خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 19 از 19
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط TomyShellby نمایش پست ها
      ویتامین دی بدنم پایینه اونم خیلی

۴۰ دقیقه بعد چند دقیقه باهاش استراحت میکنید؟

چه چیز هایی اهن و ویتامین دی رو تو بدن باعث کاهشش میشه؟
      سوال اول رو متوجه نشدم
      سوال دوم هم نمیدونم
      ولی کمبود ویتامین دی رو جدی بگیر
      من هر وقت ویتامین دی و اهن بدنم کم میشه نشخوار ذهنی م زیاد میشه و واقعا از کنترلم خارج میشه.. خیلی هم بی اراده میشم

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام بچه ها

یه سوال چه جوری شما ها میتونید یکجا بشینید مثلا ۷ ساعت بخونید چرا من نمیتونم یجا بشینم همش بلند میشم برم یکار دیگه انجام بدم یجا نشستن برام سخته

تازه موقع درس خوندن نمیتونم تمرکز کنم هعی حواسم پرت میشه یهو میبینی کتاب جلوم بازه ولی ۳۰ دقیقه وسطش رفتم به یه چیز دیگه فکر کردم

بعد تازه بعضی اوقات از درس خوندن خسته میشم و یهو میبینی اصلا جذاب نیست برام

چه راهکاری به من پیشنهاد میدید؟چجوری ساعت مطالعه اتون بالا میبرید؟
      ببین اولا که دخترا چون مغزشون چند بعدی یعنی در واقع میتنونن چند کار رو با هم انجام بدن جهش افکار دارن
      همه اینو مشکلو دارن سعی کن هدف تعیین شده داشته باشی خیلی بخونی براش
      بعد اینکه خودتو بشناس مثلا من باید یجای شلوغ باشم که درس بخونم ولی داداشم یه نفر از کنارش رد شه نیم ساعت فکرش میپره
      یا مثلا وقتی نمیتونم شبا بخونم با دوستام میریم خونه همدیگه تا 1 یا 2 میخونیم دیگه بازم اگه مشکل تمرکز داری برئ پیش دکتر اعصاب قرص افزایش تمرکز میدن در مورد ضرراش نمیدونم

3. Top | #18
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام بچه ها

یه سوال چه جوری شما ها میتونید یکجا بشینید مثلا ۷ ساعت بخونید چرا من نمیتونم یجا بشینم همش بلند میشم برم یکار دیگه انجام بدم یجا نشستن برام سخته

تازه موقع درس خوندن نمیتونم تمرکز کنم هعی حواسم پرت میشه یهو میبینی کتاب جلوم بازه ولی ۳۰ دقیقه وسطش رفتم به یه چیز دیگه فکر کردم

بعد تازه بعضی اوقات از درس خوندن خسته میشم و یهو میبینی اصلا جذاب نیست برام

چه راهکاری به من پیشنهاد میدید؟چجوری ساعت مطالعه اتون بالا میبرید؟
      باید قلق خودت دستت بیاد
      چجوری؟
      یک هفته الی دو هفته عشقی درس بخون یعنی مثلا بگو اقا باید امروز n ساعت بخونم
      حالا برنامه حجمی زمانی تعیین نمیکنی و فقط سعی میکنی حجمو بگنجونوی تو اون n ساعت هر چقدش هر وقت شد ولی هر جور شده انجامش بدی تا اخر شب
      بعد یه هفته دستت میاد که ه تایمی از روز با درس خوندن بیشتر حال میکنی و بازدهت بالاتره
      تو اون تایم درسایی ک خیلی ازشون خوشت نمیادو بزار
      بقیشم پخش کن
      و اینکه سعی کن تا قبل ظهر بیشتر برنامه هاتو تموم کنی بره اینجوری حس بهتری خواهی داشت

واسه تمرکزم باید عواملی ک باعث پرش میشه رو دور کنی مخصوصا گوشی
      واسه فکرکردنم بنویس فکرتو بگو بعدا بهت میپردازم ذهنت گول میخوره بیخیالش میشه

و اینکه تکنیک پومودورو فکر کنم روی تو خیلی جواب بده پارتای کوچیک و کوتاه بخونی خیلی بهتره تا اینکه یک ساعتو نیم جمعا 15 دقیقه ام نخونی( 25 دقیقه میخونی 5 دقیقه استراحت بعد 4 تا سیکل کامل 15 دقیقه استراحت تو تایم استراحتم سراغ گوشیو تیویو اینا نمیری به ذهن و چشمت استراحت میدی)

تایمر گذاشتنم باعث میشه حس خوبی بگیری به درس خوندن مخصوصا وقتی اخر شب میبینی مثلا 8 ساعت خوندی (مفید)/ بچه ها اپ معرفی کرده بودن ولی من رو دست YPT ندیدم محیطش خیلی خوبه عملکرد ماهانه و روزانه داری ساعت استارتو پایان کارتو نموداری نشونت میده جمع مطالعه هفتگی و ماهانه رو نشونت میده و حتی اینکه کودوم درسو چقد خوندی و رومای رقابتیه خوبیم داره

ولی اینا کلش اگه با علاقه درس نخونی و از اجبار باشه فایده نداره اول اونو ریشه یابی کن
      ویرایش توسط kiddo : 04 خرداد 1402 در ساعت 16:40

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ببین من در وحله ی اول برای عدم تمرکز نوشتن معجزه میگنه برام ینی اینکه هر چیزی ک به سرت اومد سریع همون تایم کامل و با جزئیات بنویسش نگو بعدا من خودم میگم بعدا تا اون بعدا بریه همش بهش فکر میکنم و اینکه بشین کل مشکلاتتو با خودت قبل از درش حل کن منظورم مشکلات ذهنش هست همه رو روی برگه با نوشتن حلش کن
      ساعت مطالعه ی پایینت هم بخاطر این هست ک به درس خوندن عادت نداری ببین یک برنامه بنویس که مثلا از ساعت فلان تا فلان این درس و این صفحه رو بخونم من خودم مبحثی و جحمی و زمانی و اینا نمیتونم بخونم چدن ساعت مطالعمو میاره پایین ولی با ساسعت خوب هست هر کدوم رو یک هفته انتخاب کن ببین کدوم واست خوبه مثلا نوشتی ساعت ۱۰ تا ۱۱ زیست ببین حتی اسمون ب زمین اومد تو حق نداری پاشی از پای میزت حتی واسه ی دستشویی باید یکی دور روز تکرارش کنی بعدش عادت میکنی و درست میشه

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)