خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

با این وضعیت چطوری نمره خوب برای نهایی بگیرم!..

سلام من قبلا درباره وضعیتم گفته بودم معدلم خیلی کم شده درصدامم توی آزمون ها اصلا خوب نیست..‌‌ الان هم که داره امتحان شبه نهایی برگزار میشه برای امتحان کتاب را سعی میکنم کامل بخونم و بعدم تا جایی که برسم سوالات نهایی را حل میکنم حتی شده شب امتحان نمیخوابم که کامل همه ی فصل هارا بخونم اما اصلا نمراتم خوب نمیشه نمیدونم چرا.... قبلا شاگرد اول کلاس بودم الان نمراتم رفته رو ۱۲ و ۱۳ خیلی خسته شدم هرچی تلاش میکنم فایده نداره نمیدونم کجای کارم اشتباهه با این وضعیت نه نهاییم خوب میشه نه کنکور

2. Top | #2
      RHM
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام عزیزم
      امتحان نهایی اصلا سخت نیست به خودت استرس نده... همه‌ی سوالات از تو کتاب هست، حتی بعضی از سوالا سال به سال تکرار میشه، شما همون کتاب رو بخون کنارش سوالات نهایی رو حتما کار کن، مطمئن باش میتونی نمره کاملی بگیری.
      درضمن امتحان‌ های مدرسه و آزمون ها سطحشون بالاتر از نهایی هست پس خودت رو با اونا قضاوت نکن... برای سوالات نهایی هم میتونی از شب امتحان خیلی سبز یا سایت های مختلف استفاده کنی‌.
      تلاش کن ولی سخت نگیر، موفق باشی ⁦♡⁠
      ویرایش توسط RHM : 10 اردیبهشت 1402 در ساعت 11:53

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط RHM نمایش پست ها
      سلام عزیزم
      امتحان نهایی اصلا سخت نیست به خودت استرس نده... همه‌ی سوالات از تو کتاب هست، حتی بعضی از سوالا سال به سال تکرار میشه، شما همون کتاب رو بخون کنارش سوالات نهایی رو حتما کار کن، مطمئن باش میتونی نمره کاملی بگیری.
      درضمن امتحان‌ های مدرسه و آزمون ها سطحشون بالاتر از نهایی هست پس خودت رو با اونا قضاوت نکن... برای سوالات نهایی هم میتونی از شب امتحان خیلی سبز یا سایت های مختلف استفاده کنی‌.
      تلاش کن ولی سخت نگیر، موفق باشی ⁦♡⁠
      آخه امتحانات کشوری بود و خوب ندادمشما پشت کنکوری هستید؟؟

4. Top | #4
      RHM
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fatima_h نمایش پست ها
      آخه امتحانات کشوری بود و خوب ندادم������شما پشت کنکوری هستید؟؟
      فارغ‌التحصیل نظام جدید هستم و دارم برای 1403 میخونم.
      حتی اگه کشوری بوده باشه، ببین تو هنوز تا خرداد وقت داری مطمئنا صفر هم نیستی و یه چیزایی خوندی، من خودم علوم اجتماعی و سلامت رو تو طول سال اصلا نخوندم حتی لای کتابم باز نکردما، فقط شش هفت ساعت از رو درسنامه شب امتحان خوندم و سوالات نهایی رو از سال 97 حل کردم تو یکی 18 گرفتم و یکی هم 17.5، میدونی میخوام بگم منی که هیچی نمیدونستم با چند ساعت خوندن تونستم این نمره ها رو بگیرم... به نظرم تمام توانت رو بذار نهایی رو خوب بده و یه چیزی هم بهت بگم حتی اگه یه سوال رو بلد نبودی خالی نذار اگه مثلا فیزیکه جلوش فرمول بنویس و چیزایی که به ذهنت میرسه، اینو مدیرمون وقتی داشت کارت ورود به جلسه رو بهمون میداد گفت و شاید باور نکنی نمره داده بودن ^_^
      خلاصه تمام تلاشت رو کن چون راحت میتونی نمره بگیری و اینم بگم حتما سوالات چند دوره رو حل کن خیلی از سوالا عیناً تکرار میشن‌.

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      شما میخونید و سوال حل میکنید دمتون گرم ولی مرور چی؟مرور دارید؟
      مرور مباحث خوانده شده در بازه های زمانی مناسب برای تثبیت یادگیری ضروری و واجبه
      برای مثال شما در طول روزدوگفتار زیست و یک فصل فیزیک میخونید حالا اخر شب باید یه تایم اختصاص بدید به مرور این مباحث خوانده شده
      موفق و سالم باشی

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام وقتتون بخیر
      ببینید باید مشکلتون رو ریشه یابی کنید
      اینکه می گید می خونم ولی نتیجه نمی گیرم قطعا ناشی از درست نخوندن یا کامل نخوندنه
      مثلا من خودم برای زیست کشوری ک همین دو روز پیش برگزار شد خونده بودم ولی چون ب شکل ها اهمیت نداده بودم و از دستم در رفته بودن تو سوال اون جایگاه تشخیص و انتهای چسپنده هی داشتم مغزمو می جوییدم ک خدایا اینا چی می شدن ..

بقیه سوالات همه از متن کتاب بودن و با اینکه امسال واقعا یکم سطح امتحانا حداقل تو شبه ها رفته بالاتر اما باز هم همون متن کتابن و کسی ک واقعا خونده می تونه حتی نمره کامل بگیره

همیشه و تو هر حوضه ای وقتی تلاش می کنید و نتیجه اونی ک باید نمی شه ینی ی جای کار می لنگیده بهرحال
      بعد امتحناتون بشینید و تک تک سوال ها رو تحلیل کنید ک شما چی نوشتید و جواب چی بوده
      و چرا اشتباه نوشتید

موفق باشید

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مدرسه ما خیلی دبیر های خوبی نداشت بخاطر همین من دارم فیلم های آمادگی امتحان نهایی میبینم که مثلا فصل 1 شیمی رو تو 3 ساعت جمع کرده. این تاثیر خیلی زیادی تو بهتر شدن نمرم داشت چون در حالی که تایم زیادی نمیگیره باعث میشه خیلی سریع تر درسنامه رو بخونم و متوجه بشم و بقیه وقتم رو بذارم روی سوالات نهایی. (اکثرا تو خود همین فیلم ها کلی سوالای نهایی رو حل میکنن)
      مثلا برای همین امتحان شبه نهایی زیست چند روز پیش فقط با دیدن فیلم زیست و یه رو خوانی سریع گرفتم 17. با اینکه خیلی تایمم کم بود و نخونده بودم درست.
      اگه مایل بودی میتونم اسم دبیر هارو بهت بگم یا تلگرام برات بفرستم.
      انگار نفرین کرده اند... این خاک را اجداد ما
      تا بوده زاری بوده و... تا مانده غم در یاد ما
      ما نسل بازی خورده ایم...آتش به پرهامان زدند
      شاهان به آتش بازی و... نیرنگ و استبداد ما
      بازندگان بازی شطرنج قدرت نسل ماست
      پایان بازی مات بود...از کیش مادرزاد ما.
      ..

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)