خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

اگه از الان بخونم قبول میشم ؟!

مطمئنم خیلی از بچه ها تو ذهنشون اینه که اگه از الان بخونن قبول میشن یا نه ! خب خیلیا نمیپرسن چون میدونن همه از شنیدن این سوال خسته شدن و ...
      من بدون اینکه تو بپرسی اومدم جوابتو بدم !
      نه عزیزم تو قبول نمیشی

میدونی چرا؟
      چون کسی که این سوالو میپرسه هیچ انگیزه ای نداره ، اگر داشت منتظر نمیموند بقیه بهش بگن اره بخونی قبول میشی و اینا . بجاش خودش از همین الان شروع میکرد
      اره تو انگیزت صفره ، ما نهایت بتونیم 50 درصد انگیزه بدیم که از این 50 درصد 30 درصدشم تصوره و فرداش از بین میره . یعنی تو باید با 20 درصد انگیزه توی دوماه قبول بشی
      ببین من دارم بهت میگم قطعا نمیتونی
      میشه توی دوماه قبول شد ولی با انگیزه بالای 80 درصد !
      ...
      حالا اگر به این فکر نمیکنی که [اگه از الان بخونم میشه] و بجاش تو ذهنت این سوال هست که [چیکار کنم که بشه] ادامه نوشته هامو بخون
      ...
      ♡ اولین نکته اینه که یه برنامه بنویسی ! حالا اینکه میخوای حجمی باشه یا حجمی زمانی به خودت بستگی داره ولی اصلا زمانی تنها ننویس چون مطمئنا نصف درسارو نمیرسی اگر فقط به زمان اهمیت بدی !
      ♡ دومین نکته وقتی داری درس میخونی به چیزای دیگه فکر نکن ، یا اگر مثلا وسط درس دیدی فکرت خیلی مشغوله به خودت بگو بعد تموم شدن این مبحث روش فکر میکنم ! اما اگر دیدی اوضاع داغونه و باید همون لحظه بهش فکر کنی دیگه درس نخون و فکراتو بکن بعد دوباره شروع کن . چون اگر بخوای همزمان هم فکر کنی هم درس بخونی نه از درس چیزی متوجه میشی و نه فکرات تموم میشه

♡ برای خودت جایزه بزار . مثلا من برای خودم چیپس و پاستیل گرفتم و به خودم میگم اگر برنامه هفته اولمو کامل و درست اجرا کردم میتونم چیپس یا پاستیل بخورم . این وسط تشویقای ریز هم قرار بده ، بشخصه چون 5 سال نتونستم ادامس بخورم یه علاقه زیادی بهش دارم و هر روز یه ادامس به خودم جایزه میدم ! ولی یادت باشه یهو نگی اگر برناممو تموم کنم جایزم اینه 2 ساعت بازی کنم یا برم نقاشی بکشم! این بدترین انتخاب ممکنه چون زمانتو میبره.ولی خب یک ربع هوای ازادم میتونه جایزه خوبی باشه بنظرم که اینا به خودت بستگی داره
      ♡ کمیت رو فدای کیفیت نکن ! یهو نگی اره من دو ماه 3 ساعت میخوابم عوضش بعدش هرچقدر بخوام میخوابم . نه عزیزم تو اگه 16 ساعت درس بخونی و بازده درسات 50 باشه معادل اینه که 8 ساعت بخونی و بازدش 100 باشه ! این فقط توی بحث درس خوندنه حالا فک کن یکی که 16 ساعت درس بخونه و از خواب و خوراکش بزنه بدنش چقدر ضعیف میشه و احتمال مریض شدنش خیلی میره بالا ! الان وقت مریضی نیست ، باید هرجور شده سالم بمونی
      ♡ یکی دیگه از نکته ها که توی نکته قبلیم بهش اشاره کردم قوی نگه داشتن بدنه ! تو فک کن کلا 8 هفته بیشتر وقت نداری بعد بخوای دو هفتشم سرما بخوری که واویلاس ، اصلا خداروچه دیدی شاید روز کنکورت سرما خوردی ! پس باید به خودت برسی . میوه زیاد بخور + سعی کن قرص اهنم بخوری چون فک کنم اکثر بچه ها کمبود خون دارن

♡ بحث بعدی آرامشه . در دو حالت ارامش میگیری ! اول باید نماز بخونی و اگر تونستی روزی یک صفحه قرآن ، بنده آدم مذهبی ای نیستم ولییی وقتی امتحان کردم دیدم واقعا این دومورد ارامش شدیدی بهم میدن . مورد دوم شروع کردنه ، همینکه تو شروع کنی و درسا پشت سر هم تموم بشن خودش یه روحیه و ارامش میده ! آرامش مهمه چون بازده درس خوندناتو زیاد میکنه
      ♡سعی کن روزی 5 دقیقه حرکات کششی بری . وقتی بدنتو بکشی و انعطاف و نرمی به بدنت بدی خود به خود سرحال تر میشی و احساس بهتری داری
      ♡ حد و حدودای قهوه خوردن رو رعایت کن . نری روزی 5 6 لیوان قهوه بخوری ! نهایت مقدار مجاز روزی 1 لیوانه . درسته قهوه باعث میشه بیدار بمونی ولی زیاد خوردنش عوارض خیلی بدی داره
      ...
      مطمئنم چیزای بیشتری باید میگفتم ولی یادم رفتشون :/
      شمام اگر موردی میدونین که توی موفقیت میتونه کمک کننده باشه اضافه کنید

5 ماه و 5 روز برای 5 سال و 5 ماه
      Mon 22 1 2024
      ˙ᵕ˙

2. Top | #2
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      کسی ک منتظر تأیید شدن از طرف بقیه هست ، هیچی نمیشه
      چون داره بر اساس نظر بقیه زندگی میکنه نه استعداد و تواناییش
      حالا هر زمانی ک میخواد باشه ۲۰ ماه یا ۲ ماه

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      یه سوال ازت می پرسم بنظرت منی که سطحم چیزی نزدیک به صفره تمرکزم رو الان بزارم روی نهایی یا کنکور ؟؟

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Baha-aa نمایش پست ها
      یه سوال ازت می پرسم بنظرت منی که سطحم چیزی نزدیک به صفره تمرکزم رو الان بزارم روی نهایی یا کنکور ؟؟
      نهایی ، اگر نهایی ها رو خوب بدی و بخوای یه سال دیگع بمونی تا رتبه خوب بیاری خیلی بهتره !
      ببین تو اگر نهایی رو خراب بدی و بخوای پشت کنکور بمونی باز سال بعد دوباره باید نهایی ها رو ترمیم کنی ! پس بهتره رو نهایی ها تمرکز کنی
      علاوه بر اینا اگر نهایی رو در حدی کار کنی که دیگه 40 درصد رو بگیری (یعنی معدلت 20 بشه) و بعد توی اون 20 روز باقی مونده سعی کنی درصدای هر درسی رو به 20 الی 30 درصد برسونی رتبت خیلییی جلو میفته !
      من نمیدونم ولی حتی شاید بشه رشته های خوب قبول بشی !
      برای همین اگر صفری از الان بشین نهایی کار کن . و برای نهایی اول تمام سوالات کتاب ها رو حل کن
      اگر دارو سازی دوست داری سعی کن حتما یه دور زمین رو بخونی ! چون سوالای زمین واقعا آسونه و درکتار این آسونی واقعا به رتبه هم کمک میکنه
      البته من خودم یه دانش آموزم و نمیتونم دقیق بقیه رو راهنمایی کنم . چیزایی هم که الان نوشتم همه حرفایی بود که از مشاور ها شنیدم !

5 ماه و 5 روز برای 5 سال و 5 ماه
      Mon 22 1 2024
      ˙ᵕ˙

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام به هرکسی که این چند خطو میخونه
      اول ازهمه امیدوارم حال دلش خوب باشه

تواین پنجاه روزباقیمونده
      اگه کسی احساس سردرگمی داره وکمک میخواد یاصرفاکسی ک ب حرفاش گوش کنه
      اگه خسته ای وحس میکنی دیگه نمیتونی ادامه بدی
      کاملا درکت میکنم
      ولی اینم میدونم بنا ب تجربه تااخرین دقیقه نباید باخت ادامه داد
      هر حرکت مفیدی که تواین روزای باقیمونده انجام بدین انگاری دوامتیازداره..
      این لینکواینجاقرار میدم(پایینتر)
      برای دردل سوال درسی وهرکمک دیگه ای ک ازدستم بربیاد...
      https://telegram.me/BiChatBot?start=sc-1098305-WmlBjny

یا اگه دسترسی ب تلگرام ندارین من اینجام ک توی پیغام خصوصیو..باهاتون حرف بزنم
      لی لا نام هِمارا🦋✨

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 2 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن