خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 19
    1. Top | #1
      کاربر فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات

چه راه کار هایی برای عدم تمرکز و ساعت مطالعه پایین پیشنهاد میدید؟

سلام بچه ها

یه سوال چه جوری شما ها میتونید یکجا بشینید مثلا ۷ ساعت بخونید چرا من نمیتونم یجا بشینم همش بلند میشم برم یکار دیگه انجام بدم یجا نشستن برام سخته

تازه موقع درس خوندن نمیتونم تمرکز کنم هعی حواسم پرت میشه یهو میبینی کتاب جلوم بازه ولی ۳۰ دقیقه وسطش رفتم به یه چیز دیگه فکر کردم

بعد تازه بعضی اوقات از درس خوندن خسته میشم و یهو میبینی اصلا جذاب نیست برام

چه راهکاری به من پیشنهاد میدید؟چجوری ساعت مطالعه اتون بالا میبرید؟
      ? Happy or sad

2. Top | #2
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      من خودم به شخصه اگه قرار بر این بود تجربی رو جدی دنبال کنم با برنامه فارست درس میخوندم 4 ماه تعطیلی سال پیش باهاش درس میخوندم ساعت مطالعمو خیلی میکشید بالا یه چنل هس تو تلگرام اسمش هست forest فک کنم بچهای ایرانی خودمونن کنکوریا و... کسی که این چنلو را انداخته داشمون اسماعیله من خیلی این چنلو دوس داشتم چون روم میذاشت تو برنامه فارست کد وارد میکردی وارد روم میشدی و مثلا چن نفری با هم درس میخوندی اخر شب هم لیست کسایی که درس خونده بودن و ساعت مطالعه رو میذاشت تو چنل وایب خوبی داشت کلا میتونی استفاده کنی پیشنهادم اینه که اگه تلگرامو نصب کردی که اینطوری پیش بری فقط به تعداد انگشتان دستت چنلای درسی رو دنبال کنی دیگه اونش برمیگرده به تامی
      دلم خواس دوباره برگردم به فارست =) قضیش اینه که قهر کردم هر چی برنامه بپد دیلیت زدم با اینکه خیلی قشنگ میتونستم باهاشون پیشرفت کنم هعی موفق باشی ლ(´ ❥ `ლ)

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نسخه اصلی فارستو من قبلا تو فارسروید دان کردم میاورد تو اون چنله هم نسخه های به روز رسانی شدشو میذارن
      این روشو در صورتی پیش برو که موبایلو قلبا بتانی کنترل کنی ( ◜‿◝ )♡

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ʕ ꈍᴥꈍʔ yasi_0 نمایش پست ها
      نسخه اصلی فارستو من قبلا تو فارسروید دان کردم میاورد تو اون چنله هم نسخه های به روز رسانی شدشو میذارن
      سرچ تلگرامو زدم کانال فارسی چیزی نیورد .. اصم کانالشونو یادت نیس؟؟
      موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاش اند که وقت نمی کنند به دنبال آن بروند.

5. Top | #5
      کاربر فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ʕ ꈍᴥꈍʔ yasi_0 نمایش پست ها
      همین نسخه غیر کرک شدشو دارم میزان مطالعه میذاره ولی خو
      Flipd هم دارم اون فقط با کل خارجی ها هستی قابلیت نداره فقط رقابت بین مجموعه ساعت مطالعه اس
      ? Happy or sad

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      من یک زمان اولیه برای هر درس تعیین میکنم و میگم در این زمان تا انتهای این قسمت را باید بخونم و اگر وسطش خسته نشدم ( سعی میکنم خسته نشم) تا انتهاش میرم. حتی اگه ۲ ساعت هم طول کشید اشکال نداره. ولی اگه دیدم خسته شدم دفعه بعد بهتر برنامه می ریزم و میزان کم تری برای یک زنگ مشخص میکنم. بعد بین یک ربع تا نیم ساعت استراحت می کنم و کتابها و جزوها رو آماده میکنم.
      وقت استراحت هم میوه یا نوشیدنی میخورم تا سرحال بشم و انرژی بگیرم.
      انتهای روز هم استراحت میکنم مثلا نقاشی می کشم یا فیلم میبینم.
      استراحت واقعا مهمه اگه خیلی احساس خستگی می‌کنید و نمی تونید درس بخونید بنظرم یکی دو روز یا یه بعد از ظهر کامل استراحت کنید در عوض انرژی می‌گیرید.
      موفق باشید.
      so never mind the darkness, we still can find a way
      cause nothin' lasts forever, even cold November rain'

7. Top | #7
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dean نمایش پست ها
      سرچ تلگرامو زدم کانال فارسی چیزی نیورد .. اصم کانالشونو یادت نیس؟؟
      ببین 6.8 ماه پیش به نظرم اینطوری بود
      forest |فارست یه چنل دیگه بود study room اونم همینجوری بود

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام به نظر من کمبود آهن و ویتامین دی خیلی روی تمرکز موثره... تکنیک پومودورو هم خیلی خوبه... من ۴۰ دقیقه میخونم ۵ دقیقه استراحت میکنم

9. Top | #9
      کاربر فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Vina نمایش پست ها
      سلام به نظر من کمبود آهن و ویتامین دی خیلی روی تمرکز موثره... تکنیک پومودورو هم خیلی خوبه... من ۴۰ دقیقه میخونم ۵ دقیقه استراحت میکنم
      ویتامین دی بدنم پایینه اونم خیلی

۴۰ دقیقه بعد چند دقیقه باهاش استراحت میکنید؟

چه چیز هایی اهن و ویتامین دی رو تو بدن باعث کاهشش میشه؟
      ? Happy or sad

10. Top | #10
      کاربر اخراجی

Mariz
      نمایش مشخصات
      من صبح ساعت 4 تا 4 و نیم میرم میرم پارک نزدیک خونمون یه بیست دقیقه با شدت بالا میدووم (تقریبا حدود 3 تا 5 کیلومتر)
      نزدیک 20 دقیقه تا نیم ساعتم توی ظهر قبل ناهار وزنه میرنم . رو تمرکز و حس و حالم خیلی تاثیر داره واینکه گوشی هم ندارم چهار ماهی میشه خاموشه. انجمنم با لپ تاپ میام و البته خیلی کم میام
      یه دو سه روزه اینجا سر میزنم قبلش کلا مجازی نبودم و دیگه ام فک نکنم بیام
      اینایی که گفتمو رعایت نکنم تو طول روز هی فکرم میپره و کلا تمرکز ندارم

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      تامی اگ بخوام تجربه خودمو بت بگم اینجوریه ک همیشه تغییر سخته حتما ادمو بودی ک انچنان ساعت مطالعه نسبتا خوب پیوسته نداشتی حداقل تا چند وقت قبل از اینکه درس رو شروع کنی
      تو نمیتونی یهویی خودتو بکشی بالا اروم اروم تغییر میکنی اوایل صبحا رفتن پی درس انگار سخت ترین کار دنیاست نشستن پای درس ب خاطر اینه ک عادت نداشتی اما چند وقت ک میگذره میری تو عمق درسا تیک تیک از این از اون یاد میگیری ب قولی میری تو عمق درس صبحا با حتی شاید حوصله و انگیزه بیای سراغ درست ک ادامه مبحث قبل رو کامل کنی برنامه تو ذهنت چیده میشه ک امروز انقد رو تموم کنم فردا فلان چیزو ببندم هفته بعدم ازمونشو کارکنم اینجوری میشه ک دل میدی ب کار
      اما تامی مهم اینه ک ب درس خوندن عادت کنی واقعا مهم اینه ک عادت کنی قرار نیست همیشه حوصلت بکشه همیشه انگیزه داشته باشی همیشه درس رو دوست داشته باشی حتی بلکه اگ یه سال درس بخونی شاید سرجمع ۳ماه رو این مود باشی بقیشو بایدی باید بری
      بازم میگم هرچیزی کلا اولش سخته بعدش میفتی رو غلتک اوکی میشه
      ی پستی خونده بودم تز ارتور بهت کمک میکرد حیف یادم نیس سر چ تاپیکی بود اگ پیداش کردم اپش میکنم

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من به شدتتت مشکل داشتم چون من ۶سالی از درس دور بودم و دوباره به درس برگشتم طبعا خیلی سخت بود اوایل یه ربع میخوندم حوصلم سر میرفت....یه کش میبستم رو انگشتم از این پلاستیکی ها ....وقتی میخواستم بلند شم قبل از اتمام کامل پارت درسیم محکم میکشیدم چند بار که اخر پشیمون میشدم از بلند شدن ودرسو ادامه میدادم ..‌بعد یه مدت دیگه کش رو هم کنار گذاشتم و الان اتوماتیک عاشق اون ساعت هایی هستم که درس میخونم....اولش پارتتو نیم ساعت درس یه ربع استراحت بگیر تا عادت کنی لطفا به حرفم گوش کن....بعدش طی یک هفته پیوستگی این قانون کم کم پارت هاتو یک ساعت ۱۰دقیقه استراحت کن........و همون طور برو جلو....من الان پارتم ۲ساعته است ....در حالی که اولش یه ربعم نمیتونستم بشینم سر کتاب....فقط اهسته امااااااا لطفااااا پیوسته برنامه بریز ....به مرور قدرتت و سرعتت. بیشتر میشه
      اینبار باید بشه...

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      img_20230524_181017_562.jpg

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      img_20230524_181059_856.jpgبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_20230524_181059_856.jpg
مشاهده: 53
حجم: 97.6 کیلو بایت
      اینبار باید بشه...

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من فردا نیم روز رست دارم به خاطر همین الان بیدارم ..‌رفتم دیگه بخوابم
      اینبار باید بشه...

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)