خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    1. Top | #1
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات

قرصی ک انرژی بده میشناسین؟

قرص یا دارویی ک انرژی بده نشاط آور باشه مغزم رو فعال کنه نزاره انقد بخوابم و اینکه از افسردگی هم جلوگیری کنه میشناسین؟ قبلن سابقه افسردگی داشتم ی مدت حالم خوب شد ولی الان چند هفته اس حس داغونی دارم همش پناه میبرم ب خوابیدن انگار میخام از زندگی کردن فرار کنم و اینکه فکر کنکور هم رفته تو مخم و میدونم اگ اینجوری ادامه بدم باید برای چهارمین سال هم بشینم پشت...
      لطفن اگ راه حلی دارین کمک کنین از این وضع و زندگی خستم داغونم نابودم

2. Top | #2
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      سلام
      اینجور چیز ها بنیادی هست و با قرص به طور مطلق حل نمیشه بلکه صرفا به روند درمان سهولت میبخشه...قرص هایی مثل مودافینیل(تحت نظر روانپزشک - بدون نسخه نمیدن داروخونه ها) وجود داره برای این امر
      ولی باید بشینی با خودت روراست باشی...ببینی چه چیزی باعث شده که خورشید رو فقط توی خواب ببینی...هدفت چیه و انگیزه هات چیا هستن...دنبال قرصی نباش که از خواب بیدارت کنه...دنبال دلیلی بگرد که قرارِ خوابیدن رو ازت بگیره...
      اینا چیزایی هستن که باید مشخص شن برات تا بدون نیاز به هیچ غول چراغ جادو و قرص معجزه آسایی برسی به بهترین عملکردت و از زندگی لذت ببری
      پادکست رادیو راه (کلیک کن) میتونه کمکت کنه تو این زمینه

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      میشناسم اما اولا این داروهارو بدون نسخه نمیدن و دوما پیشنهادم اینه که تو ماه‌های نزدیک به کنکور حرکت جدید نزنی چون میتونه کلا شما رو از مسیر خارج کنه

4. Top | #4
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saudade نمایش پست ها
      سلام
      اینجور چیز ها بنیادی هست و با قرص به طور مطلق حل نمیشه بلکه صرفا به روند درمان سهولت میبخشه...قرص هایی مثل مودافینیل(تحت نظر روانپزشک - بدون نسخه نمیدن داروخونه ها) وجود داره برای این امر
      ولی باید بشینی با خودت روراست باشی...ببینی چه چیزی باعث شده که خورشید رو فقط توی خواب ببینی...هدفت چیه و انگیزه هات چیا هستن...دنبال قرصی نباش که از خواب بیدارت کنه...دنبال دلیلی بگرد که قرارِ خوابیدن رو ازت بگیره...
      اینا چیزایی هستن که باید مشخص شن برات تا بدون نیاز به هیچ غول چراغ جادو و قرص معجزه آسایی برسی به بهترین عملکردت و از زندگی لذت ببری
      پادکست رادیو راه (کلیک کن) میتونه کمکت کنه تو این زمینه
      انقد آشفته شدم ک حتی الان شک دارم ب مسیرم و هدفی ک شش ساله بخاطرش از همه چی زدم حس میکنم دیگه بن بست رسیدم انقد همه چی بیخود شده ک دیگه اون هدفم هم ک هزارتا سکانس رویایی ازش تو ذهنم داشتم هم نمیتونه انگیزه بشه برا ادامه

5. Top | #5
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط queen of konkur نمایش پست ها
      انقد آشفته شدم ک حتی الان شک دارم ب مسیرم و هدفی ک شش ساله بخاطرش از همه چی زدم حس میکنم دیگه بن بست رسیدم انقد همه چی بیخود شده ک دیگه اون هدفم هم ک هزارتا سکانس رویایی ازش تو ذهنم داشتم هم نمیتونه انگیزه بشه برا ادامه
      هدف هاتو خراب کن از نو بساز
      مهم تر از هدفمندی...انگیزه هست
      باید انگیزه مشخصی داشته باشی برا ادامه
      باید رو خودت کار کنی و جواب یه سری سوال برات جا بیوفته
      اون پادکست + یسری کتاب مثل عادت های اتمی و ... مناسبه برات...
      این لیست شاید کمکت کنه
      اما تا با خودت شفاف و روراست نباشی و دلیلِ مسیری که توش قرار داری رو ندونی انتظار نداشته باش مِیلی به ادامه دادن داشته باشی...انگیزش موضوع مهمی هست.

6. Top | #6
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saudade نمایش پست ها
      هدف هاتو خراب کن از نو بساز
      مهم تر از هدفمندی...انگیزه هست
      باید انگیزه مشخصی داشته باشی برا ادامه
      باید رو خودت کار کنی و جواب یه سری سوال برات جا بیوفته
      اون پادکست + یسری کتاب مثل عادت های اتمی و ... مناسبه برات...
      این لیست شاید کمکت کنه
      اما تا با خودت شفاف و روراست نباشی و دلیلِ مسیری که توش قرار داری رو ندونی انتظار نداشته باش مِیلی به ادامه دادن داشته باشی...انگیزش موضوع مهمی هست.
      ممنون

7. Top | #7
      کاربر فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      قرص یا دارویی ک انرژی بده نشاط آور باشه مغزم رو فعال کنه نزاره انقد بخوابم و اینکه از افسردگی هم جلوگیری کنه میشناسین؟ قبلن سابقه افسردگی داشتم ی مدت حالم خوب شد ولی الان چند هفته اس حس داغونی دارم همش پناه میبرم ب خوابیدن انگار میخام از زندگی کردن فرار کنم و اینکه فکر کنکور هم رفته تو مخم و میدونم اگ اینجوری ادامه بدم باید برای چهارمین سال هم بشینم پشت...
      اولين و مهمترين چيزی که میتونه نجاتت بده فکرت هست. بشین یه روز با خودت فکر کن از کنکور چی میخوای؟ از زندگی؟ چرا الان اینجایی؟ تو خودت انتخاب کردی که بمونی پس تا تهش بمون و تمومش کن
      ولی یه سری راه حل ها که میتونه کمکت بکنه(بعد از اینکه با خودت به نتیجه رسیدی):
      1.من صبح که بلند میشدم برای اینکه سرحال بشم یه لیوان قهوه میخوردم و تست ریاضی میزدم. چون ریاضی حل کردنیه و برای جواب به سوال باید راه حل مینوشتم سریع تر سرحال و لود میشدم برای درس های بعدی
      2.صبح ها و یا کلا موقع هایی که خسته ای برو توی بالکن یا حیاط تا هوای تازه بهت بخوره. همین میتونه شارژت کنه
      3.بعد از اینکه یه درس سنگین یا درسی که ازش خوشت نمیاد رو خوندی اگه خوب تمومش کردی به خودت جایزه بده استراحت کن موزیک گوش بکن و بعد برو سراغ درس اسون تر
      4.بعد از هر درس بین 5 تا 10 دقیقه استراحت کن. من معمولا روی تخت دراز میکشیدم و چشمام رو میبستم و اهنگ گوش میدادم یا میرفتم توی بالکن

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اره درس بخون جدی میگم انگیزه میگیری بیشتر میخونی بیشتر بیداری بیشتر هم انگیزه داری بعد من یکی از دوستام خیلی از این قبیل قرص ها میخورد ضد افسردگی و شادی اورو اینا تازه با دستور روانپزشک الان ام اس گرفته ببین مامان باباش هر روز گریه میکنن که کاش هیچی نمیشد ولی سالم بود اگه این قرصا یه جا رو خوب میکنن هزارتا جای دیگه تو خراب میکنن
      عوضش یه نفر دانشگاه فرهنگیان میخوند درسم تموم شده بود کار میکرد الان پزشکی میخونه پارسال قبول شد
      حتما میدونی چه قدر میخوایش که پاش وایسادی
      موفق باشی و اصلا ناراحت نباش امیدت رو از دست نده خدا داره نگات میکنه هواتو داره
      ویرایش توسط sakia : 06 اردیبهشت 1402 در ساعت 00:13

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      قرص کافیین برای مطالعه هستش آگاهی رو بالا میبرهدخوابتو میپرونه
      اگه جواب داد داعام کن

10. Top | #10
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      من قرص کافیین میخوردم ولی شادم نمیکرد! بیشتر دپ میشدم

شاید خنده دار باشه اما شب بعد غذا سنکجبین بخور به مرور بدنت نشاط پیدا میکنه ( من که واقعا نتیجشو گرفتم)
      ورزش هم خاب و بیداریو تنظیم میکنه
      همچنین نظم اتاق

من یه دورانی خیلی خاب الو بودم ، پتومو میبردم مینداختم بالکن نمیدونم ولی فکر کنم فرومونی داریم که تو جای خوابمونه و وقتی پیشش هستیم مارو دعوت میکنه به خاب ( نمیدونم دقیق ولی اینکه ملحفمو زود زود عوض میکردم و پتومو مینداختم هوای ازاد) خابمو کم میکرد

البته خاب اضافمو ، طبیعتا هیچی نمیتونست من خاب الو با 5 و 4 ساعت خاب شبانه روز رو سرپا نگه داره
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام من تجربه خودمو میگم شاید بدردت بخوره
      منم خیلی خواب آلود و خسته میشم بیش از حد، دیگه رفتم کتاب خونه و ناخودآگاه وارد جو رقابتیش شدن و بکوب میخونم
      و اینکه 3 روز در هفته رو یوگا کار میکنم ورزش سنگینی نیست هسته بشی و اینکه برای من نکته خوبی بود 6 تا 7 صبح.. و من خیلیییییی مشکلات خانوادگی داشتم و دارم همون باعث شد یکم حالم بهتر شه :/

نکته دوم قرص نخور، حداقل قهوه منطقی ت زود هرچند اونم ضرر خودش داره و بقول بچه ها نزدیک کنکور دیگه درگیر عوارضش بشی...

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن