکور تجربی بمونم ولی والدینم سخت مخالفت کردند ، من از پارسال به افسردگی سنگین دچار شده بودم و همش احساس خستگی و خواب‌آلودگی داشتم ، ترمیم رو دی ماه خراب کردم ، الآنم واسه کنکور آماده نیستم ، هیچ هدفی هم ندارم ، البته من تحقیقات کردم و فهمیدم که با پزشکی اپلای تقریبا محاله ، اینم بگم من از کلاس دوازدهم فهمیدم که به نجوم بسیار علاقه دارم و الان بسیار ناراحتم که چرا وارد رشته ریاضی و فیزیک نشدم تا وارد نجوم و کیهان شناسی بشم ، خیلی ها هم میگن با علوم انسانی اپلای سخت تر از مهندسی ها هست ، اما فارغ از همه این ها اپلای کردن هزینه های فراوانی داره حتی اگه بورسیه فول فاند هم بگیریم ، هزینه های حمل و نقل ، اثبات تمکن مالی ، مقاله isi و آزمون زبان هست ، والدینم به شدت مخالف اپلای هستند و همش بهم میگن که باید فرهنگیان برم ، من خودم به تدریس بسیار علاقه دارم ولی هدفم اپلای و مهاجرت هست ، به خاطر همین خانواده ام هزار تومان هم بهم کمک نمی کنند ، باید خودم همه هزینه هامو در بیارم ، تازه والدینم بسیار منو تحقیر کردند ، معلم هام هم منو بسیار تحقیر کردند ، تو مدرسه بسیار مورد قلدری قرار گرفتم ، قدم 170 هست در حالی که دوست داشتم 190 باشه ، مو هام کم پشته ، دوست داشتم زود کلاس زبان برم ولی از کلاس هفتم زبان رفتم که چیز زیادی هم از زبانکده یاد نگرفتم ، همه فامیل هام خبیث هستند و همواره دیگران رو مسخره می کنند ، من دوست نداشتم تو ایران به دنیا بیام ، به خدا اگه تو کوبا هم به دنیا می اومدم راضی بودم حداقل تو کوبا آزمون آزمایشی و کتاب تست ندارند ، من این همه مشکلات دارم ، واقعا دیگه نمی توانم ادامه بدم ، احساس می کنم عمرم بر باد رفته ، می‌خوام 100 تا قرص استامینوفن مصرف کنم و از شر این زندگی راحت شم .
      اخه ریغو تو بیست سالته تازه زندگیت شروع شده.. یجور میگه عمرم به فنا رفته انگار 70 سالشه و هنوز هیچکار نکرده

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ببین اپلای اونقدراهم چیز غیر قابل دسترسی نیس میدونم از اول نمیشه کل راهو مشخص کرد ولی قدم اول بردار قدم به قدم برو جلو برنامه طولانی مدت واسه خودت نریز که اینطوری به خودت سخت بگیری میفهمم مورد تحقیر قرار گرفتن و محیطی که آدم توشه میتونه سخت باشه ولی یه روزی تموم میشه این شرایط برای همیشه نیس به خودت اعتماد کن انقدددد به خودت سخت نگیررررررر بعضی وقتا به مضحک ترین شرایط ممکن راه برا آدم باز میشه لطفا به خودکشی فکر نکن
      از پسش بر میای تا حالا خیلی قوی بودی خسته نباشی یکم دیگه ادامه بده

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      میتونید حسابداری بخونید بدون کنکور واینکه مهارت هاتون بالا ببرید برای کارشناسی یک دانشکده تاپ قبول بشید و در کنارش،کار کنید و دوره های مخصوص بگذرونید برای اپلای میتونید اقدام کنید

7. Top | #7
      کاربر انجمن

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      ببین من نمیتونم بت امید بدم که اره اوکیه دی و خراب کردی فداسرت...چون خودمم الان وضعم همچین خوب نی و دارم عملا ت جهنم دست و پا میزنم...ولی اینقدر خواسته هاتو تغییر نده ی هدف مشخص کن و اگه نمیدونی واقعا ب چی علاقه داری بجای احساسی تصمیم گرفتن منطقی به هدفت فکر کن ...اره بری تجربی کلی رشته خوب و درامد زایی هس بری انسانی وکلات و روانشناسی هس (البته خودت انسانی هسی دیگ میدونی) تویه رشته ریاضیم مهندسی هس فرهنگیانم ک فرقی نمیکنه رشتت چی باشه ببین کلیییی رشته هس تو بگرد ببین هدفت چیه ...بد برادر من من قدم کوتاهه دوست داشتم ۱۷۰باشم دوس داشتم چشام فلان رنگ باشه ولی خب که چی!؟ تهش میتونیم تغییری ایجاد کنیم!؟ وقتتو بزار رو زندگیت جای اینکه انرژیتو صرف ناامیدی و فکر کردن به چیزایی که نمیتونی تغییری توش ایجاد کنی....و اینکه سلامتی روحیت از کنکور و درس و استرس وهرکوفت و زهرمار دیگه ای مهم ترههههههه

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      حرف این کم تجربه ها(ویرایش شده) را گوش نده. با مشاور تماس بگیر.
      ویرایش توسط Django : 05 خرداد 1402 در ساعت 09:43

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بنظرم شما خودتم نمیدونی چی میخوای برای همینم با کوچیکترین نظر اطرافیانت نظر خودتم تغییر می کنه وفقط داری مثل توپ به درودیوار میخوری.تو این مدتی که مونده بخون برای کنکور ببین نتیجه چی میشه .وقت برای فکر کردن واسه تغییر رشته زیاده.یه مورد دیگه اینکه برای چیزی که نمیتونی تغییرش بدی چرا خودتو اذیت می کنی؟قدت متوسط قد مردای ایرانیه کوتاه نیستی اصلا.واسه کم پشتی موهاتم بعد کنکور برو دکتر. اینهمه راه حل برای مشکلاتت هست اما بنظرم خودت دلت میخواد رو کم و کاستی هات تمرکز کنی که اینجوری حداقل خودتو برای نرسیدن به هدفهایی که تو ذهنت بوده آروم کنی

10. Top | #10
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      صرفا چون اسم تاپیکت برام عجیب بود مجبور شدم بخونم دارم سر خودکشی و دلایل و تفکرات خودکشی مطالعه میکنم

ولی واقعا دوس داشتم پیشم باشی سیلی بخوابونم دهنت

نمیدونم اینا رو جدی نوشتی یا شوخی و الکی ولی کاملا معلومه سر چند لحظه عصبانی شدن همشو تایپ کردی
      مطمئنم بعد نوشتن اگه یه دور کامل میخوندی ارسال نمیکردی

خودکشی چیز به ظاهر شوخی و مسخره نیست
      لطفا جدی بگیرین

هیچکسی شما رو زور نکرده
      شما فقط سر چند تا حرف و جمله از اطرافیان اهداف و مسیر زندگیتون رو هی عوض کردین و الان چون کسی نیست دوباره بهتون گیر بده و بهونه بده دستتون اومدین گلایه میکنین و احساس میکنین خسته شدین
      هیچ نصیحت و نکته ای ندارم بهت بگم

فقط اینجا جای همچین مطالبی نیست هیچ روانشناسی اینجا نداریم
      میتونین به سایت های مشاوره و بهزیستی و ... مراجعه کنین

همه مشاوره هایی که به شما میدیم کاملا علمی و معتبر نیستن

چیزایی که گفتم درست بودن؟؟؟
      。 イルカって呼んでください
      .Please call me Iruka

11. Top | #11
      کاربر فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      مگه خودکشی کردن به این راحتی هاست؟
      مگه استامینوفن اسمارتیزه 100 تاش رو بسته ای از سوپرمارکت بخری؟
      با استامینوفن کسی نمیمیره مسموم میشی میری بیمارستان تهش با کبد ناقص باید زندگی کنی
      انقدر بدم میاد از اینایی که برای دیده شدن چنین چرت و پرت هایی میگن
      خب کاربر حداقل یکم اطلاعات داشته باش
      شدی مثل اون دیوونه ای که گفت دیازپام میخورم که خودکشی کنم خورد خوابید بعد بیدار شد گفت عه اینجا بهشته!

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ببین دوست خوبم به نظرم به جای فکر کردن به خودکشی به این فکر کن که الان این وضعیت تو هست و باید چی کار کنی ؟
      به نظرم اولین مشکلی ک داری و ۱۰ خط نوشتی ۸ تاشو نوشتی خونوادم گفتن خونوادت بیخورد کردن گفتن ،تو نباید گوش میکردی پس تقصیر خودته
      اینکه خونوادت با اپلای مخالفن واقعا من نمیدونم ایا خونوادت حالشون خوبه ؟ما همه داریم سر و دست میکشونیم از ایران فراز کنیم بعد با اپلای مخالفن ؟
      با اپلای پزشکی تقریبا محال نیست ممکن هست ولی خیلی سخت هست ببین عزیزم اگر شرایطشو داری تا سنت بالا تر نرفته سریعا اپلای کن و درثانی تو اول باید بری دکتر و افسردگیتو درمان کنی وگرنه با یک ذهن بیمار و مریض چطور میخوای درس هارو بفهمی ؟و اینکه از چه راهی میخوای اپلای کنی ؟ایا خوتوادت با هزنه هارو تقبل کنند؟یا اینکه راه دیگری ؟و اینکه باید اینو بهت بگم ک همیشه ادم های ضعیف به خودشکی فکر میکنن اینو درحالی میگم ک خودم هم گاهی بهش فکر کردم ولی درحقیقت باید اینو بهت بگم ک توی کل زندگیت انقدر بالا و پایین داری و هر چقدر ک جلو میری کم کم کنوور برات مسخره میشه میدونم ک اثرات کنکور تا مدت ها با همه هست حتی تا اخر عمر ولی چیزی ک باید بهت بگم این هست ک تو دراینده سختی های بزرگتر رو هم خواهی داشت اگر برای همه بخوای خودکشی کنی خب دیگ واقعا برات متاسفم و الان خیلی از افراد شرایط تورو دارند ولی خواهش میکنم عاقلی کن و با خونوادت صحبت نکن و بشین با خودت دو دوتا چهار تا کن ببین چی بات بهتره همونو انجام بده
      فامیل هم گوه خوردن ایا خودشون صندلی اول دانشگاه تهران نشستن ؟پس درنتیجه یاد بگیر حرف دیگران برات مهم نباشه

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      احساس میکنم تحت تاثیر اطرافیانی و اون چیزی ک خودت واقعا از زندگی میخوای رو پیدا نکردی ..بهش فک کن ..بدون در نظر گرفتن فامیل و پدر و مادر و بقیه ..کلا حرفه ی مورد علاقت ک استعداد و پشتکارشو هم داشته باشی اول پیدا کن ..و حقیقتا بهترین گزینه همین صحبت کردن با مشاور هست ..

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یه جوون بیست ساله تاپیک خودکشی زده
      یا ایسگامونو گرفته و زیاد چیز جدیی نیست براش و جو داده خلاصه ...یا یه درصد جدیه
      اگه صلاحیت جواب دادن ندارید لطفا خفه شید و هرچرتوپرتی رو اینجا تایپ نکنید

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      قد ۱۷۰ ک بد نیست ک مثلا شاهرخ خان و هری پاترو ببین چقدر معروف و محبوبن تازه اینا زیر ۱۷۰ هستن
      منم ب زور ۱۶۰ میشم ولی ببین ب خودم قوت قلب میدم ک شکیرا جنیفر لوپز از منم کوتاه ترن کیم کارداشیان هم
      ب خودکشی فک نمیکنم ببین از من یاد بگیر

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن