خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 21
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

نیاز دارم تا مهر ماه استراحت کنم.

تازه از یه رشته دیگه بیرون اومدم. واقعا خسته‌ام. دلم میخواد ادبیات انگلیسی بخونم ولی چون دیر شروع کردم احتمالا نتونم دانشگاه روزانه بیارم. نیاز دارم شیش ماه استراحت کنم. شیش ماه فقط کتاب بخونم، برای خودم فقط وقت بذارم تا دوباره انرژی بگیرم. خارجی‌ها بهش میگن gap year. و واقعا اگه اینکار رو نکنم تابستون وقتی رتبه‌ام رو ببینم چقدر بد شده افسردگیم خیلی خیلی بدتر میشه! مشاور تحصیلی‌ها میگن نه این اشتباهه ولی پسر دارم عقلم رو از دست میدم. کنکور مهمتره یا جونم؟!

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Sharmande
      نمایش مشخصات
      آدما همیشه میخوان از طرف بقیه تایید بشند. (دختر ها بیشتر) (بحث سکسیستی نیست)
      حالا بعضا وقتی تو انجام یه کاری مردد هستی میخوای از بقیه هم نظر بخوای و در نهایت اون کاری که انجام میدی رو ازشون تاییدیه بگیری. تا شاید مثلا وجدانتو راحت کنی. یا ذهنتو آروم کنی(مثلا من سر مسعله اینکه تو این سن کنکور بدم همیشه دنبال تاییدیه بقیه بودم و حتی اگه مخالف نظر خودم میشنیدمم ناراحت میشدم که چرا ساپورتم نمیکنند)
      یا مثلا به خودت تلقین کنی که آره شیش ماه استراحت میکنم.(در حالی که در بازه مثلا 17 تا 23) استراحت آنچنانی نمیتونی بیابی ... چون بیشتر اوقات هم از خیلیا حرفای شولوم شوربا میشنوی. مگه اینکه بری خودتو قرنطینه کنی. که باز استراحت حساب نمیشه.
      در کل به قول خودت جونت برات مهمتره ...... اگه میبینی واقعا بهش نیاز داری، بدون اینکه از کسی بپرسی، استراحت کن. گردش برو. کیف کن. بیشتر چیزارو به صورت کنترل شده امتحان کن.
      ولی دیگه اگه میپرسی، یعنی مرددی و شایدم نیاز نداری بهش.... شاید ترسیدی. شاید ناامید. و اینم در نظر بگیر که تنبلی تو ذات آدماست. ازش خجالت نکش. فقط سعی کن درستش کنی. و دیسیپلین رو بیاری تو زندگیت.
      در کل خودت خودت رو بهتر از همه میشناسی. بنظرم شیش ماه زیاده.
      من بودم، این سه ماه (100 روز) رو خودمو پاره میکردم و میخوندم. بعد اگه قبول نمیشدم، سه ماه بعدش رو استراحت میکردم. بعدش دوباره شروع.
      شاد و شنگول باشی همیشه
      THE MAN WHO DIED STANDING

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط JessePinkman نمایش پست ها
      آدما همیشه میخوان از طرف بقیه تایید بشند. (دختر ها بیشتر) (بحث سکسیستی نیست)
      حالا بعضا وقتی تو انجام یه کاری مردد هستی میخوای از بقیه هم نظر بخوای و در نهایت اون کاری که انجام میدی رو ازشون تاییدیه بگیری. تا شاید مثلا وجدانتو راحت کنی. یا ذهنتو آروم کنی(مثلا من سر مسعله اینکه تو این سن کنکور بدم همیشه دنبال تاییدیه بقیه بودم و حتی اگه مخالف نظر خودم میشنیدمم ناراحت میشدم که چرا ساپورتم نمیکنند)
      یا مثلا به خودت تلقین کنی که آره شیش ماه استراحت میکنم.(در حالی که در بازه مثلا 17 تا 23) استراحت آنچنانی نمیتونی بیابی ... چون بیشتر اوقات هم از خیلیا حرفای شولوم شوربا میشنوی. مگه اینکه بری خودتو قرنطینه کنی. که باز استراحت حساب نمیشه.
      در کل به قول خودت جونت برات مهمتره ...... اگه میبینی واقعا بهش نیاز داری، بدون اینکه از کسی بپرسی، استراحت کن. گردش برو. کیف کن. بیشتر چیزارو به صورت کنترل شده امتحان کن.
      ولی دیگه اگه میپرسی، یعنی مرددی و شایدم نیاز نداری بهش.... شاید ترسیدی. شاید ناامید. و اینم در نظر بگیر که تنبلی تو ذات آدماست. ازش خجالت نکش. فقط سعی کن درستش کنی. و دیسیپلین رو بیاری تو زندگیت.
      در کل خودت خودت رو بهتر از همه میشناسی. بنظرم شیش ماه زیاده.
      من بودم، این سه ماه (100 روز) رو خودمو پاره میکردم و میخوندم. بعد اگه قبول نمیشدم، سه ماه بعدش رو استراحت میکردم. بعدش دوباره شروع.
      شاد و شنگول باشی همیشه
      بیشتر میترسم برای کنکور ۴۰۳ عمومی‌ها برگردن. و صد البته که خانواده‌م غر میزنن که چرا امسال بیخیال کنکور شدم.

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Armyeo نمایش پست ها
      بیشتر میترسم برای کنکور ۴۰۳ عمومی‌ها برگردن. و صد البته که خانواده‌م غر میزنن که چرا امسال بیخیال کنکور شدم.
      در مورد کنکور 403 که هر طور که برگزار بشه برای همه اونطوری برگزار میشه + از دست تو هم کاری برنمیاد که تغییرش بدی. پس وفق دادن بهترین گزینس.
      در مورد خوانواده هم که بالاتر گفتم. عملا آنچنان به اونطور که ذهنیت استراحت رو که داری نمیرسی. آخر سر میترسم بگی به خودت که اونطوری که میخواستم استراحت نکردم و زهر مار شد. ای کاش تلاشمو تو 100 روز میکردم....... لامذهب طرف تو 100 روز پژشکی قبول میشه. کم نیار ....
      ************************************************** ************************
      این آدر هَند => یک روز کامل رو بزار برای سبک سنگین کردن تصمیم هات. یه تصمیم قاطع بگیر و بهش متعهد باش. تعهد چیزیه که نسل ما ازش هیچ چیزی نمیدونه. برخلاف دهه شصدی ها

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بارش مداوم حق...
      Off

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      واقعا ایشون راست میگن
      اگه یه ازمونی داشته باشی انقدددددد میرن رو اعصابت بقیه(هم بقیه هم عذاب وجدانت)استراحتت رسما کوفتت میشه
      قشنگ حس کردم که میگم
      Off

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تازه از یه رشته دیگه بیرون اومدم. واقعا خسته‌ام. دلم میخواد ادبیات انگلیسی بخونم ولی چون دیر شروع کردم احتمالا نتونم دانشگاه روزانه بیارم. نیاز دارم شیش ماه استراحت کنم. شیش ماه فقط کتاب بخونم، برای خودم فقط وقت بذارم تا دوباره انرژی بگیرم. خارجی‌ها بهش میگن gap year. و واقعا اگه اینکار رو نکنم تابستون وقتی رتبه‌ام رو ببینم چقدر بد شده افسردگیم خیلی خیلی بدتر میشه! مشاور تحصیلی‌ها میگن نه این اشتباهه ولی پسر دارم عقلم رو از دست میدم. کنکور مهمتره یا جونم؟!
      زبان راحتترین رشته برای قبولی در دانشگاه روزانه است. سال پیش بدون اینکه زبان تخصصی بخونم رتبه ام 1300 منطقه یک شد. اگر خسته ای برو مسافرت برو تفریح تا 13 فروردین. از 14 شروع کن این gap year و مسخره بازیا رو بذار کنار. توی خارج زندگی نمیکنی. الان بخون توی تابستون هر برنامه ای داری اجرا کن. اصلا انتخاب رشته نکن از gap year لذت ببر. این مسائل رو بهونه نکن بعدا پشیمون میشی وقتت رو هدر دادی. مگر زبان خوندن چقدر سخته؟ فقط بشین کتاب رو جلوت باز کن. با هدف کنکور نخون. همینطوری ورق بزن و نگاه کن. فکر کن داری فقط کتاب میخونی. این هم سختت بود به خودت بگو من امروز فقط یک صفحه میخونم. یا امروز فقط 10 دقیقه به کتاب نگاه میکنم. با همین شروع کن راه میفتی.

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Username_Copied نمایش پست ها
      زبان راحتترین رشته برای قبولی در دانشگاه روزانه است. سال پیش بدون اینکه زبان تخصصی بخونم رتبه ام 1300 منطقه یک شد. اگر خسته ای برو مسافرت برو تفریح تا 13 فروردین. از 14 شروع کن این gap year و مسخره بازیا رو بذار کنار. توی خارج زندگی نمیکنی. الان بخون توی تابستون هر برنامه ای داری اجرا کن. اصلا انتخاب رشته نکن از gap year لذت ببر. این مسائل رو بهونه نکن بعدا پشیمون میشی وقتت رو هدر دادی. مگر زبان خوندن چقدر سخته؟ فقط بشین کتاب رو جلوت باز کن. با هدف کنکور نخون. همینطوری ورق بزن و نگاه کن. فکر کن داری فقط کتاب میخونی. این هم سختت بود به خودت بگو من امروز فقط یک صفحه میخونم. یا امروز فقط 10 دقیقه به کتاب نگاه میکنم. با همین شروع کن راه میفتی.
      در مورد اینکه زبان سخته یا نه و ورق زدن و فلان نمیتونم نظری بدم.
      ولی اینکه گفتی وقتتو هدر نده رو من خیلی موافقم. از بیست سالگی به بعد هر روز زندگی معادل 100 روزه ... انقدر زود میگذره که یهو چشمتو باز میکنی میبینی کارتون بابا لنگ دراز یا گوری لنگوری مال یه قرن پیش بوده.....................من اینو نگفتم که یهو دچار FOMO بشی (هول بشی) ..... منظور اینه به قول دوستمون این gap year واینجور چیزا که فقط روی کاغذ قشنگن، فقط کلمات قشنگین که باهاش میتونی خودت رو گول بزنی.
      مثلا یه زمانی میگفتن گل بکشی خوشگل میشی.....و منی که الان زشت تر هم شدم.
      باز اصن نفهمیدم چی گفتم .... ولی در کل 6 ماه زیاده ..... من ای کاش برمیگشتم 6 ماه پیشم که به جای اینکه بشینم پای فیلم ترکیه ای، یه فصل زیست میخوندم.

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام اگه منظورت از استراحت
      اینه که کتاب بخونی و ...
      بیشتر از ۳ ساعت وقتتو پر نمیکنن
      ۶ ماه استراحت ؟
      این فقط گول زدن خودته !
      نترس از شروع کردن
      اولش بیا با روزی ۱۰ تا لغت شروع کن
      به استراحتت هم برس
      بی برنامه نمیشه حتی استراحت کرد
      روزی ده صفحه کتاب بخون
      برنامتو سبک بشین
      به موقع بخواب
      مدیتیشن یا هر چیزی که ذهنت رو اروم میکنه انجام بده
      تو هم که کنکورت زبانه
      روزی بیشتر از ۶ ساعت میخوای بخونی؟
      کلش یه درسه
      نگران عمومی هم نباش سعی کن تا اول زمستون بتونی یه دور اساسی بخونی

فقط خودتو علاف نکن
      به بهونه استراحت
      دو تا بازه بزار
      صب سه ساعت بخون
      عصر هم سه ساعت
      بقیش عشق و حال و استراحت
      .You should not be a prisoner of your own blood

10. Top | #10
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ذهن همیشه میخواد کارها رو به تعویق بندازه به این بهونه که توی آینده بدون شرایط سخت اون کار رو انجام بدی
      ولی واقعیت اینه شرایط تقریبا همیشه همینطوری که الان هست میمونه ... پر از مشکل و سختی
      تنها کاری که باید بکنی اینه که اهمال کاری و کمالگرایی رو بذاری کنار
      از کارهای ساده شروع کن که ذهنت مقاومت نکنه و کم کم زیادش کن
      I'll destroy the entire world
      ویرایش توسط Floch : 07 فروردین 1402 در ساعت 16:30

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بچه‌ها این کمونیست بازی‌ها چیه درمیارین؟؟ ) من همین دو ماه پیش از دانشگاه بیرون اومدم و میخوام یه رشته دیگه بخونم. مطمئنم حتی بابام کمتر از شماها غر میزنه. و همونطور که اشاره کردم افسردگیم با فشار کم بودن زمانم به کنکور بیشتر شده و بدجور نیاز به استراحت دارم. نمیخوام شبیه بورژواها بشم ولی اینقدر کمونیست نباشین. همه توی فشار الماس نمیشن! خیلی‌ها میشکنن.

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بچه‌ها این کمونیست بازی‌ها چیه درمیارین؟؟ ) من همین دو ماه پیش از دانشگاه بیرون اومدم و میخوام یه رشته دیگه بخونم. مطمئنم حتی بابام کمتر از شماها غر میزنه. و همونطور که اشاره کردم افسردگیم با فشار کم بودن زمانم به کنکور بیشتر شده و بدجور نیاز به استراحت دارم. نمیخوام شبیه بورژواها بشم ولی اینقدر کمونیست نباشین. همه توی فشار الماس نمیشن! خیلی‌ها میشکنن.
      باز یه ادم دیگه که تاپیک زد تا بقیه براش دلشون بسوزه و تاییدش کنند وقتی با حقیقت تلخ مواجه شد شروع به حمله و فرافکنی کرد. از gap year لذت ببر. شاخ غول شکوندی افسرده شدی نیاز به 8 ماه استراحت داری تا بعدش شروع کنی به زبان خوندن.

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Stardust نمایش پست ها

حتما رو شخصیتت کار کن تا یاد بگیری روحیات، افسردگی و رشته ی موردعلاقه ی یه نفرو مسخره نکنی درضمن مگه قراره خرجشو تو بدی که انقدر فشاری شدی برای استراحت کردنش؟ عمر خودشه هرطوری دلش بخواد استفاده میکنه پس چاک دهنتو موقع نیاز ببند راه دوری نمیره
      شما هم اول ادب یاد بگیر بعد نظر بده. اینجا محل گفنگو است. بقیه برای پست کردن باید از شما اجازه بگیرند؟ چرا به شما فشار اومده؟ به شما چه ارتباطی داره که من به ایشون چی گفتم؟ شما نظر خودت رو بده. ایشون هرکاری دوست داره میتونه بکنه ولی اومده تاپیک زده پس مشکلش رو اومده توی فروم مطرح کرده بقیه هم بهش جواب دادن حالا داره به بقیه حمله میکنه که شما کمونیست هستید.

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Username_Copied نمایش پست ها
      باز یه ادم دیگه که تاپیک زد تا بقیه براش دلشون بسوزه و تاییدش کنند وقتی با حقیقت تلخ مواجه شد شروع به حمله و فرافکنی کرد. از gap year لذت ببر. شاخ غول شکوندی افسرده شدی نیاز به 8 ماه استراحت داری تا بعدش شروع کنی به زبان خوندن.
      من دانشگاهم رو توی اصفهان گذروندم. رکورد کتاب خوندنم ۷۷ تا کتاب در ساله. کتاب‌هام رو به انگلیسی میخونم. میخوام دانشگاه تهران ادبیات انگلیسی بخونم نه دانشگاه دارغورآباد. بلدی نیستی با کسی همدلی کنی مجبور هم نیستی دهنت رو باز کنی و فشاری که خانوادت به تو آوردن سر من بیاری! تو نمونه‌ی بارز رفتار کمونیستی هستی. برو خدا رو شکر کن شصت سال پیش به دنیا نیومدی وگرنه عضو گروهک‌ها شده بودی. و الان زیر خروار خاک توی ناکجا آباد.

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Stardust نمایش پست ها

حتما رو شخصیتت کار کن تا یاد بگیری روحیات، افسردگی و رشته ی موردعلاقه ی یه نفرو مسخره نکنی درضمن مگه قراره خرجشو تو بدی که انقدر فشاری شدی برای استراحت کردنش؟ عمر خودشه هرطوری دلش بخواد استفاده میکنه پس چاک دهنتو موقع نیاز ببند راه دوری نمیره
      مردم کشورمون از بورژوا رفتار کردن متنفرن چه برسه وقتی یه بورژوا میبینن. یه نفر از سلامت روانش میگه بعد بقیه اینجورین خب که چی؟ درس بخون که حقوق کارگری که باهاش نمیشه حتی از خونه‌ی باباتم بیرون بری، بگیری. به خاطر همین ایران قدیما این همه کمونیست داشت. چون همه باید لباس مثل هم بپوشیم و اگه افسردگی داریم بهتره فکر نکنیم زودتر از بقیه خسته میشیم چون افسردگی حقیقت نداره. بعد همین جماعت مهاجرت میکنن و کشورهای دیگه رو هم به گند میکشن

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن