خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 10 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 146
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

درصد های آزمون جامع 2

http://forum.konkur.in/thread73047-52.html

سلام این تایپک و دیدم و خیلی خوشم اومد (البته نمیدونم چطور اجازه بگیرم از کسی که این تایپک و سال 99 زده بود که خودشون هم قبول شدن اقای مبین اگه اشتباه نکنم )
      این تایپک هم مثل اون یکی تایپکه که مسیری هست که به لطف قبلیا که این مسیر و رفتن انگار چراغ داره و روشنه و همه چیز و لازم نیست خودمون تجربه کنیم بنظرم هوشمندانه کار کردن جایی یعنی زمان گذاشتن واسه استفاده کردن از تجربیات دیگران وقتی به شکست و موفقیت رسیده. به من همچین خط فکری داد این تایپک و تایپک های مشابه اش.
      گفتم به جای تایپک های پادگان و از الان میشه و 88 روز مثل جت و این قبیل انگیزشی ها که خب برای من یکی حداقل که موندگار نیستن بیایم مثل بچه های موفق سالهای گذشته دوران جمعبندی خوبی داشته باشیم و ازمون های جامع که کم کم دارن شروع میشن و بررسی کنیم و تحلیل کنیم تایم های کوتاه بین هفته ای خودمون.
      و مطمینن خیلیامون میتونیم در انتها بهترین کارنامه کنکورو نسبت به تلاشمون همینجا بذاریم.

و در کل نمیخوایم خیلی وقتمون و اینجا بذاریم فقط ما هر کدوم یک گوشه ای داریم مهم ترین و سرنوشت ساز ترین کار کنکورمون یعنی ازمون زدن و انجام میدیم و تحلیل میکنیم و دوباره و دوباره پیش میریم
      اصلا انگیزشی نبود تایپکی هم که از جناب زیرو و دیگران دیدم که نظرمو جلب کرد به شدت اموزشی بود به شدت این روندهمشون تو چشم میزد که همه از اولین کامنتی که گذاشته بودن تا اخرین مهم نبود درصدا چند بوده در ابتدا در نهايت يه چيزي و ديدم همه پيشرفت كرده بودن.!!

الانم همینه با این فرق که نوبتِ ۱۴۰۲ .
      نوبت من و تو.
      ویرایش توسط blonde : 20 فروردین 1402 در ساعت 21:25

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Sharmande
      نمایش مشخصات
      خیلی ایده جالب و خوبی هست. مرسی که تاپیکو ایجاد کردی. خداییش بچه های قدیمی تاپیک هاشونم از ما بهتر بود.
      بلوند جان (شرمنده اسمتو نمیدونم) بنظرم چند تا قوانین و فلان و بهمان هم بزار که تاپیک شلوغ پلوغ نشه.
      و اینکه من یه ایده دارم. اینکه خودمونم میتونیم بجز آزمون های جامعی که رسمی برگزار میشن، یه روزی تعیین کنیم و هر کی هر آزمونی خواست بزنه و درصد هاشو بزاره . سوال های قشنگشم برامون شیر کنه. یا اینکه از نکته های آزمون دادن و مدیریت زمان و فلان بهمان هم بزاره.
      THE MAN WHO DIED STANDING

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Sharmande
      نمایش مشخصات
      برای مثال نکته هایی که باید رعایت کنیم رو با رنگ سبز و حالت بولد بنویسیم.
      (این نکته ها فقط نکته هایی که خودمون بلدیم غالبا نیست. و میتونه از تجارب دوستان دیگه نوشت)
      من دو تاشو مینویسم. که بنظرم خیلی خوبن.

princemhmd پرسیده:

منم میخواستم درصدای آزمونامو بذارم چندتا آزمون جامع زدم(2تا کنکور و چندتا هم سنجش و قلم) ولی انقدر درصدای اختصاصی هام پایین بود که اصن ناامید شدم کامل
      واقعا نمیدونم چجوریه که انقدر پایینه:/
      با توجه به اینکه تقریبا همه درسارو خوندم (با تست) اصلا انتظار همچین نتیجه هایی رو نداشتم
      تست زماندار هم زیاد زدم تو طول سال ولی فک کنم یکی از مشکلات اصلیم اینه که زمان خیلی کم میارم (البته تو عمومی ها وقت اضاف هم میارم :/ )
      و اینکه وقتی وسط آزمون یه تست سخت می بینم یا حل می کنم به جواب نمیرسم خیلی بهم میریزم و باعث میشه نتونم به بقیه سوالا هم خوب یا سریع جواب بدم
      راهی دارین ؟ میشه تو همین 30روز سرعت رو برد بالا ؟؟ و اون یکی مشکل رو هم حل کرد؟
      کلا هر نکته ای که درباره مدیریت آزمون و خوب آزمون دادن میدونید رو اگه میشه بگین
      در پاسخ به این دوستمون فاطی4030 این طوری نوشته:

سلام
      خسته نباشید
      چندتا نکته در این مقوله حائز اهمیته:
      1 مباحث رو سطح بندی کنید مثلا شما در ریاضی مبحث لگاریتم و تابع قوی هستید و هندسه ضعیف در نگاه اول شما باید سوالاتی مثل لگاریتم و تابع رو حل کنید چون قوی ترید و تایم کمتری برای حلش نیازه و به راحتی از سوالهایی که قوی نیستید مثلا در اینجا هندسه، عبور کنید.تایم که اضافه اوردید برگردید به این سوالا
      2در نگاه اول سطح سوال رو بسنجید و سوالاتی که سخت و وقت گیر هستند مثل قانون هس گذر کنید.که این مهارت با آزمون زیاد دادن دستتون میاد
      3نکته رایج و معروف هدف گذاری.قرار نیست شما به همه سوالات زیست در بار اول پاسخ بدید قبل ازمون مشخص کنید که چندتا رو باید حل کنید.
      4اگه سوالی روکه دیدید که اسونه یا نکتشو بلدید اما به جواب نمیرسید رهاش کنید و بعد سراغش برید چون اکثر مواقع اشتباهی هست که مرتکب میشید. و اگه دوباره حل کنید همون بی دقتی رو تکراربه میکنید.

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Sharmande
      نمایش مشخصات
      جناب متروکه عزیز هم اینو نوشته که بنظرم یکی از زیباترین و با ارزش ترین جمله هاست ... و ما کنکوریا به جای از الان میشه و کدوم معلم و کدوم کتاب اینو اول یاد بگیریم:

سلام
      در رابطه با تحلیل چند نکته رو بگم:
      ۱.ازمون بدون تحلیل هیچ فرقی با ازمون نزدن نداره.چه ازمون های الان چه ازمون های سال تحصیلی پاییز و...پس حتما کحلیل کنید
      ۲.تحلیل این نیست که بشینید پاسخ نامه بخونید بعد نکات جدید رو مثلا وارد کتابتون کنید!این یک بخشی از تحلیله ولی بخش اصلی نیست.
      ۳.برای تحلیل باید سه دسته تقسیم کنید سوالات رو.اون مباحثی که درست زدید(خب روشتون درست بوده و هرجور تا الان خوندنید ادامه میدید)نزده ها(اگر بعد از زمان ازمون تونستید حل کنید سوال رو خب مشکل از مهارت ازمون دادنتونه،اگر نتونستید حل کنید خب اموزش مشکل داره "بگردید دنبال علت") غلط ها(خب این هم تاحدودی مثل نزده هاست ولی باید ببینید که ایراد از نقص اطلاعاتتون بوده یا دقتتون)کلا بشینید فکر کنید اون سی چهل درصدی که مثلا نزدید چی بوده و چه کار باید بکنید که بدستش بیارید
      ۴.از موارد بالا لیست تهیه کنید.بشینید فکر کنید،پرس و جو کنید و... تا بفهمید این ایرادات رو چطور حل کنید و برنامه های بعدی تون رو با توجه به این ایرادات بنویسید.
      ۵.هرازمون که میزنید لیست تحلیلش رو با لیست های قبلی مقایسه کنید که ایا رو به بهتر شدن هستید یا دارید راه رو اشتباه میرید.
      ۶.دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه فقط اینکه واقعا حساس باشید به ایراداتتون و سعی کنید برطرف بشه چون دیگه زمان پشت ،وش انداختن ندارید و زمانتون رو هم بدون تحلیل کردن الکی هدر ندید!
      موفق باشید

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Sharmande
      نمایش مشخصات
      آخرین توصیه مفید و بسیار ارزنده هم باز از خانم فاطی4030 میزارم و میرم سراغ درسم. ............... واقعااااا این حرفش که ریاضی و فیزیک رو باید با تست زدن یاد گرفت خیلییی حقه ... من هزار بار درسنامه میخوندم و میرفتم ریاضی و فیزیک بزنم، میدیدم نمیتونم بزنم.... ولی الان دارم زودی یه درسنامه یا فیلم میبینم و میرم سراغ تست .... و دارم پیشرفت رو در خودم احساس میکنم.

در گام دوم خوندن درسنامه ست که بنظرم لازم نیست اونقد وسواس گونه بخونید
      درحدی بخونید که درک و فهم کلی از ماجرا دستتون بیاد با تست به فهم عمیق و یادگیری مبحث برسید.
      درگام سوم تعداد و کیفیت تسته هرچی تعداد بیشتری تست«خوب» بزنید طبیعتا مسلط ترید پس تا میتونید در این ایام براش وقت بزارید
      موقع حل تست هم یه نگاه سطحی بهش بندازید اگه دید خیلی ساده اس یا نمونشو قبلا حل کردید ازش گذر کنید چون تایم کمی در اختیار دارید

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط JessePinkman نمایش پست ها
      خیلی ایده جالب و خوبی هست. مرسی که تاپیکو ایجاد کردی. خداییش بچه های قدیمی تاپیک هاشونم از ما بهتر بود.
      بلوند جان (شرمنده اسمتو نمیدونم) بنظرم چند تا قوانین و فلان و بهمان هم بزار که تاپیک شلوغ پلوغ نشه.
      و اینکه من یه ایده دارم. اینکه خودمونم میتونیم بجز آزمون های جامعی که رسمی برگزار میشن، یه روزی تعیین کنیم و هر کی هر آزمونی خواست بزنه و درصد هاشو بزاره . سوال های قشنگشم برامون شیر کنه. یا اینکه از نکته های آزمون دادن و مدیریت زمان و فلان بهمان هم بزاره.

اره همون صدام کن بلوندی مرسی از نظر خوبتاره واقعا خیلی هدفمند تره اینکار
      دیگه واسه کنکوره نمیشه که فقط حرف زد و عهدنامه پر کرد بالاخره یه مسیره مثل هر مسیر دیگه ای مثل تجارت ورزش سینما باید روندش طی بشه و الانم این سه ماه روندش رفع اشکال و ازمون جامع زدنه
      من خودم تصمیم گرفتم ده درصد هم زدم مثلا سنجش ۲۵ فروردین و یا تو خونه ازمون دادم هرچی شد بیام بگم و سعی کنم وقتی بقیه و میبینم دنبال پیشرفت و رفع اشکالم باشم.
      مرسی که شرکت میکنی منم نظرم اینه مثل همون چند نفر ماهم کم باشیم اشکال نداره اصلا کاری به نتیجه هم ندارم مسیر و فقط درست بریم تلاشمونو کنیم من الان مهم ترین هدفم درست رفتن مسیر باقی مونده اس و درس خوندنه نه همه اش فکر شدن یا نشدن

7. Top | #7
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط blonde نمایش پست ها
      اره همون صدام کن بلوندی مرسی از نظر خوبتاره واقعا خیلی هدفمند تره اینکار
      دیگه واسه کنکوره نمیشه که فقط حرف زد و عهدنامه پر کرد بالاخره یه مسیره مثل هر مسیر دیگه ای مثل تجارت ورزش سینما باید روندش طی بشه و الانم این سه ماه روندش رفع اشکال و ازمون جامع زدنه
      من خودم تصمیم گرفتم ده درصد هم زدم مثلا سنجش ۲۵ فروردین و یا تو خونه ازمون دادم هرچی شد بیام بگم و سعی کنم وقتی بقیه و میبینم دنبال پیشرفت و رفع اشکالم باشم.
      مرسی که شرکت میکنی منم نظرم اینه مثل همون چند نفر ماهم کم باشیم اشکال نداره اصلا کاری به نتیجه هم ندارم مسیر و فقط درست بریم تلاشمونو کنیم من الان مهم ترین هدفم درست رفتن مسیر باقی مونده اس و درس خوندنه نه همه اش فکر شدن یا نشدن

سلام زیبا امیدوارم حالت خوب باشه
      منم هستم تو چالش تون
      ولی اولین آزمونم به طور رسمی آزمون 2 اردیبهشت دوپینگ ماز هست بعدش دیگه سنجش ها و کنکور ها و اینا ...
      تا 2 اردیبهشت پیشروی دارم و نمیتونم آزمون بزنم ...

(آقا من فونت رو 5 گذاشتم چون زیر 5 خیلی ریزه خودم نیمتونم شنوته خودم بخونم
      )

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط narges29 نمایش پست ها
      سلام زیبا امیدوارم حالت خوب باشه
      منم هستم تو چالش تون
      ولی اولین آزمونم به طور رسمی آزمون 2 اردیبهشت دوپینگ ماز هست بعدش دیگه سنجش ها و کنکور ها و اینا ...
      تا 2 اردیبهشت پیشروی دارم و نمیتونم آزمون بزنم ...

(آقا من فونت رو 5 گذاشتم چون زیر 5 خیلی ریزه خودم نیمتونم شنوته خودم بخونم
      )

خوش اوددم حقیقتش چالش نیست اونقدر من راهی و که بقیه تونستن توش موفق شد و روشن تر میبینم و میگم راهت تر جلو پامون و پیدا میکنیم و در کنار روندمون میتونه اینجا کمک کوچیکی کنه بهمون. ما هیچی کم نداریم از کسایی که تو همین تایپک ها تونستن درست ادامه بدن و اون ها هم یه روزی مثل ما نمیدونستن قراره نتیجه بخش باشه کارشون
      پس خوش اومدی
      راستی منم دوپینگ ماز شرکت میکنم و سنجش
      حتمااا حتمااا دوپینگ و باهم پیش بریم و درصداتو و عملکردمون و بذاریم

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      چه قدر به یه تاپیک اینجوری نیاز داشتم. منم آزمونای سنجش و ماز و قلمم رو اینجا میزارم .

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Sharmande
      نمایش مشخصات
      بنظرم چند تا قانون مانون بزاریم، تاپیک مفید تر و منظم تر میشه. من چند تا پیشنهاد میگم. اگه اوکی شدین، میتونیم به ایجاد کننده تاپیک بگیم تا در اول صفحه تو اولین پیامش اعمال کنه و بقیه هم رعایت کنند.

1- اینکه هر نکته مفیدی که راجع به کنکور و دوران جمع بندی و آزمون های جامع میخونید و فکر میکنید مفیده، یا بلدید، جداگانه با رنگ سبز بولد بزارید تا بقیه استفاده کنند. (حتی نحوه آزمون دادن و تکنیک ها و هشدار ها و توصیه ها)
      2- بنظرم هر آزمونی که دادید، بعدش برای هر درس یا به صورت کلی چند تا نکته خوب و خفن که فکر میکنید خیلی مفیده و باعث میشه بهتر بشیم رو زیر درصد هاتون به رنگ قرمز بولد بزارید. (حتی محاسبات کوچیک ریاضی)
      4- قشنگ ترین و زیباترین تستی که تو آزمون دادید رو هم خواستید بزارید. (منظورم تست های سخت نیست) هر تستی که باهاش حال کردید. (با جوابش البته)

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط JessePinkman نمایش پست ها
      بنظرم چند تا قانون مانون بزاریم، تاپیک مفید تر و منظم تر میشه. من چند تا پیشنهاد میگم. اگه اوکی شدین، میتونیم به ایجاد کننده تاپیک بگیم تا در اول صفحه تو اولین پیامش اعمال کنه و بقیه هم رعایت کنند.

1- اینکه هر نکته مفیدی که راجع به کنکور و دوران جمع بندی و آزمون های جامع میخونید و فکر میکنید مفیده، یا بلدید، جداگانه با رنگ سبز بولد بزارید تا بقیه استفاده کنند. (حتی نحوه آزمون دادن و تکنیک ها و هشدار ها و توصیه ها)
      2- بنظرم هر آزمونی که دادید، بعدش برای هر درس یا به صورت کلی چند تا نکته خوب و خفن که فکر میکنید خیلی مفیده و باعث میشه بهتر بشیم رو زیر درصد هاتون به رنگ قرمز بولد بزارید. (حتی محاسبات کوچیک ریاضی)
      4- قشنگ ترین و زیباترین تستی که تو آزمون دادید رو هم خواستید بزارید. (منظورم تست های سخت نیست) هر تستی که باهاش حال کردید. (با جوابش البته)

خیلی موافقم با گزینه یک و دو. هرکسی بالاخره توی درسی قویه که کاری کرده که قوی شده و میتونه تجربه اش و بگه و اشکالاتش که میخواد اصلاح کنه و بیان کنه مثال میزنم
      ازمون دوم روز **/**/ سوالات شیمی استانداردی نداشت بنظر من و یا توی زیست وقت کم اوردم چون موردی زیاد داشت و نظرات کلی در مورد اون ازمون که برای خومون هم خلاصه خیلی خوبی میشه
      درصد ها : ***
      و بالاخره الان مثلا دو نفر دوپینگ میده اینجا و درصدارو باهم مقایسه میکنیم تحلیل های کلی همو میخونیم و اینکه چه کار جدیدی امتحان کردیم برای ازمون دادن.
      این از مبحث خود ازمون دادن
      سوال نوشتن و جوابش و زیاد نظر من نیست البته میتونید بذارید چون بالاخره ازمون های جامعی که داریم کار میکنیم و اکثرا سنجش و ماز و قلمچی و گرینه دو و ایناس که همه کار میکنن معمولا و باید خودشون بررسی کنن نوشتن تست فیزیک مثلا با پاسخ سخت میشه یکم بنظر من البته.ولی دوتا قانون اول عالیه وارد میکنم حتما .

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ادموند نمایش پست ها
      چه قدر به یه تاپیک اینجوری نیاز داشتم. منم آزمونای سنجش و ماز و قلمم رو اینجا میزارم .
      اره واقعا منم به گروهي مثل شماها كه منطقي و به دور از هيجان باهم چندتا ادم عاقل دربياد ازمون و مسيري كه ديگه مثل روز روشنه خيليا رفتن و تونستن و ما هم بريم
      خوش اومدي

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      اره واقعا منم به گروهي مثل شماها كه منطقي و به دور از هيجان باهم چندتا ادم عاقل دربياد ازمون و مسيري كه ديگه مثل روز روشنه خيليا رفتن و تونستن و ما هم بريم
      خوش اومدي
      ممنون . امیدوارم هممون به چیزی که میخوایم برسیم

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اومدم پرينت بگيرم ازمونايي كه ميخوام بزنم از سالاي قبل از سنجش و قلمچي و ماز جامع ها شو كه بدونم چندتا ميشه حدودا به جز كنكوراي خارج و داخل
      حقيقتش خيلي زياد شد نميخوام بدون فكر و روياپردازانه نسبت به ازمون جامع زدن شروع كنم ( قبلا گفته بودم سال اول كنكورمه با اينكه دانش اموز نيستم و درسته مشاور دارم ولي اين دوران پيش روم و نگذروندم نميخوام زياد غافلگير شم ويا احساسي عمل كنم)
      حالا سوالم اينه ١٢ دوره فقط كنكورا ميشه و خب ٣ تا جامع قلمچي امسال ٣ تا جامع سنجش همين امسال و ماز هم ٤ تا جامع داره حدود حدود ٢٢ دوره ميشه ديگه كه خب بايد بزنمشون توي خرداد
      دوستاني كه تجربه دارن بخوام براي سال هاي ١٤٠١ و ١٤٠٠ جامع ها هم توي برنامم بذارم دو روز يكبار منطقيه؟ اگه از لحاظ ساعت مطالعه اي برسم و اوكي باشه تايم تحليلش واسم
      بازده داره ٢ روز يكبار ازمون؟

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      اومدم پرينت بگيرم ازمونايي كه ميخوام بزنم از سالاي قبل از سنجش و قلمچي و ماز جامع ها شو كه بدونم چندتا ميشه حدودا به جز كنكوراي خارج و داخل
      حقيقتش خيلي زياد شد نميخوام بدون فكر و روياپردازانه نسبت به ازمون جامع زدن شروع كنم ( قبلا گفته بودم سال اول كنكورمه با اينكه دانش اموز نيستم و درسته مشاور دارم ولي اين دوران پيش روم و نگذروندم نميخوام زياد غافلگير شم ويا احساسي عمل كنم)
      حالا سوالم اينه ١٢ دوره فقط كنكورا ميشه و خب ٣ تا جامع قلمچي امسال ٣ تا جامع سنجش همين امسال و ماز هم ٤ تا جامع داره حدود حدود ٢٢ دوره ميشه ديگه كه خب بايد بزنمشون توي خرداد
      دوستاني كه تجربه دارن بخوام براي سال هاي ١٤٠١ و ١٤٠٠ جامع ها هم توي برنامم بذارم دو روز يكبار منطقيه؟ اگه از لحاظ ساعت مطالعه اي برسم و اوكي باشه تايم تحليلش واسم
      بازده داره ٢ روز يكبار ازمون؟
      من دقیق نمدونم ولی یه مشاور داشتم رتبه 50 منطقه 2 بود میگف همش فکر نکن به زیاد آزمون زدنه . تو آزمون میزنی تا اشتباهاتتو پیدا کنی و رفع اشون کنی . مثلا اگه تحلیل آزمونت نصف روز طول میکشه به نظرم باید حداقل دو روز وقت بزاری مطالبی که مشکل داری رفع اشکال کنی یا ازش بیشتر تست بزنی .
      البته باید شرایط خودتو بسنجی .

صفحه 1 از 10 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن