خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

یه سوال ساده دارم درباره سربازی و کنکور

سلام به همگی امیدوارم حالتون خوب باشه. دوستان عزیزم یه سوال ساده درباره سربازی و کنکور دارم که فکر کنم‌ اکثر پسرای کنکور جوابشو میدونن و فقط من برای پیدا کردن جوابش بیچاره شدم (:
      من متولد مرداد ۸۳ هستم و تیر ۱۴۰۱ دیپلمم رو گرفتم ؛ یعنی توی ۱۷ سالگی ( البته روی کاغذ دیپلمم نوشته گواهی موقت که ۶ ماه هم اعتبار داره و بعد از تموم شدن اعتبارش رفتم تمدیدش کردم. مسئول مدرسه هم گفت زمانی که بخوام برم دانشگاه، اصل دیپلمم رو بهم میدن ). ظاهرا پسرا بعد از فارغ التحصیلی شون یه سال معافیت موقت دارن و منم امسال میخوام کنکور بدم. سوالم اینه چیکار باید بکنم که یه موقع وارد غیبت نشم و بتونم برم دانشگاه؟ باید برم پلیس +۱۰ پیگیری کنم یا نه؟ و اینکه اگه بخوام یه سال دیگه پشت کنکور بمونم چی؟
      یه پدر بیامرزی بیاد یه جواب کامل و جامع و مانع بهم بده ثواب داره (:

2. Top | #2
      کاربر فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hosseyn نمایش پست ها
      سلام به همگی امیدوارم حالتون خوب باشه. دوستان عزیزم یه سوال ساده درباره سربازی و کنکور دارم که فکر کنم‌ اکثر پسرای کنکور جوابشو میدونن و فقط من برای پیدا کردن جوابش بیچاره شدم (:
      من متولد مرداد ۸۳ هستم و تیر ۱۴۰۱ دیپلمم رو گرفتم ؛ یعنی توی ۱۷ سالگی ( البته روی کاغذ دیپلمم نوشته گواهی موقت که ۶ ماه هم اعتبار داره و بعد از تموم شدن اعتبارش رفتم تمدیدش کردم. مسئول مدرسه هم گفت زمانی که بخوام برم دانشگاه، اصل دیپلمم رو بهم میدن ). ظاهرا پسرا بعد از فارغ التحصیلی شون یه سال معافیت موقت دارن و منم امسال میخوام کنکور بدم. سوالم اینه چیکار باید بکنم که یه موقع وارد غیبت نشم و بتونم برم دانشگاه؟ باید برم پلیس +۱۰ پیگیری کنم یا نه؟ و اینکه اگه بخوام یه سال دیگه پشت کنکور بمونم چی؟
      یه پدر بیامرزی بیاد یه جواب کامل و جامع و مانع بهم بده ثواب داره (:

این تسهیلات فقط شامل مشمولانی می‌شود که در سال مشمولیت یعنی سال تولد بعلاوه + ۱۸ فارغ التحصیل شده‌اند. مشمولانی که قبل از سن مشمولیت و در سن ۱۷ سالگی یعنی سال تولد+۱۷ یا قبل از آن در مقطع دیپلم یا پیش دانشگاهی فارغ التحصیل می‌شوند براساس قانون خدمت وظیفه عمومی پس از رسیدن به ۱۸ سالگی تمام، شش ماه مهلت معرفی دارند.

بر اساس اعلام سایت پلیس، وی افزود: این مشمولان باید قبل از اتمام مهلت معرفی از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی پلیس+۱۰ برای ثبت درخواست خود اقدام کنند.
      ? Happy or sad

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط TomyShellby نمایش پست ها
      این تسهیلات فقط شامل مشمولانی می‌شود که در سال مشمولیت یعنی سال تولد بعلاوه + ۱۸ فارغ التحصیل شده‌اند. مشمولانی که قبل از سن مشمولیت و در سن ۱۷ سالگی یعنی سال تولد+۱۷ یا قبل از آن در مقطع دیپلم یا پیش دانشگاهی فارغ التحصیل می‌شوند براساس قانون خدمت وظیفه عمومی پس از رسیدن به ۱۸ سالگی تمام، شش ماه مهلت معرفی دارند.

بر اساس اعلام سایت پلیس، وی افزود: این مشمولان باید قبل از اتمام مهلت معرفی از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی پلیس+۱۰ برای ثبت درخواست خود اقدام کنند.
      دخترا از پسرا بیشتر اطلاعات دارن درباره سربازی
      ʏօʊ ɖʀǟա ֆȶǟʀֆ ǟʀօʊռɖ ʍʏ ֆƈǟʀֆ

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

خب من متاسفانه ۶ ماه بعد از ۱۸ سالگی تمام هیچ کاری انجام ندادم. تقریبا دو ماه دیگه هم وارد ۱۹ سالگی میشم
      حالا تکلیف چیه؟

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خب من متاسفانه ۶ ماه بعد از ۱۸ سالگی تمام هیچ کاری انجام ندادم. تقریبا دو ماه دیگه هم وارد ۱۹ سالگی میشم
      حالا تکلیف چیه؟
      کنکور که دادی یه دانشگاه بزن مثل پیام نور یا علمی کاربردی
      ترم یکو یه دو سه جلسه بروترم دوعم مرخصی بگیر
      اینجوری معاف میشی شرایط دیگه ای نداره مگه مشکل جسمی یا ...

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط kiddo نمایش پست ها

کنکور که دادی یه دانشگاه بزن مثل پیام نور یا علمی کاربردی
      ترم یکو یه دو سه جلسه بروترم دوعم مرخصی بگیر
      اینجوری معاف میشی شرایط دیگه ای نداره مگه مشکل جسمی یا ...
      بله میدونم یه راه برای دور زدن سربازی همینه. من نگرانم غیبت بخورم و همین پیام‌ نور رو هم نتونم برم.
      کلا میخوام ببینم تا شهریور که زمان انتخاب رشته هست، لازمه کاری انجام بدم یا نه؟ مثلا چند وقت پیش از یه بنده خدایی شنیدم که خرداد برم دفترچه اعزام بگیرم و تاریخ اعزامم رو مثلا بزنم آبان. بعد که دانشگاهو ثبت نام کردم، برگه اشتغال به تحصیل بگیرم و برم بدم به نظام وظیفه.
      بنظر شما همین کارو انجام بدم یا نه؟ میخوام بدونم بقیه پسرا هم همین کارو میکنن؟

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

Mariz
      نمایش مشخصات
      بله میدونم یه راه برای دور زدن سربازی همینه. من نگرانم غیبت بخورم و همین پیام‌ نور رو هم نتونم برم.
      کلا میخوام ببینم تا شهریور که زمان انتخاب رشته هست، لازمه کاری انجام بدم یا نه؟ مثلا چند وقت پیش از یه بنده خدایی شنیدم که خرداد برم دفترچه اعزام بگیرم و تاریخ اعزامم رو مثلا بزنم آبان. بعد که دانشگاهو ثبت نام کردم، برگه اشتغال به تحصیل بگیرم و برم بدم به نظام وظیفه.
      بنظر شما همین کارو انجام بدم یا نه؟ میخوام بدونم بقیه پسرا هم همین کارو میکنن؟
      مثه آدم پاشو برو نظام وظیفه شهرتون بهت توضیح میده
      یه خدمته دیگه بیا برو ماهی دو و نیم بهت میدن بعدش برو هر دانشگاهی میخای

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

Mariz
      نمایش مشخصات
      اگه با مدرک دیپلم بره یهو دیدی سربازی میوفته لب مرز
      ولی اگه با مدرک لیسانس بره همون شهر خودش میوفته
      ربظی نداره. میتونه وقتی برگ سبز میخاد بگیره قبلش شهر خودشون پدیرش بگیره
      من با دیپلم چون پدیرش گرفتم شهر خودمون افتادم ولی رفیقم با فوق لیسانس افتاد نیرو انتظامی کرمان قاطی یه مشت شیره ای

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      up

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن