خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 29
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

مشکل حاد من....خواهش میکنم یکی کمک کنه....

سلام
      انقدر مشکلم حاد بود حساب باز کردم که فقط بتونم از یکی کمک بگیرم، از آقای ارتور یا زیرو یا...که تاپیکاشون رو دنبال میکردم یا هر کس که درصد زیستش خوبه...
      درصد زیستم زیر ۲۰ هست
      روندم:
      ۱.زیستو با تصویر سازی میخونم یعنی ابدا نمیتونم حفظ کنم مثلا دنای باکتری حلقویه رو نمیتونم حفظ کنم، کل اطلاعات باکتری از تمام فصلا جلوی چشممه
      ۲.اول یه جزوه ای که واسه استاد زیست سال پیشم هست میخونم و واسه خودم توضیح میدم که عین متن کتابه و نموداریه.یعنی نکته ی اضافی خاصی نداره
      ۳.بعد کتابو میخونم واسه یه گفتار+ نکاتی که برگه چسبوندم ‌‌نوشتم
      ۴.بعد تو درسنامه خیلی سبز رادیولوژی ها و نکات و مرکبات گفتارو میخونم
      ۵.حالا تستای اون‌گفتار و میزنم و نکاتشو یا وارد میکنم یا تو پاسخنامه هایلایت میکنم
      حالا عین همین روند واسه گفتار بعدی
      دوتا سوال
      ۱. خب من وقتی بخوام فصلو مرور کنم بازم باید کتاب و نکاتی که توش نوشتم و نکات درسنامه خیلی سبز و هایلایتای پاسخنامه رو بخونم که خب باتوجه به اینکه ۲۴ فصله خییییلی طول میکشه پس من کی از منبع دیگه تست بزنم؟یا اصلا حتی نمیتونم تستای قلمچی رو بزنم از بس نکات خودم و‌خیلی سبز زیاده و‌فرصت نمیکنم
      ۲.خواهشا ایرادامو با دلیل و راه جایگزین بهم بگید یا حتی جزوه ی یه استاد خوب رو‌بگید که فقط کتابو اون جزوه رو بخونم ،یا حداقل بگید چیکار کنم چون اصلا نمیتونم مرور کنم به زووور یبار برسم بخونم،دیگه انگیزه ای واسه ادامه ندارم بس که تو زیست تلاش کردم و نتیجه ای نگرفتم...
      خواهشششش میکنم کمکم کنید بدجور درموندم .....

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خواهشا یکی صادقانه کمکم کنه

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام وقتتون بخیر من در حدی نیستم ک بتونم خیلی تخصصی راهنمایی تون کنم ولی ی اشتباهی بزرگی ک فکر کنم دارید این هست ک خیلی گسستگی ایجاد کردید برای خودتون کتاب و جزوه و درسنامه و پاسخنامه و ...
      خب مشخصه ک نمی تونید نتیجه خوبی بگیرید
      ببینید برای خوندن زیست شما می یاید ب عنوان مثال ی بار جزوه رو می خونید با نکاتش
      بعد می رید سراغ متن کتاب و سر هر چیزی خیلی دقیق فوکس می کنید و سعی می کنید مطالب رو ب خاطر بسپارید همین تموم شد و رفت
      ب هیچ وجه تاکید می کنم ب هیچ وجه تو بار اول خوندن چیزی ننویسید ن تو کتاب ن هیچ جای دیگه ...
      شما فوق فوقش می رید ی تست می زنید می بینید نکته جدید داشته برای خودتون زیر اون نکنه تو پاسخ نامه ی خط ریز سوسکی می کشید
      و تست رو علامت می زنید
      حالا چرا نباید بار اول بنویسید ؟چون تو بار اول خوندن همه چی برای شما اشنا رنگ و بوی نکته میده !
      اما ی سیری مطالب و نکات از توی خود متن کتاب فقط با دور های بعدی خوندن و افزایش تسلط قابل استنباط هستن و نیازی ب نوشتن نداره!

شما تازه بعد از بار دوم یا سوم تست زنی اگه بازم اون نکته رو ب یاد نیوردید اون وقت باید بنویسید توی کتاب درسی
      و خب مرورم شامل خوندن کتاب درسی و نکاتی هست ک توش نوشتید ...و زدن تستای علامت دار

همین
      سر خودتون رو زیادی شلوغ کردید بخاطر همین سردرگمید
      امیدوارم موفق باشید

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام روزت بخیر
      اینقد نکات جزئی میخونی که اصل مطلبو مفهومو یادت میره یا روش تمرکز نداری
      مفهومیم نمیخونی خیلی درگیر درسنامه خوندنی
      تست زیاد بزن
      باید بفهمی طراح چی میخواد
      یه تستو چند بار بزن به جای اینکه نکتشو وارد درسنامه کنی
      و قبل از اینکه یه مبحثو کامل بخونی کتابو روزنامه وار بخون و رندوم چند تا تست بزن تا مغزت ناخوداگاه رو مطالب مهم تر فوکس کنه
      (شایدم مشکل از منابعته چون من عملا هیچی نخوندم ولی با سرکلاس بودن 25 درصد زیست زدم دی ماه)
      موفق باشی
      ویرایش توسط kiddo : 08 اردیبهشت 1402 در ساعت 20:58

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      من تو حفظ کردن خوب نیستم بخاطر همین هر خط رو برای خودم چند دور توضیح میدم
      وقتی برای اولین بار میخوام برم سراغ یه چیزی اول روزنامه وار میخونمش حتی بعضی وقتها سه یا چهار بار بعد چشمامو میبندم و هرچی که ازش فهمیدم رو میگم و بعد دوباره شروع میکنم به خط به خط توضیح دادن
      بعد میرم سراغ درسنامه های کتاب های دیگه باز هم اونارو حداقل یه دور روزنامه وار میخونم بعد مفهومی بعد هم نکات رو مرور میکنم و بعد تست
      اگه درسنامه کتاب کمک آموزشی برات تکراری به نظر اومد بعد خوندن کتاب درسی ، فقط نکته هارو بخون بعد تست بزن شده هر تست رو چندبار بزن تا بفهمی چی به چیه
      تست ها بهت یاد میدن ک چجوری بخونی
      تا جای ممکن برای هرچیزی توی ذهنم انیمیشن درست میکنم(شاید مسخره به نظر بیاد) اینجوری بهتر میفهمم
      یکی از هم کلاسی هام میومد صداش رو موقع توضیح دادن ضبط میکرد میگفت اینجوری بیشتر تمرکز تارم و بیشتر یاد میگیرم

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط HUNDRED نمایش پست ها
      سلام
      من تو حفظ کردن خوب نیستم بخاطر همین هر خط رو برای خودم چند دور توضیح میدم
      وقتی برای اولین بار میخوام برم سراغ یه چیزی اول روزنامه وار میخونمش حتی بعضی وقتها سه یا چهار بار بعد چشمامو میبندم و هرچی که ازش فهمیدم رو میگم و بعد دوباره شروع میکنم به خط به خط توضیح دادن
      بعد میرم سراغ درسنامه های کتاب های دیگه باز هم اونارو حداقل یه دور روزنامه وار میخونم بعد مفهومی بعد هم نکات رو مرور میکنم و بعد تست
      اگه درسنامه کتاب کمک آموزشی برات تکراری به نظر اومد بعد خوندن کتاب درسی ، فقط نکته هارو بخون بعد تست بزن شده هر تست رو چندبار بزن تا بفهمی چی به چیه
      تست ها بهت یاد میدن ک چجوری بخونی
      تا جای ممکن برای هرچیزی توی ذهنم انیمیشن درست میکنم(شاید مسخره به نظر بیاد) اینجوری بهتر میفهمم
      یکی از هم کلاسی هام میومد صداش رو موقع توضیح دادن ضبط میکرد میگفت اینجوری بیشتر تمرکز تارم و بیشتر یاد میگیرم
      دقیقا منم با انیمیشن و تصویری یادمیگیرم وگرنه ده بارم بخونم یادم میره یا نهایت یه فصلو بتونم حفظ کنم نه 24 فصل.خب شما تو دور دوم و سوم که میخواید مرور کنید فقط کتابو نکاتشو میخونید با تستای مارکدار ؟خب نکات درسنامه که با یبار خوندن ادم یادش نمیمونه بار دوم بازم اونارو مرور میکنید؟خب الا ن خیلی سبز واسه هرگفتار n تا نکته داره حالا من درسنامه توضیحی شو نمیخونم فقط مرکبات و رادیولوزی و نکات ستاره دار خودش ولی هر بار مرورم کلی طول میکشه

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط melikaw نمایش پست ها
      سلام روزت بخیر
      اینقد نکات جزئی میخونی که اصل مطلبو مفهومو یادت میره یا روش تمرکز نداری
      مفهومیم نمیخونی خیلی درگیر درسنامه خوندنی
      تست زیاد بزن
      باید بفهمی طراح چی میخواد
      یه تستو چند بار بزن به جای اینکه نکتشو وارد درسنامه کنی
      و قبل از اینکه یه مبحثو کامل بخونی کتابو روزنامه وار بخون و رندوم چند تا تست بزن تا مغزت ناخوداگاه رو مطالب مهم تر فوکس کنه
      (شایدم مشکل از منابعته چون من عملا هیچی نخوندم ولی با سرکلاس بودن 25 درصد زیست زدم دی ماه)
      موفق باشی
      ممنون از راهنماییتون.

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ftm1 نمایش پست ها
      سلام وقتتون بخیر من در حدی نیستم ک بتونم خیلی تخصصی راهنمایی تون کنم ولی ی اشتباهی بزرگی ک فکر کنم دارید این هست ک خیلی گسستگی ایجاد کردید برای خودتون کتاب و جزوه و درسنامه و پاسخنامه و ...
      خب مشخصه ک نمی تونید نتیجه خوبی بگیرید
      ببینید برای خوندن زیست شما می یاید ب عنوان مثال ی بار جزوه رو می خونید با نکاتش
      بعد می رید سراغ متن کتاب و سر هر چیزی خیلی دقیق فوکس می کنید و سعی می کنید مطالب رو ب خاطر بسپارید همین تموم شد و رفت
      ب هیچ وجه تاکید می کنم ب هیچ وجه تو بار اول خوندن چیزی ننویسید ن تو کتاب ن هیچ جای دیگه ...
      شما فوق فوقش می رید ی تست می زنید می بینید نکته جدید داشته برای خودتون زیر اون نکنه تو پاسخ نامه ی خط ریز سوسکی می کشید
      و تست رو علامت می زنید
      حالا چرا نباید بار اول بنویسید ؟چون تو بار اول خوندن همه چی برای شما اشنا رنگ و بوی نکته میده !
      اما ی سیری مطالب و نکات از توی خود متن کتاب فقط با دور های بعدی خوندن و افزایش تسلط قابل استنباط هستن و نیازی ب نوشتن نداره!

شما تازه بعد از بار دوم یا سوم تست زنی اگه بازم اون نکته رو ب یاد نیوردید اون وقت باید بنویسید توی کتاب درسی
      و خب مرورم شامل خوندن کتاب درسی و نکاتی هست ک توش نوشتید ...و زدن تستای علامت دار

همین
      سر خودتون رو زیادی شلوغ کردید بخاطر همین سردرگمید
      امیدوارم موفق باشید
      مرررسی خیلی راهکار خوبی دادید چون من بیشتر نکات سوالارو وارد کتاب میکردم اونم دقیقا تو دور اول و شاید یه نکته رو سه جای مختلف کتاب نوشته باشم و اصلا تست مارکدار نمیکردم و همه ی نکاتشو وارد میکردم که الان فهمیدم چه اشتباه بزرگی بود.فقط الان من یه سری فصلا رو واسش n تا نکته نوشتم تو کاغذایی که چسبوندم خب اونارو چیکار کنم بخونمشون یا نه.و اینکه دیگه نکات و مرکبات و... درسنامه خیلی سبز رو نخونم و به جاش تست بزنم فقط؟جزوه ای که دارمو چی واسه مرور نباید اونو دوباره واسه خودم توضیح بدم

9. Top | #9
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saharm نمایش پست ها
      دقیقا منم با انیمیشن و تصویری یادمیگیرم وگرنه ده بارم بخونم یادم میره یا نهایت یه فصلو بتونم حفظ کنم نه 24 فصل.خب شما تو دور دوم و سوم که میخواید مرور کنید فقط کتابو نکاتشو میخونید با تستای مارکدار ؟خب نکات درسنامه که با یبار خوندن ادم یادش نمیمونه بار دوم بازم اونارو مرور میکنید؟خب الا ن خیلی سبز واسه هرگفتار n تا نکته داره حالا من درسنامه توضیحی شو نمیخونم فقط مرکبات و رادیولوزی و نکات ستاره دار خودش ولی هر بار مرورم کلی طول میکشه
      اگه خوب یادگرفته باشم فقط نکات رو ی نگاه میندازم بعد تست میزنم تا تثبیت شه
      نکات همیشه توی تست ها هستن اگه از مبحثی که مشکل داری تست زیاد کار کنی صد در صد تمام نکاتش رو یاد میگیری
      بعد که برای بازیابی برمیگردی سراغ اون مباحث اول باید تست بزنی بعد تحلیل بعد هم جاهایی که مشکل داری رو دوباره باید کار کنی
      وقت زیاد بذاری برای درسنامه ولی تستت کم باشه پیشرفت نمیکنی
      و ی چیز دیگه این که من کتاب هام سفیده یعنی هیچ نکته ای داخلشون ننوشتم تا بتونم برای ترکیب کردن مباحث با هم تمرکز بیشتری داشته باشم

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saharm نمایش پست ها
      مرررسی خیلی راهکار خوبی دادید چون من بیشتر نکات سوالارو وارد کتاب میکردم اونم دقیقا تو دور اول و شاید یه نکته رو سه جای مختلف کتاب نوشته باشم و اصلا تست مارکدار نمیکردم و همه ی نکاتشو وارد میکردم که الان فهمیدم چه اشتباه بزرگی بود.فقط الان من یه سری فصلا رو واسش n تا نکته نوشتم تو کاغذایی که چسبوندم خب اونارو چیکار کنم بخونمشون یا نه.و اینکه دیگه نکات و مرکبات و... درسنامه خیلی سبز رو نخونم و به جاش تست بزنم فقط؟جزوه ای که دارمو چی واسه مرور نباید اونو دوباره واسه خودم توضیح بدم
      خواهش می کنم
      ببینید الان واقع ببینانه بخواید ب قضیه نگاه کنید وقت شما کم هست و با وجود اینکه نمی دونم چند فصل خوندید اما پاک کردن کار اشتباهی هست و وقت می گیره ازتون
      پیشنهاد من این هست ک از این بعد شیوه تون رو اصلاح کنید و برای فصل هایی ک قبلا نکته نوشتید نکات رو بخونید بهرحال شما ک می گید تو حفظیات ضعیف هستید خوندن چند باره ی نکته می تونه براتون کارساز باشه ...ولی خب دیگه خودتون هم باید هوشمندانه عمل کنید و سریع سریع بخونید تا وقت الکی ازتون نگیره چون یادگیری شما فقط با زدن تست زیاده ک کامل می شه
      ن درسسنامه ها واقعا فقط وقتتون رو می گیرن
      از نطر من اگه شما ی شب تا صبح سر ی تست بشینید و بخواید اونو تحلیل کنید ارزش بیشتری داره تا این درسنامه های پر از نکات اضافه و چرت و پرت رو بخونید...
      ن ببینید جزوه فقط یکبار
      مرور شما فقط با ی نگاه سر سری از متن کتاب و نکات و تست و تست و تست ...

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ftm1 نمایش پست ها
      خواهش می کنم
      ببینید الان واقع ببینانه بخواید ب قضیه نگاه کنید وقت شما کم هست و با وجود اینکه نمی دونم چند فصل خوندید اما پاک کردن کار اشتباهی هست و وقت می گیره ازتون
      پیشنهاد من این هست ک از این بعد شیوه تون رو اصلاح کنید و برای فصل هایی ک قبلا نکته نوشتید نکات رو بخونید بهرحال شما ک می گید تو حفظیات ضعیف هستید خوندن چند باره ی نکته می تونه براتون کارساز باشه ...ولی خب دیگه خودتون هم باید هوشمندانه عمل کنید و سریع سریع بخونید تا وقت الکی ازتون نگیره چون یادگیری شما فقط با زدن تست زیاده ک کامل می شه
      ن درسسنامه ها واقعا فقط وقتتون رو می گیرن
      از نطر من اگه شما ی شب تا صبح سر ی تست بشینید و بخواید اونو تحلیل کنید ارزش بیشتری داره تا این درسنامه های پر از نکات اضافه و چرت و پرت رو بخونید...
      ن ببینید جزوه فقط یکبار
      مرور شما فقط با ی نگاه سر سری از متن کتاب و نکات و تست و تست و تست ...
      خب فرضا من از خیلی سبز تست میزنم مارکدار میکنم بعد واسه مرور بعدی رفتم از ایکیو تست زدم مارکدار کردم بعد خب تو مرور فرصت میشه یعنی این همه تست مارکدار رو دوباره بزنم؟راستی تستای ازمون قلمچی چی اونارو همیشه نکاتشو وارد میکردم الان چجوری هر دفترچه رو چندتا تستشو مارکدار کنم؟

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      زیست من درحدی نیست که بخوام مشاوره بدم ولی از اندک تجربیاتم بخوام بگم:
      اهمیت متن کتاب درسی: بعد از اینکه درس رو به صورت مفهومی یاد گرفتید براتون درک شد سعی کنید جمله به جمله کتاب درسی رو حفظ کنید و بعد از اتمام هر صفحه کتاب رو ببندید و سعی کنید مطالب رو به یاد اورده و روی کاغذ بنویسید،نتیجه این کار رو سرجلسه ازمون خواهید دید
      روی درسنامه اینقدر لازم نیست ریز بشید گاهی درسنامه ها نکاتی رو اموزش میدن که بدرد کنکور نمیخوره! اگر در یک مبحث اشکال داشتید به سراغ درسنامه برید بنظدم تست های اکثر کتابا درسنامه شون رو هم پوشش میده
      وسواس نداشته باشید

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ن ببینید چند منبعی بودن اشتباه هست!شما ی منبع رو انتخاب کنید و تست های همونو بزنید و مرور هم از روی همون انجام بدید !از نظر من ای کیو کتاب بهتری هست
      دیگه اینکه فرصت می شه یا نمی شه رو من نمی تونم بهتون تضمین بدم بستگی ب سرعت خودتون داره من وضعیت درسی شما رو نمی دونم
      پایه دوازدهم هستید ؟
      ا
      و در مورد مارک دار کردن هم خب هر تستی رو ک قراار نیست مارکدار کنید
      تستایی ک اشتباه زدید و تستایی ک نکات خیلی کلیدی و ریزی دارن و پر اهمیت هستن

در رابظه با تست های قلم چی هم ببینید منطقی نیست ک همه نکات رو وارد کنید!اگه ب صورت سنجشی و زماندار می زنید ک خب باید قبلش ی تسلطی داشته باشید بعد برید سراغ تست سنجشی .تو این مواقع فقط نکاتی ک واقعا تا حالا ندیدید رو وارد کتابتون می کنید
      اصلا کتابتون رو شلوغ نکنید با نکاتی ک ارزشی ندارن و از روی متن کتاب هم قابل استنباط هستن ...!دیگه این ب تبحر خودتون تو خوندن بر می گرده ک چ نکاتی رو با ارزش بدونید و چ نکاتی رو کم اهمیت تر ...
      موفق باشید

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      من ی تجربمو بگم پارسال ایکیو میزدم بهترین درصدم ۵۰. بود وقتی خودمو میکشتم
      اما امسال فقط وقتی ک ازمون ازمایشی کار کردم کتاب رو بهتر خوندم نسبت ب پارسال ک خیلی تایم کمتری ازم میگرفت تقریبا نصف اون تایم زیست رو ۵۷ زدم

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      کتاب رو خوب بخونین خیلی مهمه رو شکلا فوکوس کنین
      کتاب کمک درسی زیاد کار نکنین اولویتتون ازمونا باشه

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن